Orai Tunise – kada geriausia keliauti?

Planuojate kelionę į Tunisą? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Tunisu ir jos sezoniškumu. Perskaitę šį straipsnį galėsite nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šį nuostabų miestą.

Tunisas orai

Lankytojų vertinimu geriausių pramogų Tunise TOP 5 už gerą kainą

 1. Iš Tuniso: pusės dienos ekskursija į Kartaginą ir Sidi Bou Saidą

Mėgaukitės pusės dienos ekskursija Tunise ir aplankykite Kartaginos ir Sidi Bou Saido miestus. Apžiūrėkite Kartaginos nacionalinį muziejų bei senovinius miesto griuvėsius. Tuomet atsipalaiduokite nuostabiame uolos viršūnės mieste ir neskubėdami pasivaikščiokite vingiuotomis grįstomis gatvelėmis. Daugiau informacijos čia.

2. Tunisas: ekskursija pėsčiomis po Mediną

Per 4 valandų ekskursiją pėsčiomis su gidu patyrinėkite senovinį Tuniso miestą. Atraskite senojoje Medinoje esančias parduotuves, mečetes ir paminklus. Apsipirkite sukuose ir Tuniso centriniame turguje. Daugiau informacijos rasite čia.

3. Tunisas: ekskursija po UNESCO pasaulio paveldą

Mėgaukitės visos dienos ekskursija po nuostabias Kartaginos, Kairuano ir El Džemo vietas. Atraskite Tuniso kultūros paveldo įvairovę. Daugiau informacijos rasite čia.

4. Tunisas: visos dienos pažintinė ekskursija su pietumis

Atraskite Tuniso, Kartaginos ir Sidi-Bou-Saido stebuklus šios visos dienos ekskursijos metu. Apžiūrėkite šiuos žavingus pajūrio kurortus, aplankykite įžymybes ir sužinokite apie vietos istoriją, kultūrą ir paveldą iš patyrusio gido. Daugiau informacijos rasite čia.

5. Sidi Bousaid, Kartagina, Tuniso Medina Dienos išvyka

Išvykite iš Sūso, Monastyro ir Hamameto į užburiančią visos dienos ekskursiją, kurios metu aplankysite Sidi Bousaido grožį, Kartaginos istoriją ir autentišką Tuniso Mediną. Daugiau informacijos rasite čia.

Orų sezoniškumas Tunise

Tunise vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis, sausomis vasaromis ir švelniomis, lietingomis žiemomis. Geriausias laikas keliauti į Tunisą priklauso nuo jūsų pageidavimų dėl oro sąlygų ir veiklos. Paprastai geriausias laikas apsilankyti Tunise yra pavasario ir rudens sezonai:

Orai Tunise pavasarį (kovo-gegužės mėn.)

Pavasaris yra populiarus laikas aplankyti Tunisą, nes oras yra švelnus ir malonus. Temperatūra šiuo laikotarpiu svyruoja maždaug nuo 15 °C iki 25 °C . Tai puikus metas tyrinėti miestus, istorines vietas ir mėgautis įvairiomis veiklomis lauke.

Orai Tunise rudenį (rugsėjo-spalio mėn.)

Panašiai kaip ir pavasarį, rudens sezono metu taip pat vyrauja malonūs orai, o temperatūra svyruoja nuo 18°C iki 28°C (64°F iki 82°F). Tai geras metas apsilankyti, jei norite išvengti vasaros metu didelės žmonių minios ir vis dar mėgautis šiltomis dienomis ir jaukiais vakarais.

Orai Tunise vasara (birželio-rugpjūčio mėn.)

Vasarą Tunise yra pats turizmo sezono įkarštis, tačiau gali būti labai karšta, ypač liepą ir rugpjūtį. Temperatūra gali pakilti gerokai virš 30 °C, o pakrančių teritorijos gali būti perpildytos žmonių. Jei planuojate apsilankyti šiuo laikotarpiu, būkite pasiruošę aukštai temperatūrai ir nepamirškite apsirūpinti skysčiais.

Orai Tunise 2

Orai Tunise žiema (lapkričio-vasario mėn.)

Žiema Tunise laikoma ne piko sezono metas. Nors temperatūra yra žemesnė – nuo 10 °C iki 15 °C, tai tinkamas metas lankytinoms vietoms ir istorinėms vietovėms lankyti. Pietiniuose dykumų regionuose gali būti vėsių naktų.

