Orai Hurgadoje – kada geriausia keliauti?

Planuojate kelionę į Hurgadą? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Hurgada ir jos sezoniškumu. Perkaitę straipsnį galėsite drąsiai nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šį nuostabų miestą.

Hurgada orai

Egipto Raudonosios jūros pakrantėje esantis Hurgados miestas garsėja šiltu ir saulėtu klimatu. Tinkamiausias laikas apsilankyti paprastai priklauso nuo jūsų pageidavimų ir noro užsiimti veiklos:

 • Pats sezono įkarštis (Hurgados orai nuo lapkričio iki balandžio mėn.) – tai laikomas geriausiu laiku keliauti į Hurgadą. Šiuo laikotarpiu oras yra maloniai šiltas, o jūros temperatūra puikiai tinka maudynėms ir nardymui. Tai yra pagrindinis turizmo sezonas, todėl tikėkitės didesnių minių ir aukštesnių apgyvendinimo kainų.
 • Hurgados orai gegužės-spalio mėn.- gegužės-spalio mėnesiais orai vis dar šilti, tačiau spalio pabaigoje gali būti karščiau. Tai geras laikas apsilankyti, jei norite išvengti sezoninio piko, bet vis tiek mėgautis šiltu oru ir vandens pramogomis.
 • Hurgados orai birželio-rugsėjo mėn.- šie mėnesiai Hurgadoje laikomi karščiausiais ir mažiausiai turistų lankomais. Temperatūra gali būti labia aukšta, todėl kai kuriems turistams gali nepatikti lankytis Egipte šiuo metų laiku. Tačiau jei jums netrukdo karštis ir norite pasinaudoti mažesnėmis kainomis bei mažesnėmis žmonių miniomis, šis metas gali būti jums tinkamas.

Atminkite, kad oro sąlygos gali keistis, todėl prieš planuodami kelionę visada pravartu patikrinti naujausias orų prognozes ir kelionių patarimus.

Keliaudami į Hurgadą atsižvelkite į šiuos patarimus

Keliaujant į Hurgadą ar bet kurią kitą paskirties vietą būtina atsižvelgti į įvairius veiksnius, kad kelionė būtų saugi ir maloni. Pateikiame keletą patarimų, kurių reikėtų nepamiršti vykstant į Hurgadą:

Hurgada orai
 • Kelionės dokumentai: Prieš išvykdami įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą ir visas reikiamas Egipto vizas.
 • Orai ir daiktų pakavimas: Patikrinkite orų prognozę Hurgadoje kelionės metu ir susipakuokite tinkamus drabužius. Lengvi, orui pralaidūs audiniai idealiai tinka karštam orui, tačiau taip pat susikraukite keletą sluoksnių vėsesniems vakarams.
 • Apsauga nuo saulės: Hurgadoje saulės spinduliai labai stiprūs, ypač vasaros mėnesiais. Norėdami apsisaugoti nuo saulės spindulių, būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės su aukštu SPF, dėvėkite plačiabrylę skrybėlę ir naudokite akinius nuo saulės.
 • Drėkinimas: Klimatas gali būti karštas ir sausas, todėl labai svarbu būti hidratuotam. Visą dieną gerkite daug vandens, ypač jei užsiimate aktyvia veikla lauke.
 • Pagarba kultūrai: Egiptas turi turtingą kultūrinį paveldą, todėl labai svarbu gerbti vietos papročius ir tradicijas. Lankydamiesi religinėse vietose apsirenkite kukliai ir atsižvelkite į vietos normas bei papročius.
 • Valiuta ir mokėjimai: Egipte vietinė valiuta yra Egipto svaras (EGP). Nors kai kuriose vietose gali būti priimamos kreditinės kortelės, patartina su savimi turėti šiek tiek grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams ir tuo atveju, jei susidurtumėte su vietomis, kuriose nepriimamos kortelės.
 • Kalba: Egipte valstybinė kalba – arabų. Nors turistinėse vietovėse kalbama angliškai, vietiniai gyventojai gali padėti išmokti kelias pagrindines arabiškas frazes.
 • Vandens pramogos: Jei planuojate užsiimti vandens pramogomis, pavyzdžiui, nardymu ar nardymu, įsitikinkite, kad operatoriai turi gerą reputaciją ir laikosi saugumo standartų.
 • Sveikatos atsargumo priemonės: Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl skiepų ar sveikatos atsargumo priemonių, rekomenduojamų keliaujant į Egiptą.
 • Turistiniai sukčiai: Kaip ir bet kurioje kitoje turistinėje šalyje, būkite atsargūs dėl galimų sukčiavimo atvejų. Venkite duoti pinigų neįgaliotiems asmenims ir ekskursijoms naudokitės patikimomis kelionių organizatorių paslaugomis.
 • Gerbkite jūrų gyvūniją: Jei planuojate užsiimti vandens pramogomis, saugokite jūrų gyvūniją ir koralinius rifus. Venkite liesti ar žaloti koralus ir netrukdykite jūros gyvūnams.
 • Kelionės draudimas: Apsvarstykite galimybę įsigyti išsamų kelionės draudimą, kuris apimtų skubios medicininės pagalbos atvejus, kelionės atšaukimą ir kitus nenumatytus įvykius.

