Ką aplankyti Druskininkuose?

Sodrios Lietuvos žalumos apsuptyje įsikūręs vaizdingas Druskininkų miestas. Druskininkai, vertinami dėl savo gamtos grožio, raminančių SPA kurortų ir kultūros vertybių, sulaukia keliautojų visų sezonų metu, ieškančių atokvėpio nuo šiuolaikinio gyvenimo šurmulio, intensyvaus miesto gyvenimo tempo. Planuodami kelionę į šį ramų gamtos prieglobstį turėtumėte žinoti, kokias vietas rekomendajama aplankyti irk ą žmonės galvoja apie šį nuostabų kurortinį miestą. Tad šiandien pasidalinsime plačiau apie prieš tai minėtą informaciją.

Ką mano garsūs istorikai, menininkai ir miesto gyventojai?

„Gaivaus oro gurkšnis”

Daugeliui Druskininkų žavesys slypi nepaliestoje gamtoje. Aistringa gamtos entuziastė ir kelionių rašytoja Elena Thompson papasakojo apie savo patirtį klajojant po miestelį supančius aukštus pušynus. „Druskininkai – tarsi šventovė, – džiaugėsi E. Thompson, – kiekvienas gaivaus oro įkvėpimas suteikia jėgų. Per miestą vingiuojantis Nemunas suteikia ramybės, kurią sunku rasti kitur.”

Vietos gyventojas ir menininkas Jonas Kavaliauskas pritarė Thompson mintims. Jis pasakojo, kad miestelio apylinkės jau daugelį metų įkvepia jo meno kūrinius. „Šviesos ir šešėlių sąveika tarp medžių yra kažkas stebuklingo”, – svarstė jis. „Druskininkų gamtos grožis skirtas ne tik turistams, bet ir tiems, kurie vadina Druskininkus savo namais.”

„Sveikatingumo prieglobstis”

Druskininkai garsėja ne tik savo gamtos stebuklais, bet ir gydomaisiais SPA kurortais. Jane Roberts, keliautoja, išbandžiusi sveikatingumo vietas visame pasaulyje, išaukštino Druskininkų gydomąjį žavesį. „Lankiausi garsiuose įvairių šalių SPA centruose, tačiau Druskininkai siūlo unikalų tradicinių ir modernių procedūrų derinį”, – tvirtino J. Roberts. „Mineralinių medžiagų turtingas vanduo daro nepaprastą poveikį organizmui, o vietinio personalo kompetencija verta pagyrimo.”

Vietos gyventoja ir SPA entuziastė Vaida Kazlauskienė pabrėžė, kad miestelis siekia holistinės gerovės. „Mūsų gydyklos yra giliai įsišaknijusios mūsų kultūriniame pavelde, – aiškino Kazlauskienė. „Mineralinių vandenų naudojimo gydymui tradicija siekia šimtmečius, todėl džiugu matyti, kad lankytojai priima mūsų praktiką.”

„Kultūrinė odisėja”

Druskininkai – ne tik gamtos ir sveikatingumo entuziastų prieglobstis, bet ir kultūros vertybių centras. Žinomas dramaturgas ir teatro režisierius Andrejus Petrovas gyrė miestelio gyvybingą meno sceną. „Druskininkai – tai drobė, kurioje klesti kūrybiškumas”, – džiaugėsi A. Petrovas. „Vietos teatruose rodomi įspūdingi spektakliai, o kasmetiniai festivaliai pritraukia talentus iš visos Europos. Tai liudija miesto įsipareigojimą puoselėti kultūrinius mainus.”

Istoriją mėgstanti ispanų keliautoja Maria Gonzalez stebėjosi Druskininkų architektūriniu paveldu. „Grūto parkas – tai gyvas muziejus, kuris perkėlė mane į praeitį”, – džiaugėsi M. Gonzalez. „Sovietmečio skulptūros ir artefaktai primena regiono istoriją, o pastangos juos išsaugoti yra pagirtinos.”

„Mėgaujantis kulinariniais malonumais”

Jokia kelionė neapsieina be vietinės virtuvės patiekalų, o Druskininkai nenuvilia. Maisto entuziastas ir kelionių tinklaraštininkas Davidas Mitchellas pasakojo apie savo gastronominę patirtį šiame mieste. „Druskininkų kulinarinė aplinka maloniai nustebino – nuo sotaus lietuviško troškinio iki subtilių pyragaičių”, – pastebėjo D. Mitchellas. „Tradicinių skonių ir modernių posūkių derinys atskleidžia besikeičiančią miesto tapatybę.”

