Kalabrija – lankytinos vietos

Pietų Italijoje esanti Kalabrija yra nuostabaus grožio gamtos, turtingos istorijos ir unikalios kultūros regionas, kuris kviečia lankytojus iš viso pasaulio. Regionui būdingas kalnuotas reljefas, įskaitant Apeninų kalnus, kurie driekiasi per jo vidų. Jame yra keletas nacionalinių parkų, todėl jis yra rojus lauko pramogų entuziastams. Jei planuojate aplankyti šį nuostabų kurortą – vadinasi šis straipsnis kaip tik Jums. Kviečiame skaityti toliau ir susipažinti su Kalabrijos lankytinėmis vietomis.

Tropėja Kalabrijoje

Tropėja yra nuostabus pakrantės miestas Kalabrijos regione pietų Italijoje. Jis dažnai laikomas viena vaizdingiausių Italijos vietų, kurioje dera gamtos grožis, istorinis žavesys ir gardūs patiekalai. Štai keletas svarbiausių Tropėjos vietų ir lankytinų objektų:

Paplūdimiai: Tropėja garsėja nuostabiais paplūdimiais su krištolo skaidrumo vandeniu. Garsiausias paplūdimys yra pats Tropėjos paplūdimys, garsėjantis smulkiu baltu smėliu ir nuostabiais Santa Maria dell’Isola bažnyčios, stovinčios ant uolėtos atodangos, vaizdais. Dėl skaidraus vandens tai ideali vieta maudytis ir degintis.

Santa Maria dell’Isola: Ši ikoniška bažnyčia yra viena iš labiausiai fotografuojamų Tropėjos įžymybių. Ji stovi ant uolėto iškyšulio, iš kurio atsiveria vaizdas į jūrą, ir yra gražus paplūdimio fonas. Bažnyčią galite aplankyti, tačiau pasitikslinkite darbo laiką, nes jis gali skirtis.

Istorinis senamiestis: Tropėjos istorinis centras – tai žavus siaurų grindinio gatvelių, senovinių pastatų ir gyvybingų aikščių labirintas. Keliaudami po senamiestį atrasite istorinių bažnyčių, keistų parduotuvėlių ir tradicinių trattorijų, kuriose patiekiami Kalabrijos virtuvės patiekalai.

Santa Maria Assunta katedra: Ši katedra yra dar vienas žymus religinis objektas Tropėjoje. Joje susipina įvairūs architektūros stiliai ir yra įdomių religinio meno kūrinių.

Belvederio apžvalgos aikštelė: Iš Belvederio apžvalgos aikštelės atsiveria pakrantės ir miesto panorama. Tai puiki vieta fotografuoti ir mėgautis saulėlydžiu.

Vietos virtuvė: Tropėja ir aplinkinis Kalabrijos regionas garsėja gardžia virtuve. Būtinai paragaukite vietinių patiekalų, pavyzdžiui, raudonųjų svogūnų, „nduja” (aštrios tepamos dešrelės), jūros gėrybių patiekalų ir gelato. Šiuos patiekalus siūlo daugelis miesto restoranų ir trattorijų.

Ekskursijos laivu: Apsvarstykite galimybę leistis į ekskursiją laivu ar iškylą iš Tropėjos ir patyrinėti netoliese esančią pakrantę, aplankyti jūros urvus ir pasimėgauti nardymu ar nardymu skaidriame vandenyje.

Naktinis gyvenimas: Tropėja atgyja vakarais, nes čia veikia barai, restoranai ir gelaterijos, siūlančios gyvą naktinį gyvenimą. Galite pasimėgauti neskubriu pasivaikščiojimu (passeggiata) pakrantės promenada.

Vietiniai turgūs: Tropėjos vietiniuose turgeliuose rasite šviežių produktų, rankų darbo dirbinių ir suvenyrų. Turgaus dienos skiriasi, todėl teiraukitės vietinių gyventojų apie esamą tvarkaraštį.

Festivaliai: Jei lankysitės Tropėjoje vasarą, galbūt turėsite galimybę dalyvauti arba stebėti vietines šventes ir renginius, pavyzdžiui, religines procesijas, muzikos ir maisto festivalius.

Tropėja – tai vieta, kur galite atsipalaiduoti gražiuose paplūdimiuose, paragauti gardžių patiekalų ir pasinerti į žavingą istorinio Italijos miestelio atmosferą. Tai populiari Italijos ir užsienio turistų kelionių kryptis, ir nesunku suprasti, kodėl.

Kalabrija lankytinos vietos

Scilla

Scilla yra vaizdingas pakrantės miestelis pietų Italijos Kalabrijos regione. Jis dažnai laikomas viena gražiausių Italijos pajūrio vietų ir garsėja nuostabiais vaizdais, istoriniu žavesiu ir romantiška atmosfera. Štai keletas svarbiausių vietų ir lankytinų objektų, kuriuos galite aplankyti Scilloje:

Chianalea: Chianalea yra seniausias ir žaviausias Scilos rajonas. Jame – siaurų gatvelių labirintas ir spalvingi namai, kaskadomis besileidžiantys į jūrą. Pasivaikščiojimas po šį rajoną – tarsi sugrįžimas į praeitį, tai puiki vieta ramiems pasivaikščiojimams ir fotografavimui.

