Įspūdingoji Jungtinė Karalystė ir jos lankomiausios vietos

Jungtinė Karalystė, turinti turtingą istoriją, įvairių kraštovaizdių ir kultūrinį paveldą, keliautojams siūlo daugybę patrauklių vietų. Nuo istorinių paminklų iki vaizdingų kaimo vietovių, nuo gyvybingų miestų iki kerinčių pakrančių – Jungtinė Karalystė gali pasigirti įspūdžių lobynu. Šiame straipsnyje pakviesime jus į kelionę po keletą privalomų aplankyti Jungtinės Karalystės vietų, atskleidžiančių unikalų šalies tradicijų ir modernumo derinį.

1. Londonas

Pažintį pradėkite Londone, šurmuliuojančioje Jungtinės Karalystės sostinėje. Grožėkitės tokiais žymiais orientyrais kaip Londono bokštas, Bekingemo rūmai ir didingasis Big Benas. Apsilankykite pasaulinio lygio muziejuose, pavyzdžiui, Britų muziejuje ar Viktorijos ir Alberto muziejuje, kuriuose eksponuojami nepaprasti meno kūriniai ir artefaktai. Neskubėdami pasivaikščiokite Pietų krantine (South Bank), apžiūrėkite gyvybingus Kamdeno miesto turgus ir pasinerkite į turtingą kultūrinę įvairovę, dėl kurios Londonas yra tikrai pasaulinio lygio miestas.

2. Edinburgas

Keliaukite į šiaurę, į Škotijos sostinę Edinburgą, ir leiskitės sužavimi jo kerinčio grožio. Apžiūrėkite istorinę Edinburgo pilį, stūksančią Pilies uolos viršūnėje, ir pasigrožėkite panoraminiais miesto vaizdais. Pasivaikščiokite grįstomis Karališkosios mylios gatvelėmis, kuriose gausu žavingų parduotuvėlių, tradicinių užeigų ir istorinių objektų. Nepraleiskite progos pasimėgauti visame pasaulyje žinomu Edinburgo festivaliu – meno ir kultūros švente, vykstančia kiekvieną rugpjūtį ir pritraukiančia atlikėjus bei žiūrovus iš viso pasaulio.

3. Ežerų kraštas

Ežerų apygardos (Lake District), į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos vietovės, garsėjančios kvapą gniaužiančiu grožiu. Tyrinėkite ramius ežerus, vaizdingus slėnius ir didingus kalnus, kurie įkvėpė daugybę poetų ir rašytojų parašyti daug nuostabių darbų. Neskubėdami  plaukit laivu po Vindžermyro ežerą, leiskitės į žygius vaizdingais takais ir aplankykite tokius žavius miestelius kaip Ambleside ir Keswick. Pasinerkite į gamtos ramybę ir suprasite, kodėl šis regionas nuo seno įkvepia kūrybingus protus.

4. Bato miestas

Aplankykite istorinį Bato miestą, garsėjantį išskirtine architektūra ir natūraliomis karštosiomis versmėmis. Apžiūrėkite romėnų pirtis – gerai išbuvusį senovės laikų palikimą – ir pasimėgaukite jauninančia procedūra šiuolaikiniame Thermae Bath Spa. Grožėkitės Georgijaus epochos Karališkojo pusmėnulio ir didingos Bato abatijos didybe. Pasinerkite į miesto literatūrinį paveldą Jane Austen centre, kuriame atiduodama pagarba mylimai anglų rašytojai, vadinusiai Bathą savo namais.

5. Stounhendžas ir Solsberis

Susiplanuokite kelionę į Stounhendžą, vieną žymiausių priešistorinių vietų pasaulyje. Žavėkitės mįslingu akmenų ratu ir gal jūs sugalvosite jo mistinę kilmę. Vos už kelių minučių kelio atraskite žavų Solsberio miestą, kuriame yra didinga Solsberio katedra. Grožėkitės įspūdinga jos bokšto švytuokle, tyrinėkite viduramžių tipo gatveles ir mėgaukitės vaizdingomis Solsberio katedros apylinkėmis. Jei norite patirti tikrai nepakartojamų įspūdžių, apsilankykite čia per vasaros saulėgrįžą, kai tūkstančiai žmonių susirenka prie Stounhendžo stebėti saulėtekio.

6. Oksfordas

Pasvarstykite apie išvyka į istorinį Oksfordo miestą, garsėjantį prestižiniu universitetu ir architektūros didybe. Apžiūrėkite žymiąją Bodlėjaus biblioteką ir pasivaikščiokite tarp įspūdingų universiteto fakultetų, įskaitant Kristaus bažnyčios ir Magdalenos, šventąsias sales. Neskubėdami pasivaikščiokite žavinga Didžiąja gatve, kurioje gausu knygynų, kavinių ir parduotuvių. Pasinerkite į intelektualią atmosferą šiame mokslo prieglobstyje, kur įkvėpimo sėmėsi daugybė žymių asmenybių, įskaitant J. R. R. Tolkieną ir Lewisą Carrollą.

7. Kotsvoldsas

Atraskite idilišką Kotsvoldso (Cotswolds), regiono, kuriam būdingos kalvos, savotiški kaimai ir medaus spalvos akmeniniai nameliai, žavesį. Ištirkite tokius vaizdingus miestelius kaip Bibury, Bourton-on-the-Water ir Stow-on-the-Wold, garsėjančius savo vaizdingu grožiu. Pasivaikščiokite vaizdingomis apylinkėmis, apsilankykite žavingose arbatinėse ir apžiūrėkite vietos amatininkų parduotuvėles. Nepraleiskite progos apžiūrėti didingų dvarų, tokių kaip Blenheimo rūmai ar Hidcote dvaro sodai, kuriuose galima susipažinti su turtinga regiono istorija ir nuostabiais gamtos vaizdais.

8. Giant’s Causeway and the Causeway Coast

Keliaukite į Šiaurės Airiją ir pamatykite nuostabą keliantį Giant’s Causeway grožį. Žavėkitės susikertančiais šešiakampiais bazalto stulpais, susiformavusiais dėl senovinio vulkaninio aktyvumo, dažnai apipintais mitais ir legendomis. Pasigrožėkite kvapą gniaužiančiais Causeway pakrantės vaizdais su dramatiškomis uolomis, smėlėtais paplūdimiais ir tokiais žavingais kaimais kaip Portrush ir Ballintoy. Apžiūrėkite ant uolos krašto stūksančius Dunluce pilies griuvėsius ir leiskitės į vaizdingą kelionę garsiuoju Causeway pakrantės keliu, kuris pripažintas vienu gražiausių pasaulyje.

Jungtinė Karalystė yra nepaprastos įvairovės šalis, siūlanti daugybę lankytinų vietų, atitinkančių visus pomėgius ir skonius. Nesvarbu, ar tyrinėjate istorines Oksfordo gatves, ar mėgaujatės Kotsvoldso ramybe, ar žavitės Giant’s Causeway gamtos stebuklais, Jungtinė Karalystė siūlo begalę įspūdžių, kurie paliks neišdildomą pėdsaką jūsų kelionėje. Pajuskite šios kerinčios šalies, kurioje darniai sugyvena tradicijos ir modernumas, žavesį.