Orai Maltoje – kada geriausia keliauti?

Maltoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis, sausomis vasaromis ir švelniomis, drėgnomis žiemomis. Geriausias laikas keliauti į Maltą priklauso nuo jūsų pageidavimų dėl oro sąlygų ir veiklos. Čia pateikiame metų laikų pasiskirstymą.

Malta orai

Oficialią informaciją apie Maltos orų prognozę realiuoju laiku galite rasti: https://maltaweather.com/ arba https://www.malteseislandsweather.com/

Orai Maltoje Vasara (birželio-rugpjūčio mėn.)

Tai pats turizmo sezono įkarštis Maltoje. Orai karšti ir sausi, vidutinė temperatūra svyruoja nuo 25 °C iki 32 °C . Jūra šilta ir viliojanti, todėl puikiai tinka maudynėms ir vandens pramogoms. Tačiau šiuo metu čia gali būti gana daug žmonių, o apgyvendinimo kainos gali būti didesnės.

Orai Maltoje pavasarį (kovo-gegužės mėn.):

Pavasaris – puikus metas aplankyti Maltą. Oras pradeda šilti, o po žiemos liūčių kraštovaizdis tampa vešlus ir žalias. Temperatūra svyruoja nuo 15°C iki 22°C. Tai puikus metas ekskursijoms, istorinių vietovių tyrinėjimui ir pasimėgavimui lauko pramogomis be didelio vasaros karščio.

Orai Maltoje rudenį (rugsėjo-lapkričio mėn.)

Panašiai kaip ir pavasarį, ruduo yra malonus metas aplankyti Maltą. Orai išlieka šilti, temperatūra svyruoja nuo 20 °C iki 28 °C. Jūra vis dar pakankamai šilta maudynėms, be to, palyginti su vasaros piko mėnesiais, čia mažiau žmonių.

Orai Maltoje žiema (nuo gruodžio iki vasario mėn.)

Žiema Maltoje yra ne piko metas. Orai švelnūs, temperatūra svyruoja nuo 10°C iki 15°C. Nors tai nėra paplūdimio oras, tai geras metas keliaujantiems su mažu biudžetu, ir vis dar galite mėgautis lankytinomis vietomis, muziejais ir kultūriniais renginiais uždarose patalpose.

Malta orai 2

Tad galima teigti, kad geriausias laikas keliauti į Maltą būtų per petį – pavasario ir rudens sezonais. Šiais mėnesiais vyrauja malonus oras, mažiau žmonių ir gera pusiausvyra tarp veiklos lauke ir lankytinų vietų. Tačiau jei pageidaujate karšto paplūdimio oro ir gyvos atmosferos, geriausias pasirinkimas – vasaros mėnesiai. Atminkite, kad orų sąlygos gali kisti, todėl visuomet pravartu patikrinti patikimą orų prognozę artėjant kelionės datai.

Malta

Įsivaizduokite Viduržemio jūros širdyje esančią salų grupę, kurioje saulė, kylant ir leidžiantis, nudažo dangų ugninių oranžinių ir ramių mėlynų atspalvių gama – sveiki atvykę į Maltą.

Ar kada nors pajutote savotišką jausmą, kai įžengėte į vietą, kurioje laikas, atrodo, juda savo tempu ir niekur neskuba? Štai jums Malta. Pažvelkime į jos žavesį iš arčiau.

Malta orai

Pirma, Maltos salos turi iš ties unikalią istoriją. Sostinė Valeta yra įsitvirtines miestas, kurį pastatė Švento Jono riteriai, ir tai yra to meto baroko architektūros paminklas. Ar esate vaikščioję Valetos gatvėmis? Jei taip, žinote, kad kiekvienas kampelis pasakoja savo istoriją, o nebylios pastatų sienos saugo praeities paslaptis. Iš Aukštutinės Barakos sodų atsiveria toks įspūdingas vaizdas, kad gali priversti stabtelėti ir susimąstyti apie visas akis, kurios prieš jus matė šį vaizdą.

