Kur geriausia keliauti žiemos sezono metu?

Žiemos sezono metu tvyro stebuklinga atmosfera – gaivus oras, apsnigtas kraštovaizdis ir nuotykių kupinas pojūtis. Tiems, kurie nori pabėgti nuo šaltos monotonijos, visame pasaulyje yra daugybė vietų, kuriose galima mėgautis šiluma, nuostabiais vaizdais ir unikaliais žiemos potyriais. Nuo snieguotų stebuklų iki saulės nutviekstų rojaus kampelių – leiskitės į kelionę, kurios metu susipažinsite su populiariausiomis ir įsimintiniausiomis vietomis, į kurias verta keliauti žiemos sezono metu.

Laplandija, Suomija

Laplandija, esanti šiauriausioje Suomijos dalyje, yra žiemos stebuklų šalis beveik kaip pasaka. Kvapą gniaužiantys peizažai, didžiulė laukinė gamta ir galimybė stebėti užburiančią šiaurės pašvaistę – tai svajonių kryptis žiemos entuziastams. Lankytojai gali užsiimti įvairia veikla, pavyzdžiui, važinėtis šunų kinkiniais, šiaurinių elnių safariais, žvejoti ant ledo ir važinėtis sniego motociklais. Jie taip pat gali apsilankyti Kalėdų Senelio kaime Rovaniemyje, kur Kalėdos gyvena ištisus metus.

Banfo nacionalinis parkas, Kanada

Kanados Uolinių kalnų širdyje įsikūręs Banfo nacionalinis parkas yra vaizdingas žiemos rojus. Jo snieguotos viršūnės, užšalę ežerai ir karštosios versmės sukuria kerintį kraštovaizdį. Lankytojai gali užsiimti slidinėjimu, snieglenčių sportu, žygiais sniegbačiais ir laipiojimu ledu. Įžymusis Luizo ežeras, kurio turkio spalvos vandenys užšalę po sniego danga, yra nepakartojamas reginys. Tikrai nepakartojamų įspūdžių galima patirti kylant gondola į Sulphur kalno viršūnę, iš kurios atsiveria panoraminiai snieguotos dykumos vaizdai.

Kiotas, Japonija

Nors daugumai keliautojų Japonija asocijuojasi su žydinčiomis vyšniomis, žiema Kiote turi savito žavesio. Istorinės miesto šventyklos, sodai ir bambukų miškai virsta ramiais žiemos peizažais. Žiemos mėnesiais lankytojai gali grožėtis sniegu padengtomis pagodomis ir dalyvauti tradicinėse arbatos gėrimo ceremonijose. Magišką atmosferą sukuria sniegu nubarstyta Aarašijamos bambukų giraitė. Be to, Kiote vyksta žavingas Hanatoro apšvietimo renginys, kurio metu šventyklos ir sodai pasipuošia tūkstančiais žibintų, skleidžiančių šiltą švytėjimą miestui.

Kvinstaunas, Naujoji Zelandija

Ieškantiems nepakartojamų žiemos įspūdžių Pietų pusrutulyje, Kvinstaunas Naujojoje Zelandijoje yra ideali vieta. Didingų kalnų ir putojančio Vakatipu ežero vandens apsuptyje Kvinstaunas siūlo daugybę žiemos pramogų. Slidinėjimo ir snieglenčių sporto entuziastai gali tyrinėti Remarkables arba Coronet Peak slidinėjimo trasas, o adrenalino mėgėjai gali išbandyti slidinėjimą sraigtasparniu arba pasivažinėjimą sniego motociklais. Norintys ramiau praleisti laiką, gali leistis į vaizdingą kruizą ežeru arba pasimėgauti vyno degustacija netoliese esančiame Centrinio Otago regione.

Islandija

Islandija, vadinama „Ugnies ir ledo šalimi”, yra įspūdinga žiemos kryptis. Dramatiški jos kraštovaizdžiai – tai vulkaninės kilmės kalnai, ledynai, geoterminės karštosios versmės ir stulbinantys ledo urvai. Keliautojai gali išsimaudyti garsiojoje Mėlynojoje lagūnoje, pasivažinėti sniego motociklais po ledyną arba leistis į nepakartojamos Šiaurės pašvaistės medžioklę. Maršrutas „Auksinis ratas” suteikia galimybę išvysti geizerius, krioklius ir kultinį Thingvellir nacionalinį parką. Žiema Islandijoje – tai unikalus nuotykių, gamtos stebuklų ir nežemiško grožio derinys.

Šveicarija

Šveicarijos snieguotos viršukalnės ir žavūs Alpių kaimai yra klasikinė žiemos kryptis. Tokiuose slidinėjimo kurortuose kaip Zermattas, Sankt Moricas ir Verbjė slidinėjimo ir snieglenčių sporto entuziastams siūlomos pasaulinio lygio trasos. Lankytojai gali leistis į vaizdingas keliones traukiniu snieguotais kraštovaizdžiais, mėgautis šveicarišku šokoladu ir sūriu bei apžiūrėti tokius žavius miestus kaip Ciurichas, Ženeva ir Liucerna. Šveicarijos Alpėse atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai, o efektyvi šalies transporto sistema leidžia lengvai keliauti ir patirti geriausius žiemos įspūdžius Šveicarijoje.

Niujorkas, Jungtinės Amerikos Valstijos

Niujorkas žiemos sezono metu yra stebuklinga patirtis. Miesto įžymybės, tokios kaip Centrinis parkas, „Times Square” ir Rokfelerio centras, virsta žiemos stebuklais. Čiuožinėti ledu Rokfelerio centre arba Centriniame parke – būtina pramoga. Mieste taip pat vyksta įvairūs šventiniai turgūs, kuriuose lankytojai gali apsipirkti unikalių dovanų ir sušilti su karštos kakavos puodeliu. Visame pasaulyje žinomi Brodvėjaus šou suteikia žiemos sezonui mieste, kuris niekada nemiega, teatrinės magijos.

Čilė

Nors šiauriniame pusrutulyje žiema jaučiama, pietiniame pusrutulyje galima pabėgti į šiltesnio klimato šalis. Čilė, pasižyminti įvairiais kraštovaizdžiais, siūlo daugybę žiemos kelionių galimybių. Atakamos dykuma, viena sausiausių vietų Žemėje, siūlo giedrą dangų žvaigždžių stebėjimui ir unikalius dykumos nuotykius. Patagonija, kurioje kvapą gniaužia ledynai ir snieguoti kalnai, suteikia galimybę leistis į žygius ir susitikti su laukiniais gyvūnais. Santjagas, energinga sostinė, pasižymi gyvybingu kultūriniu gyvenimu ir yra vartai į nuostabius šalies vyno regionus. Keliautojai taip pat gali tyrinėti paslaptingas Velykų salos moai statulas arba išvykti į nuostabius Čilės pakrantės fiordus.

Žiema – tai sezonas, kuriame kelionių entuziastai turi begalę galimybių. Nesvarbu, ar trokštate jaukaus poilsio namelyje, jaudinančių nuotykių sniegyne, ar kultūrinio pažinimo žiemos stebuklų šalyje, jūsų laukia puikios patirtys. Nuo Arkties stebuklų Laplandijoje iki kerinčių Banfo nacionalinio parko kraštovaizdžių – šios ir kitos prieš tai minėtos kryptys siūlo gamtos grožio, unikalių patirčių ir šilto svetingumo derinį. Taigi, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę, kurios metu atrasite geriausias vietas keliauti žiemos sezonu.