Vietos, kurių negali praleisti vykdamas į Varšuvą

Varšuva jau seniai yra Lenkijos sostinė ir vienas iš didžiausių miestų. Tai miestas su turtinga istorija, nuostabia architektūra ir gyvybinga kultūra, todėl jį būtina aplankyti visiems, norintiems pažinti Vidurio Europą. Nesvarbu, ar jus domina muziejai, istorinės įžymybės, ar tiesiog norite susipažinti su vietine virtuve ir naktiniu gyvenimu, Varšuvoje kiekvienas ras ką pasirinkti. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą svarbiausių lankytinų vietų, kurias verta aplankyti Varšuvoje.

Senamiestis

Varšuvos senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra viena žaviausių miesto dalių. Jis buvo kruopščiai rekonstruotas po Antrojo pasaulinio karo sugriovimų, kad būtų išsaugotas jo istorinis žavesys. Čia gausu spalvingų namų, žavių kavinių ir grįstų gatvelių, kurios puikiai tinka ramiam pasivaikščiojimui. Būtinai aplankykite Karališkąją pilį ir turgaus aikštę, kurios abi yra senamiesčio įžymybės.

Łazienki parkas

Łazienki parkas, dar vadinamas Karališkųjų pirčių parku, yra didelis parkas Varšuvoje, užimantis daugiau kaip 76 ha plotą. Parkas yra puiki vieta atsipalaiduoti, surengti pikniką ar pasivaikščioti. Čia taip pat yra XVIII a. rūmai prie vandens, kurie kadaise buvo karališkoji rezidencija. Parke taip pat yra nemažai kitų istorinių pastatų, pavyzdžiui, Šopeno paminklas ir Belvederio rūmai.

Varšuvos sukilimo muziejus

Varšuvos sukilimo muziejuje pasakojama apie 1944 m. Varšuvos sukilimą, kai lenkų pasipriešinimo kovotojai sukilo prieš nacistinės Vokietijos įvykdytą miesto okupaciją. Muziejuje, įsikūrusiame buvusioje tramvajaus elektrinėje, sukaupta įspūdinga artefaktų kolekcija: ginklai, nuotraukos ir asmeniniai kovotojų daiktai. Jį būtina aplankyti visiems, besidomintiems Antrojo pasaulinio karo istorija.

Lenkijos žydų istorijos muziejus POLIN

POLIN Lenkijos žydų istorijos muziejus – tai muziejus, kuriame pasakojama apie 1000 metų trukusią Lenkijos žydų istoriją. Varšuvos žydų kvartalo širdyje įsikūręs muziejus pasižymi stulbinančia modernia architektūra, kuria atiduodama duoklė turtingam Lenkijos žydų kultūriniam paveldui. Muziejuje sukaupta įspūdinga eksponatų kolekcija, taip pat interaktyvūs eksponatai ir daugialypės terpės instaliacijos, padedančios atgaivinti istoriją.

Kultūros ir mokslo rūmai

Kultūros ir mokslo rūmai – tai aukštas orientyras, dominuojantis Varšuvos panoramoje. Pastatyti XX a. šeštajame dešimtmetyje kaip Sovietų Sąjungos dovana Lenkijai ir kadaise buvo aukščiausias pastatas Europoje. Rūmuose įsikūrusios įvairios kultūros įstaigos, įskaitant teatrus, kino teatrus ir muziejus. Tai taip pat puiki vieta pasigrožėti Varšuvos panorama, atsiveriančia iš apžvalgos aikštelės.

Vilanovo rūmai

Vilanovo rūmai – tai gražūs barokiniai rūmai, esantys Varšuvos pakraštyje. Kadaise tai buvo karališkoji rezidencija, o dabar čia veikia muziejus, kuriame pristatomas Lenkijos didikų menas ir kultūra. Rūmuose sukaupta įspūdinga XVII ir XVIII a. paveikslų, baldų ir kitų dekoratyvinių daiktų kolekcija. Rūmus supa gražus sodas, todėl tai puiki vieta ramiam popietiniam pasivaikščiojimui.

Neono muziejus

Neono muziejus – tai unikalus muziejus, kuriame pristatoma Lenkijos neoninių ženklų istorija. Muziejuje sukaupta įspūdinga senovinių XX a. šeštojo ir septintojo dešimtmečių neoninių iškabų, kurios kadaise buvo įprastas vaizdas Varšuvos gatvėse, kolekcija.