Kelionės liepa – ką svarbu žinoti?

Ryškiai šviečiant vasaros saulei, liepa – puikus metas kelionių entuziastams leistis į jaudinančius nuotykius ir tyrinėti naujus horizontus. Nesvarbu, ar planuojate atsipalaiduoti paplūdimyje, ar leistis į nuotykių kupiną žygį po kalnus, o gal susipažinti su gyvybingiausių šalių kultūra? Dėl visų šių priežasčių verta keliauti liepos mėnesį, nes vasaros sezonas suteikia daugybę galimybių. Norint kuo geriau išnaudoti vasaros keliones, labai svarbu žinoti tam tikrus veiksnius, kurie gali pagerinti jūsų kelionės patirtį. Šiame straipsnyje panagrinėsime  vienais iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia žinoti keliaujant liepos mėnesį, kad kelionė būtų sklandi ir nepamirštama.

Populiariausios šalys liepos mėnesį

Italija – viena iš populiariausių turistinių šalių Europoje. Liepos mėnesį Italijoje galite mėgautis šilta vidutine temperatūra, pažinti senovės Romos objektus, apsilankyti garsiuose miestuose kaip Venecija, Florencija ir Romoje ir, žinoma, mėgautis skaniu itališku maistu.

Prancūzija žavi savo turtinga kultūra, architektūra ir garsiaja prancūziška atmosfera. Liepos mėnesį galite aplankyti Paryžių ir nusileisti į Eifelio bokštą, mėgautis šviežiais kroasanais, lankytis Normandijos pakrantėje arba išbandyti vyno degustacija kelionėje Burgundijoje.

Ispanija siūlo įvairiapusį ir įdomų atostogų pasirinkimą. Liepos mėnesį galite atostogauti Ibizos saloje, mėgautis saulės spinduliais ir šiltu vandeniu Kosta del Sol, arba išbandyti skanias tapas Barselonoje ar Madridoje. Bet kuriuo atveju Ispanija laukia jūsų atvykstant!

Dar viena populiari turistinė šalis liepos mėnesį – Graikija. Ji yra puikiai žinoma dėl savo senovinių griuvėsių, spalvingų salų ir skaidrios jūros. Liepos mėnesį galite apsilankyti Atėnuose ir pamatyti Akropolį, išplaukti į žaviają Santorini salą, arba pasimėgauti Graikijos kulinarinėmis patirtimis.

Kroatija – tai Balkanų regiono  viena iš lankomiausių vietovių. Liepos mėnesį galite mėgautis žavingomis Adrijos jūros pakrantėmis, aplankyti Dubrovniko senamiestį ir Plitvicų ežerų nacionalinį parką, kur atrasite dar nematytus gamtos vaizdus.

Tailandas: Liepos mėnesį Tailande būna gana drėgnas sezonas, tačiau tai netrukdo turistams aplankyti šio nuostabaus krašto liepos mėnesį. Keliautojai iš viso pasaulio patraukia į šią šalį dėl jos nuostabios gamtos, puikių paplūdimių, kultūrinio paveldo ir daugelio kitų dalykų.

Oro sąlygos

Liepos mėnuo daugelyje pasaulio vietų paprastai siejamas su šiluma. Tačiau klimato skirtumai gali būti dideli, priklausomai nuo jūsų kelionės tikslo. Pasitikrinkite orų prognozę ir atitinkamai susidėkite tam daiktus. Nepamirškite būtiniausių dalykų, tokių kaip kremas nuo saulės, skrybėlės, akiniai nuo saulės ir lengvi, orui pralaidūs drabužiai, kad vasaros saulėje jaustumėtės patogiai. Taip pat patartina su savimi turėti kompaktišką skėtį arba lengvą lietpaltį netikėtai užklupus liūčiai.

Viešbučių rezervacijos

Liepos mėnesį daugelyje populiarių kelionių vietų yra pats sezono įkarštis, o tai reiškia didelį turistų antplūdį. Kad kelionė vyktų sklandžiai, iš anksto suplanuokite ir rezervuokite apgyvendinimą, skrydžius ir planuojamas lankyti vietas. Užsisakydami vietas iš anksto, dažnai rasite geresnių pasiūlymų, išvengsite nusivylimo dėl vietų nebuvimo ir galėsite lanksčiau pasirinkti kelionės maršrutą.

Jei norite ramesnės kelionės liepos mėnesį

Jei pageidaujate daugiau ramybės ir mažiau žmonių, apsvarstykite galimybę liepos mėnesį išvykti į ne  tokias populiarias turistų vietoves. Ieškokite alternatyvių vietų ir atraskite paslėptų „brangakmenių“, atitinkančių jūsų interesus ir norus.

Išlikite hidratuoti

Vasaros kelionės reiškia didesnį saulės poveikį ir aukštesnę oro temperatūrą. Labai svarbu, kad kelionės metu išliktumėte hidratuoti. Nešiokitės daugkartinio naudojimo vandens buteliuką ir reguliariai jį papildykite, ypač užsiimant aktyviomis veiklomis lauke. Be to, venkite vartoti per daug alkoholio ir gėrimų su kofeinu, nes jie gali prisidėti prie dehidratacijos.

Lauko pramogos

Liepa – puikus metas nuotykiams lauke, pavyzdžiui, žygiams pėsčiomis, maudynėms ir gamtos stebuklų tyrinėjimui. Pasirūpinkite, kad būtumėte gerai pasiruošę tokiai veiklai – susipakuokite tinkamą įrangą, įskaitant tvirtą avalynę, patogius drabužius. Pasidomėkite vietinėmis taisyklėmis ir saugos rekomendacijomis, kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti savo patirtį gamtoje.

Atsižvelkite į kelionių sezoniškumą

Nors liepa yra įdomus laikas kelionėms, būtina nusiteikti iš anksto, kad bus nemažai žmonių ir gali tekti ilgiau palaukti populiariose lankytinose vietose. Kad išvengtumėte didelių minių, apsvarstykite galimybę lankytis populiariose vietose anksti ryte arba vėlai vakare, jei yra galimybė internetu įsigykite bilietus.