Lietuvos žemėlapis

Lietuvos žemėlapis
Žemynas: EuropaSostinė: VilniusPavadinimas: LietuvaGyventojų skaičius:3,698,500 žm.Plotas: 65301 km2Pakrantė plotas: 90 kmŠalies vid. gyv. trukmė: 69.1 mTelefono kodas:+370Interneto adresas:.lt

Didžiųjų Lietuvos miestų plotas, gyventojų skaičius, bei tankumas lyginant (gyv./km2):

Populiariausios šalies lankytinos vietos

Vilnius: remiantis duomenimis sostinė Vilnius yra lankomiausia Lietuvos vietovė, kuri žavi turistus iš viso pasaulio dėl  savo žavingo senamiesčio, kuris yra net įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vilniaus senamiestis garsėja gerai išsilaikiusia viduramžių architektūra, istorinėmis bažnyčiomis ir gyvybinga meno scena. Gedimino pilies bokštas, Katedros aikštė ir Užupio rajonas – tai vietos, kurias būtina aplankyti, jei planuojate kelionę po Lietuvą su draugais iš užsienio.

Trakai: visai netoli Vilniaus esantys Trakai garsėja nuostabia Trakų salos pilimi. Ši viduramžių tvirtovė stovi Galvės ežero saloje ir siūlo unikalią galimybę žvilgtelėti į Lietuvos istoriją.

Kernavė: Kernavė – dar viena į UNESCO sąrašą įtraukta vietovė, archeologinė vietovė ir buvusi viduramžių Lietuvos sostinė. Lankytojai gali apžiūrėti jos piliakalnius, pilkapynus ir susipažinti su senąja šalies istorija.

Kaunas: Kaunas – antras pagal dydį Lietuvos miestas, garsėjantis istorinių ir šiuolaikinių lankytinų vietų deriniu. Svarbiausi objektai – Devintasis fortas, senamiestis ir įspūdinga Kauno arkikatedra bazilika.

Klaipėda: Šis pajūrio miestas siūlo kitokią atmosferą dėl savo jūrinės istorijos ir artumo Kuršių nerijai – unikaliam į UNESCO sąrašą įtrauktam smėlio kopų pusiasaliui, kuriuo dalijamasi su Rusija. Kuršių nerija yra populiari kryptis dėl nuostabaus kraštovaizdžio, paplūdimių ir aktyvaus laisvalaikio praleidomo galimybės.

Kryžių kalnas: Netoli Šiaulių esančioje piligriminėje vietoje stovi tūkstančiai įvairaus dydžio kryžių. Tai pasipriešinimo ir dvasingumo simbolis, traukiantis lankytojus, ieškančius unikalios kultūrinės patirties.

Palanga: Palangoje, populiariame pajūrio kurorte, yra smėlėti paplūdimiai, gražus botanikos parkas ir istorinis Palangos gintaro muziejus, skirtas šalies gintaro paveldui.

Rumšiškių muziejus po atviru dangumi: Šiame muziejuje pristatomas tradicinis Lietuvos kaimo gyvenimas, eksponuojama daugiau kaip 140 autentiškų pastatų iš įvairių regionų. Tai puiki vieta susipažinti su šalies kaimo istorija.

Aukštaitijos nacionalinis parkas: Į šį nacionalinį parką gamtos mylėtojus vilioja nesugadinti ežerai, tankūs miškai ir tradiciniai kaimai. Tai puiki vieta lauko pramogoms, pavyzdžiui, žygiams pėsčiomis, plaukiojimui valtimis ar paukščių stebėjimui.