Kur keliauti kovo mėnesį?

Kai žiemos šaltis ima trauktis, o ore pasklinda pirmieji pavasario šnabždesiai, kovas suteikia puikią progą leistis į nepamirštamas keliones po visą pasaulį. Nesvarbu, ar ieškote gamtos stebuklų, ar ramaus prieglobsčio, šiame straipsnyje sužinosite, kokias žaviausias vietoves labiausiai verta aplankyti kovo mėnesį. Susikraukite lagaminus, pamirškite žiemos slogias nuotaikas ir leiskitės į nuotykius, kad šį žavų mėnesį atrastumėte paslėptus pasaulio brangakmenius.

Kiotas, Japonija

Kovas – stebuklingas metas aplankyti Kiotą, nes šiame mieste pradeda žydėti vyšnios, apgaubdamos miestą švelniais rausvais atspalviais. Kelionės metu galėsite stebėti kerinčias Hanami šventes, kurių metu vietiniai gyventojai ir svečiai susirenka parkuose pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vyšnių žiedų grožiu. Nepraleiskite galimybės apžiūrėti tokias žymias vietas kaip Fušimi Inari šventykla ir Kijomizu-dera šventykla, ragaudami tradicinius japoniškus patiekalus ir pasinerdami į turtingą šio senovinio miesto kultūrinį paveldą.

Buenos Airės, Argentina

Kol šiauriniame pusrutulyje pasitinkamas pavasaris, Pietų Amerikoje kovo mėnesį prasideda rudens sezonas. Pajuskite gyvybingą Argentinos sostinės Buenos Airių energiją. Mėgaukitės švelniu oru, apžiūrėkite vaizdingus rajonus, tokius kaip La Boca ir San Telmo, ir stebėkite tango šokėjų aistrą daugybėje miesto milongų. Nepamirškite pasimėgauti gardžiais argentinietiškos virtuvės patiekalais ir pasinerti į vietinę meno ir muzikos sceną.

Amsterdamas, Nyderlandai

Kovo mėnesį Amsterdame prasideda pavasaris, kuris miestą paverčia žydinčiu rojumi. Pasivaikščiokite legendiniais kanalais, išpuoštais gyvybingomis tulpėmis, ir aplankykite visame pasaulyje žinomus Keukenhofo sodus, kuriuose milijonai gėlių pražysta spalvingomis ekspozicijomis. Nepraleiskite progos išsinuomoti dviratį ir tyrinėti miestą kaip vietiniai – aplankykite muziejus, žavias kavines ir istorinį Anos Frank namą.

Keiptaunas, Pietų Afrika

Keiptaunas kovo mėnesį mėgaujasi malonia temperatūra ir daugybe saulės spindulių. Apžiūrėkite nuostabius miesto kraštovaizdžius – nuo kultinio Stalo kalno iki kvapą gniaužiančio Žaliojo pusiasalio. Keliaudami į netoliese esančius nacionalinius parkus atraskite regiono laukinę gamtą ir paragaukite garsiųjų Žaliojo kyšulio Vynuogynų vynų. Kovo mėnesį taip pat turėsite galimybę pamatyti banginius pakrantėje.

Naujasis Orleanas, Luiziana, JAV

Kovas Naujajame Orleane reiškia viena – Mardi Gras! Išgyvenkite ryškią ir audringą šio legendinio festivalio atmosferą, kupiną spalvingų paradų, gyvos muzikos ir gardžių kreolų virtuvės patiekalų. Apžiūrėkite istorinį prancūzų kvartalą, pasimėgaukite beigeliais ir gumbo bei pasinerkite į turtingą šio unikalaus miesto kultūrinį paveldą. Po Mardi Gras linksmybių pasivaikščiokite po gražų Sodų rajoną arba pasimėgaukite atpalaiduojančiu kruizu laivu Misisipės upe.

Roma, Italija

Kovo mėnesį Romoje galima mėgautis maloniu oru ir mažesnėmis žmonių miniomis, palyginus su turizmo sezono įkarščiu, todėl turėsite galimybę ramiai apžiūrėti žymius senovinius objektus, tokius kaip Koliziejus ir Romos forumas, pasivaikščiokite žaviomis Trasteverės gatvelėmis ir pasigrožėkite meno vertybėmis, esančiomis Vatikane. Pasimėgaukite autentiška itališka virtuve ir pasinerkite į turtingą Amžinojo miesto istoriją bei kultūrą.

Marokas

Kovo mėnesį, kai oro temperatūra yra švelni, o šalis alsuoja ryškiomis spalvomis, keliaukite į gyvybingą ir egzotišką Maroko šalį. Apžiūrėkite šurmuliuojančius Marakešo turgus, klaidžiokite labirintinėmis medinos gatvelėmis ir aplankykite stulbinantį architektūros stebuklą – Hasano II mečetę Kasablankoje. Pasinerkite į turtingą kultūrinį marokiečių gvenimą, paragaukite gardžių Maroko virtuvės patiekalų ir leiskitės į kerinčius Sacharos dykumos kraštovaizdžius.

Sidnėjus, Australija

Kol didžiojoje Šiaurės pusrutulio dalyje žiema pereina į pavasarį, Sidnėjus kovo mėnesį mėgaujasi šiltu rudens oru. Aplankykite žymiuosius Sidnėjaus operos rūmus, neskubėdami pasivaikščiokite nuostabiu Bondi paplūdimiu ir apžiūrėkite nuostabų Karališkąjį botanikos sodą. Kovo mėnesį taip pat vyksta Sidnėjaus gėjų ir lesbiečių šventė „Mardi Gras” – nuotaikinga įvairovės ir įtraukties šventė su spalvingais paradais ir energingomis šventėmis.

Santorinas, Graikija

Kovo mėnesį, prieš prasidedant turizmo sezonui, keliaukite į kvapą gniaužiančią Santorinio salą. Mėgaukitės žavingais baltai dažytais pastatais, stovinčiais ant uolų, iš kurių atsiveria vaizdas į Egėjo jūrą, vaikštinėkite siauromis Oijos gatvelėmis ir stebėkite užburiančius saulėlydžio vaizdus.  Apžiūrėkite senovinius objektus, ilsėkitės nepaliestame paplūdimyje ir mėgaukitės gardžiais graikiškos virtuvės patiekalais, pasinerdami į idilišką šios Kikladų salos grožį.

Rio de Žaneiras, Brazilija

Kovo mėnesį Rio de Žaneire vyksta triukšmingos šventės ir gyvi festivaliai. Prisijunkite prie karnavalo, muzikos, šokių ir spalvingų paradų fiestos, kuri užvaldo Rio de Žaneiro gatves. Pasinerkite į energingą atmosferą, stebėkite sambos mokyklų pasirodymus ir mėgaukitės gyvybinga paplūdimių kultūra. Keltuvu pakilkite iki žymiosios Kristaus Atpirkėjo statulos, iš kurios atsiveria miesto panorama, ir apžiūrėkite gyvybingus Santa Teresės ir Ipanemos rajonus.

Kovo mėnesį galima keliauti po daugybę žavių vietų visame pasaulyje, kurių kiekviena siūlo unikalią patirtį ir gamtos grožį. Nesvarbu, ar norite pamatyti trapius vyšnių žiedus Kiote, šokti tango Buenos Airėse, ar pasinerti į energingą Mardi Gras šventę Naujajame Orleane, šis mėnuo siūlo begalę galimybių tyrinėti ir patirti neišdildomus nuotykius. Pasitikite atėjusį pavasarį ir leiskitės į kelionę į vieną iš šių žavių vietų, kad sukurtumėte prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui.