Orai Londone

Londonas, kultinė Jungtinės Karalystės sostinė, yra istorijos, kultūros ir kosmopolitinio žavesio kupinas miestas. Norint pasimėgauti apsilankymu šioje žavioje vietoje, labai svarbu išmanyti Londono orus. Šiame straipsnyje gilinsimės į Londono orus sezono ir ne sezono metu ir nustatysime, kada geriausia čia apsilankyti.

Vasara

Vasara čia būna birželio-rugpjūčio mėnesiais ir tai yra pats turizmo sezono Londone įkarštis. Mieste vyrauja šilta temperatūra – nuo 11 °C iki 23 °C laipsnių šilumos, todėl klimatas yra malonus ir patrauklus įvairioms veikloms. Šiuo sezonu Londonas atgyja festivalių, kultūrinių renginių ir pramogų lauke vaizdu. Tačiau būkite pasiruošę didesnei miniai žmonių ir ilgesnėms eilėms prie populiariausių lankytinų objektų. Vasara puikiai tinka iškyloms parkuose, pasiplaukiojimams upe, įvairiems muzikos ir teatro festivaliams. Dėl ilgesnio šviesaus paros meto vasaros laiku galima ilgiau būti lauke ir tuo pačiu apžiūrinėti miestą.

orai Londone

Ruduo

Ruduo rugsėjo ir lapkričio mėnesiais apgaubia Londoną vaizdingu kraštovaizdžiu. Temperatūra svyruoja nuo 9  iki 17 laipsnių šilumos pagal celsijų, todėl kai tyrinėsite miestą oras dar bus gan malonus. Kai lapai tampa auksiniai, Londono parkai ir alėjos tampa kvapą gniaužiančiomis vietoms pasivaikščiojimams. Ruduo – puikus metas kultūros entuziastams, nes mieste vyksta įvairios meno parodos, teatro spektakliai ir literatūriniai renginiai. Palyginti su vasaros mėnesiais, rudenį čia būna mažiau turistų, todėl mieste vyrauja ramesnė atmosfera, o jums kiti žmonės netrukdys mėgautis miesto grožiu.

Žiema

Žiema Londonas būna ramesnis, nes dienos būna tamsesnės, mieste būna mažiau turistų, o oras tampa žvarbesnis. Temperatūra svyruoja nuo 2°C iki 8°C, todėl yra gana vėsu. Nors, palyginti su kai kuriais Europos miestais, čia žiemos yra švelnesnės, būkite pasirengę retkarčiais pasitaikančiam lietui ir vėsesniam orui. Tačiau šventiniu laikotarpiu Londonas tai kompensuoja šventine atmosfera. Kalėdinės mugės, šventinės dekoracijos ir čiuožyklos suteikia miestui žavesio ir daugiau šviesos. Žiemą galima apžiūrėti lankytinas vietas uždarose patalpose, pavyzdžiui, pasaulinio lygio muziejus, galerijas ir teatrus.

Pavasaris

Pavasaris žymi Londono atgimimą po žiemos šalčio. Temperatūra palaipsniui pakyla nuo 5°C iki 15°C ir sukuria švelnų ir malonų klimatą. Pavasarį Londone žydi gėlės, ypač daugelyje miesto parkų ir sodų. Miesto žavesį sustiprina ryškios žiedų spalvos. Pavasaris – puikus metas tyrinėti gamtą, ramiai pasivaikščioti palei Temzės upę ir aplankyti garsius lankytinus objektus kol dar nėra didžiojo vasaros turistų piko.

Metinių Londono orų lentelė

Londono orų lentelė

Geriausias laikas aplankyti Londoną

Šis laikas priklauso nuo jūsų pageidavimų ir norų. Jei mėgstate švelnesnį orą, žydinčius kraštovaizdžius ir mažiau žmonių, pavasaris yra puikus pasirinkimas. Mieste žydi parkai ir sodai, kuriuose galima užsiimti pramogomis lauke ir apžiūrėti lankytinas vietas.

