Barselona

Keliaujant į Barseloną privalote aplankyti šias vietas

Barselona yra vienas iš gyvybingiausių ir kultūriškai turtingiausių Europos miestų, įsikūręs Ispanijos Viduržemio jūros pakrantėje. Mieste puikiai dera istorija, menas, architektūra, maistas ir paplūdimiai. Tai ideali vieta keliautojams, norintiems pasinerti į Ispanijos kultūrą ir tyrinėti turtingą miesto paveldą. Štai keletas vietų, kurias būtina aplankyti Barselonoje.

Sagrada Familia

Tai žymiausias Barselonos simbolis, legendinio architekto Antonijaus Gaudžio (Antoni Gaudí) sukurtas šedevras. Sagrada Familia yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o jos statybos prasidėjo 1882 m. ir tebevyksta iki šiol. Nuostabų bazilikos fasadą ir sudėtingas detales privalo pamatyti kiekvienas miesto svečias.

Guelio parkas

Dar vienas Gaudžio šedevras – gražus viešasis parkas, esantis ant kalvos viršūnės, iš kurios atsiveria miesto panorama. Parke yra spalvingų mozaikų, įmantrių skulptūrų ir atsiveria nuostabūs Barselonos vaizdai. Lankytojai gali ramiai pasivaikščioti vingiuotais parko takeliais, atsipalaiduoti ant vieno iš daugelio suoliukų arba apžiūrėti įvairius parko lankytinus objektus, tarp jų – žymiąją drakono statulą ir Gaudžio namų muziejų.

La Rambla

La Rambla yra garsiausia Barselonos gatvė, besidriekianti nuo Katalonijos aikštės iki Kristupo Kolumbo paminklo. Gatvėje gausu kavinių, barų ir parduotuvių, todėl ji yra populiari tiek turistų, tiek vietinių gyventojų. Lankytojai gali pasivaikščioti medžiais apsodinta promenada, pasigrožėti gatvės atlikėjais arba užsukti į Mercat de la Boqueria – šurmuliuojantį maisto produktų turgų, kuriame yra daugiau kaip 300 prekystalių.

Gotikinis kvartalas

Gotikinis kvartalas yra seniausia Barselonos dalis, siaurų gatvelių ir viduramžių pastatų labirintas. Šiame rajone yra keletas žymiausių miesto įžymybių, įskaitant Barselonos katedrą ir Reikalingąją aikštę. Lankytojai gali tyrinėti vingiuotas gatveles, grožėtis gotikine architektūra arba sustoti išgerti kavos vienoje iš daugelio lauko kavinių.

Casa Batllo

Tai dar vienas Gaudi šedevras: Casa Batllo – modernistinis pastatas, esantis pačioje Barselonos širdyje. Spalvingas pastato fasadas ir įmantrios formos – tai vieta, kurią būtina pamatyti kiekvienam miesto svečiui. Lankytojai gali leistis į ekskursiją po pastato vidų ir susipažinti su jo istorija bei architektūra.

Montseratas

Tai kalnų masyvas, esantis netoli Barselonos, garsėjantis nuostabiu gamtos grožiu ir viršūnėje esančiu benediktinų vienuolynu. Lankytojai gali keltis keltuvu arba traukinuku su krumpliaračiu į kalno viršūnę, kur gali apžiūrėti vienuolyną, apsilankyti muziejuje arba pasigrožėti aplinkinių apylinkių panorama.

Barceloneta paplūdimys

Barselonos paplūdimys yra vienas populiariausių Ispanijos paplūdimių, esantis vos už kelių minučių kelio nuo miesto centro. Paplūdimys pasižymi minkštu smėliu, krištolo skaidrumo vandeniu ir gyvybinga promenada, kurioje įsikūrę barai ir restoranai. Lankytojai gali degintis, maudytis arba mėgautis gaiviaisiais gėrimais, grožėdamiesi Viduržemio jūros vaizdais.

Camp Nou

Futbolo gerbėjai nenorės praleisti apsilankymo „Camp Nou” – FC „Barcelona” namų stadione. Stadionas yra vienas didžiausių pasaulyje ir talpina daugiau nei 99 000 žiūrovų. Lankytojai gali leistis į ekskursiją po stadioną, apsilankyti FC Barselonos muziejuje, o jei pasiseks – net stebėti rungtynes.

Palau de la Musica Catalana

Palau de la Musica Catalana yra graži koncertų salė, įsikūrusi pačioje Barselonos senamiesčio širdyje. Pastatas yra modernizmo architektūros šedevras, kuriame yra vitražiniai langai, sudėtingos mozaikos.

Susiję įrašai