Orai Hurgadoje – kada geriausia keliauti?

Planuojate kelionę į Hurgadą? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Hurgada ir jos sezoniškumu. Perkaitę straipsnį galėsite drąsiai nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šį nuostabų miestą.

Egipto Raudonosios jūros pakrantėje esantis Hurgados miestas garsėja šiltu ir saulėtu klimatu. Tinkamiausias laikas apsilankyti paprastai priklauso nuo jūsų pageidavimų ir noro užsiimti veiklos:

 • Pats sezono įkarštis (nuo lapkričio iki balandžio mėn.): Tai laikomas geriausiu laiku keliauti į Hurgadą. Šiuo laikotarpiu oras yra maloniai šiltas, o jūros temperatūra puikiai tinka maudynėms ir nardymui. Tai yra pagrindinis turizmo sezonas, todėl tikėkitės didesnių minių ir aukštesnių apgyvendinimo kainų.
 • Pečių sezonas (gegužės-spalio mėn.): Gegužės-spalio mėnesiais orai vis dar šilti, tačiau spalio pabaigoje gali būti karščiau. Tai geras laikas apsilankyti, jei norite išvengti sezoninio piko, bet vis tiek mėgautis šiltu oru ir vandens pramogomis.
 • Ne sezono metu (birželio-rugsėjo mėn.): Šie mėnesiai Hurgadoje laikomi karščiausiais ir mažiausiai turistų lankomais. Temperatūra gali būti labia aukšta, todėl kai kuriems turistams gali nepatikti lankytis Egipte šiuo metų laiku. Tačiau jei jums netrukdo karštis ir norite pasinaudoti mažesnėmis kainomis bei mažesnėmis žmonių miniomis, šis metas gali būti jums tinkamas.

Atminkite, kad oro sąlygos gali keistis, todėl prieš planuodami kelionę visada pravartu patikrinti naujausias orų prognozes ir kelionių patarimus.

Keliaudami į Hurgadą atsižvelkite į šiuos patarimus:
Keliaujant į Hurgadą ar bet kurią kitą paskirties vietą būtina atsižvelgti į įvairius veiksnius, kad kelionė būtų saugi ir maloni. Pateikiame keletą patarimų, kurių reikėtų nepamiršti vykstant į Hurgadą:

 • Kelionės dokumentai: Prieš išvykdami įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą ir visas reikiamas Egipto vizas.
 • Orai ir daiktų pakavimas: Patikrinkite orų prognozę Hurgadoje kelionės metu ir susipakuokite tinkamus drabužius. Lengvi, orui pralaidūs audiniai idealiai tinka karštam orui, tačiau taip pat susikraukite keletą sluoksnių vėsesniems vakarams.
 • Apsauga nuo saulės: Hurgadoje saulės spinduliai labai stiprūs, ypač vasaros mėnesiais. Norėdami apsisaugoti nuo saulės spindulių, būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės su aukštu SPF, dėvėkite plačiabrylę skrybėlę ir naudokite akinius nuo saulės.
 • Drėkinimas: Klimatas gali būti karštas ir sausas, todėl labai svarbu būti hidratuotam. Visą dieną gerkite daug vandens, ypač jei užsiimate aktyvia veikla lauke.
 • Pagarba kultūrai: Egiptas turi turtingą kultūrinį paveldą, todėl labai svarbu gerbti vietos papročius ir tradicijas. Lankydamiesi religinėse vietose apsirenkite kukliai ir atsižvelkite į vietos normas bei papročius.
 • Valiuta ir mokėjimai: Egipte vietinė valiuta yra Egipto svaras (EGP). Nors kai kuriose vietose gali būti priimamos kreditinės kortelės, patartina su savimi turėti šiek tiek grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams ir tuo atveju, jei susidurtumėte su vietomis, kuriose nepriimamos kortelės.
 • Kalba: Egipte valstybinė kalba – arabų. Nors turistinėse vietovėse kalbama angliškai, vietiniai gyventojai gali padėti išmokti kelias pagrindines arabiškas frazes.
 • Vandens pramogos: Jei planuojate užsiimti vandens pramogomis, pavyzdžiui, nardymu ar nardymu, įsitikinkite, kad operatoriai turi gerą reputaciją ir laikosi saugumo standartų.
 • Sveikatos atsargumo priemonės: Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl skiepų ar sveikatos atsargumo priemonių, rekomenduojamų keliaujant į Egiptą.
 • Turistiniai sukčiai: Kaip ir bet kurioje kitoje turistinėje šalyje, būkite atsargūs dėl galimų sukčiavimo atvejų. Venkite duoti pinigų neįgaliotiems asmenims ir ekskursijoms naudokitės patikimomis kelionių organizatorių paslaugomis.
 • Gerbkite jūrų gyvūniją: Jei planuojate užsiimti vandens pramogomis, saugokite jūrų gyvūniją ir koralinius rifus. Venkite liesti ar žaloti koralus ir netrukdykite jūros gyvūnams.
 • Kelionės draudimas: Apsvarstykite galimybę įsigyti išsamų kelionės draudimą, kuris apimtų skubios medicininės pagalbos atvejus, kelionės atšaukimą ir kitus nenumatytus įvykius.

Nepamirškite prieš kelionę ir jos metu visada pasidomėti apie vyriausybės paskelbtas kelionių rekomendacijas ir saugumo gaires. Tinkamai pasiruošę ir informuoti, galite patirti puikių įspūdžių tyrinėdami nuostabų Hurgados miestą.