Tačiau Malta – tai ne tik tylūs akmenys ir istorijos atgarsiai. Salos širdis pulsuoja per šventes, pavyzdžiui, karnavalus, kurių metu miestas atgyja įvairialypėmis spalvomis, ar Šventojo Pauliaus šventę, kurios metu vyksta nuoširdžios procesijos ir apeigos. Ar kada nors šokote kartu su Maltos vietiniais gyventojais tradicinės muzikos ritmu kaimo šventėje? Tai patirtis, įtraukianti į Maltos kultūrinį gyvenimą.

Jei Maltos dar nėra jūsų kelionių akiratyje, galbūt jau laikas ją įtraukti? O jei nerimaujate dėl kelionės planavimo, nesijaudinkite. Malta yra tiek pat prieinama, kiek ir žavinga. Čia kiekvienas keliautojas ras sau tinkamus sprendimus atostogoms.

Malta orai 3

Ką dar svarbu žinoti prieš keliaujant į šią salą?

Prieš keliaudami į Maltą turite žinoti keletą svarbių dalykų, kurie užtikrins sklandžią ir malonią kelionę:

Valiuta: Maltoje naudojama valiuta yra euras (EUR). Patartina turėti šiek tiek vietinės valiutos smulkesniems pirkiniams, nors kredito kortelės yra plačiai priimamos.

Kalba: Maltoje oficialios kalbos yra maltiečių ir anglų. Anglų kalba yra plačiai paplitusi ir suprantama, todėl daugumai keliautojų susikalbėti yra lengva.

Elektra: Standartinė įtampa yra 230 V, o dažnis – 50 Hz. Naudojami britiško tipo (G tipo) kištukai ir kištukiniai lizdai, todėl jums gali prireikti kištuko adapterio, jei jūsų prietaisai turi kitokio tipo kištukus.

Sveikatos priežiūra: Maltoje veikia gera sveikatos priežiūros sistema. Europos Sąjungos piliečiai, turėdami Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), turi teisę į nemokamą arba lengvatinį gydymą. Taip pat pravartu turėti išsamų kelionės draudimą, kuris padengtų nenumatytas medicinines išlaidas.

Saugumas: Malta apskritai yra saugi vieta keliautojams. Tačiau, kaip ir bet kurios kelionės metu, svarbu išlikti budriems ir saugotis smulkių vagysčių bei imtis pagrindinių saugumo priemonių.

Vietos papročiai ir etiketas: Maltos visuomenė yra konservatyvi ir giliai įsišaknijusi katalikiškose tradicijose. Lankydamiesi bažnyčiose ir kitose religinėse vietose pagarbiai apsirenkite kukliai. Viešai rodomi jausmai taip pat turėtų būti minimalūs.

Malta orai 4

Transportas: Maltoje gerai išvystyta viešojo transporto sistema, kurią sudaro autobusai ir keltai. Išsinuomoti automobilį taip pat yra populiari galimybė, kad salą galėtumėte tyrinėti savo tempu. Atminkite, kad vairuoti reikia kairiąja kelio puse.

Kultūros objektai ir paveldas: Malta turi turtingą istoriją ir gali pasigirti daugybe UNESCO pasaulio paveldo objektų, senovinių šventyklų ir istorinių miestų. Įsitikinkite, kad gerbiate šias vietas, laikydamiesi lankytojams nustatytų taisyklių ir nurodymų.

Vanduo: Vandentiekio vanduo Maltoje paprastai yra saugus gerti. Tačiau jei kyla abejonių, galima įsigyti vandens buteliuose.

Arbatpinigiai: Maltoje įprasta duoti arbatpinigių, paprastai apie 5-10 % sąskaitos restoranuose. Taip pat verta palikti arbatpinigių viešbučio personalui, taksi vairuotojams ir gidams, jei aptarnavimas buvo patenkinamas.

Laiko juosta: Maltoje galioja Centrinės Europos laikas (CET), t. y. UTC+1. Vasaros laiku (nuo paskutinio kovo sekmadienio iki paskutinio spalio sekmadienio) Malta persijungia į Vidurio Europos vasaros laiką (CEST), kuris yra UTC+2.