Atminkite, kad tai yra bendros rekomendacijos, o oro sąlygos kiekvienais metais gali skirtis. Jei jus domina konkreti veikla, pavyzdžiui, atostogos paplūdimyje ar kultūrinės ekskursijos, galbūt norėsite atitinkamai pakoreguoti kelionės datas. Be to, prieš kelionę pravartu patikrinti dabartinę orų prognozę ir visus kelionių patarimus.

Orai Tunise 3

Tunisas

Šiauriausioje Afrikos dalyje įsikūręs Tunisas yra šalis, kuri dažnai lieka nepastebėta tipiškų kelionių entuziastų. Tačiau tie, kurie vaikštinėjo po šurmuliuojančias medinas, ilsėjosi saulės nutviekstuose paplūdimiuose ir gilinosi į turtingas istorijos ištakas, žino, kad Tunisas – tai „lobynas”, laukiantis, kol bus atrastas.

Orai Tunise

Kodėl Tunisas yra tokia viliojanti kryptis? Galbūt dėl šilto svetingumo, kuris pasitinka kiekviename žingsnyje, arba dėl aštraus harisos aromato, sklindančio iš vietinio kuskuso. Leiskimės į kelionę, kad atskleistume šio Šiaurės Afrikos perlo žavesį.

Pirma, ar kada nors vaikštinėjote po tokį spalvingą turgų, kad jis atrodė tarsi paveikslas? Tuniso turgavietėse yra būtent tokios. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Tuniso medina – tai parduotuvių ir prekystalių labirintas, kuris tarsi sudėtinga mozaika klojasi vienas paskui kitą. Tai ne tik prekybos vieta, bet ir drobė, kurioje atsiskleidžia Tuniso gyvenimo gyvybingumas. Jei jau esate šiame krašte buvę, žinote, kad derybos čia yra lyg meno forma, ir tai daroma su tokia pat nuoširdžia ir įžvalgia šypsena.

Dabar pakalbėkime apie istoriją, gerai? Tuniso istorija yra tokia pat daugiasluoksnė kaip ir gardžioji baklava. Ar žinojote, kad senovinis Kartaginos miestas, įkurtas finikiečių, kadaise buvo galingos imperijos širdis ir Viduržemio jūros regiono prekybos centras? Šiandien galite pasivaikščioti po jo griuvėsius, kurie nebyliai liudija apie imperijų atoslūgius ir nuosmukius. Čia prasideda pasakojimai apie Hanibalą, kuris su savo drambliais perėjo Alpes. Nepamirškime ir romėnų pėdsakų, kuriuos įkūnija milžiniškas El Džemo amfiteatras, savo didybe prilygstantis Romos Koliziejui.

Orai Tunise 1

Ką dar svarbu žinoti prieš keliaujant į Tunisą?

Prieš keliaudami į Tunisą, turėtumėte nepamiršti kelių svarbių dalykų, kad kelionė būtų sklandi ir maloni:

 • Vizų reikalavimai: Priklausomai nuo jūsų pilietybės, norint atvykti į Tunisą, jums gali prireikti vizos. Įsitikinkite, kad vizų reikalavimai nustatyti iš anksto, ir, jei reikia, pateikite prašymą išduoti reikiamą vizą.
 • Valiuta: Oficiali Tuniso valiuta yra Tuniso dinaras (TND). Nors didžiuosiuose miestuose ir turistinėse vietovėse plačiai priimamos kreditinės kortelės, mažesnėse įstaigose ir kaimo vietovėse pravartu vežtis grynųjų pinigų.
 • Kalba: Valstybinė kalba – arabų, tačiau plačiai vartojama ir prancūzų kalba, ypač turistinėse vietovėse. Angliškai kalbama rečiau, todėl gali būti naudinga išmokti keletą pagrindinių arabiškų ar prancūziškų frazių.
 • Sveikatos apsaugos priemonės: Prieš keliaudami į Tunisą įsitikinkite, kad esate pasiskiepiję. Patartina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu dėl bet kokių papildomų skiepų ar sveikatos apsaugos priemonių, kurių jums gali prireikti. Gerkite buteliuose išpilstytą arba filtruotą vandenį ir atsargiai vartokite gatvės maistą, kad išvengtumėte galimų skrandžio problemų.
 • Sauga ir saugumas: Nors Tunisas paprastai yra saugus turistams, būtina nuolat informuoti apie vietos situaciją ir laikytis visų šalies vyriausybės paskelbtų kelionių rekomendacijų. Būkite atsargūs ir saugokitės kišenvagysčių, ypač perpildytose vietose ir turguose.
 • Kultūrinės normos: Tuniso visuomenę veikia islamo kultūra, todėl svarbu gerbti vietos papročius ir tradicijas. Apsirenkite kukliai, ypač lankydamiesi religinėse vietose. Reikėtų vengti viešai rodyti jausmus, o prieš fotografuojant vietinius gyventojus mandagu paprašyti leidimo.
 • Klimatas ir apranga: Susipakuokite kelionės metu oro sąlygas atitinkančius drabužius. Lengvi, orui pralaidūs audiniai idealiai tinka karštą vasarą, o vėsesniais vakarais būtina dėvėti sluoksnius. Vertinami kuklūs drabužiai, ypač už turistinių rajonų ribų.
 • Vietos įstatymai ir taisyklės: Susipažinkite su vietos įstatymais ir taisyklėmis, įskaitant tuos, kurie susiję su alkoholio vartojimu, narkotikų vartojimu ir fotografavimu. Gerbkite vietos papročius ir religines praktikas.
 • Transportas: Tunise gana gerai išvystytas transporto tinklas. Miestuose galima naudotis taksi ir viešuoju transportu, o išsinuomoti automobilį gali būti gera išeitis tyrinėjant atokesnes vietoves. Įsitikinkite, kad laikotės vietinių eismo taisyklių ir vairuojate atsargiai.
 • Kultūros objektai: Tunise gausu istorinių ir kultūrinių vietų, įskaitant senovinius griuvėsius, medinas ir muziejus. Gerbkite šias vietas neliesdami ir nelipdami ant trapių statinių.
 • Arbatpinigiai: Tunise įprasta duoti arbatpinigių, ypač už gerą aptarnavimą restoranuose ir viešbučiuose. Paprastai vertinami maždaug 10 % arbatpinigiai.
 • Elektros lizdai: Tunisas naudoja europietiško tipo C ir E tipo elektros lizdus. Būtinai pasiimkite tinkamus savo prietaisų kištukinius adapterius.
Orai Tunise 4

