Londonas

Londonas yra vienas iš žymiausių pasaulio miestų, į kurį dažnai atvyksta turistai iš viso pasaulio. Turtinga istorija, visame pasaulyje žinomi lankytini objektai ir šurmuliuojančios gatvės – šiame gyvybingame metropolyje visada yra ką pamatyti ir nuveikti. Pateikiame keletą svarbiausių lankytinų vietų ir lankytinų objektų, kuriuos verta aplankyti Londone.

Britų muziejus

Britų muziejų privalo aplankyti kiekvienas istorijos mylėtojas. Jame sukaupta didžiulė kolekcija eksponatų iš viso pasaulio, įskaitant garsųjį Rozetės akmenį ir senovės Egipto mumijas. Įėjimas į muziejų yra nemokamas, todėl šis muziejus yra prieinamas ir nebrangus užsiėmimas visiems, atvykstantiems į Londoną.

Londono bokštas

Londono Bokštas yra istorinė pilis, pastatyta dar XI amžiuje. Per daugelį metų ji atliko daugybę vaidmenų, įskaitant karališkuosius rūmus, kalėjimą ir net zoologijos sodą. Šiandien čia saugomi karūnos brangakmeniai, o lankytojai gali dalyvauti ekskursijoje su gidu ir susipažinti su įspūdinga bokšto istorija.

Britų biblioteka

Britų biblioteka yra didžiausia pasaulyje biblioteka, kurioje saugoma daugiau kaip 170 milijonų eksponatų, įskaitant knygas, rankraščius ir kitus dokumentus. Lankytojai gali apžiūrėti daugybę bibliotekos parodų, dalyvauti pokalbiuose ir renginiuose ir net pamatyti kai kurias rečiausias ir vertingiausias pasaulio knygas, pavyzdžiui, Magna Carta ir Gutenbergo Bibliją.

Bekingemo rūmai

Bekingemo rūmai yra oficiali Didžiosios Britanijos monarcho rezidencija ir jau daugiau nei 300 metų yra Didžiosios Britanijos monarchijos simbolis. Lankytojai gali stebėti sargybos pasikeitimo ceremoniją, kuri vasaros mėnesiais vyksta kasdien, o žiemą – pakaitomis. Vasaros mėnesiais rūmuose taip pat rengiamos ekskursijos, kurių metu lankytojai gali susipažinti su prabangiu karališkosios šeimos gyvenimo būdu.

Tate Modern

Tate Modern yra šiuolaikinio meno galerija, įsikūrusi ant Temzės upės kranto. Joje sukaupta didžiulė šiuolaikinio meno kolekcija, įskaitant Pikaso, Vorholo ir Rotko kūrinius. Galerijoje taip pat reguliariai rengiamos parodos, pokalbiai ir renginiai, todėl ją būtina aplankyti meno mėgėjams.

Londono akis

Londono akis – tai milžiniškas apžvalgos ratas, iš kurio atsiveria miesto panorama. Jis yra 135 metrų aukščio ir yra didžiausias apžvalgos ratas Europoje. Lankytojai gali pasivažinėti Londono akimi ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais Londono panoramos vaizdais.

West Endas

West Endas yra Londono teatro rajonas, kuriame įsikūrę garsiausi pasaulio teatrai, pavyzdžiui, Karališkasis operos teatras, Nacionalinis teatras ir Vest Endo teatrai. Lankytojai gali apsilankyti spektaklyje ar pjesėje ir patirti gyvybingą Londono teatro scenos energiją.

Britų kino institutas

Britų kino institutas yra nacionalinis Jungtinės Karalystės kino archyvas, kuriame saugoma didžiulė filmų kolekcija – nuo klasikos iki šiuolaikinių kūrinių. Institute taip pat reguliariai vyksta filmų peržiūros, pokalbiai ir renginiai, todėl jį būtina aplankyti kino mėgėjams.

Nacionalinė galerija

Nacionalinė galerija yra Trafalgaro aikštėje įsikūręs meno muziejus, kuriame saugoma viena gausiausių pasaulyje Vakarų Europos meno kolekcijų. Lankytojai gali apžiūrėti galerijas ir susipažinti su garsiausių pasaulio menininkų, tokių kaip Van Gogas, da Vinčis ir Monė, darbais.

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejų privalo aplankyti visi, kurie domisi gamtos istorija. Jame sukaupta didžiulė kolekcija egzempliorių – nuo dinozaurų iki drugelių, o lankytojai gali apžiūrėti daugybę eksponatų ir parodų, dalyvauti pokalbiuose ir renginiuose ir net pamatyti gyvą drugelių namelį.

Mokslo muziejus

Mokslo muziejus – tai mokslo ir technologijų muziejus, kuriame sukaupta didžiulė kolekcija eksponatų – nuo garo variklių iki kosminių raketų. Lankytojai gali tyrinėti viską ko tik užsigeidžia.

Susiję įrašai