Balkanų valstybė- Šiaurės Makedonija ir jos lankomiausios vietos

Šiaurės Makedonija, įsikūrusi pačioje Balkanų širdyje, yra kvapą gniaužiančio kraštovaizdžio, senovės istorijos ir gyvo kultūros paveldo šalis. Šis žemės plotas siūlo daugybę lankytinų vietų – nuo vaizdingų miestelių ir nuostabių ežerų iki įspūdingų istorinių vietų ir įvairių kulinarinių patiekalų. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su keliomis lankytinomis Šiaurės Makedonijos vietomis, kurias būtina aplankyti.

1. Skopjė

Kelionę po Šiaurės Makedoniją pradėkite sostinėje Skopjė. Susipažinkite su kontrastingu modernios architektūros ir istorinių paminklų deriniu, apibūdinančiu miesto kraštovaizdį. Aplankykite kultinį Akmeninį tiltą, jungiantį senąją ir naująją miesto dalis, ir atraskite pulsuojantį Senąjį turgų, kuriame šimtmečių senumo Osmanų architektūra dera su šurmuliuojančiais turgaus prekystaliais. Pasigrožėkite miestą puošiančiomis monumentaliomis statulomis ir skulptūromis, tarp jų ir garsiuoju Kariu ant žirgo. Nepraleiskite progos aplankyti didingos Kalės tvirtovės ir Motinos Teresės memorialinio namo, kuriuo pagerbiama Skopjė gimusi mylima humanitarė.

2. Ohridas: Balkanų perlas

Apsilankymas Šiaurės Makedonijoje būtų nebaigtas, jei neaplankytumėte žavingo Ohrido miesto. Ant Ochrido ežero kranto įsikūręs šis UNESCO pasaulio paveldo objektas žavi istorijos, dvasingumo ir gamtos grožio deriniu. Pasivaikščiokite siauromis grindinio gatvelėmis senamiestyje, grožėdamiesi viduramžių architektūra ir aplankykite Šv. Sofijos bažnyčią ir Kaneo Šv. Jono bažnyčią, kurios abi gali pasigirti įspūdingomis freskomis. Apžiūrėkite senovinius Ochrido tvirtovės griuvėsius, stūksančius ant kalvos viršūnės, nuo kurios atsiveria ežero ir apylinkių panorama. Ohridas, pasižymintis ramia atmosfera ir idiliška aplinka, tikrai pateisina „Balkanų perlo” reputaciją.

3. Matkos kanjonas

Išvyka į Matkos kanjoną – gamtos grožį, esantį visai netoli Skopje. Šis vaizdingas gamtos kampelis – tai ramus pabėgimas nuo miesto šurmulio. Paplaukiokite valtimi po švarų Treska upės vandenį, apsuptą aukštų uolų ir natūralios augmenijos. Tyrinėkite urvų tinklą, tarp kurių rasite ir Vrelo urvą – vieną giliausių povandeninių urvų pasaulyje. Žygiuokite vaizdingais takais, vedančiais į kvapą gniaužiančias apžvalgos aikšteles, pavyzdžiui, įžymųjį Matkos vienuolyną. Matkos kanjonas yra gamtos mylėtojų ir lauko entuziastų rojus, kuriame galėsite leistis į žygius pėsčiomis, plaukioti baidarėmis ir stebėti paukščius.

4. Bitola

Bitola – istorinis miestas, vadinamas „konsulų miestu”. Šis buvęs Osmanų imperijos administracinis centras gali pasigirti įspūdinga neoklasicistine architektūra ir turtingu kultūros paveldu. Pasivaikščiokite žavinga Sirok Sokak – pagrindine miesto pėsčiųjų gatve, kurioje gausu kavinių, parduotuvių ir elegantiškų pastatų. Apžiūrėkite senovinius Heraklea Lyncestis griuvėsius – gerai išlikusią archeologinę vietovę, kurioje eksponuojamos romėnų mozaikos ir amfiteatrai. Nepraleiskite progos aplankyti žymiojo Laikrodžio bokšto ir išskirtinės Yeni mečetės. Grakšti Bitolos atmosfera ir istorinė reikšmė daro ją patrauklia vieta istorijos mėgėjams ir architektūros entuziastams.

5. Mavrovo nacionalinis parkas

Mavrovo nacionaliniame parke, kuris yra gamtos reginių kraštas ir rojus lauko entuziastams. Šiaurės Makedonijos vakaruose esančiame parke plyti tankūs miškai, krištolo skaidrumo ežerai ir didingos kalnų viršūnės. Žygiuokite vaizdingais takais, žiemą slidinėkite ar čiuožkite snieglente, o Mavrovo ežere galite užsiimti vandens sportu. Atraskite žavų Galičniko kaimą, garsėjantį tradicine architektūra ir gyvais folkloro festivaliais. Mavrovo nacionalinis parkas – tai ramus prieglobstis, kur galite pasinerti į gamtą ir mėgautis įvairia pramogine veikla.

6. Struga: poezija vieta

Aplankykite Strugos miestą, įsikūrusį ant Ochrido ežero kranto. Ši poetiška vietovė nuo seno siejama su literatūra, čia vyksta tarptautiniu mastu pripažinti poezijos festivaliai „Strugos poezijos vakarai”. Apžiūrėkite žavingas senamiesčio gatveles su Osmanų imperijos laikų pastatais ir akmenimis grįstomis gatvelėmis. Grožėkitės nuostabia ikoniškojo Senojo tilto architektūra ir aplankykite Strugos poezijos namus – poezijai ir literatūrai skirtą muziejų. Neskubėdami plaukite laivu Ohrido ežeru, apsupti nuostabių kraštovaizdžių, kurie istorijoje įkvėpė poetus ir menininkus. Struga – tai kultūros ir gamtos grožio oazė.

7. Pelisterio nacionalinis parkas

Pelisterio nacionaliniame parke, esančiame netoli Bitolos miesto, pailsėkite nuo miestų triukšmo. Šiame Alpių rojuje stūkso nuostabus Babos kalnas – trečia pagal aukštį viršukalnė Šiaurės Makedonijoje. Leiskitės į vaizdingus žygius per tankius miškus, eidami pro krištolo skaidrumo ežerus ir gyvybingomis laukinėmis gėlėmis pasipuošusias pievas. Grožėkitės endeminėmis Makedonijos pušimis ir garsiaisiais „Dviejų akių” ežerais, garsėjančiais kerinčiu grožiu. Pelisterio nacionaliniame parke taip pat gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai, įskaitant meškas, vilkus ir daugybę paukščių rūšių. Pasinerkite į gamtos ramybę ir pasigrožėkite įspūdingais Pelisterio vaizdais.

Šiaurės Makedonija – tai žavus kultūros vertybių, kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių ir poezijos derinys. Nuo kontrastingos Skopjės architektūros tyrinėjimo iki Ohrido ežero grožio ramybės – kiekviena vietovė atskleidžia skirtingus šalies žavesio aspektus. Pasinerkite į Matkos kanjono gamtos didybę ir grįžkite į praeitį istoriniame Bitolos mieste. Turtinga Šiaurės Makedonijos istorija, nuostabūs kraštovaizdžiai ir gyvas kultūrinis paveldas daro šią šalį unikaliu reginiu, kuris laukia, kol jį atras drąsūs keliautojai.