Scillos paplūdimiai: Scillos paplūdimiai: Scilloje yra keli gražūs paplūdimiai, kuriuose galite atsipalaiduoti ir maudytis krištolo skaidrumo Tirėnų jūros vandenyse. Marina Grande paplūdimys yra didžiausias ir populiariausias, jame galima išsinuomoti gultus ir skėčius.

Kalabrija lankytinos vietos 1

Ruffo pilis (Castello Ruffo) stovi ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Scilą. Apsilankiuse šioje vietovėje galite apžiūrėti pilies išorę ir pasigrožėti nuo jos atsiveriančia panorama, jos vidus ne visada atviras lankytojams.

Šventojo Roko bažnyčia (Chiesa di San Rocco): Ši bažnyčia yra nedidelė, bet žavinga religinė vieta Scilloje. Ji pasižymi patraukliu fasadu ir ją verta aplankyti, jei tyrinėjate Chianalea rajoną.

Punta Pacì švyturys: jei norite pamatyti kvapą gniaužiančią pakrantės ir Mesinos sąsiaurio panoramą, leiskitės į trumpą žygį pėsčiomis arba nuvažiuokite iki Punta Pacì švyturio. Jis ypač gražus saulėlydžio metu.

Scillos prieplauka: prieplaukos teritorijoje įsikūrę restoranai, kavinės ir parduotuvės. Tai puiki vieta pavalgyti, pasimėgauti gelato ar tiesiog stebėti, kaip atplaukia ir išplaukia žvejų laivai.

Scilla nardymas: Scilla yra puiki vieta nardymui su akvalangu. Dėl skaidraus Tirėnų jūros vandens Scilla yra puiki vieta nardymui ir nardymui su akvalangu. Miestelyje yra nardymo centrų, kuriuose galite užsisakyti povandenines ekskursijas.

Kalabrija lankytinos vietos 3

Vietos virtuvė: Kaip ir daugelyje Kalabrijos vietovių, Scilloje galima paragauti gardžių vietinių patiekalų. Jūros gėrybės yra jos ypatybė, todėl daugelyje miestelio jūros gėrybių restoranų galėsite mėgautis šviežiu laimikiu. Būtinai paragaukite vietinių kardžuvių patiekalų.

Žvejyba: Scilla turi stiprias žvejybos tradicijas, todėl pakrantėje dažnai galima pamatyti dirbančius žvejus. Taip pat galima organizuoti žvejybos ekskursijas, jei norite išbandyti savo jėgas gaudydami vietines jūros gėrybes.

Festivaliai: Jei lankysitės Scilloje vasarą, galbūt turėsite galimybę dalyvauti vietos festivaliuose ir renginiuose arba tapti jų liudininkais. Tai gali būti religinės procesijos, muzikos festivaliai ir tradicinės šventės.

Scilla – tai vieta, kur galite atsipalaiduoti ramioje pakrantės aplinkoje, tyrinėti istorines gatveles ir mėgautis Viduržemio jūros grožiu. Dėl savo romantiškos atmosferos ir nuostabių vaizdų ši vieta yra populiari tarp porų ir keliautojų, ieškančių ramaus poilsio.

Aspromontės nacionalinis parkas

Aspromontės nacionalinis parkas yra nuostabus gamtos draustinis pietų Italijos Kalabrijos regione. Jis garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais, atšiauriais kalnais, įvairia augalija ir gyvūnija bei vaidmeniu išsaugant unikalias regiono ekosistemas. Štai keletas svarbiausių lankytinų vietų ir veiklų, kuriomis galite mėgautis Aspromontės nacionaliniame parke:

Žygiai pėsčiomis: Aspromontė – tai žygeivių rojus, siūlantis gerai paženklintų takų tinklą, pritaikytą įvairiems įgūdžių lygiams. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs žygeivis, galite tyrinėti vaizdingus maršrutus, kurie veda per miškus, pro krioklius ir iki panoraminių apžvalgos aikštelių.

Monte Consolino: Iš šios aukščiausios Aspromontės viršūnės atsiveria įspūdingi aplinkinių kraštovaizdžių vaizdai. Žygis į viršūnę yra sudėtingas, bet naudingas, o nuo jos atsiveria kvapą gniaužiantys Jonijos ir Tirėnų jūrų vaizdai.

Kalabrija lankytinos vietos 4

Laukinių gyvūnų stebėjimas: parke gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai: šernai, elniai, lapės ir daugybė paukščių rūšių. Žvalgydamiesi po parką, atidžiai stebėkite šiuos gyvūnus.

Augalija: Aspromontė taip pat garsėja turtinga botanine įvairove. Čia galima rasti įvairių Viduržemio jūros regiono augalų, įskaitant retus ir endeminius augalus. Parkas ypač garsėja pavasarį žydinčiomis orchidėjomis.

