Korfu lankytinos vietos, kurias privalai pamatyti

Korfu, Jonijos jūros perlas, vilioja keliautojus nuostabiais gamtos vaizdais, turtinga istorija ir senovine kultūra. Šioje Graikijos saloje, garsėjančioje ryškia žaluma, krištolo skaidrumo vandeniu ir žavinga architektūra, galima rasti įvairių lankytinų vietų. Nesvarbu, ar ieškote vaizdingų paplūdimių, senovinių griuvėsių, žavių kaimelių, ar gardžios virtuvės, Korfu siūlo viską. Leiskite jums aprodyti šios kerinčios salos įžymybes ir atskleisti vietas, kurias būtina aplankyti ir kurios padarys jūsų kelionę nepamirštamą.

Dėl strateginės padėties idilišką salą vienu ar kitu metu valdė visi – nuo romėnų ir venecijiečių iki britų ir prancūzų. Todėl vaizdingose pakrantėse ir kalnų papėdėse stūkso įvairiausios įspūdingos archeologinės vietovės, senovinės pilys ir griuvėsiai. Daugybė vietovių netgi siejamos su pačiomis graikų mitologijos ištakomis.

Lankytinos vietos Korfu

1. Korfu senamiestis

Korfu senamiestis yra Korfu salos, esančios Graikijoje, pagrindinis miestas. Jis taip pat vadinamas „Kerkyra” graikiškai. Šis miestas yra žinomas dėl savo istorinio ir architektūrinio paveldo, kurį paliko įvairios kultūros ir civilizacijos per daugelį amžių.

Korfu senamiestis yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše ir yra vienas iš geriausiai išlikusių viduramžių miestų Europoje. Senamiestis yra apsuptas gynybiniais sienomis, kurios buvo pastatytos 16-ajame amžiuje, ir jis yra labai gerai išsaugotas su senovinėmis gatvėmis, gotikiniais, venecijos ir britų architektūros elementais. Taip pat galima rasti daugybę bažnyčių, pilies ir muziejų.

Be architektūros paveldo, Korfu senamiestis taip pat garsėja savo siauromis gatvėmis, kavinių kiemeliais, suvenyrų parduotuvėmis ir kultūriniais renginiais. Tai populiari turistų vieta, kurioje galima praleisti laiką žvalgantis senovinius pastatus, ragauti vietinius maisto produktus ir mėgautis puikiu jūros kraštovaizdžiu.

Nors Korfu senamiestis traukia daugiausia dėmesio dėl žavingų grįstų gatvelių ir daugybės kultūros paminklų, likusi salos dalis taip pat kupina nuostabių kraštovaizdžių ir lankytinų vietų. Be maudynių kvapą gniaužiančiuose paplūdimiuose ir tyrinėjimo ramių mažų žvejų kaimelių, Korfu saloje taip pat galima užsiimti vandens sportu ir keliauti laivu po šią nuostabią Graikijos salą.

Viskas tai daro Korfu senamiestį viena iš Graikijos turistinių lankytinų vietų, kuriose galima pajusti unikalų senovinio ir viduramžių pasaulio dvasią.

Korfu lankytinos vietos

2. Achiljono rūmai

Netoli senamiesčio stūkso didingi Achilleiono rūmai – neoklasicistiniai dvarai, apsupti gražiai sutvarkytų sodų. XIX a. pabaigoje pastatyti kaip Austrijos imperatorienės Elžbietos prieglobstis, rūmai išsiskiria prabangiu interjeru, kurį puošia išskirtinės skulptūros ir freskos. Grožėkitės nuostabia Jonijos jūros panorama, atsiveriančia iš rūmų terasų, ir pasinerkite į romantišką atmosferą, kuri įkvėpė rūmų statytojus. Apsilankę Achiljono rūmuose galėsite susipažinti su karališka salos praeitimi ir ramiai atsikvėpti gamtos grožio apsuptyje.

