Orai Portugalijoje – kada geriausia keliauti?

Planuojate kelionę į Portugaliją? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Portugalija ir jos sezoniškumu. Perskaitę šį straipsnį galėsite nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šią nuostabią šalį.

Portugalija yra populiari kelionių kryptis, žinoma dėl įvairių kraštovaizdžių, istorinių miestų ir gražios pakrantės. Geriausias laikas keliauti į Portugaliją priklauso nuo jūsų pageidavimų ir nuo to, kokių įspūdžių ieškote. Čia pateiksime bendrą orų apžvalgą visais metų laikais:

Pavasaris (kovo-gegužės mėn.): Pavasaris yra vienas geriausių sezonų aplankyti Portugaliją. Orai švelnūs ir malonūs, temperatūra pamažu šyla. Tai puikus metas tyrinėti tokius miestus kaip Lisaboną, Portą ir Sintrą, taip pat kaimo vietoves, kai žydi visa augmenija.

Vasara (birželio-rugpjūčio mėn.): Vasarą Portugalijoje, ypač pakrantėje, turizmo sezono įkarštis. Orai karšti ir sausi, daugelyje vietovių temperatūra dažnai viršija 30 °C. Algarvės regionas šiuo metu ypač populiarus dėl paplūdimių ir lauko pramogų. Tačiau jis gali būti gana perpildytas, o apgyvendinimo paslaugos gali būti brangesnės.

Ruduo (rugsėjo-lapkričio mėn.): Ruduo – dar vienas puikus metas aplankyti Portugaliją. Orai išlieka šilti ir malonūs, todėl puikiai tinka tyrinėjimams be didelio vasaros karščio. Vyno mėgėjams gali patikti lankytis rudenį šioje šalyje, nes tai vynuogių derliaus nuėmimo metas, todėl galite susipažinti su vyno regionais, pavyzdžiui, Douro slėniu.

Žiemą (nuo gruodžio iki vasario mėn.): Palyginus su daugeliu kitų Europos šalių, Portugalijoje žiemos klimatas yra švelnus. Pakrančių regionuose, pavyzdžiui, Lisabonoje ir Porte, vyrauja palyginti švelni temperatūra, tuo tarpu žemyninėse vietovėse gali būti vėsiau. Žiema yra tinkamas metas apsilankyti šioje šalyje, jei pageidaujate mažesnių žmonių minios ir norite pažinti vietos gyvenimą bei kultūrinius objektus be turistinio sezono šurmulio.

Nepamirškite, kad Portugalijos orai įvairiuose regionuose gali skirtis. Pakrančių vietovėse temperatūra paprastai būna švelnesnė, o vidaus vietovėse gali būti ekstremalesnių temperatūros svyravimų. Jei planuojate aplankyti konkrečias lankytinas vietas ar regionus, verta patikrinti vietos orų prognozes arčiau kelionės datos, kad gautumėte tikslią informaciją.

Galiausiai, geriausias laikas keliauti į Portugaliją priklauso nuo jūsų pomėgių ir nuo to, kokia veikla norite mėgautis kelionės metu.

Ką dar svarbu žinoti prieš keliaujant į Portugaliją?

Prieš keliaudami į Portugaliją turite žinoti keletą svarbių dalykų, kurie užtikrins sklandžią ir malonią kelionę:

Įvažiavimo reikalavimai: Patikrinkite, kokie yra įvažiavimo į Portugaliją reikalavimai, atsižvelgiant į jūsų pilietybę. Įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą ir visas reikiamas vizas. Kadangi įvažiavimo reikalavimai gali keistis, geriausia prieš kelionę šią informaciją pasitikslinti artimiausioje Portugalijos ambasadoje ar konsulate.

Valiuta: Portugalijoje naudojama valiuta yra euras (€). Būtinai turėkite grynųjų pinigų smulkesniems pirkiniams, nes ne visose vietose gali būti priimamos kredito kortelės, ypač kaimo vietovėse.