Kriokliai: Aspromontėje yra keletas vaizdingų krioklių. Vieni žymiausių – Cascata del Maesano ir Cascata del Marmarico. Šiuos gamtos stebuklus galima pasiekti pėsčiųjų takais, o juose galima atsigaivinti maudynėmis ar pikniku.

Bova: šis nedidelis kalvos viršūnės miestelis, esantis parko teritorijoje, garsėja graikišku paveldu ir bizantiško stiliaus architektūra. Pasivaikščiokite siauromis gatvelėmis, aplankykite bizantinę San Leo bažnyčią ir pasigrožėkite aplinkinio kraštovaizdžio panorama.

Museo della Civiltà Contadina: Šiame Mamolos miestelyje įsikūrusiame muziejuje galima susipažinti su Aspromontės regiono kaimo gyvenimu ir tradicijomis. Tai puiki vieta susipažinti su vietos kultūra ir istorija.

Stellante šventykla: Ši istorinė šventovė, įsikūrusi ant kalvos viršūnės, garsėja nuostabiais vaizdais ir religine reikšme. Kasmetinė piligriminė kelionė į Stellante, vadinama „Pellegrinaggio a Stellante”, yra svarbus regiono įvykis.

Stovyklavimas ir piknikas: Aspromontėje yra nustatytos stovyklavietės ir piknikų vietos, kuriose galite mėgautis natūralia aplinka ir ramiai praleisti laiką gamtoje.

Vietos virtuvė: Po dienos tyrinėjimų būtinai pasimėgaukite Kalabrijos virtuvės patiekalais vietiniuose restoranuose ir trattorijose. Paragaukite patiekalų, pagamintų iš regioninių ingredientų, pavyzdžiui, „nduja” (aštrios dešros), Kalabrijos sūrių ir rankų darbo makaronų.

Prieš vykstant į Aspromontės nacionalinį parką verta pasidomėti takų būkle, parko taisyklėmis ir orų prognozėmis, ypač jei planuojate žygiuoti pėsčiomis arba stovyklauti. Parkas yra gamtos entuziastų rojus, kuriame galima tyrinėti ramią ir nepaliestą aplinką.

Silo ir Pollino nacionaliniai parkai

Silas nacionalinis parkas ir Pollino nacionalinis parkas – du greta esantys nacionaliniai parkai pietų Italijos Kalabrijos ir Bazilikatos regionuose. Jie garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais, įvairiomis ekosistemomis ir galimybėmis užsiimti aktyvia veikla gamtoje. Pateikiame abiejų parkų apžvalgą:

Šilo nacionalinis parkas

Vieta: Silo nacionalinis parkas yra pietų Italijos Kalabrijos regione, netoli Kosencos miesto. Jis užima maždaug 74 000 ha plotą.

Kraštovaizdis: Parko kraštovaizdžiui būdingi raižyti kalnai, gilūs slėniai ir nepaliesti miškai. Jis yra didesnės Apeninų kalnų grandinės dalis.

Žygiai pėsčiomis: Silo nacionalinis parkas: Silo nacionaliniame parke įrengtas platus pėsčiųjų ir žygių pėsčiomis takų tinklas, kuris skiriasi pagal sudėtingumą. Šie takai veda per vešlius miškus, pro krioklius ir į panoramines apžvalgos aikšteles. Monte Botte Donato yra viena iš svarbiausių parko viršūnių, todėl žygiai į jos viršūnę yra populiarus užsiėmimas.

Laukinė gamta: Parke gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai: šernai, elniai, vilkai ir įvairios paukščių rūšys. Paukščių stebėjimas yra populiarus užsiėmimas parke.

Augalija: Parke gausu įvairios floros, įskaitant Viduržemio jūros augmeniją ir įvairias augalų rūšis. Pavasarį parkas atgyja nuo spalvingų laukinių gėlių.

Kaimai: Parke yra mažų kaimelių, kuriuose galima susipažinti su tradiciniu Kalabrijos gyvenimo būdu. Keletas žymių kaimelių: San Giovanni in Fiore ir Camigliatello Silano.

Pollino nacionalinis parkas

Vieta: Pollino nacionalinis parkas ribojasi su Kalabrijos ir Bazilikatos regionais. Tai vienas didžiausių nacionalinių parkų Italijoje, užimantis maždaug 1925 kv. km plotą.

Kraštovaizdis: Pollino nacionalinis parkas pasižymi aukštomis kalnų viršūnėmis, giliais tarpekliais, tankiais miškais ir kalkakmenio uolomis. Jis garsėja dramatiškais ir įvairiais kraštovaizdžiais.

Žygiai pėsčiomis: Panašiai kaip ir Silo nacionaliniame parke, Pollino siūlo puikias galimybes žygiams pėsčiomis ir pėsčiųjų žygiams. Parko takai veda per dramatiškus kanjonus, bukų ir pušų miškus ir į tokias viršūnes kaip Serra Dolcedorme – aukščiausią parko viršūnę.

Kanjonai: parkas garsėja įspūdingais kanjonais, įskaitant Raganello tarpeklį. Šiose vietovėse populiari veikla – kanjonavimas ir žygiai upėmis.