Korfu lankytinos vietos 1

3. Paleokastritsa

Gamtos entuziastai ir paplūdimių mėgėjai neturėtų praleisti vaizdingo pakrantės kaimelio Paleokastritsa. Šioje jaukioje vietovėje, įsikūrusioje tarp aštrių uolų ir žydrų vandenų, rasite smėlėtų paplūdimių, atokių įlankų ir žavingų urvų, kurie laukia, kol juos ištyrinėsite. Plaukite laivu ir atraskite užburiantį Mėlynosios akies urvą arba leiskitės į žygį iki Paleokastricos vienuolyno, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Pasinerkite į krištolinį vandenį ir nardykite su akvalangu arba tiesiog kaitinkitės saulėje viename iš daugelio nuostabių paplūdimių. Paleokastritos gamtos grožis tikrai paliks neišdildomą pėdsaką jūsų atmintyje.

Korfu lankytinos vietos 3

4. Korfu takas

Nuotykių ieškotojams ir gamtos mylėtojams turėtų patikti žygis Korfu taku. Šis pažymėtas pėsčiųjų takas driekiasi per salą apie 220 km, suteikia galimybę pasinerti į natūralią Korfu laukinę gamtą. Keliaukite per alyvmedžių giraites, vynuogynus, vaizdingus kaimelius ir panoramines apžvalgos aikšteles. Pakeliui pamatysite žavingus kaimelius, senovinius griuvėsius ir ramius kraštovaizdžius. Nesvarbu, ar pasirinksite neskubantį vienos dienos žygį, ar kelių dienų nuotykį, Korfu takas atskleidžia paslėptus salos lobius ir padeda užmegzti glaudesnį ryšį su jos gamtos stebuklais.

korfu sala lankytinos vietos

5. Canal d’Amour

Amūro kanalas (Canal d’Amour), esantis šiaurės vakarų pakrantėje, yra gamtos stebuklas, kurį būtina aplankyti. Šį unikalų darinį sudaro stulbinančios smiltainio uolos ir siauri kanalai, sukuriantys daugybę įlankų ir baseinų. Legenda byloja, kad poros, kartu plaukiojančios Canal d’Amour kanale, patirs amžiną meilę. Pasinerkite į krištolo skaidrumo vandenį, tyrinėkite paslaptingus urvus arba tiesiog atsipalaiduokite po saule auksiniame smėlio paplūdimyje. Dėl siurrealistinio Amūro kanalo grožio ir romantiško žavesio šis kanalas yra populiari vieta poroms ir įsimylėjėliams.

Lankytinos vietos Korfu

6. Pantokrator kalnas

Nuo Pantokrator kalno, iškilusio į 906 m aukštį, atsiveria kvapą gniaužianti Korfu ir aplinkinių salų panorama. Leiskitės į vaizdingą kelionę pėsčiomis iki viršūnės, kur jus palaimins įkvepiantys vaizdai, kurie giedrą dieną driekiasi net iki Albanijos. Apžiūrėkite kalno šlaituose įsikūrusį vaizdingą Palia Peritheia kaimelį su išlikusiais tradiciniais akmeniniais namais ir siauromis grįstomis gatvelėmis. Kelionė į Pantokrator kalną – tai užburianti patirtis, kurioje dera gamtos grožis ir fizinis aktyvumas.

7. Kassiopi

Keliaudami į šiaurės rytinę Korfu dalį, atrasite žavų žvejų kaimelį Kassiopi. Šiame vaizdingame miestelyje dera istorija, gamtos grožis ir gyva atmosfera. Apžiūrėkite senovinės Kassiopi pilies griuvėsius, stūksančius ant kalvos viršūnės, ir mėgaukitės panoraminiais pakrantės vaizdais. Pasivaikščiokite siauromis gatvelėmis su parduotuvėlėmis, tavernomis ir kavinėmis ir pasinerkite į ramią Viduržemio jūros regiono atmosferą. Kassiopi taip pat turi gražius paplūdimius ir galimybę plaukti laivu į netoliese esančias nuošalias įlankas, kur galite maudytis skaidriame vandenyje arba mėgautis nardymo ir nardymo nuotykiais.

