Kur keliauti balandžio mėnesį?

Visame pasaulyje žydint pavasariui, balandis – puiki proga leistis į nepamirštamas keliones. Malonūs orai, gyvybingi festivaliai ir įvairūs kraštovaizdžiai – pasaulis knibždėte knibžda žavių vietų, kurios dar tik laukia jūsų apsilankymo. Nesvarbu, ar ieškote kultūrinių įspūdžių, ar stulbinamo gamtos grožio, ar abiejų šių dalykų derinio, štai keletas neįtikėtinų vietų, kurias verta apsvarstyti savo balandžio mėnesio kelionių planuose.

Kiotas, Japonija

Balandis Kiote yra žavingo vyšnių žydėjimo sezono sinonimas. Todėl vykdami į Kiotą turėsite galimybę stebėti nuostabų miesto virsmą, kai švelniai rausvi sakurų žiedlapiai padengia parkus, šventyklas ir sodus. Taip pat nepraleiskite progos aplankyti žymiosios Arašiyamos bambukų giraitės, istorinės Kinkaku-dži šventyklos ar ramaus Filosofų tako. Išbandykite tradicines arbatos gėrimo ceremonijas ir pasimėgaukit gardžiais patiekalais bei pasinerkite į senąsias Japonijos tradicijas.

Amsterdamas, Nyderlandai

Pavasarį Amsterdame galima išvysti nuostabų reginį. Todėl aplankę Amsternamą būtinai pasivaikščiokite vaizdingais kanalais, išraižytais žydinčių tulpių, aplankykite garsiuosius Keukenhofo sodus ir tapkite kasmetinio tulpių festivalio liudininkais. Apžiūrėkite pasaulinio lygio muziejus, tokius kaip Van Gogo muziejus ir Rijksmuziejus, ir pasimėgaukite naktiniu gyvenimu bei kavinių kultūra, kuria garsėja Amsterdamas.

Keiptaunas, Pietų Afrika

Balandžio mėnesį Keiptaune prasideda ruduo, todėl tai puikus metas tyrinėti šį žavų miestą. Pasimėgaukite šiltu oru ir atraskite kvapą gniaužiančius Stalo kalno ir Gerosios vilties kyšulio kraštovaizdžius. Aplankykite žavųjį Kirstenbošo nacionalinį botanikos sodą, eikite degustuoti vyno į netoliese esantį Žaliojo kyšulio vynų kraštą ir pasinerkite į turtingą miesto istoriją bei kultūrinį paveldą.

Naujasis Orleanas, JAV

Balandžio mėnesį gyvasis Naujojo Orleano miestas atgyja, rengdamas ryškius festivalius ir kultūrines šventes. Nepraleiskite visame pasaulyje garsaus Naujojo Orleano džiazo ir paveldo festivalio, kuriame galėsite mėgautis gyva muzika, gardžiais patiekalais ir unikaliu kultūrų mišiniu. Apžiūrėkite istorinį Prancūzų kvartalą, plaukite garlaiviu Misisipės upe ir paragaukite garsiųjų kreolų ir kauniečių skonių.

Praha, Čekija

O jei nuspręstumėte balandžio mėnesį aplankyti Prahą čia rasite puikų istorijos, architektūros ir kultūrinio žavesio derinį. Apžiūrėkite senamiesčio grindinio gatveles, grožėkitės Prahos pilies didybe ir mėgaukitės panoraminiais vaizdais nuo Karolio tilto. Išbandykite velykinius turgus, kuriuose galėsite pasimėgauti tradiciniais čekų skanėstais ir pasigrožėti vietinių amatininkų dirbiniais. Pasinerkite į turtingą miesto muzikinį paveldą ir apsilankykite klasikinės muzikos koncerte vienoje iš istorinių Prahos vietų.

Santorinas, Graikija

Balandžio mėnesį Santorine galima mėgautis ramybe ir poilsiu. Ši vaizdinga Graikijos sala dar nebus perpildyta turistų, todėl ramiai galėsite atsipalaiduoti ir pasimėgauti salos siūlamomis galimybėmis. Mėgausitės malonia oro temperatūra tyrinėdami žavingus Oijos ir Firos miestelius su jų simboliniais baltai dažytais pastatais ir mėlynais kupolais apsuptomis bažnyčiomis. Grožėsitės kvapą gniaužiančiais saulėlydžiais, galėsite ilsėtis vulkaninės kilmės paplūdimiuose ir ragauti gardžių Viduržemio jūros regiono patiekalų.

Lisabona, Portugalija

Balandis – idealus metas aplankyti Lisaboną, nes oras tampa maloniai švelnus. Atraskite miesto žavesį klaidžiodami siauromis Alfamos gatvelėmis, važiuodami istoriniu 28-uoju tramvajumi ir tyrinėdami žymųjį Belemo rajoną. Pasimėgaukite gardžiais pyragaičiais, gurkšnokite portveiną ir mėgaukitės panoraminiais vaizdais, atsiveriančiais nuo vaizdingų apžvalgos aikštelių. Nepamirškite aplankyti nuostabiosios Sintros – pasakišką miestą su kerinčiomis pilimis ir rūmais.

Bankokas, Tailandas

Patirkite gyvybingą senovės tradicijų ir modernumo derinį šurmuliuojančiame Bankoko mieste. Apžiūrėkite didingas šventyklas, tokias kaip Wat Arun ir Wat Phra Kaew, ir pasinerkite į šurmuliuojančią Čatučako savaitgalio turgaus atmosferą. Pasimėgaukite gardžiu gatvės maistu, paplaukiokite laivu Chao Phraya upe bei stebėkite Songkran festivalį – tradicinę Tailando Naujųjų metų šventę.

Buenos Airės, Argentina

Balandžio mėnesį Buenos Airėse vyrauja malonūs rudeniški orai, todėl tai puikus metas apžiūrėti šį miestą. Grožėkitės europietiška architektūra, apsilankykite garsiajame Teatro Colon ir pasivaikščiokite po elegantiškus Recoleta ir Palermo rajonus. Pasinerkite į tango pasaulį vietinėje milongoje arba paragaukite garsiųjų argentinietiškų kepsnių tradicinėje parrilloje.

Balandis – žavus kelionių mėnuo, siūlantis daugybę vietovių, atitinkančių įvairius jūsų interesus ir pageidavimus. Pasirinkimas yra begalinis – nuo žydinčių vyšnių Kiote iki kultūrinių švenčių Buenos Airėse. Nesvarbu, ar trokštate istorinių vietų, nuostabių kraštovaizdžių, gyvybingų festivalių, ar kulinarinių malonumų, pirmiau minėtos kelionės kryptys yra puikus atspirties taškas planuojant balandžio mėnesio kelionę. Tad, susikraukite lagaminus, leiskitės į atradimų kelionę bei leiskite balandžio mėnesio stebuklams atsiskleisti prieš jus.