Lankytinos vietos Vokietijoje

Vokietija yra Centrinė Europos šalis, garsi savo ilgamete istorija, kultūra ir ekonomika. Šios šalies oficialus pavadinimas yra Federalinė Vokietijos Respublika (Bundesrepublik Deutschland). Pagal plotą ir gyventojų skaičių Vokietija yra viena iš didžiausių Europos šalių.

Vokietijos istorija yra gana įdomi ir įvairi, o ši šalis susivienijo į vieną visumą tik gana neseniai, po Antrojo pasaulinio karo. Čia yra keletas pagrindinių momentų iš Vokietijos istorijos:

Senovė: Vokietijos teritorijose buvo gyvenama germanų gentimis, kurios turėjo savo tarmes ir kultūrą. Tai buvo susiję su žymiomis barbarų invazijomis Romos imperijoje.

Vikingų amžius: Viduramžiais vikingai iš Šiaurės Europos dažnai įsiverždavo į Vokietijos teritoriją. Šis laikotarpis buvo žinomas dėl vikingų plėšimų ir prekybos maršrutų kūrimo.

Šventoji Romos imperija: 10–19 a. pradžioje ši teritorija buvo dalis Šventosios Romos imperijos, kuri faktiškai buvo daugiau konfederacija nei imperija. Imperijos centras dažnai keitėsi, bet dauguma jos vadovų buvo vokiečių kilmės.

Napoleono laikotarpis: Napoleono valdymo metu 19 a. pradžioje Vokietija buvo sujungta į Vienuoliktąją sąjungos Konfederaciją, kurioje buvo daug mažų valstybių. Tai buvo žingsnis link Vokietijos suvienijimo.

1848 m. revoliucijos: 1848 m. revoliucijos metu kilo siekis suformuoti vieningą Vokietiją, bet tai nesuveikė tuo metu. Revoliucijos laikotarpis turėjo įtakos Vokietijos politinei raidai.

Vokietijos suvienijimas: Vokietijos suvienijimas įvyko 1871 m., kai Otto von Bismarck vadovavo Prūsijos valstybei suvieninti daugelį Vokietijos valstybių po Prancūzijos-Vokietijos karo.

Pirmasis pasaulinis karas: Vokietija buvo viena iš pagrindinių Pirmojo pasaulinio karo šalių ir patyrė didžiulius nuostolius. Po karo sekė politinis nestabilumas ir Vokietijos imperijos subyrėjimas.

Nacių valdžia: Po 1919 m. Versalio taikos sutarties Vokietijoje kilo politinis nestabilumas, kurį išnaudojo Adolfas Hitleris ir jo nacistinė partija. Nacistai pasiekė valdžią 1933 m. ir pradėjo įgyvendinti savo agresyvią užsienio politiką, kas sukėlė Antrojo pasaulinio karo pradžią.

Antroji pasaulinio karas: Vokietija buvo viena iš pagrindinių priešininkų Antrojo pasaulinio karo metu. Po karo Vokietija buvo padalinta į Vakarų ir Rytų Vokietijas, kurios buvo kontroliuojamos Vakarų sąjungininkų ir Sovietų Sąjungos.

Šaltasis karas ir Vokietijos susivienijimas: Po Antrojo pasaulinio karo Vokietija liko padalyta per daugelį metų. Vakarų Vokietija tapo Vokietijos Federacine Respublika (VFR), o Rytų Vokietija tapo Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) dalimi. Šaltasis karas vyko tarp VFR ir VDR. Tačiau 1989 m. Berlyno sienos griuvimas ir politinės permainos Rytų Europoje leido Vokietijai susivienyti 1990 m.

Šiuolaikinė Vokietija: Po Vokietijos susivienijimo šalis tapo viena iš galingiausių Europos šalių. Ji yra ES narė, turi stabilią demokratinę sistemą ir yra žinoma dėl savo ekonomikos, kultūros ir mokslo laimėjimų.

Vokietijos lankytinos vietos

Kelno (Köln) katedra

Kelno (Köln) katedra, žinoma kaip Kölner Dom vokiečių kalba, yra viena iš garsiausių ir įspūdingiausių katedrų Vokietijoje bei visame pasaulyje. Ji yra viena iš Vokietijos architektūrinių šedevrų ir svarbiausių istorinių paminklų. Štai keletas svarbių faktų apie Kelno katedrą:

Vieta: Kelno katedra yra įsikūrusi Kelno mieste, Šiaurės Vokietijoje, šiaurės vakaruose nuo Frankfurto miesto.