Nepamirškite prieš kelionę ir jos metu visada pasidomėti apie vyriausybės paskelbtas kelionių rekomendacijas ir saugumo gaires. Tinkamai pasiruošę ir informuoti, galite patirti puikių įspūdžių tyrinėdami nuostabų Hurgados miestą.

Hurgada orai 2

Dažniausiai užduodami klausimai keliaujant į Hurgadą

Ar reikia vizos vykstant į Hurgadą?

Norint aplankyti Hurgadą, populiarią Egipto vietą, daugumai keliautojų reikia vizos. Turistai paprastai vizą gali gauti atvykę arba pateikti prašymą internetu prieš kelionę. Vizų išdavimo tvarka priklauso nuo keliautojo pilietybės, todėl būtina pasidomėti konkrečiais savo šalies reikalavimais. Daugelio tautybių asmenims vienkartinė turistinė viza galioja iki 30 dienų. Prieš kelionę patartina pasitikslinti naujausią informaciją apie vizas ir visus kelionių patarimus.

Kokia valiuta naudojama Hurgadoje?

Hurgadoje, Egipte, oficiali valiuta yra Egipto svaras (EGP). Nors viešbučiuose, restoranuose ir didesnėse parduotuvėse plačiai priimamos pagrindinės kredito kortelės, naudinga turėti šiek tiek vietinės valiutos grynaisiais pinigais smulkesniems pirkiniams, vietinėse turgavietėse arba tose vietose, kur atsiskaitymai kortelėmis gali būti nepriimami. Visoje Hurgadoje lengvai pasiekiami bankomatai, todėl prireikus patogu išsigryninti grynųjų pinigų. Visada pravartu prieš kelionę pasitikrinti dabartinius valiutų kursus, kad galėtumėte geriau planuoti biudžetą.

Hurgada orai 3

Ar Hurgada saugi turistams?

Hurgada paprastai laikoma saugia turistams, ypač keliautojų pamėgtose vietose. Mieste veikia didelė turizmo pramonė, o vietos valdžios institucijos deda daug pastangų, kad užtikrintų saugumą ir apsaugą. Tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje turistinėje vietovėje, lankytojams svarbu laikytis standartinių saugumo priemonių. Tai apima atsargų elgesį su asmeniniais daiktais, atidų aplinkinių stebėjimą, ypač perpildytose vietose, ir vietos įstatymų bei papročių laikymąsi. Taip pat patartina nuolat sekti savo šalies kelionių rekomendacijas ir pasirūpinti visapusišku kelionės draudimu.

Kokia kalba kalbama Hurgadoje?

Hurgadoje oficiali kalba yra arabų. Tačiau dėl Hurgados, kaip turistų lankomos vietos, populiarumo čia plačiai kalbama ir angliškai, ypač viešbučiuose, kurortuose ir turistinėse zonose. Be to, daugelyje turistinių vietų dažnai vartojama rusų kalba, nes čia lankosi daug rusų turistų. Paprastai lankytojai pastebi, kad kalba nėra kliūtis bendraujant su turistais, nors kelių pagrindinių arabiškų frazių išmokimas gali pagerinti kelionės įspūdžius, o vietiniai gyventojai dažnai tai vertina.

Hurgada orai 4

Kokias lankytinas vietas būtina aplankyti Hurgadoje?

