Orai Kretoje – kada geriausia keliauti į šią salą?

Kreta – tai graži Graikijos sala, kuri yra ypač populiari kelionių kryptis, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, turtinga istorija ir žavingais kaimais. Geriausias laikas keliauti į Kretą priklauso nuo jūsų pageidavimų ir veiklos, kuria norite mėgautis kelionės metu. Šiame straipsnyje pateiksime bendrą orų apžvalgą ir geriausią laiką apsilankymui.

Kreta orai

Orai Kretoje vasara (birželio-rugpjūčio mėn.) – tai pats turistinio sezono Kretoje įkarštis. Orai šilti ir saulėti, todėl puikiai tinka paplūdimio pramogoms, vandens sportui ir kitiems lauko tyrinėjimams. Tačiau nepamirškite, kad tai ir pats judriausias metas, todėl populiarios turistinės vietos gali būti perpildytos. Šiuo laikotarpiu apgyvendinimo kainos gali būti didesnės.

Kreta orai

Orai Kretoje pavasarį (balandžio-gegužės mėn.) ir rudenį (rugsėjo-spalio mėn.) – šie laikotarpiai laikomi geriausiu laiku aplankyti Kretą, nes juose vyrauja malonus oras, tačiau žymiai mažiau žmonių. Temperatūra yra švelni, todėl galite patogiai leisti laiką lauke. Pavasaris yra ypač gražus, nes sala nusėta spalvingomis gėlėmis.

Orai Kretoje žiema (nuo lapkričio iki kovo mėn.) – žiemą Kretoje vyrauja švelnus Viduržemio jūros klimatas. Nors jis nėra toks šiltas kaip vasaros mėnesiais, tai vis tiek geras laikas apsilankyti, jei mėgstate ramesnę atmosferą ir norite tyrinėti salos kultūrines ir istorines vietas be žmonių minios.

Verta paminėti, kad konkrečios oro sąlygos kiekvienais metais gali skirtis, todėl verta patikrinti patikimą orų prognozę arčiau kelionės datos. Apskritai, geriausias laikas keliauti į Kretą priklauso nuo jūsų pageidavimų, susijusių su oru, žmonių gausa ir veiklos rūšimis, kuriomis norite užsiimti.

Ką dar svarbu žinoti prieš keliaujant į šią salą?

Kelionė į Kretą gali būti įdomi ir turininga patirtis. Kad kelionė būtų sklandi ir maloni, prieš išvykdami sužinokite keletą svarbių dalykų:

Kelionės dokumentai ir įvažiavimo reikalavimai: Prieš keliaudami į Kretą, įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą, ir sužinokite, kokie vizų reikalavimai taikomi jūsų pilietybei. Graikija priklauso Šengeno erdvei, todėl daugeliui keliautojų iš ne Europos Sąjungos šalių gali prireikti Šengeno vizos.

Kreta orai 1

Valiuta: Graikijoje naudojama valiuta yra euras (€). Patartina su savimi turėti šiek tiek grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams, tačiau daugelyje vietų plačiai priimamos kreditinės ir debetinės kortelės.

Kalba: Tačiau turistinėse vietovėse dažnai kalbama angliškai.

Vietos papročiai ir etiketas: Graikai garsėja šiltu svetingumu. Įprasta su žmonėmis draugiškai pasisveikinti „Kalimera” (labas rytas), „Kalispera” (labas vakaras) arba „Yasou” (labas). Arbatpinigiai yra vertinami, paprastai jie sudaro apie 5-10 % sąskaitos.

Sveikata ir saugumas: Kretos sala paprastai yra saugi, tačiau visada pravartu imtis įprastų atsargumo priemonių. Įsitikinkite, kad turite kelionės draudimą, kuris padengia medicinines išlaidas. Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) taip pat gali suteikti jums būtiną sveikatos priežiūrą viešnagės metu.

Kreta orai 2

Transportas: Kretoje veikia viešojo transporto tinklas, įskaitant autobusus ir keltus, kurie gali padėti keliauti po salą. Populiarus pasirinkimas – išsinuomoti automobilį, kad galėtumėte laisviau tyrinėti salą.

Kultūros objektai: Kreta turi turtingą istoriją ir daugybę archeologinių vietovių, įskaitant senovinius Knoso rūmus. Lankydamiesi religinėse vietose ir paminkluose gerbkite vietos papročius.

Elektra: standartinė įtampa yra 230 V, o kištukiniai lizdai yra C ir F tipo.

Vietinė virtuvė: Nepraleiskite progos paragauti vietinių patiekalų, pavyzdžiui, musakos, souvlaki ir graikiškų salotų. Gerti vandenį iš čiaupo paprastai yra saugu, tačiau, jei pageidaujate, galima įsigyti vandens buteliuose.

Kreta orai 3

Apsipirkimas: Kreta garsėja tradiciniais amatais ir gaminiais, tokiais kaip alyvuogių aliejus, vynas ir tekstilė. Ieškokite vietos turgaviečių ir parduotuvių, kuriose rasite unikalių suvenyrų.

Pagalbos numeriai: Bendrasis pagalbos telefono numeris Graikijoje yra 112, kuriuo teikiama policijos, priešgaisrinė ir medicininė pagalba.

Laiko juosta: Kretoje galioja Rytų Europos laikas (EET), t. y. UTC+2. Vasaros laiku (paprastai nuo paskutinio kovo sekmadienio iki paskutinio spalio sekmadienio) – UTC+3.

Atminkite, kad šie patarimai yra bendros gairės, todėl verta atlikti tolesnius tyrimus ir planavimą atsižvelgiant į konkrečius kelionės poreikius ir interesus.