Vietos virtuvės šefė ir restoranų savininkė Giedrė Stankevičiūtė pabrėžė, kad miestas siekia kulinarinio autentiškumo. „Didžiuojamės, kad naudojame vietinius ingredientus, – teigė G. Stankevičiūtė. „Išpuoselėtos apylinkės suteikia mums gausybę šviežių produktų, o mūsų patiekalai atspindi turtingą mūsų regiono skonių gobeleną.”

Vietos, kurias privalome aplankyti Druskininkuose:

Druskininkų parkas: Pasinerkite į Lietuvos istoriją apsilankę šiame unikaliame muziejuje po atviru dangumi, kuriame saugoma net iš po sovietmečio likusios skulptūros ir artefaktų kolekcijos. Pasigrožėkite Druskininkų gamta su vaikais ar tiesiog dviese.

Druskininkų vandens parkas: šiame viename didžiausių vandens parkų Pabaltijoje, galėsite puikiai prasleisti laiką su šeima ar dviese. Ši vieta puikiai tinka ne tik dėl plataus pramogų asortimento, bet net kai norite romantiškai praleisti laiką su savo antrąja puse. Druskininkų vandens park eyra atskirą erdvė, kuri skirta tik suaugusiems, kurioje galėsite ramiai praleisti kiek tik norėsite laiko. Vandens parke taip pat rasite: įspūdingų nusileidimo kalnelių, atpalaiduojančių baseinų bei pirčių.

UNO nuotykių parkas: Čia galima pasinerti į adrenalino kupiną kelionę per kliūčių ruožus medžių viršūnes su lynais, jums  atsivers vaizdas į vešlų miesto kraštovaizdį iš paukščio skrydžio. Ši pramoga puikiai tinka, jei keliaujate su vaikais, ar planuojate ypatingą gimtadienio šventę ir ieškote vietos joje. Rekomendenduojame apsilankyti oficialioje unoparks.lt internetinėje svetainėje ir sužinoti daugiau informacijos apie kainas ir galimas rezervacijas.

Snow Arena: Slidinėjimo arena, kuri veikia ištisus metus galite patirti žiemos stebuklus didžiausiame Europoje uždarame slidinėjimo kurorte, kuriame įrengtos slidinėjimo trasos, snieglentės ir net sniego gniūžčių kovos. Tai taip pat dar viena nuostabi galimybė praleisti laisvalaikį aktyviai, ypač jei patinka snieglenčių sportas.

Druskininkų muzikinis fontanas: nepraeikite pro šalį, o pasimėgaukite užburiančiu vandens ir šviesų šou prie Druskininkų muzikinio fontano, sinchronizuojamu su muzika – tai iš ties puikus būdas užbaigti pažintinę dieną.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus: M. K. Čiurlionio gyvenimui ir kūrybai skirtame muziejuje pasinerkite į lietuvių kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pasaulį.

Dzūkijos nacionalinis parkas: Išvykdami už miesto ribų, taip pat nepamirškite apžiūrėkite šį platų nacionalinį parką, pasižymintį įvairiomis ekosistemomis, tyrais ežerais ir daugybe pėsčiųjų takų. Šiame parke tikrai pajausite tikrąjį Lietuvos gamtos paveldo grožį.

Mergelės Marijos bažnyčia: lankydamiesi Druskininkuose taip pat turėsite galimybę pasigrožėti sudėtinga šios istorinės bažnyčios architektūra, liudijančia turtingą Druskininkų kultūros paveldą.

Sapiehos parkas: pabėgkite nuo miesto šurmulio ir atsipalaiduokite šiame ramiame parke su ramiais tvenkiniais, žavingais tilteliais ir vešlia žaluma.

Lietuvos širdyje esantys Druskininkai vilioja gamtos stebuklų, sveikatingumo, kultūros turtų ir kulinarinių malonumų deriniu. Nesvarbu, ar ieškote ramaus pabėgimo, ar gyvybingos kultūrinės patirties, šis žavus miestas turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui, palikdamas neišdildomą pėdsaką tiems, kuriems pasisekė ištyrinėti jo lobius.