Hurgada garsėja nuostabiais Raudonosios jūros paplūdimiais, kuriuose galima atsipalaiduoti ir užsiimti vandens sportu, pavyzdžiui, nardymu ir nardymu. Būtina aplankyti Giftuno salas, nes čia plyti švarūs paplūdimiai ir verda gyva jūros gyvybė, todėl jos yra geriausia vieta nardymo ir nardymo ekskursijoms. Hurgados prieplauka – tai gyvas rajonas su daugybe parduotuvių, kavinių ir restoranų, puikiai tinkantis vakariniams pasivaikščiojimams ir vakarienei. Tradiciniame El Daharo rajone, kuriame šurmuliuoja turgūs ir tvyro autentiška egiptietiška atmosfera, galima susipažinti su vietiniu gyvenimu ir kultūra. Be to, nuotykių ieškotojai gali tyrinėti aplinkinius dykumos kraštovaizdžius, pavyzdžiui, važinėdami keturračiais ir keliaudami kupranugarių safariais.

Ar Hurgadoje galima gerti vandenį iš čiaupo?

Hurgadoje paprastai nerekomenduojama gerti vandentiekio vandens, nes jis gali būti nesaugus vartoti prie jo nepripratusiems keliautojams. Hurgados ir kitų Egipto dalių vandentiekio vanduo paprastai būna išvalytas ir techniškai saugus vietiniams gyventojams, tačiau dėl skirtingo mineralinių medžiagų kiekio ir valymo procesų turistams jis gali sukelti skrandžio sutrikimų. Todėl patartina gerti į butelius išpilstytą vandenį, kuris yra plačiai prieinamas ir palyginti nebrangus. Valantis dantis ir atliekant kitus higienos veiksmus, vanduo iš čiaupo paprastai tinka, tačiau gerti ir ruošti tokius gėrimus kaip arbata ar kava geriausia naudoti buteliuose išpilstytą vandenį. Visada įsitikinkite, kad perkamas vanduo buteliuose yra tinkamai užplombuotas, kad įsitikintumėte jo švarumu.

Kokio maisto galima tikėtis Hurgadoje?

Hurgadoje, kaip populiarioje turistų lankomoje vietoje, galite tikėtis įvairių kulinarinių patiekalų, atspindinčių tiek vietinę Egipto virtuvę, tiek tarptautinę įtaką.

Vietiniai patiekalai – tai patiekalai, kuriuos būtina paragauti, įskaitant košari (makaronų, ryžių, lęšių ir avinžirnių mišinys su pomidorų padažu ir keptais svogūnais), falafelius ir šaurmą. Atsižvelgiant į tai, kad Hurgada įsikūrusi pajūryje, čia taip pat gausu jūros gėrybių.

Kadangi Hurgada yra pakrantės miestas, čia galima paragauti įvairių šviežių jūros gėrybių patiekalų. Čia galima paragauti šviežiai sugautos žuvies, krevečių, kalmarų ir kitų patiekalų, dažnai keptų ant grotelių arba paruoštų su Viduržemio jūros regiono ir Artimųjų Rytų prieskoniais.

Hurgadoje daug viešbučių ir kurortų aptarnauja tarptautinius klientus, siūlydami įvairių virtuvių patiekalų, įskaitant italų, kinų, indų ir kt.

Norintiems patirti autentiškų įspūdžių, verta paragauti gatvės maisto. Populiariausi patiekalai yra ta’ameya (egiptietiški falafeliai), ant grotelių kepti kukurūzai ir įvairūs pyragaičiai.

Jei mėgstate pažįstamus skonius, daugumoje Hurgados kurortų siūlomi švediško stalo patiekalai su egiptietiškais ir tarptautiniais patiekalais, kurie atitinka įvairius mitybos reikalavimus.

Hurgada orai 5

Ar Hurgadoje yra medicinos įstaigų?

Taip, Hurgadoje yra medicinos įstaigų, galinčių aptarnauti ir gyventojus, ir turistus. Mieste yra kelios ligoninės ir klinikos, įskaitant privačias ir valstybines sveikatos priežiūros įstaigas. Šios įstaigos paprastai yra gerai įrengtos ir jose dirba medicinos specialistai, galintys suteikti įvairias paslaugas – nuo skubios pagalbos iki įprastinio gydymo.

Daugelyje didesnių viešbučių ir kurortų taip pat yra medicinos tarnybos vietoje arba budintys gydytojai, kurie gali iškviesti nedidelių susirgimų ar skubios pagalbos atveju. Tačiau keliautojams patartina turėti išsamų kelionės draudimą, kuris padengtų medicinines išlaidas, nes privati medicininė priežiūra gali būti brangi.