8. Paleokastritsa paplūdimiai

Vakarinėje pakrantėje, 25 km į šiaurės vakarus nuo Korfu miesto, esanti Paleokastritsa apima nuostabų pakrantės ruožą su šešiomis giliomis, vingiuotomis įlankomis, prie kurių driekiasi nuostabūs smėlio ir žvyro paplūdimiai, besitęsiantys iki krištolo skaidrumo mėlynosios jūros. Ši vieta populiari tarp vienadienių turistų, todėl sezono metu čia būna daug žmonių.

Lankytinos vietos Korfu 1

9. Glyfada

Daugelio laikomas geriausiu salos paplūdimiu, Glyfada taip pat yra vakarinėje Korfu pakrantėje, už 26 km į vakarus nuo Korfu miesto ir už dviejų kilometrų į pietus nuo Peleko kaimo. Tai palaimingas, ilgas smulkaus auksinio smėlio paplūdimys, išklotas gultais su skėčiais, o jo šlaitai apaugę pušynų ir alyvmedžių giraitėmis. Čia įsikūrę keli dideli viešbučiai ir apartamentai, taip pat rasite tavernų, kavinių ir vandens sporto įrenginių, įskaitant vandens motociklus, vandens dviračius ir plaukiojimą bananais. Iš vakarų pusės esanti vietovė pasižymi nuostabiais saulėlydžiais, tačiau vasarą, ypač rugpjūtį, čia būna labai daug žmonių.

10. Korfu asilų gelbėjimo tarnyba

Gyvūnų mylėtojams verta aplankyti Korfu asilų gelbėjimo centrą Paleokastrtsoje. Tai vienas iš svarbiausių šios salos dalies lankytinų objektų, kuriame prieglobstį randa benamiai asilai, kurie buvo palikti arba kuriems reikia saugios vietos, kur jie galėtų sulaukti senatvės (asilai anksčiau buvo neatsiejama transporto ir darbo priemonė Korfu saloje). Prieglauda įsikūrusi gražiame žemės sklype su alyvmedžiais ir kalnų fone, o lankytojai gali pabendrauti su asilais kasdien nuo 10 iki 17 val.

Lankytinos vietos Korfu 2

11. Šventojo Spyridono bažnyčia

Bene gražiausia Korfu saloje esanti bažnyčia – 1580 m. pastatyta Šventojo Spyridono bažnyčia. Ji gali pasigirti aukščiausia Jonijos salose varpine ir yra pačioje Korfu senamiesčio širdyje.

Bažnyčioje saugoma Šventojo Spyridono relikvijų kolekcija, kuri iki XVI a. priklausė Voulgarisų šeimai.

Bažnyčią puošia venecijietiškas sidabras ir nuostabūs paveikslai, todėl jos interjeras išties gniaužia kvapą ir patiks ne tik religingiem žmonėm.

12. Korfu takas

Puikus būdas pamatyti dar daugiau įspūdingų salos peizažų, gamtos ir istorinių paminklų – žygis pėsčiomis Korfu taku. Jis veda per daugybę nepaliestų kraštovaizdžių tiek šalies gilumoje, tiek pakrantėje.

220 km ilgio gerai pažymėtas kelias prasideda netoli Asprokavoso pietinėje pakrantėje ir lėtai vingiuoja iki pat Agios Spiridono šiaurėje. Keliaudami sunkiai įveikiamu keliu eisite per alyvmedžių giraites, atšiaurius tarpeklius ir didžiulius paplūdimius, o kraštovaizdis ir vaizdai keisis kas valandą.

Dėl to šį nedidelį maršrutą labai malonu tyrinėti, o jo pakrantėse stovi senoviniai vienuolynai ir tradiciniai kaimai. Kadangi šiam maršrutui įveikti prireiktų savaitės, galite tiesiog sustoti ir nueiti kelias trumpas atkarpas, kad geriau pajustumėte Korfu gyvenimą atokiau nuo minios žmonių.