Dažniausiai užduodami klausimai apie kelionę į Kretą

Ar reikia vizos keliaujant į Kretą?

Kreta, kaip Graikijos dalis, laikosi Šengeno erdvės vizų politikos. Lankytojai iš daugelio šalių, įskaitant JAV, Kanadą ir Australiją, gali atvykti be vizos ir būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Tačiau piliečiams iš šalių, kurios nedalyvauja bevizio režimo programoje, reikės prašyti Šengeno vizos. Prieš keliaujant labai svarbu pasitikrinti naujausius vizų reikalavimus pagal savo pilietybę. Ilgesniam buvimui arba kitų rūšių vizoms gali būti taikomos kitokios taisyklės.

Kokias lankytinas vietas būtina aplankyti Kretoje?

Kretoje būtina aplankyti senovinius Minojos Knoso rūmus, kuriuose galima susipažinti su viena seniausių Europos civilizacijų. Samarijos tarpeklis, vienas ilgiausių kanjonų Europoje, suteikia kvapą gniaužiančių žygių įspūdžių gamtos entuziastams. Žavingas Chanijos miestas su vaizdingu Venecijos uostu ir senamiesčiu alsuoja istorija ir kultūra. Elafonissi paplūdimys, garsėjantis rausvu smėliu ir krištolo skaidrumo vandeniu, yra puiki vieta poilsiui ir maudynėms. Be to, unikali ir jaudinanti yra Spinalongos sala su istorine tvirtove ir skaudžia raupsuotųjų kolonijos istorija.

Kreta orai 4

Ką turėčiau žinoti apie vietinę virtuvę?

Kretos virtuvė, garsėjanti šviežiais ir sveikais ingredientais, yra svarbi sveikos Viduržemio jūros regiono mitybos dalis. Patiekaluose dažnai naudojamas vietoje gaminamas alyvuogių aliejus, šviežios daržovės, vaisiai, grūdai, žuvis ir įvairūs sūriai. Tradicinis kretiečių patiekalas, kurį verta paragauti, yra Dakos – salotos iš miežinių džiūvėsių, pomidorų, mizitros sūrio ir alyvuogių aliejaus. Populiarūs mėsos patiekalai, pavyzdžiui, Moussaka – sluoksniuotas baklažanų ir mėsos apkepas, ir ėriena su stamnagathi (laukiniais žalumynais). Be to, galima paragauti vietinių vynų ir stipraus kretiško spirito raki, kuris dažnai patiekiamas po valgio, ir patirti visapusišką gastronominę patirtį.

Kokios transporto galimybės Kretoje?

Kretos saloje išsinuomoti automobilį yra lanksčiausias būdas tyrinėti salą, leidžiantis patekti į atokias vietoves ir keliauti savo tempu. Viešųjų autobusų sistema yra patikima ir apima pagrindinius miestus bei turistines vietas, todėl tai yra ekonomiškas būdas keliauti. Taksi yra plačiai prieinami ir patogūs važiuojant trumpesniais atstumais arba jei nenorite vairuoti. Jei norite aplankyti konkrečias lankytinas vietas ar patirti įspūdžių su gidu, praktiška rinktis organizuotas ekskursijas, į kurias dažnai įtraukiamas ir transportas. Tačiau salos dydis ir ribotas viešasis transportas kai kuriose kaimo vietovėse reiškia, kad turint nuosavą transporto priemonę kelionės patirtis gali gerokai pagerėti.

Kreta orai 5

Ar Kreta yra tinkama šeimoms?

Kreta – puiki šeimai draugiška vieta, kurioje siūloma daugybė įvairaus pobūdžio pramogų, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms. Saloje yra daug paplūdimių, kurių daugelis yra seklūs ir pritaikyti šeimoms, todėl puikiai tinka vaikams. Istorinės vietos, tokios kaip Knoso rūmai ir įvairūs muziejai, suteikia edukacinės ir įdomios patirties vyresniems vaikams. Nuotykių veikla, pavyzdžiui, žygiai pėsčiomis į tarpeklius ar jūros urvų tyrinėjimas, skirta šeimoms, ieškančioms įspūdžių gamtoje. Be to, kretiečiai garsėja savo svetingumu šeimoms – daug restoranų ir apgyvendinimo įstaigų tenkina mažųjų lankytojų poreikius.

Kokia kalba kalbama ir kiek paplitusi yra anglų kalba?

Kretoje oficiali kalba yra graikų, kuria kalba vietos gyventojai. Anglų kalba yra plačiai paplitusi, ypač turistinėse vietovėse, viešbučiuose ir restoranuose, todėl angliškai kalbantiems keliautojams susikalbėti yra gana lengva. Tačiau kaimo ar mažiau turistų lankomose vietovėse anglų kalbos žinios gali būti ribotos, todėl gali būti naudinga žinoti keletą pagrindinių graikų kalbos frazių.

Kreta orai 6

Kelionė į Kretą žada istorijos, nuostabių kraštovaizdžių ir šilto svetingumo derinį. Pasiruoškite – patikrinkite įvažiavimo reikalavimus ir tinkamai susipakuokite daiktus. Gerbkite vietinius papročius, ragaukite tradicinės virtuvės patiekalus ir tyrinėkite archeologinius stebuklus. Pirmenybę teikite saugumui, pasirūpinkite kelionės draudimu ir kontaktiniais asmenimis skubios pagalbos atveju. Pasisemkite įvairių įspūdžių iš šio Viduržemio jūros regiono perlo.