Meksika – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Meksika – žavinga šalis, pasižyminti turtinga kultūra, istorija ir gamtos grožiu. Šios šalies gyvybinguose miestuose, tokiuose kaip Meksikas ir Gvadalachara, senovinės tradicijos dera su moderniu kosmopolitiniu stiliumi. Meksikos archeologinės vietovės ir vaizdingi miesteliai – nuo kultinių majų griuvėsių Čičen Itzoje iki kolonijinio žavesio San Migelio de Alendėje – leidžia pažvelgti į žavią šios šalies praeitį. Šilti ir svetingi žmonės, garsėjantys svetingumu ir gyvenimo džiaugsmu, dar labiau sustiprina gyvybingą šalies atmosferą. Meksikietiškos virtuvė, garsėjanti savo skoniais ir įvairove, džiugina skonio receptorius tokiais patiekalais kaip tacos, tamales ir gvakamolė. Šiandien su jumis norite pasidalinti populiariausiomis Meksikos lankytinomis vietomis bei naudingais patarimai, jei planuojate savo pirmąją kelionę į šią egzotinę šalį!

Lankytinos vietos

Štai keletas svarbiausių lankytinų vietų ir patarimų, kurie pravers kai lankysitės Meksikoje:

Čičen Itza: Čičen Ica yra vienas iš naujųjų septynių pasaulio stebuklų. Šiame senoviniame majų mieste yra žymioji El Castillo piramidė, taip pat kiti įspūdingi griuvėsiai ir statiniai.

Tulumas: Karibų jūros pakrantėje įsikūręs Tulumas garsėja gerai išlikusiais majų griuvėsiais, iš kurių atsiveria nuostabūs turkio spalvos vandenys. Tai populiari kryptis dėl įspūdingo grožio paplūdimių ir bohemiškos atmosferos.

Meksikos miestas: šalies sostinė – tai istorijos, kultūros ir dinamiško miesto gyvenimo derinys. Nepraleiskite progos aplankyti istorinio centro, kuriame yra Zocalo (pagrindinė aikštė), Metropoliteno katedra ir Templo Mayor. Čapultepeko parkas, Fridos Kahlo muziejus ir Nacionalinis antropologijos muziejus taip pat yra lankytini objektai, kuriuos būtina aplankyti.

Oachaka: Oachakos miestas, garsėjantis turtinga čiabuvių kultūra ir virtuve, yra žavus spalvinga kolonijine architektūra ir gyvais turgumis. Verta aplankyti Monte Albano zapotekų griuvėsius ir netoliese esantį suakmenėjusį krioklį Hierve el Agua.

Kankunas ir Majų Rivjera: Šios turistų pamėgtos vietos garsėja nuostabiais paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu ir įvairiomis vandens pramogomis, tokiomis kaip nardymas su akvalangu. Netoliese esantys majų griuvėsiai Tulumas ir Koba taip pat yra lengvai pasiekiami.

Guanajuato: šis į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miestas garsėja gerai išsilaikiusia kolonijine architektūra, gyvybingomis alėjomis ir spalvingais namais. Tad būtinai apžiūrėkite požeminius tunelius, aplankykite garsųjį Museo de las Momias ir pasimėgaukite gyva atmosfera per Cervantino festivalį.

Los Kabosas: įsikūręs pietiniame Baja Kalifornijos pusiasalio gale, Los Kabosas siūlo kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius, kur dykuma susilieja su jūra. Mėgaukitės prabangiais kurortais, pasaulinio lygio golfo aikštynais ir įdomiomis vandens sporto šakomis, pavyzdžiui, žvejyba ir banglenčių sportu.

Vario kanjonas: Vario kanjonas: didžiulis kanjonų tinklas Čihuahua valstijoje yra didesnis ir gilesnis už Didįjį kanjoną. Geriausia jį tyrinėti važiuojant Čihuahua al Pacífico geležinkeliu, dar vadinamu „Chepe”, kuriuo pakeliui atsiveria nuostabūs vaizdai.

Patarimai lankantis Meksikoje:

Saugumas: Nors Meksika paprastai yra saugi šalis turistams, patartina imtis sveiku protu suvokiamų atsargumo priemonių. Būkite atsargūs žmonių perpildytose vietose, venkite demonstruoti vertingus daiktus ir ištirkite saugumo situaciją konkrečioje kelionės vietoje.

Valiuta: Oficiali valiuta yra Meksikos pesas (MXN). Rekomenduojama turėti šiek tiek grynųjų pinigų, ypač mažesniuose miestuose ir turguose, nors daugumoje turistinių vietovių plačiai priimamos kredito kortelės.

Kalba: Tačiau daug žmonių turistinėse vietovėse kalba ir angliškai. Mokėjimas kelių pagrindinių ispaniškų frazių gali būti naudingas bendraujant.

Vietinė virtuvė: Meksika garsėja gardžia virtuve. Nepraleiskite progos paragauti tradicinių patiekalų, tokių kaip tacos, tamales, mole ir ceviche. Būkite drąsūs ir paragaukite gatvės maisto, tačiau rinkitės švarius ir higieniškus pardavėjus.

Klimatas: Meksikoje klimatas įvairus – nuo tropinio iki sausringo. Orai gali labai skirtis priklausomai nuo regiono ir metų laiko, todėl atitinkamai susipakuokite daiktus.

Transportas: Meksikoje veikia plati transporto sistema, įskaitant vietinius skrydžius, autobusus ir taksi. Naudokitės patikimais transporto paslaugų teikėjais ir iš anksto susitarkite dėl taksi kainos arba naudokitės įgaliotomis taksi paslaugomis.

Prieš kelionę į Meksiką nepamirškite patikrinti kelionių patarimų ir pasikonsultuoti su vietos valdžios institucijomis arba kelionių agentūromis dėl naujausios informacijos.

Apibendrinant galima teigti, kad Meksika yra žavinga ir įvairi šalis, siūlanti keliautojams daugybę lankytinų vietų. Nuo senovinių griuvėsių ir gyvybingų miestų iki stulbinančių gamtovaizdžių ir kvapnios virtuvės – Meksika turi ką pasiūlyti kiekvienam. Dėl turtingo kultūrinio paveldo, šilto svetingumo ir energingos atmosferos ši šalis lankytojams palieka neišdildomą įspūdį. Nesvarbu, ar tyrinėjate jos archeologinius stebuklus, ilsitės nuostabiuose paplūdimiuose, ar gilinatės į jos šurmuliuojančius turgus, Meksika yra šalis, kuri jus sužavės ir sužavės kiekviename žingsnyje. Malonaus apsilankymo!