Kad kelionė į Tunisą būtų kuo naudingesnė, visada atlikite išsamų tyrimą ir planuokite iš anksto. Susipažinkite su vietos papročiais, etiketu ir praktinėmis detalėmis, kad užtikrintumėte įsimintiną ir pagarbią patirtį.

Prieš keliaudami į Tunisą įsitikinkite, kad turite tinkamą vizą, suprantate vietinę valiutą (Tuniso dinarą) ir mokate kelias pagrindines arabų arba prancūzų kalbos frazes. Pirmenybę teikite sveikatos apsaugos priemonėms, gerkite į butelius išpilstytą vandenį ir apsirenkite kukliai, ypač konservatyviose vietovėse. Gerbkite vietinius papročius, laikykitės įstatymų ir būkite informuoti apie saugumą. Susipakuokite klimatui tinkamus drabužius ir būkite pagarbūs lankydamiesi kultūrinėse ir religinėse vietose. Galiausiai, ištirkite transporto galimybes, tinkamai mokėkite arbatpinigius ir planuokite iš anksto, kad galėtumėte mėgautis kelione ir kartu paisyti vietos normų.

Tuniso žemėlapis

Tuniso vietovių vaizdai

Dažniausiai užduodami klausimai keliaujant į Tunisą

Ar reikia vizos vykstant į Tunisą?

Vizos reikalavimai į Tunisą priklauso nuo jūsų pilietybės. Daugelyje šalių trumpalaikiam buvimui, paprastai iki 90 dienų, galioja bevizis režimas. Tai apima daugumą Europos Sąjungos šalių, Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą. Tačiau lankytojams iš kai kurių šalių reikia vizos, kurią galima gauti prieš kelionę ambasadoje ar konsulate arba, kai kuriais atvejais, atvykus į Tunisą.

Svarbu prieš kelionę pasidomėti naujausiais vizų reikalavimais, taikomais konkrečiai jūsų pilietybei. Be to, įsitikinkite, kad jūsų pasas galioja bent šešis mėnesius nuo atvykimo į Tunisą dienos. Keliautojai taip pat turėtų žinoti apie bet kokius kelionių patarimus ar specialius dokumentus, kurių reikia ne tik vizos.

Kokia valiuta naudojama Tunise?

Tunise oficiali valiuta yra Tuniso dinaras (TND). Ši valiuta yra unikali tik Tuniso valiuta, todėl keliautojams svarbu atkreipti dėmesį į ją, nes Tuniso valiutos eksportas ir importas yra griežtai kontroliuojamas. Turistams neleidžiama įvežti ar išvežti iš šalies Tuniso dinarų.