Kada geriausia keliauti į Korfu?

Korfu yra Graikijos salyno, esančio Joninio jūros šiaurėje, populiari turistinė vieta. Geriausias laikas keliauti į Korfu priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių ir lūkesčių, tačiau daugeliui žmonių idealus laikotarpis būtų vasaros sezonas.

   • Vasara (birželis rugpjūtis): Dauguma turistų lankosi Korfu vasaros mėnesiais, kai orai yra šilti ir saulėti. Šiuo metu galite mėgautis paplūdimiais, jūra, vandenų sportu ir kitomis lauko pramogomis. Vasara taip pat yra sezonas, kai vyksta daugelis festivalių ir kitų viešų renginių.

   • Pavasaris ir ruduo: Jei norite išvengti didžiulės turistų minios ir aukščiausių kainų, galite apsvarstyti kelionę į Korfu pavasarį arba rudenį. Šie metų laikai gali būti šiek tiek vėsesni, bet vis tiek pakankamai šilti ir malonūs. Tai taip pat gali būti geras laikas tyrinėti gamtą ir vaizdingas vietas be didelio žmonių srauto.

   • Žiemą: Korfu yra viena iš Graikijos salų, kurios gali pasiūlyti šiek tiek aktyvumo žiemą, nors šiuo metu orai gali būti šalti ir lietingi. Jei esate šaltųjų metų mėgėjas ir norite išvengti turistų, žiema gali būti tinkamas laikotarpis keliauti į Korfu.

  Galutinį pasirinkimą dėl kelionės laiko priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir preferencijų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vasaros mėnesiais būna didžiausias turistų srautas, todėl būtina užsisakyti viešnagę ir skrydį laiku.

  Lankytinos vietos Korfu 3

  Ką svarbu žinoti prieš keliaujant į Korfu?

  Keliaujant į Korfu ar kitą užsienio šalį, yra keli svarbūs dalykai, kuriuos svarbu žinoti ir pasiruošti:

    • Kelionės dokumentai: Patikrinkite savo paso galiojimo laiką ir pasirūpinkite, kad jis būtų galiojantis bent pusę metų iki jūsų planuojamo kelionės laikotarpio. Jei reikia, gaukite vizą. Taip pat svarbu turėti su savimi kopijas dokumentų (paso, vizos, bilietai), kuriuos galėtumėte naudoti atveju, jei originalūs dokumentai dingtų ar būtų pavogti.

    • Valiuta: Graikija naudoja euro (EUR) kaip savo oficialią valiutą. Pasirūpinkite grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortelėmis, kurios priimamos daugelyje vietų. Taip pat galite gauti pinigus iš bankomatų saloje.

    • Kalba: Korfu gyventojai dažniausiai kalba graikiškai, bet daugumoje turistinių vietų ir viešbučių darbuotojai gali kalbėti anglų kalba. Galite pasimokyti keletą pagrindinių graikiškų frazių, kad palengvintumėte bendravimą.

    • Klimatas: Pasiruoškite atitinkamai, atsižvelgdami į Korfu klimatą. Vasarą saloje yra labai šilta ir saulėta, todėl būtinai pasirūpinkite saulės kremu, kepurėmis ir drabužiais, kurie apsaugos nuo saulės spindulių. Rudenį ir pavasarį orai gali būti šiek tiek vėsesni, todėl rekomenduojama pasiimti lengvą šiltą drabužį.

    • Elektra: Graikijoje dažniausiai naudojama 220-240 V elektra su stiklo kištukais. Jei jūsų elektroninės priemonės ar įrenginiai naudoja kitą tipo kištukus, pasirūpinkite atitinkamais adapteriais.

    • Saugumas: Būkite saugūs ir saugokitės savo asmeninių daiktų, tokių kaip telefonai, piniginės ir dokumentai. Taip pat svarbu pasiimti atsarginius kopijas dokumentų ir turtinių daiktų.