Laukinė gamta: Pollino parke gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai, tarp jų – neperprantamas Apeninų vilkas, auksiniai ereliai ir šermuonėliai. Taip pat galite pamatyti virš galvų sklandančius grifus.

Kultūros paveldas: Parke yra keli senoviniai vienuolynai ir ermitažai, pavyzdžiui, San Mikelės abatija, o tai dar labiau padidina jo kultūrinį ir istorinį patrauklumą.

Vietos virtuvė: Šilas ir Pollinas garsėja tradicine Kalabrijos virtuve. Čia galite mėgautis patiekalais, pagamintais iš vietinių ingredientų, pavyzdžiui, vytintos mėsos, sūrių ir šviežių kalnų žolelių.

Lankydamiesi Silo ir Pollino nacionaliniuose parkuose galėsite pabendrauti su gamta, tyrinėti atšiaurius kraštovaizdžius ir susipažinti su turtinga Kalabrijos ir Bazilikatos regionų kultūra. Nesvarbu, ar esate lauko entuziastas, ar gamtos mylėtojas, šiuose parkuose galima patirti daugybę įspūdžių.

Kalabrija lankytinos vietos 5

Kosenza

Kosenza yra istorinis miestas pietų Italijos Kalabrijos regione. Tai Cosenza provincijos sostinė, garsėjanti turtinga istorija, kultūriniu paveldu ir vaizdingomis apylinkėmis. Štai keletas pagrindinių lankytinų vietų ir svarbiausių Kozencos objektų:

Senamiestis (Cosenza Vecchia): – tai žavus istorinis Cosenza centras, vadinamas Cosenza Vecchia, su siauromis, vingiuotomis gatvelėmis, viduramžių architektūra ir istoriniais pastatais. Pasivaikščiokite jo gatvelėmis ir atraskite senovinių bažnyčių, amatininkų parduotuvėlių ir jaukių kavinių

Cosenza katedra (Cattedrale di Cosenza): Katedra yra ryškus miesto simbolis. Joje dera įvairūs architektūros stiliai, įskaitant romaninio ir gotikinio stiliaus elementus. Viduje galima pasigrožėti gražiomis freskomis ir religiniu menu.

Hohenstaufeno pilis (Castello Normanno-Svevo): ši viduramžių tvirtovė, dar vadinama Normanno-Svevo pilimi, stūkso ant kalvos, nuo kurios atsiveria miesto panorama. Nors didžioji pilies dalis dabar yra griuvėsiai, iš jos atsiveria Kosencos ir apylinkių panorama.

Muziejus po atviru dangumi „Bilotti muziejus po atviru dangumi”: Šiame unikaliame istoriniame centre įsikūrusiame muziejuje po atviru dangumi eksponuojamos šiuolaikinio meno instaliacijos. Tai modernaus meno ir istorinės aplinkos derinys.

Civilinis archeologijos muziejus (Museo Archeologico Civico): Šiame muziejuje galima susipažinti su miesto archeologijos istorija. Jame saugoma regiono artefaktų kolekcija, įskaitant senovinę keramiką, skulptūras ir istorines relikvijas.

Rendano teatras (Teatro Rendano): Šiame istoriniame teatre, garsėjančiame gražia architektūra, rengiami įvairūs kultūriniai pasirodymai: operos, koncertai ir teatro spektakliai.

XV Marzo aikštė (Piazza XV Marzo): ši triukšminga aikštė yra centrinė Cosenza susitikimų vieta. Ją supa kavinės ir parduotuvės, todėl tai puiki vieta atsipalaiduoti, stebėti žmones ir pasimėgauti kava.

Santuario di San Francesco di Paola: Pranciškaus Paolos šventovė, kurioje stovi įspūdinga bažnyčia. Tai rami ir kontempliatyvi vieta, kurioje verta apsilankyti.

Vietos virtuvė: „Pranciškaus Pranciškaus Pranciškaus bažnyčia”, „Šv: Kalabrija garsėja gardžia virtuve, ne išimtis ir Cosenza. Būtinai paragaukite vietinių patiekalų, tokių kaip „nduja” (aštrios tepamos dešrelės), Kalabrijos saliamio, makaronų su aštriais padažais ir desertų, pavyzdžiui, tartufo – šokoladinių triufelių.

Vietos šventės: Priklausomai nuo to, kada lankotės, galbūt turėsite galimybę dalyvauti vietos šventėse ir renginiuose arba tapti jų liudininkais. Tai gali būti religinės procesijos, kultūros šventės ir muzikos festivaliai.

Cosenza – tai miestas, kuriame istorija ir šiuolaikiškumas susilieja sklandžiai, todėl lankytojai gali susipažinti su turtinga praeitimi ir kartu pasimėgauti gyvybinga šiuolaikinio Italijos miesto atmosfera. Be to, tai patogi bazė tyrinėti aplinkinį Kalabrijos regioną, įskaitant netoliese esančius nacionalinius parkus ir pakrantės miestelius.

