Kelno pačios populiariausios lankytinos vietos, kurias privalai pamatyti

Kelnas – judrus miestas, įsikūręs ant Reino upės kranto Vokietijoje. Šis turtingu kultūriniu paveldu galintis pasigirti miestas kasmet sulaukia milijonų lankytojų dėl savo stulbinančių architektūros stebuklų, istorinių paminklų ir geros atmosferos. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą privalomų aplankyti Kelno vietų ir pateiksime santrauką tiems, kurie planuoja tyrinėti šį žavų miestą.

1. Kelno katedra

Joks apsilankymas Kelne nebūtų užskaitytas, jei jūs nepamatytumėte įspūdingos Kelno katedros, nes ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šis gotikinės architektūros šedevras yra ikoniškas miesto simbolis, o jo stulbinantys bokštai dvyniai dominuoja miesto panoramoje. Lankytojai gali užlipti į katedros bokštus, iš kurių atsiveria kvapą gniaužianti Kelno panorama, ir pasigrožėti sudėtingais vitražais. Katedroje taip pat yra Trijų karalių šventovė, kurioje, kaip manoma, saugomi biblinių Išminčių palaikai, todėl ji yra svarbi piligrimų vieta.

2. Liudviko muziejus

Meno entuziastai turėtų užsukti į Liudviko muziejų – tarptautinį pripažinimą pelniusią vietą, kurioje saugoma įspūdinga modernaus ir šiuolaikinio meno kolekcija. Muziejuje eksponuojami tokių menininkų kaip Pablo Pikaso (Pablo Picasso), Endžio Vorholo (Andy Warhol) ir Rojaus Lichtenšteino (Roy Lichtenstein) kūriniai – tai įspūdinga kelionė po įvairius meno žanrus. Muziejuje taip pat saugoma didžiausia legendinio vokiečių tapytojo Augusto Macke’s darbų kolekcija. Liudviko muziejus – nuo avangardinių šedevrų iki susimąstyti verčiančių instaliacijų – yra prieglobstis meno mėgėjams, ieškantiems įkvėpimo ir kultūrinio praturtėjimo.

3. Senamiestis

Kelno senamiestis, vadinamas Altštatu (Altstadt), įžengus į senamiestį, tarsi patenki į gyvą atviruką. Grindinio akmenimis grįstos gatvelės, spalvingi viduramžių pastatai ir žavios aikštės sukuria kerinčią atmosferą. Pažintį su miestu pradėkite nuo Alter Markt – istorinės miesto turgaus aikštės – ir keliaukite į vaizdingą Heumarkt, garsėjantį aktyviu naktiniu gyvenimu. Būtinai aplankykite žavią senąją rotušę, Didžiąją Švento Martyno bažnyčią ir neįprastą Šokolado muziejų, kuriame galėsite pasimėgauti šokolado gamybos istorija ir malonumais.

4. Hohenzollernų tiltas

Hohenzollernų tiltas, kertantis Reino upę, yra ne tik svarbus transporto kelias, bet ir meilės bei įsipareigojimo simbolis. Tiltas, papuoštas nesuskaičiuojama daugybe spynų, kurias poros paliko kaip savo amžinos meilės ženklą, o taip pat, nuo jo atsiveria romantiškas ir gražus miesto vaizdas. Neskubėdami pereikite per tiltą ir nusifotografuokite prie kvapą gniaužiančios Kelno panoramos. Taip pat galite pasimėgauti vaizdinga ekskursija laivu Reino upe, kad visapusiškai įvertintumėte tilto ir jo apylinkių grožį.

5. RheinEnergieStadion

Sporto entuziastams siūlome apsilankyti „RheinEnergieStadion” – populiaraus futbolo klubo „1. FC Köln namuose. Šiame įspūdingame stadione telpa daugiau kaip 50 000 žiūrovų, čia rengiamos ekskursijos, kurių metu lankytojai gali apžiūrėti persirengimo kambarius, praeiti žaidėjų tuneliu ir net pabėgioti žalioje vejoj. Pajuskite įkaitusią atmosferą ir geriau suprasite kodėl vokiečiai taip myli futbolą, taip pat, ten sužinosite apie klubo istoriją ir pasiekimus.

6. Kelno zoologijos sodas

Kelno zoologijos sodas – vienas seniausių ir didžiausių zoologijos sodų Vokietijoje. Daugiau nei 20 hektarų ploto zoologijos sode gyvena įvairios gyvūnų rūšys iš viso pasaulio. Zoologijos sode rasite gyvūnų spektrą nuo didingų didžiųjų kačių ir žaismingų primatų iki žavių roplių ir spalvingų paukščių. Ši vieta siūlo įspūdingą patirtį įvairaus amžiaus gyvūnų mylėtojams. Apžiūrėkite temines zonas, įskaitant dramblių parką ir atogrąžų miškus, ir nepraleiskite progos sudalyvauti šėrimo seansuose bei ar kitokio tipo pristatymuose.

7. Farinos kvapų muziejus

Kelno istorinio centro širdyje įsikūrusiame Farina kvepalų muziejuje atraskite Kelno kvepalų gaminimo istoriją. Šis žavus muziejus nukels jus į kvapnią kelionę laiku, pristatydamas kvepalų gamybos istoriją ir meną. Sužinokite apie garsiųjų kvepalų kilmę ir Farinos šeimos, XVIII a. sukūrusios originalųjį „Eau de Cologne” kvepalus, taikytus metodus. Muziejaus ekspozicijose rasite senovinių kvepalų buteliukų, distiliavimo įrangos ir kitų įvairiausių eksponatų, leidžiančių lankytojams tyrinėti kerintį kvapų ir kvepalų pasaulį.

8. Botanikos sodas Flora

Ši jauki erdvė užima daugiau nei 11 hektarų plotą, kuriame sukaupta gausi augalų rūšių kolekcija iš viso pasaulio. Pasinerkite į spalvingų gėlynų, ramių tvenkinių ir tankios žalumos grožį tyrinėdami įvairius teminius sodus. Nuo japoniško sodo su ramia “zen” atmosfera iki Viduržemio jūros terasų – „Flora” siūlo ramų poilsį gamtos entuziastams. Mėgaukitės ramiu pikniku arba tiesiog atsipalaiduokite gamtos pasaulio stebuklų apsuptyje.

Kelno žavesys slypi ne tik didingoje katedroje ir istoriniuose paminkluose, bet ir įvairiose lankytinose vietose. Nesvarbu, ar tyrinėjate miesto architektūros lobius, ar pasineriate į meno ir kultūros pasaulį, ar mėgaujatės gamtos grožiu, Kelnas kiekvienam lankytojui žada įsimintinų įspūdžių. Leiskitės į kelionę po šį gražų miestą ir atraskite jo turtingą paveldą ir užburiantį žavesį.