    • Reikalingi skiepai: Paprastai kelionės į Korfu metu nereikalingi specialūs skiepai. Tačiau visada geriau pasitarti su savo gydytoju arba kelionių klinika dėl dabartinių kelionės sveikatos rekomendacijų.

    • Bilietai ir viešnagės: Užsisakykite skrydį ir viešnagę iš anksto, ypač jei keliaujate vasaros sezono metu, kad užtikrintumėte vietą ir geresnes kainas.

    • Kelionės draudimas: Svarbu turėti kelionės draudimą, kuris apsaugotų jus nuo nelaimingų atsitikimų, ligos arba netikėtų kelionės atšaukimų.

    • Vietos informacija: Išankstinė informacija apie Korfu lankytinas vietas, vietos maisto ir kultūros ypatybes gali padėti jums iš anksto planuoti savo kelionę ir ją pilnai mėgautis.

   Ką parvežti dovanų artimiesiams iš Korfu?

   Štai keletas idėjų, ką galite parvežti iš Korfu kaip dovanas:

     • Alyvuogių aliejus: Korfu garsėja savo alyvuogių aliejumi, todėl buteliukas vietinio alyvuogių aliejaus gali būti puiki dovana. Tai ne tik skanu, bet ir sveika.

     • Vietiniai pieno produktai: Gamykla „Korfu Dairy” siūlo įvairius pieno produktus, tokius kaip feta sūris ir jogurtas, kurie yra garsi Korfu kaimo tradicija. Parvežę šiuos produktus, galite leisti artimiesiems išbandyti vietinės virtuvės skonius.

     • Kvepalai ir kosmetika: Korfu garsėja savo aromatiniais augalais, tokiu kaip lauru lapai ir citrusiniai vaisiai. Todėl vietiniai kvepalai, muilai ir kosmetika su šiais natūraliais ingredientais gali būti puiki dovana.

     • Vietinė keramika ir rankdarbiai: Korfu turi gausų rankdarbių pasiūlymą, įskaitant garsiąją keramiką. Vietinės keramikos dirbiniai, tokie kaip vazonai, puodeliai ar lėkštės, gali būti puiki dovana su unikaliu šio regiono dizainu.

     • Vynuogynų arbata: Korfu garsėja savo vynuogynais, todėl vynuogynų arbata yra vienas iš vietinių brangakmenių. Tai gali būti puiki dovana tiems, kurie mėgsta gerti arbata, ar atrasti naujus skonius.

     • Tradicinė muzika: Korfu yra garsėjanti savo tradicine muzika, o vietinės muzikos CD arba įrašai gali būti puiki dovana muzikos mėgėjams.

     • Kilimai: Korfu garsėja savo kilimais, kurie yra gaminami rankomis. Tai gali būti puiki dovana, ypač tiems, kurie vertina rankų darbo gaminius.

     • Gėrimai: Bandykite vietinius gėrimus, tokius kaip „Kumquat” likeris, kurį gamina iš vietinių citrusinių vaisių.

     • Atvirukai ir knygos: Pasirinkite gražius atvirukus su Korfu vaizdais ar vietines knygas apie šalį, kultūrą bei istoriją.

    Atsižvelkite į savo artimųjų interesus ir pomėgius, kai renkatės dovaną iš Korfu. Tai gali padėti pasirinkti labiausiai tinkančią ir asmeninę dovanoje.

    Korfu, kuriame susipina istorija, gamtos stebuklai ir vaizdingi kraštovaizdžiai, keliautojams suteikia nepamirštamų įspūdžių. Nuo senovinio senamiesčio žavesio iki nepaliestų paplūdimių, kerinčių urvų ir kvapą gniaužiančių vaizdų – ši Graikijos sala siūlo daugybę lankytinų vietų, kurias galima ištirti ir atrasti. Atraskite Korfu magiją, kur kiekvienas kampelis atveria naujus nuotykius ir prisiminimus, kurie išliks dar ilgai po apsilankymo.