Stilius: Katedra pastatyta gotikiniu stiliu ir laikoma gotikos architektūros puošnumo pavyzdžiu. Ji yra didžiausia gotikinė katedra Šiaurės Europoje

Statyba: Statybos pradžia siekia XIII a., o katedra buvo baigta tik 1880 m., po daugiau nei šešių šimtmečių statybos darbų. Tai buvo nuolatinė ir nuosekli statyba, kurioje dalyvavo daugybė meistrų ir amatininkų kartų.

Aukštis: Kelno katedra yra apie 157 metrų aukščio, o jos aukštis tikrai nustebina žmones, besilankantiems jos viduje.

Vitražai: Katedra turi daugybę spalvotų vitražų langų, kurie vaizduoja religinius motyvus ir istorines scenas.

Relikvijos: Katedros viduje yra Aušros stebuklas (Heiliger Rock), kuris yra saugomas relikvijų saugykloje. Tai yra drabužis, kurį pagal tradiciją priskiria Marijai, Jėzaus motinai.

UNESCO paveldas: Kelno katedra buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl jos istorinės ir architektūrinės svarbos.

Turizmas: Kelno katedra yra vienas iš populiariausių turistinių objektų Vokietijoje. Tūkstančiai žmonių kasmet aplanko šią įspūdingą šventovę.

Šventės: Katedra dažnai naudojama religinėms šventėms ir renginiams, įskaitant Karelį piligrimystės šventę (Kölner Karneval), kuri yra viena iš didžiausių ir žymiausių Vokietijos šventinių renginių.

Kelno katedra yra ne tik religinis centras, bet ir architektūros, istorijos ir kultūros šedevras, pritraukiantis žmones iš viso pasaulio. Jos galinga išvaizda ir istorija daro ją unikalia Vokietijos ir Europos kultūros dalimi.

Miuncheno istorinis centras – Bavarijos sostinė

Miuncheno miestas yra vienas iš Bavarijos garsiųjų miestų ir jo istorinis centras yra turtingas istoriniu, kultūriniu ir architektūriniu paveldu. Šis miestas yra vadinamas ir Bavarijos sostine, nes jis yra šios Vokietijos federalinės žemės sostinė bei svarbus politinis, ekonominis bei kultūrinis centras. Štai keletas svarbių faktų apie Miuncheno istorinį centrą:

Marienplatz: Marienplatz yra pagrindinė Miuncheno miesto aikštė, kurioje įsikūręs senasis miesto rotušės pastatas, žinomas kaip Altes Rathaus.

Frauenkirche: arba Bažnyčia moterims, yra garsioji Miuncheno katedra. Ji turi du didžiausius bokštus ir yra vienas iš Miuncheno simbolių. Bokštai vadinami „Devynių karalių bokštai” dėl legendos apie devynis miestiečius, kurie buvo susitikę su velniu ir pastatė šiuos bokštus.

Englischer Garten: Miuncheno istorinis centras nėra tik architektūros stebuklas, bet ir gamtos oazė. Englischer Garten yra vienas didžiausių miesto parkų pasaulyje, kuris lankomas ne tik vietinių gyventojų, bet ir turistų.

Karališkieji rūmai: Nymphenburgas, kuris yra išorės rūmų kompleksas, buvo bavariškų karalių rezidencija. Jame yra nuostabus parkas su daugybe įspūdingų pastatų, įskaitant rūmus, kurie gali būti aplankomi turistų.

Kultūros institucijos: Miunchene yra gausybė kultūros institucijų, tokių kaip Miuncheno nacionalinė opera, Miuncheno filharmonija ir daugelis kultūrinių muziejų, įskaitant Bavarijos nacionalinį muziejų ir Pinakotekas.

Tradicinis maistas: Miunchenas yra žinomas dėl savo tradicinio bavariško maisto, įskaitant dešrainius (wurst), pretzels ir alų. Lankydami šį miestą, turistai dažnai lanko tradicinius alaus barus.

Įvykiai: Miunchenas taip pat garsėja savo įvairiais renginiais, įskaitant garsiąją „München Oktoberfest” (spalio mėnesio šventė), šis renginys yra vienas didžiausių alaus renginių pasaulyje.

Miuncheno istorinis centras yra ne tik turistų traukos centras bet ir gyvo miesto dalis su įdomia kultūrine ir istorine atmosfera. Tai vienas iš Vokietijos miestų, kuriame galima atrasti tiek istorinės praeities, tiek ir šiuolaikinės kultūros elementų.

