Kodėl verta aplankyti Didįjį kanjoną?

277 upės mylių ilgio ir 18 mylių pločio plačiausioje vietoje Didysis kanjonas yra didelis. Toks didelis, kad galima praleisti savaitę tyrinėjant kanjoną ir pamatyti vos vieną jo pakraštį (jau nekalbant apie kanjono gilumą). Kad visa tai būtų ne taip pribloškiantis įspūdis, parengėme pagrindinį vadovą, kaip kuo geriau išnaudoti pirmąjį apsilankymą, nesvarbu, ar turite dieną, ar savaitę.

Pradėkime nuo pagrindinių dalykų: Didysis kanjonas yra pietvakarių kryptimi tekančios Kolorado upės, kuri per 6000 metų išgraužė tarpeklį Kolorado plynaukštėje. Norėdami orientuotis, įsivaizduokite kraštovaizdį pagal pietinį, šiaurinį, vakarinį ir rytinį kraštovaizdžius, nepamirškite, kad kanjono negalima pervažiuoti automobiliu – reikia važiuoti visą kelią.

Pietinis pakraštys yra plačiausiai atpažįstama Didžiojo kanjono teritorija, kurioje yra daugiausiai apžvalgos aikštelių, lankytojų aptarnavimo vietų ir viešbučių. Daugiau nei 1 000 pėdų aukščiau esančiame Šiauriniame pakraštyje būna nemažai sniego, todėl jis atviras tik nuo gegužės iki spalio mėn. Šiaurinis apylinkės pakraštys yra už 215 mylių, keturių valandų kelio atstumu nuo Pietinio apylinkės pakraščio, todėl jį geriausia pasirinkti atskiram arba ilgesniam vizitui.

Kovokite su galvos svaigimu ant Didžiojo kanjono dangoraižio – stiklinio tilto, esančio 4 000 pėdų aukštyje virš kanjono.

Vakarų pakraštyje, vadinamame Didžiojo kanjono vakarų pakraščiu, esančiame Hualapai genties žemėse, įrengtas Didžiojo kanjono tiltas „Skywalk” – pasagos formos tiltas su stikliniu dugnu, kuris puikiai tinka aukščio baimei įveikti. Galiausiai, Rytų pakraštyje, kuris yra žemesnis, 4 000 pėdų aukštyje, priklauso Navahų tautai, yra daugybė mažesnių kanjonų, kuriuos išgraužė Mažoji Kolorado upė.

Prieš pasinerdami giliau, atkreipkite dėmesį, kad ne visas Didysis kanjonas yra Didžiojo kanjono nacionaliniame parke. Aplink parką gyvena keturios gentys – Hualapai, Navajo, Havasupai ir Hopi – kurių rezervatų taisyklės ir politika reglamentuoja šias teritorijas. Taip pat nepamirškite, kad planuojant kelionę į Didįjį kanjoną svarbų vaidmenį vaidins sezonas ir orai, nes keliai, apžvalgos taškai ir paslaugos gali būti uždaryti.

Jei turite tik vieną dieną…

Dauguma žmonių, norinčių pamatyti kanjoną per vieną dieną, pirmenybę teiks Pietų kraštui, kur per trumpiausią laiką galima pamatyti ir nuveikti daugiausiai. Tačiau jums teks apžiūrėti daugybę lankytinų vietų, todėl pasinaudokite toliau pateiktu planu, kad per trumpą vizito laiką aplankytumėte visas svarbiausias vietas.

Pradėkite nuo saulėtekio

Pabusti prieš aušrą atrodys verta, kai pirmieji spinduliai kanjono sienas pavers auksu spindinčiomis. Mather Point yra geriausia vieta stebėti saulėtekį, bet nesuklysite ir bet kur palei Rim Trail.

Žiūrėkite pagrindines Pietų pakraščio lankytinas vietas

Pagrindiniai lankytini objektai išsidėstę išilgai pakraščio, o juos jungia įlipimo ir išlipimo maršrutinis autobusas. Jei pradėsite anksti ryte, kaip siūloma pirmiau, realiai galite juos visus aplankyti per vieną dieną, nors dauguma žmonių linkę praleisti vieną ar du muziejus.

Didžiojo kanjono lankytojų centras: Įvadinis filmas, reljefinis žemėlapis, paskaita su parko reindžeriu ir autobusas, važiuojantis pakraščiu.

El Tovaro viešbutis laikomas nacionalinio parko nakvynės namų perlu.

Hopių namai: Apžiūrėkite šį 1905 m. pastatą, kurį suprojektavo Mary Colter – viena pirmųjų moterų architektių Jungtinėse Valstijose – ir kuris primena Pueblo kaimą. Dabar čia eksponuojami navahų ir kitų Amerikos indėnų menai ir amatai.

Kolbo studija: Apžiūrėkite XX a. pradžios fotografų pionierių Emery ir Ellswortho Kolbų namus ir studiją, apžiūrėkite nuotraukas ir senovinę fotografijos įrangą.

Verkamp’s Lankytojų centras: Šiame 1906 m. šeimos name galima įsigyti suvenyrų ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Javapai geologijos muziejus: Sužinokite apie kanjoną suformavusias jėgas ir pasigrožėkite vaizdais Javapai Point.

Pasivaikščiojimas laiko taku

Trumpas, bet vertas dėmesio „Laiko takas” – tai trumpa, išsamiais geologinės istorijos paaiškinimais paženklinta tako atkarpa, padedanti suprasti spalvingus sluoksnius, dėl kurių kanjono sienos atrodo kaip saldainių juostelės.

Pietų pakraštyje esantis Hopi Point yra puiki vieta stebėti saulėlydį.

Į vakarus nuo Didžiojo kanjono kaimelio, palei Hermit Road, yra kelios apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria vieni iš labiausiai pamėgtų kanjono vaizdų. Norėdami patirti geriausius įspūdžius, saulėlydžio metu eikite paskui minią į Hermits Rest ir stebėkite, kaip spinduliai nuspalvina kanjoną purpurine spalva. Kai nuo kovo 1 d. iki lapkričio 30 d. kelias uždarytas privatiems automobiliams, maršrutiniai autobusai plukdo lankytojus į devynias apžvalgos aikšteles, įskaitant Mojave ir Pima Points bei Abyss.

Važiuokite į dykumos apžvalgos aikštelę

Arba galite stebėti saulėlydį Dykumos apžvalgos aikštelėje. Sustoję keliose Hermit Road kelio apžvalgos aikštelėse, važiuokite vaizdingu 25 mylių ilgio Desert View Drive keliu, kuris driekiasi pro nuostabų Grandview Point, Moran Point, Tusayan Ruin ir Navajo Point. Maršrutas baigiasi prie 1932 m. Marijos Kolter (Mary Colter) suprojektuoto Dykumos vaizdo stebėjimo bokšto (Desert View Watchtower). Nuo jo viršūnės giedrą dieną galima apžvelgti daugiau nei 100 mylių atstumą.