Pizzo

Pizzo yra žavus pakrantės miestelis pietų Italijos Kalabrijos regione. Jis garsėja nuostabiais pajūrio vaizdais, istoriniu miesto centru ir gardžiais vietiniais patiekalais. Štai keletas pagrindinių Pizzo lankytinų vietų ir įdomybių:

Pizzo paplūdimiai: Pizzo gali pasigirti keliais gražiais paplūdimiais palei pakrantę, įskaitant Pizzo paplūdimį, Marina di Pizzo ir Piedigrotta paplūdimį. Šie paplūdimiai pasižymi auksiniu smėliu ir krištolo skaidrumo vandeniu, todėl puikiai tinka maudynėms, saulės vonioms ir vandens sportui.

Piedigrotta bažnyčia: Piedigrotta bažnyčia yra unikali ir įspūdinga religinė vieta, iškalta tufo uoloje. Bažnyčios interjere – sudėtingos skulptūros ir freskos, kurias daugelį metų kūrė grupė vietos menininkų.

Kalabrija lankytinos vietos 6

Murato pilis (Castello Murat): Murato pilis yra istorinė tvirtovė, iš kurios atsiveria vaizdas į miestą ir jūrą. Kadaise joje veikė kalėjimas, o dabar čia įrengtas nedidelis muziejus. Iš pilies atsiveria panoraminiai vaizdai į apylinkes ir Santa Eufemijos įlanką.

Piazza della Repubblica: Ši gyva aikštė yra Pizzo senamiesčio širdis. Ją supa istoriniai pastatai, kavinės ir restoranai, todėl tai puiki vieta pasimėgauti maistu ar gėrimais ir pasinerti į vietos atmosferą.

Aragonos rūmai (Palazzo Aragona) – tai didingi XV a. rūmai, kuriuose įsikūrusios vietos valdžios įstaigos. Jų architektūra liudija istorinę Pizzo reikšmę.

Vietos virtuvė: Pizzo garsėja savo želė ir unikaliu desertu „Tartufo di Pizzo”. Šį gardų patiekalą sudaro šokolado ir lazdyno riešutų ledai su skysto šokolado centru, dažnai patiekiami su kakavos milteliais. Būtinai pasimėgaukite šiuo vietiniu patiekalu vienoje iš daugybės miestelio gelaterijų.

Marina: Pizzo prieplaukos teritorija yra vaizdinga ir siūlo malonią pakrantės promenadą, kur galite ramiai pasivaikščioti ir pasigrožėti jūros ir pakrantės vaizdais.

Lungomare: Lungomare di Pizzo – tai vaizdingas pajūrio pėsčiųjų takas, jungiantis senamiestį su naujesne miesto dalimi palei pakrantę. Tai puiki vieta pasivaikščioti, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiu su vaizdu į jūrą.

Priklausomai nuo metų laiko, Pizzo mieste galite aptikti vietinių turgelių, kuriuose prekiaujama šviežiais produktais, rankų darbo dirbiniais ir suvenyrais. Informacijos apie turgaus dienas ir vietas teiraukitės vietinių gyventojų.

Ekskursijos laivu: Apsvarstykite galimybę vykti į ekskursiją laivu iš Pizzo ir apžiūrėti gražią pakrantę, aplankyti jūros urvus ir pasimėgauti nardymu ar plaukiojimu skaidriame vandenyje.

Pizzo – puiki vieta ieškantiems istorijos, gamtos grožio ir skanaus maisto. Dėl ramios atmosferos ir nuostabių pakrantės vaizdų tai puiki vieta atsipalaiduoti ir pasimėgauti Kalabrijos pakrantės grožiu.

Matera

Nors Matera tiesiogiai nėra Kalabrijoje; ji iš tikrųjų yra kaimyniniame Bazilikatos regione. Bet lankantis Kalabrijoje rekomenduotume aplankyti ir šį unikalų, istoriškai svarbų miestą, kuris garsėja senovinėmis olų buveinėmis, uolėtais kraštovaizdžiais ir savita architektūra.

Vietovė: Matera yra Bazilikatos regione, konkrečiai Materos provincijoje, pietų Italijoje.

Svarbiausi objektai ir lankytinos vietos

Sassi di Matera: Sassi di Matera, dar vadinamas Materos akmeniu, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai senoviniai urviniai būstai, iškalti minkštose regiono kalkakmenio uolose. Šie urviniai namai, kurių kai kurie, kaip manoma, siekia paleolito laikus, buvo restauruoti ir paversti unikaliais viešbučiais, restoranais ir muziejais.

Urvų bažnyčios: Materoje yra kelios urvinės bažnyčios: Santa Maria de Idris bažnyčia ir San Pietro Caveoso bažnyčia. Šiose bažnyčiose eksponuojamos senovinės freskos ir galima susipažinti su miesto istorija.

Materos katedra (Cattedrale di Matera): Ši miesto centre esanti katedra yra gražus Apulijos romaninio stiliaus architektūros pavyzdys. Joje yra nuostabus rožinis langas ir puošnus interjeras.

Bazilikatos nacionalinis medievistinio ir modernaus meno muziejus (Museo Nazionale d’Arte Medievale e Moderna della Basilicata): Šiame muziejuje saugoma viduramžių ir šiuolaikinio meno kolekcija: paveikslai, skulptūros ir kiti regiono meno kūriniai.