Liubeko (Lübeck) senamiestis

Liubekas (Lübeck) yra miestas šiaurės Vokietijoje, Šlesvigo-Holšteino žemėje, ir yra garsus dėl savo išskirtinio senamiesčio, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Liubeko senamiesčio istorija siekia viduramžių laikus ir tai yra vienas iš geriausiai išsaugotų viduramžių miestų Europoje. Štai keletas svarbių faktų apie Liubeko senamiesčio žavesį:

Bakalo: Senamiesčio simbolis yra „Bakalo” arba „Holstentor” –  gotikiniai vartai, kurie buvo pastatyti apie 1478 m. Tai yra vieni iš geriausiai išlikusių viduramžių miesto vartų Europoje.

Marijos bažnyčia: Marijos bažnyčia (Marienkirche) yra didžiulė gotikinė bažnyčia, pastatyta 13-15 a. Ji žinoma dėl savo įspūdingų vitražų ir aukštų bokštų, kuriuose galima apžiūrėti miesto panoramą.

Liubeko Rathaus: Liubeko Rotušė yra gražus renesansinis pastatas, kuris buvo vienas iš pirmųjų šio stiliaus pastatų šiame regione. Rotušės kiemas taip pat yra labai gražus.

Trys Karaliai aikštė: Trys Karaliai aikštė (Königstraße) yra viena iš svarbiausių aikščių Liubeke, su puikiais pastatais, kavinių terasomis ir parduotuvėmis.

Marcipanas: Liubeke yra garsi vadinamoje marcipaninė vieta, kuriame daugelis parduotuvių siūlo šį skanėstą įvairiose formose.

Hanseatic Museum: Liubeko istorijos muziejus yra puiki vieta sužinoti apie miesto istoriją ir Hansos sąjungą, kuriai miestas priklausė ir prisidėjo prie jos plėtros.

Šventės: Liubekas yra žinomas dėl įvairių kultūrinių renginių, tokių kaip Šv. Bartolomiejaus savaitgalis (Bartimäusmarkt) ir Šv. Mikalojaus dienos šventė (Nikolausmarkt), kurie pritraukia daug vietinių ir turistų.

Liubeko senamiesčio architektūra, istorija ir kultūra patraukia daug turistų, ieškančių nuostabaus viduramžių miesto atmosferos. Tai yra vienas iš tų Vokietijos miestų, kuris skiriasi savo išskirtiniu charakteriu ir unikaliu žavesiu.

Berlynas

Berlynas yra Vokietijos sostinė ir didžiausias Vokietijos miestas. Tai taip pat vienas iš Europos kultūros, politikos, mokslo ir ekonomikos centrų. Berlynas yra žinomas dėl savo turtingos istorijos, kultūrinės įvairovės ir žymių miesto simbolių. Štai keletas svarbių faktų apie Berlyną:

Istorija: Berlynas turi ilgą ir įdomią istoriją. Jis buvo dalis Prūsijos, Vokietijos imperijos, ir buvo padalintas po Antrojo pasaulinio karo. Garsus Berlyno sienos pastatymas vyko po Antrojo pasaulinio karo ir buvo simbolis šaltojo karo laikotarpio.

Berlyno siena: Berlyno siena yra vienas iš žymiausių Berlyno simbolių. Ji skyriai Vakarų Berlyną ir Rytų Berlyną per daugelį metų šaltojo karo laikotarpiu. Siena buvo nugriauta 1989 m., žymint Vokietijos suvienijimo pradžią.

Kultūra: Berlynas yra žinomas dėl savo turtingos kultūrinės scenos, įskaitant meno galerijas, teatrų, muziejus ir muzikos renginius. Berlynas taip pat yra garsus elektroninės muzikos scenos centro, kuris traukia muzikos gerbėjus iš viso pasaulio.

Muziejai: Mieste yra daug įspūdingų muziejų, įskaitant Berlyno meno galeriją (Berlinische Galerie), Berlyno žydų muziejų (Jüdisches Museum Berlin), ir įžymų Pergamo muziejų (Pergamonmuseum), kuriame galima pamatyti senovės šaltinius ir meno kūrinius.

Architektūra: Berlynas turi įvairią architektūrą, nuo senovės pastatų iki modernių dangoraižių. Garsus Brandenburgo vartai (Brandenburger Tor) ir Reichstagas yra svarbiausi miesto simboliai.

Politika: Berlynas yra Vokietijos politinis centras. Joje yra Vokietijos federalinės vyriausybės pastatai, įskaitant Reichstagą, kuris yra Vokietijos federalinio parlamento rūmai.

Gastronomija: Berlynas siūlo įvairią maisto kultūrą, įskaitant tradicinius vokiečių patiekalus, taip pat tarptautinės virtuvės pasirinkimus. Berlyno restoranuose ir maisto mėgėjams yra daugybė pasirinkimų.