Vasara, idealiai tinka tiems, kurie ieško energingos ir šurmuliuojančios atmosferos su gausybe kultūrinių renginių. Dėl ilgesnio šviesaus paros meto ir malonaus oro tai puikus metas tyrinėti daugybę Londono lankytinų vietų ir patirti gyvybingą miesto energiją.

orai Londone 1

Ruduo patinka keliautojams, kurie nori ramesnės atmosferos ir galimybės pamatyti rudeninį Londono žavesį. Dėl sąlyginai šilto oro ir kultūrinių renginių tai puikus metas tyrinėti miesto kultūros lobius ir neskubant pasivaikščioti po istorinius rajonus.

Galiausiai, jei pageidaujate ramesnių įspūdžių ir norite apžiūrėti lankytinas vietas uždarose patalpose, žiema siūlo jaukią ir šventišką atmosferą, todėl tai puikus metas lankytis kultūriniuose renginiuose ir patirti Londono švenčių dvasią.

Ką svarbu žinoti prieš lankantis Londone?

Iš pradžių naršymas mieste gali atrodyti bauginantis. Bet ar girdėjote apie „Oyster” kortelę? Ši maža brangenybė yra ekonomiškas sprendimas, leidžiantis keliauti metro, autobusais ir net kai kuriais traukiniais. Tai daug pigiau nei kaskart pirkti vienkartinius bilietus. Be to, įlipdami ir išlipdami su „Oyster” kortele pasijusite kaip vietiniai, ar ne?

Dabar pakalbėkime apie pinigus. Ar žinojote, kad Londone gali būti gana brangu? Išlaidos gali greitai išaugti – nuo apgyvendinimo iki vakarienės. Tačiau pamatysite, kad yra daugybė nemokamų pramogų, pavyzdžiui, apsilankymas Britų muziejuje arba pasivaikščiojimas Hyde parke. O kai reikia pavalgyti, kodėl gi nepabandžius kokio nors maisto turgaus? Pavyzdžiui, Boro turguje (Borough Market) rasite daugybę gurmaniškų skanėstų, kurie nesugadins banko.

Dažnai lankytojus nustebina miesto plotis. Londonas yra didžiulis, o kiekvienas rajonas pasižymi savita atmosfera. Suplanavę dieną pagal rajonus, kuriuos norite ištyrinėti, galite sutaupyti daug laiko (ir skaudančių kojų!). Galbūt rytą galėtumėte pradėti nuo sargybos pasikeitimo Bekingemo rūmuose, tada užsukti į netoliese esančią Vestminsterio abatiją, o po to ramiai praleisti popietę Kovent Gardene – tokiu būdu nekirsite miesto skersai išilgai.

orai Londone 2

Esate teatro gerbėjas? Londono Vest Endo spektakliai yra legendiniai, todėl būtina pamatyti spektaklį ar miuziklą. Bet štai patarimas: ieškokite paskutinės minutės bilietų arba apsilankykite Lesterio aikštėje esančiame TKTS stende, kur bilietai parduodami su nuolaida. Galite pamatyti pasaulinio lygio spektaklį už nedidelę kainą!

Dar viena britams būdinga patirtis – popietinė arbata. Tai ne tik maistas, bet ir ceremonija. Gurkšnoti arbatą iš dailaus porceliano ir kramtyti bandeles istoriniame viešbutyje – tai patirtis savaime. Tačiau nepamirškite iš anksto rezervuoti vietų; šie arbatos valgymo laikai yra populiarūs!

Galiausiai pakalbėkime apie etiketą. Londono gyventojai garsėja mandagumu, todėl paprastas „prašau” arba „ačiū” gali būti labai svarbus. Ir nepamirškite pagrindinės metro taisyklės: stovėkite dešinėje, vaikščiokite kairėje. Tai neišsakytas šalies įstatymas, kurio laikydamiesi sulauksite pritariamo vietinių gyventojų kikenimo.

Londonas, pasižymintis dinamiška atmosfera ir įvairiomis patirtimis, lankytojus kviečia jį aplankyti ištisus metus. Nesvarbu, ar jums labiau patinka žydintis pavasario grožis, gyvybinga vasaros energija, vaizdingas rudens žavesys, ar jauki žiemos atmosfera, Londonas kiekvienu metų laiku siūlo kažką ypatingo. Išmintingai suplanuokite savo vizitą ir pasinerkite į kerinčią šios nepaprastos Didžiosios Britanijos sostinės dvasią.

Londono žemėlapis