Vittorio Veneto aikštė: šioje pagrindinėje Materos aikštėje galima atsipalaiduoti, išgerti kavos ir pasigrožėti miesto atmosfera. Ją supa kavinės ir parduotuvės.

Belvedere di Murgia Timone: panoraminių Materos ir aplinkinio kraštovaizdžio vaizdų galima pamatyti Belvedere di Murgia Timone – vaizdingoje apžvalgos aikštelėje, į kurią galima patekti iš Sassi rajono.

Casa Grotta di Vico Solitario: Tai gerai išlikęs urvinis būstas, kuriame galima susipažinti su Materos gyventojų kasdienybe praeityje. Tai gyvas muziejus, kuriame galima pamatyti tradicinius baldus ir įrankius.

Vietinė virtuvė: Bazilikata, kaip ir Kalabrija, turi turtingas kulinarijos tradicijas. Lankydamiesi Materoje būtinai paragaukite vietinių patiekalų, pavyzdžiui, makaronų su naminiais padažais, vietinių sūrių ir tradicinės duonos.

Unikalūs Materos urviniai būstai ir turtinga istorija daro Materą įdomia vieta keliautojams, besidomintiems kultūra, istorija ir architektūra. Senovinės miesto gatvelės ir akmenyje iškalti namai suteikia nepakartojamų įspūdžių, todėl pastaraisiais metais miestas tampa vis populiaresnis tarp turistų.

Kalabrijos vyno regionai

Kalabrija, piečiausias Italijos regionas, garsėja turtingomis kulinarinėmis tradicijomis, taip pat ir vyno gamyba. Regione gaminama keletas žymių vynų, o vyno degustacija Kalabrijoje gali būti maloni patirtis. Štai keletas svarbiausių vyno regionų ir vynų, kuriuos verta ištirti Kalabrijoje:

Kalabrijos vyno regionai, kuriuos rekomenduojame aplankyti

Ciro: yra bene garsiausias Kalabrijos vyno regionas. Jis įsikūręs Jonijos jūros pakrantėje ir garsėja tiek raudonojo, tiek baltojo vyno gamyba. Ciro Rosso, gaminamas daugiausia iš Gaglioppo vynuogių, yra pagrindinis regiono raudonasis vynas. Ciro Bianco, gaminamas iš Greco Bianco vynuogių, yra žymus baltasis vynas.

Lipario muskatai: Lipario salose, įskaitant Liparį, gaminami saldūs ir aromatingi Muscat vynai. Šie vynai pasižymi gėlių ir vaisių aromatu ir dažnai vartojami kaip desertiniai vynai.

Savuto: Savuto yra vyno gamybos regionas Kozencos provincijoje. Čia gaminami vynai paprastai yra vietinių ir tarptautinių vynuogių veislių mišiniai, kurie sukuria unikalų skonį.

Donnici: Donnici, esantis netoli Cosenza miesto, yra dar vienas vertas dėmesio vyno regionas. Čia gaminami raudonieji ir baltieji vynai, o raudonųjų vynų pagrindinė sudedamoji dalis yra Kalabrijos vynuogės.

Scavigna: netoli Cosenza miesto esantis Scavigna garsėja raudonaisiais vynais, gaminamais iš Magliocco vynuogių veislės. Šie vynai dažnai pasižymi vaisių ir prieskonių natomis.

Kalabrija lankytinos vietos 7

Įspūdingi vynai, kurių galima paragauti

Ciro Rosso: „Ciro” pavyzdinis raudonasis vynas, gaminamas iš „Gaglioppo” vynuogių, pasižymi sodria spalva ir tamsių uogų, prieskonių bei žolelių skoniu. Jis puikiai dera su ant grotelių kepta mėsa ir Kalabrijos virtuvės patiekalais.

„Ciro Bianco”: „Ciro Bianco”, gaminamas iš „Greco Bianco” vynuogių, yra gaivus ir gaivus baltasis vynas su citrusinių vaisių ir gėlių natomis. Tai puikus pasirinkimas prie jūros gėrybių patiekalų ir salotų.

Moscato di Lipari: Lipario muskatai – saldūs abrikosų, apelsinų žiedų ir medaus aromato vynai. Jie puikiai tinka gurkšnoti kaip aperityvą arba derinti su desertais.

Donnici Rosso: „Donnici Rosso” yra raudonasis vynas, kuriame gerai subalansuotos vaisių ir prieskonių natos. Jis puikiai dera su raudona mėsa ir sotiais itališkais patiekalais.

Scavigna Rosso: Scavigna” raudonieji vynai garsėja savo struktūra ir tamsių vaisių, prieskonių bei tabako skoniu. Jie puikiai tinka prie ant grotelių keptos mėsos ir brandintų sūrių.

Lankydamiesi Kalabrijoje, galite aplankyti vietines vynines ir vynuogynus, kad paragautumėte šių vynų ir sužinotumėte apie regiono vyndarystės tradicijas. Daugelyje vyno daryklų dažnai rengiamos ekskursijos ir degustacijos, todėl galėsite pasimėgauti Kalabrijos skoniais, mėgaudamiesi nuostabiais kraštovaizdžiais ir šiltu svetingumu.