Nors viešbučiuose, didesnėse parduotuvėse ir turistinėse vietovėse priimamos pagrindinės kredito kortelės, patartina su savimi turėti grynųjų pinigų, ypač apsiperkant vietiniuose turguose, mažose parduotuvėse ar kaimo vietovėse, kur atsiskaitymai kortelėmis gali būti nepriimami. Miestuose ir turistinėse vietovėse plačiai paplitę bankomatai, kuriuose lankytojai gali išsigryninti grynųjų pinigų Tuniso dinarais.

Ar Tunisas saugus turistams?

Tunisas paprastai laikomas saugiu turistams, tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje kelionių vietoje, svarbu būti informuotiems ir atsargiems. Po praeityje įvykusių incidentų šalyje pagerėjo saugumas, ypač turistinėse vietovėse.

Kokia kalba kalbama Tunise?

Tunise valstybinė kalba yra arabų kalba, ypač Tuniso arabų kalba, kuri yra tik šiai šaliai būdingas dialektas. Arabų kalba vartojama vyriausybėje, žiniasklaidoje ir švietime ir yra pagrindinė kalba, kuria kalba Tuniso gyventojai.

Tunise taip pat plačiai vartojama ir suprantama prancūzų kalba, likusi iš šalies kolonijinės praeities. Ji plačiai vartojama versle, aukštajame moksle ir daugelyje miestų. Lankytojams, mokantiems prancūzų kalbą, bus lengviau susikalbėti, ypač turistinėse vietovėse, miestuose ir tarp išsilavinusių gyventojų.

Anglų kalbos vis dažniau mokoma mokyklose, ja kalba jaunoji karta ir turizmo sektoriuje dirbantys asmenys. Vis dėlto jos paplitimas yra mažesnis nei arabų ir prancūzų kalbų. Turistams, turintiems pagrindinių prancūzų ar arabų kalbos žinių, bus lengviau orientuotis, tačiau pagrindinėse turistinėse vietovėse susikalbėti angliškai paprastai nekyla problemų.

Kokias lankytinas vietas būtina aplankyti Tunise?

Tunisas siūlo daugybę lankytinų vietų, kurias būtina aplankyti ir kurios atspindi unikalų kultūrinio ir istorinio paveldo derinį. Senovės Kartaginos griuvėsiai, esantys visai netoli sostinės Tuniso, leidžia žaviai pažvelgti į romėnų ir finikiečių praeitį. Tuniso Medina, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, garsėja vingiuotomis alėjomis, gyvais turgumis ir istorine architektūra. Įspūdingas romėnų amfiteatras El Jem mieste, kuris yra puikiai išsilaikęs ir prilygsta Italijoje esantiems amfiteatrams. Be to, nuostabūs Susės ir Džerbos paplūdimiai siūlo puikų poilsio ir kultūros pažinimo derinį, o Sacharos dykuma – nepamirštamą kraštovaizdį drąsesniems keliautojams.

Ar Tunise galima gerti vandenį iš čiaupo?

Paprastai keliautojams Tunise patariama vengti gerti vandentiekio vandenį. Nors miestų teritorijose vanduo iš čiaupo dažnai yra techniškai saugus vietiniams gyventojams, prie jo nepripratusiems lankytojams jis gali sukelti skrandžio sutrikimų. Taip yra dėl mineralinių medžiagų kiekio ir vandens valymo procesų skirtumų.

Gerti, valytis dantis ar ruošti maistą rekomenduojama naudoti į butelius išpilstytą vandenį, kuris yra plačiai prieinamas ir nebrangus. Daugelis viešbučių ir kurortų taip pat aprūpina svečius vandeniu buteliuose. Vakarieniaujant patartina prašyti į butelius išpilstyto vandens ir vengti ledo gėrimuose, nes jis gali būti pagamintas iš vandentiekio vandens.

Kokio maisto galima tikėtis Tunise?

Tunise galite tikėtis turtingos ir kvapnios virtuvės, kurioje susipina Viduržemio jūros ir Šiaurės Afrikos kulinarinės tradicijos. Pagrindinis Tuniso patiekalas – kuskusas, dažnai patiekiamas su mėsa arba žuvimi ir įvairiomis daržovėmis. Kitas populiarus patiekalas – Brik, traški plona tešla, įdaryta tunu, kiaušiniu ir kaparėliais. Harisa – aštri aitriųjų paprikų pasta – paprastai naudojama daugeliui patiekalų pagardinti ir yra pagrindinis Tuniso virtuvės ingredientas. Pakrantėje taip pat gausu jūros gėrybių, o vidaus vietovėse siūloma daugiau patiekalų iš ėrienos ar jautienos, dažnai ruošiamų su aromatinių prieskonių mišiniu. Tuniso virtuvė ne tik įvairi, bet ir atspindi šalies istoriją bei kultūrinius mainus.