Transportas: Mieste yra gerai išvystytas viešojo transporto tinklas, kuris apima traukinius, traukinius, autobusus ir metro. Tai palengvina judėjimą po miestą.

Berlynas yra įdomus ir dinamiškas miestas su turtinga istorija ir daugybe lankytinų vietų. Jis traukia turistus iš viso pasaulio savo unikalia atmosfera ir galimybėmis atrasti įvairias kultūras bei mąstančią bendruomenę.

Lankytinos vietos Berlyne

Berlynas yra miestas, kuris siūlo daugybę kultūrinių ir istorinių lankytinų vietų. Štai keletas labiausiai žinomų ir populiariausių lankytinų vietų, kurias verta aplankyti Berlyne:

Brandenburgo vartai (Brandenburger Tor): Tai yra vienas iš Berlyno simbolių – garsūs triumfo vartai, pastatyti 18 a. Prancūzijos užėmimo metu. Nepraleiskite galimybės juos aplankyti ir vakaro metu, kai jie apšviesti nakties šviesų.

Pergamo muziejus (Pergamonmuseum): Tai vienas iš didžiausių ir svarbiausių Berlyno muziejų, kuriame galima pamatyti antikines skulptūras, meno kolekcijas ir senovės šaltinius.

Berlyno siena (Berlin Wall): Likučiai iš Berlyno sienos ir East Side Gallery yra priminimas apie šaltojo karo laikotarpį ir Vokietijos susivienijimą.

Berlyno žydų muziejus (Jüdisches Museum Berlin): Šis muziejus puikiai atspindi žydų istoriją ir kultūrą Vokietijoje.

Holokausto memorialas (Holocaust Memorial): Tai yra įspūdingas ir emociškai galingas memorialas Holokausto aukoms atminti, sukurtas iš 2 711 betoninių stulpų.

Charlottenburgo rūmai (Schloss Charlottenburg): Tai yra didingi barokiniai rūmai, kurie seniau priklausė Prūsijos karališkajai šeimai.

Museum Island (Muziejų sala): Tai sala, kurią sudaro keli žymūs muziejai, įskaitant Bode muziejų, Naująjį muziejų (Neues Museum) ir senovės meno muziejų (Altes Museum).

Alexanderplatz – tai yra pagrindinė miesto aikštė, kurioje galima rasti aukščiausią televizijos bokštą (Fernsehturm) iš kurio atsiveria nepakartojamas vaizdas į visą miestą.

East Side Gallery – tai yra ilgiausia Berlyno sienos išlikusi dalis, kurioje daugybė menininkų sukūrė įvairius grafičius.

Gendarmenmarkt – tai yra graži aikštė, kurioje galima rasti Friedricho bažnyčią (Französischer Dom), Deutscher Dom ir Konzerthaus koncertų salę.

Berlyno zoologijos sodas (Zoologischer Garten Berlin) – tai yra vienas seniausių ir didžiausių zoologijos sodų pasaulyje, turintis įvairių gyvūnų rūšių.

Tai tik kelios iš daugelio lankytinų vietų Berlyne. Šis miestas turi daugybę muziejų, parkų, meno galerijų, restoranų ir kitų rekreacinių galimybių, kurios patenkins jūsų norus bei lūkesčius. Berlynas taip pat yra garsus savo kosmopolitine atmosfera ir pramogų pasirinkimais, kurie traukia žmones iš viso pasaulio.

Vokietija yra turtinga savo kultūriniu ir istoriniu paveldu, o jos lankytinos vietos įtraukia turistus įspūdingomis pilimis, viduramžių miestus, istoriniais muziejais ir įspūdingais gamtos peizažais. Berlynas, Vokietijos sostinė, siūlo modernios architektūros kontrastą su istoriniais simboliais, tokius kaip Brandenburgo vartai ir Reichstagas. Miunchenas džiugina savo bavarišku šarmu, o Kelno katedra – gotikinio meno puošnumu. Heidelbergo pilis ir Rothenburg ob der Tauber miestelis atveda mus į viduramžių atmosferą, o Neuschwansteinas sukuria pasakų „dvasia“. Bavariško alaus sodai ir vyninės pritraukia gastronomijos entuziastus, o Schwarzwaldas (Juodasis miškas) žavi gamtos mylėtojus savo kalnais, ežerais ir miškais. Taigi, Vokietija siūlo įvairų pasaulėžiūrų ir pomėgių asmenims plačią lankytinų vietų įvairovę.