Vietinė Kalabrijos virtuvė

Italijos pietuose esanti Kalabrija garsėja gardžia ir sočia virtuve, kuri atspindi turtingas kulinarines tradicijas ir šviežių, vietoje užaugintų ingredientų naudojimą. Štai keletas žymiausių patiekalų ir ingredientų, kurių galima tikėtis Kalabrijos virtuvėje:

1. „Nduja”: „Nduja” yra aštri, tepama kiaulienos dešra, gaminama su Kalabrijos čili pipirais. Tai firminis Kalabrijos virtuvės ingredientas, dažnai naudojamas įvairiems patiekalams, įskaitant makaronus ir picas, pagardinti ir pagardinti.

2. Kalabrijos saliamis: Kalabrija garsėja puikiais sūdytais mėsos gaminiais. Kalabrijos saliamis ypač garsėja aštriu ir tvirtu skoniu. Jis dažnai patiekiamas kaip antipasti patiekalų dalis.

3. Raudonieji svogūnai: Kalabrijoje garsėja Tropea raudonieji svogūnai. Jie saldūs, švelnūs, dažnai naudojami salotoms, sumuštiniams ir įvairiems patiekalams gaminti. Vakarieniaudami šiame regione ieškokite patiekalų su Tropea svogūnais.

4. Kalabrijos paprikos: Kalabrijos čili pipirai yra ugningi ir yra pagrindinis daugelio vietinių patiekalų elementas. Jos naudojamos įvairiais pavidalais: kaip prieskonis, aliejuje arba garsiojoje „Nduja” užtepėlėje.

5. Makaronai: Kalabrijoje gaminami įvairūs švieži ir džiovinti makaronai. Išbandykite tokius patiekalus kaip makaronai su aštriais padažais, pavyzdžiui, pasta alla Calabrese arba makaronai su „Nduja”, kurie atskleidžia regiono mėgstamą drąsų skonį.

Kalabrija lankytinos vietos 8

6. Kardžuvė: Kalabrija yra pakrantės regionas, garsėjantis jūros gėrybėmis. Ypač populiari yra kardžuvė. Ji dažnai kepama ant grotelių arba skrudinama ir patiekiama su alyvuogių aliejumi ir citrina.

7. Caciocavallo: šis pusiau kietas sūris gaminamas iš karvės pieno ir brandinamas, kad įgautų sudėtingą skonį. Jis dažnai naudojamas makaronų patiekaluose arba valgomas vienas.

8. Capocollo: Capocollo yra tradicinis itališkas vytintas mėsos gaminys, gaminamas iš kiaulienos mentės arba karkos. Ji pagardinama įvairiomis žolelėmis ir prieskoniais, po to džiovinama ore ir brandinama. Paprastai ji pjaustoma plonais griežinėliais ir patiekiama kaip antipasti dalis.

9. Bergamotės: Kalabrija garsėja bergamočių – kvapnių citrusinių vaisių, iš kurių gaminamas garsusis bergamočių apelsinų aliejus, auginimu. Jis naudojamas įvairiose kulinarijose ir yra pagrindinis garsiojo bergamočių likerio ingredientas.

10. Pecorino: Kalabrijos virtuvėje dažnai naudojamas avių pieno sūris, ypač pecorino. Daugeliui patiekalų jis suteikia sodraus, pikantiško skonio.

11. Alyvuogių aliejus: Kalabrija garsėja aukštos kokybės alyvuogių aliejumi, kuris naudojamas kaip daugelio patiekalų pagrindas. Ieškokite patiekalų, kuriuose būtų naudojamas vietinis alyvuogių aliejus.

12. Tartufo di Pizzo: Pizzo garsėja unikaliu desertu – Tartufo di Pizzo. Tai šokolado ir lazdyno riešutų ledų skanėstas su skysto šokolado centru, dažnai apibarstytas kakavos milteliais.

Lankydamiesi Kalabrijoje būtinai aplankykite vietines trattorijas ir restoranus, kad paragautumėte autentiškų regiono skonių. Kalabrijos virtuvei būdingas paprastumas, šviežių ingredientų naudojimas ir ryškūs, aštrūs skoniai. Tai tikras malonumas maisto mėgėjams.

Kada geriausia keliauti į Kalabrija?

Geriausias laikas keliauti į Kalabriją, kaip ir į daugelį kitų vietų, priklauso nuo jūsų pageidavimų ir to, ką norite patirti. Kalabrijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su švelniomis, drėgnomis žiemomis ir karštomis, sausomis vasaromis. Čia pateikiame sezonų pasiskirstymą ir ko galite tikėtis kiekvienu iš jų:

Pavasaris (balandžio-birželio mėn.):

Pavasaris – fantastiškas metas aplankyti Kalabriją, ypač jei mėgstate švelnų orą ir žydinčius kraštovaizdžius.