Kalba: Oficiali Portugalijos kalba yra portugalų. Nors turistinėse vietovėse ir tarp jaunosios kartos atstovų plačiai paplitusi anglų kalba, pravartu išmokti keletą pagrindinių portugališkų frazių, kad būtų lengviau susikalbėti.

Sveikatos ir kelionės draudimas: Įsitikinkite, kad turite išsamų kelionės draudimą, kuris padengia medicinines išlaidas ir kitus nenumatytus įvykius. Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) gali suteikti tam tikrą medicininę apsaugą, jei esate ES pilietis, tačiau vis tiek rekomenduojama turėti papildomą kelionės draudimą.

Vietos papročiai ir etiketas: Susipažinkite su vietos papročiais ir etiketu. Portugalijos gyventojai paprastai yra draugiški ir svetingi. Įprastas pasisveikinimas yra rankos paspaudimas, o į žmones mandagu kreiptis jų vardais (Senhor – ponas, Senhora – ponia ir t. t.).

Arbatpinigiai: Arbatpinigiai Portugalijoje yra įprastas dalykas. Restoranuose įprasta palikti maždaug 5-10 % arbatpinigių nuo sąskaitos, jei į ją neįtrauktas aptarnavimo mokestis. Taksi vairuotojai ir viešbučių darbuotojai taip pat vertina nedidelius arbatpinigius.

Viešasis transportas: Portugalijoje veikia efektyvi viešojo transporto sistema, įskaitant traukinius ir autobusus. Lisabonos ir Porto metro sistemos yra patogios tyrinėjant šiuos miestus.

Sauga ir saugumas: Portugalija paprastai yra saugi šalis keliautojams. Tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje šalyje, svarbu būti atsargiems dėl kišenvagysčių, ypač perpildytose vietose ir turistų lankomose vietose. Saugokite savo daiktus ir būkite atidūs aplinkiniams.

Elektra: Portugalijoje naudojama standartinė Europos 230 V įtampa ir F tipo kištukas. Jei jūsų prietaisai naudoja kitokią įtampą arba kitokio tipo kištuką, jums reikės kelioninio adapterio.

Virtuvė: Portugalija garsėja gardžia virtuve. Nepraleiskite progos paragauti vietinių patiekalų, pavyzdžiui, bacalhau (sūdytos menkės), pastéis de nata (varškės pyragaičių) ir įvairių jūros gėrybių patiekalų. Taip pat mėgaukitės vietiniais vynais, ypač iš tokių regionų kaip Douro ir Alentejo.

Kultūros objektai: Portugalija turi turtingą istoriją ir joje yra daugybė kultūrinių ir istorinių objektų. Nepraleiskite tokių lankytinų vietų kaip Belém bokštas Lisabonoje, istorinis Porto centras ir Batalha bei Alcobaça vienuolynai.

Laiko juosta: Portugalija yra Vakarų Europos laiko juostoje (WET), t. y. UTC+0. Vasaros laiku Portugalijoje galioja Vakarų Europos vasaros laikas (WEST), t. y. UTC+1.

Tyrimas ir planavimas prieš kelionę padės jums patirti nuostabių ir įsimintinų įspūdžių Portugalijoje.

Prieš keliaudami į Portugaliją įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą, reikiamas vizas ir išsamų kelionės draudimą. Išmokite keletą pagrindinių bendravimo frazių portugalų kalba ir žinokite apie vietos papročius, pavyzdžiui, rankų paspaudimus ir kuklią aprangą. Kaip valiutą naudokite eurus ir restoranuose bei už paslaugas duokite apie 5-10 % arbatpinigių. Būkite atsargūs ir saugokitės kišenvagysčių, naudokitės saugia ir įvairiapusiška viešojo transporto sistema. Pasinerkite į turtingą Portugalijos kultūrą, paragaukite žymios virtuvės patiekalų ir apžiūrėkite istorines vietas, vertindami šiltą ir svetingą šalies atmosferą.