Internetas ir ryšiai: Viešbučiuose, restoranuose ir viešosiose vietose plačiai veikia belaidis internetas. Jei jums reikia mobiliojo ryšio duomenų, apsvarstykite galimybę įsigyti vietinę SIM kortelę arba tarptautinio tarptinklinio ryšio planą iš savo paslaugų teikėjo.

Nepamirškite pasidomėti ir planuoti iš anksto, gerbdami vietos kultūrą ir papročius, kad kelionė į šią nuostabią Viduržemio jūros salą būtų kuo naudingesnė.

Keliaukite į Maltą dėl jos Viduržemio jūros regiono žavesio ir įvairios istorijos. Rinkitės pavasarį arba rudenį, kad būtų malonus oras ir mažiau turistų, o vasarą – energinga energija ir šilta jūra. Maltoje plačiai kalbama angliškai, o valiuta – euras. Gerbkite vietinius papročius, mėgaukitės gerai išvystytu transportu ir tyrinėkite UNESCO objektus. Pasirūpinus saugumo priemonėmis, kultūriniu sąmoningumu ir nuotykių dvasia, šioje nuostabioje saloje laukia turininga kelionė.

Maltos žemėlapis

Maltos grožybės

Dažniausiai užduodami klausimai keliaujant į Maltą?

Kokias vietas Maltoje būtina aplankyti?

Turtingą istoriją ir nuostabų kraštovaizdį turinčioje Maltoje yra daugybė vietų, kurias būtina aplankyti. Istorinė sostinė Valeta, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, garsėja gerai išsilaikiusia architektūra, įskaitant Šv. Mdina, senovinis „tylusis miestas”, žavi lankytojus savo viduramžių ir baroko žavesiu. Priešistorinės Ħaġar Qim ir Mnajdra šventyklos, išsidėsčiusios Viduržemio jūros fone, leidžia pažvelgti į senovės Maltos praeitį. Kalbant apie gamtos grožį, Komino saloje esanti Žydroji lagūna su krištolo skaidrumo turkio spalvos vandeniu yra rojus plaukikams ir nardytojams. Galiausiai, vaizdingas žvejų kaimelis Marsaxlokk su spalvingomis valtimis ir šurmuliuojančiu jūros gėrybių turgumi suteikia Maltai būdingų įspūdžių.

Kaip keliauti po Maltą?

Keliauti po Maltą gana paprasta dėl kompaktiško salos dydžio ir transporto galimybių įvairovės. Labiausiai paplitusi ir ekonomiškiausia transporto priemonė yra viešųjų autobusų sistema, kuri apima pagrindines turistų lankomas vietas ir dažnai kursuoja. Siekiant didesnio lankstumo ir patogumo, populiarus pasirinkimas – išsinuomoti automobilį, tačiau svarbu nepamiršti, kad vairuoti reikia kairiąja kelio puse. Taksi ir dalijimosi automobiliu paslaugos yra lengvai prieinamos, todėl tai patogus būdas keliauti, ypač nedideliais atstumais. Be to, keliaujant tarp pagrindinės salos ir mažesnių Gozo ir Komino salų, reguliariai kursuojantys keltai yra vaizdinga ir efektyvi transporto priemonė.

Koks maistas Maltoje ir kokių patiekalų turėčiau paragauti?

Maltos virtuvė atspindi turtingą salos kultūros įvairovę, kurioje įtakos turi Viduržemio jūros regiono ir Artimųjų Rytų skoniai. Maltos virtuvė garsėja tuo, kad joje naudojami švieži vietiniai ingredientai, ypač jūros gėrybės, atsižvelgiant į Maltos geografinę padėtį. Būtinai paragaukite „Fenkata” – tradicinį triušienos troškinį, giliai įsišaknijusį Maltos kulinarijos tradicijose. „Pastizzi” – pikantiški pyragėliai su rikotos arba žirnių įdaru – yra populiarus užkandis, kurį galima rasti daugelyje vietos kepyklų. Kiti žymūs patiekalai: „Ħobż biż-żejt” (duona su aliejumi), paprastas, bet skanus sumuštinis, ir „Timpana”, keptų makaronų patiekalas. Jūros gėrybių mėgėjams siūlomi dienos laimikiai, dažnai kepti ant grotelių arba kepti su vietinėmis žolelėmis, kuriuose galima rasti šviežiausių salos gėrybių. Norint pažinti saldžiąją Maltos virtuvės pusę, būtina paragauti „Kannoli” – vamzdelio formos pyragaičių su rikotos įdaru.