Temperatūra yra maloniai šilta, todėl jis tinkamas lauko pramogoms, pavyzdžiui, žygiams pėsčiomis ir ekskursijoms.

Pavasaris puikiai tinka tyrinėti gamtą, gėrėtis laukinėmis gėlėmis ir dalyvauti vietiniuose festivaliuose.

Vasara (liepa-rugpjūtis):

Vasarą Kalabrijoje – pagrindinis turizmo sezonas. Tai šilčiausias ir sausiausias metų laikas.

Tikėkitės karštų ir saulėtų orų, o temperatūra dažnai viršija 30 °C.

Tai geriausias metas paplūdimių mėgėjams, nes pakrančių zonos puikiai tinka maudynėms ir saulės vonioms.

Atminkite, kad šiuo laikotarpiu populiariose turistų lankomose vietose gali būti daug žmonių.

Kalabrija lankytinos vietos 9

Ruduo (rugsėjo-lapkričio mėn.):

Ankstyvas ruduo – puikus metas aplankyti Kalabriją. Oras vis dar šiltas, o jūra maloni maudynėms.

Rugsėjis ir spalis idealiai tinka tiems, kurie nori ramesnių įspūdžių ir mažiau turistų.

Be to, tai derliaus nuėmimo sezonas, todėl galite mėgautis šviežiausiais vietiniais produktais ir vynais.

Žiema (nuo gruodžio iki kovo mėn.):

Žiema yra mažiausiai populiarus laikas Kalabrijoje turistams, ieškantiems paplūdimio pramogų, tačiau ji gali būti maloni tiems, kurie domisi kultūrine ir kulinarine patirtimi.

Temperatūra yra vėsesnė, o ypač gruodžio ir sausio mėnesiais galite susidurti su lietumi.

Žiema yra tinkamas metas tyrinėti istorines vietas, mėgautis vietine virtuve ir dalyvauti festivaliuose.

Galiausiai, geriausias laikas aplankyti Kalabriją priklauso nuo jūsų pomėgių ir to, ką norite nuveikti kelionės metu. Jei pirmenybę teikiate lauko pramogoms ir poilsiui paplūdimyje, pavasarį ir ankstyvą rudenį oras bus malonus, o žmonių bus mažiau. Jei jums netrukdo karštis ir mėgstate paplūdimį, puikiai tinka vasara. Jei labiau domina kultūrinė patirtis ir norite išvengti minios žmonių, apsvarstykite galimybę apsilankyti pavasario ir rudens sezono metu.

Apibendrinant galima pasakyti, kad pietų Italijoje esanti Kalabrija yra žavus regionas, garsėjantis nuostabiu gamtos grožiu, turtinga istorija, unikalia kultūra ir gardžia virtuve. Nesvarbu, ar norite tyrinėti senovinius miestus, ilsėtis gražiuose paplūdimiuose, leistis į žygius po nacionalinius parkus, ar ragauti vietinių patiekalų, Kalabrija turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Pateikiame svarbiausių lankytinų vietų santrauką:

Lankytinos vietos: Kalabrija gali pasigirti vaizdingais miesteliais, tokiais kaip Tropėja ir Scilla, istoriniais miestais, tokiais kaip Kosenza, ir gamtos stebuklais, tokiais kaip Aspromontės nacionalinis parkas, Silo ir Pollino nacionaliniai parkai. Nepraleiskite tokių žymių lankytinų vietų kaip Tropėjos Santa Maria dell’Isola ir Materos Sassi.

Vietos virtuvė: Kalabrijos kulinarinė aplinka – tai skanėstas maisto mėgėjams. Paragaukite aštrios „ndujos”, Kalabrijos saliamio, šviežių jūros gėrybių, makaronų su ugningais padažais, Tropėjos raudonųjų svogūnų ir unikalių desertų, pavyzdžiui, „Tartufo di Pizzo”.

Vyno degustacija: Ištirkite Ciro ir Donnici vyno regionus ir paragaukite Ciro Rosso ir Ciro Bianco vynų. Mėgaukitės vyno ekskursijomis ir degustacijomis vietinėse vyninėse.

Kultūrinė patirtis: Kviečiame pasinerti į turtingą regiono kultūrą dalyvaujant vietos festivaliuose, tyrinėjant istorines bažnyčias ir lankantis muziejuose, pavyzdžiui, Reggio Calabria nacionaliniame archeologijos muziejuje.

Veikla lauke: Kalabrija siūlo puikias galimybes leistis į žygius, žygius pėsčiomis, nardymą ir nardymą nacionaliniuose parkuose ir vaizdingose pakrantėse.

Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias laikas keliauti į Kalabriją priklauso nuo jūsų pageidavimų. Pavasarį ir ankstyvą rudenį oras yra malonus, o žmonių minios mažesnės, o vasara puikiai tinka paplūdimio pramogoms. Žiema idealiai tinka kultūriniams ir kulinariniams potyriams.

Autentiškas Kalabrijos žavesys, įvairūs kraštovaizdžiai ir šiltas svetingumas paverčia ją įsimintina vieta keliautojams, norintiems pažinti pietų Italijos grožį ir kultūrą.