Kokiomis kalbomis kalbama Maltoje?

Maltoje dvi oficialios kalbos yra maltiečių ir anglų. Maltiečių kalba, unikali semitų kilmės kalba, kuriai įtakos turėjo italų, siciliečių ir anglų kalbos, yra valstybinė kalba, kuria kalba dauguma gyventojų. Anglų kalba yra plačiai paplitusi ir suprantama, todėl turistams lengva bendrauti, nes jos mokoma mokyklose ir ji plačiai vartojama verslo, žiniasklaidos ir turizmo sektoriuose.

Kokios apgyvendinimo galimybės Maltoje?

Maltoje siūloma daugybė apgyvendinimo galimybių, atitinkančių visus pageidavimus ir biudžetą. Prabangūs keliautojai gali rasti aukščiausios klasės viešbučių ir kurortų, ypač tokiose vietovėse kaip Sent Džulianas ir Sliema, kuriuose siūlomi aukščiausios klasės patogumai ir nuostabūs vaizdai į jūrą. Ieškantiems autentiškesnės Maltos patirties, Valetoje ar Mdinoje esantys boutique viešbučiai ir svečių namai suteiks žavią istorinę aplinką. Biudžetą taupantys keliautojai gali rinktis įvairius nakvynės namus, pigius viešbučius ir savitarnos apartamentus, kurių yra visoje saloje. Be to, norintiems apsistoti unikaliai, galima rinktis sodybas ir tradicines vilas, ypač labiau kaimiškose Gozo vietovėse, kuriose galima ramiai pailsėti ir pajusti vietinio gyvenimo skonį.

Ar yra kokių nors kultūrinių papročių ar etiketo, kuriuos turėčiau žinoti Maltoje?

Keliaudami į Maltą, žinokite vietos papročius ir etiketą, tai gali pagerinti jūsų kelionės įspūdžius. Maltos gyventojai garsėja svetingumu ir draugiškumu, o mandagus ir pagarbus elgesys yra vertinamas mainais. Sveikinantis įprasta paspausti ranką, o į žmones mandagu kreiptis titulu ir pavarde, kol jie nebus pakviesti vartoti vardus. Rekomenduojama rengtis kukliai, ypač lankantis religinėse vietose, pavyzdžiui, bažnyčiose, kur tikimasi užsidengti pečius ir vengti trumpų sijonų ar šortų. Vietos įstaigose taip pat įprasta pasisveikinti ir padėkoti, ir nors arbatpinigiai nėra privalomi, jie vertinami už gerą aptarnavimą, paprastai sudaro apie 5-10 % sąskaitos.

Ar Malta saugi turistams?

Malta apskritai laikoma labai saugia turistams, joje nusikalstamumo lygis yra žemas, ypač smurtinių nusikaltimų atžvilgiu. Reikėtų imtis įprastų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, saugoti asmeninius daiktus ir stebėti aplinką, ypač turistų perpildytose vietose. Maltos valdžios institucijos yra gerai pasiruošusios ir reaguoja, kad užtikrintų lankytojų saugumą, ir prisideda prie Maltos, kaip saugios ir svetingos vietovės, reputacijos.

Ar Maltoje galima gerti vandenį iš čiaupo?

Maltoje vandentiekio vanduo yra saugus gerti, nes atitinka Europos Sąjungos geriamojo vandens standartus. Tačiau dėl vandens gėlinimo proceso ir mineralinių medžiagų kiekio kai kurių lankytojų skonis gali skirtis nuo įprasto. Daugelis vietinių gyventojų ir turistų dėl skonio priežasčių mieliau renkasi gerti vandenį buteliuose, tačiau naudoti vandentiekio vandenį maistui gaminti ir dantims valyti yra visiškai normalu.

Naudingos nuorodos

Oficiali svetainė

Vyriausybinė svetainė