Orai Sicilijoje – kada geriausia keliauti?

Planuojate kelionę į Siciliją? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Sicilija ir jos sezoniškumu. Perskaitę šį straipsnį galėsite nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šią nuostabią šalį.

Sicilijoje, esančioje Viduržemio jūros pakrantėje, vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis ir sausomis vasaromis bei švelniomis ir drėgnomis žiemomis. Geriausias laikas keliauti į šią šalį priklauso nuo jūsų pageidavimų ir planuojamos užsiimti veiklos. Šiame straipsnyje pateikisme visų metų laikų orų apžvalgą Sicilijos saloje.

Pavasaris (balandžio-birželio mėn.): Pavasaris laikomas vienu geriausių laikų aplankyti Siciliją. Orai švelnūs ir malonūs, temperatūra svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C (59°F iki 77°F). Kaimo kraštovaizdis vešlus ir žydintis, todėl tai puikus metas užsiimti aktyvia veikla lauke, apžiūrėti lankytinas vietas ir mėgautis įvairiais vietiniais festivaliais.

Vasara (liepa-rugpjūtis): Vasara yra pats turizmo sezono Sicilijoje įkarštis. Orai karšti ir sausi, temperatūra dažnai viršija 30 °C, o kartais siekia net 40 °C. Šiuo metu paplūdimiai yra populiarūs, tačiau būkite pasiruošę didesnėms žmonių minioms ir aukštesnėms kainoms. Jei jums patinka karštis ir paplūdimiai, vasara gali būti geras pasirinkimas.

Ruduo (rugsėjo-spalio mėn.): Ruduo – dar vienas palankus metas apsilankyti Sicilijos salą. Rugsėjį orai išlieka šilti, o artėjant spaliui temperatūra pamažu atvėsta. Tai geras metas tyrinėti pakrantės vietoves ir mėgautis jūra be intensyvių turistinių minių. Rudeniniai lapai ir derliaus šventės taip pat prideda papildomo žavesio šiam sezonui.

Žiemą (nuo lapkričio iki vasario mėn.): Žiema Sicilijoje yra ne sezono metas. Nors temperatūra išlieka gana švelni, lyginant su daugeliu kitų Europos vietų, vis dėlto gali būti vėsus ir lietingas laikas. Temperatūra paprastai svyruoja nuo 10°C iki 15°C (50°F iki 59°F). Kai kurių turistinių objektų darbo laikas gali būti sutrumpintas arba jie gali būti uždaryti šiuo laikotarpiu, tačiau tai gera proga patirti ramesnę Sicilijos gyvenimo pusę ir patyrinėti uždarose patalpose esančias lankytinas vietas.

Apibendrinant, geriausias laikas aplankyti Siciliją priklauso nuo jūsų pageidavimų. Jei norite malonaus oro ir mažesnių minių, apsvarstykite galimybę apsilankyti pavasario arba rudens mėnesiais. Jei mėgstate karštį ir paplūdimį, pirmenybę galite teikti vasarai. Jei pageidaujate ramesnės atmosferos ir neprieštaraujate šiek tiek vėsesnei temperatūrai, jums gali tikti ir žiema. Tik nepamirškite, kad orai gali būti nenuspėjami, todėl prieš kelionę verta patikrinti prognozę.

Ką dar svarbu žinoti prieš keliaujant į Siciliją?

Prieš keliaudami į Siciliją turite apsvarstyti keletą svarbių veiksnių, kurie užtikrins sklandžią ir malonią kelionę. Štai keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų turėti omenyje:

Valiuta: Sicilijoje (ir visoje Italijoje) naudojama valiuta yra euras (EUR). Įsitikinkite, kad turite šiek tiek vietinės valiutos smulkioms išlaidoms, ir žinokite valiutos keitimo kursą, jei planuojate naudotis kredito kortelėmis ar imti pinigus iš bankomatų.

Kalba: Valstybinė kalba – italų. Nors daugelyje turistinių vietovių ir įstaigų kalbama angliškai, pravartu išmokti kelias pagrindines itališkas frazes, kad būtų lengviau susikalbėti ir parodytumėte pagarbą vietos kultūrai.

Vietos papročiai ir etiketas: Italai vertina mandagumą ir geras manieras. Pasisveikinant įprasta paspausti ranką, taip pat įprasta vartoti titulus ir pavardes, kol nepakviečiama vartoti vardų. Lankydamiesi bažnyčiose ir religinėse vietose apsirenkite kukliai, dengdami pečius ir kelius.

Saugumas: Sicilijoje apskritai saugu, tačiau pravartu imtis įprastų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, saugoti savo daiktus, vengti prastai apšviestų ar apleistų vietų naktį ir atsargiai elgtis su vertingais daiktais.

Sveikatos priežiūra: Įsitikinkite, kad turite kelionės draudimą, kuris padengia medicinines išlaidas ligos ar sužeidimo atveju. Sveikatos priežiūros sistema Italijoje yra aukšto lygio, tačiau turėdami draudimą galite būti ramūs.

Transportas: Sicilijoje galima naudotis viešuoju transportu, pvz., traukiniais ir autobusais. Automobilio nuoma taip pat yra populiari galimybė tyrinėti salą, ypač jei norite aplankyti atokesnes vietoves.

Virtuvė: Sicilijos virtuvė garsėja gardžiais skoniais. Nepraleiskite progos paragauti vietinių patiekalų, tokių kaip arancini (kepti ryžių rutuliukai), makaronai su jūros gėrybėmis, cannoli (pyragas su saldžiu rikotos įdaru) ir gelato.

Kultūros objektai: Sicilija turtinga savo istorija ir kultūra, čia gausu archeologinių vietovių, senovinių griuvėsių ir istorinių miestų. Tarp privalomų aplankyti vietų yra Agridžento šventyklų slėnis, senovinis Sirakūzų miestas ir Taorminos miestas.

Klimatas: Priklausomai nuo to, kokiu metų laiku lankotės, susiplanuokite tinkamą kelioninę aprangą. Karštais vasaros mėnesiais būtina turėti lengvus drabužius, kremą nuo saulės ir skrybėlę, o pavasarį ir rudenį rekomenduojama pasiimti į kelionę ir šiltesnių rūbų.

Laiko juosta: Sicilijoje galioja Centrinės Europos laikas (CET), t. y. UTC+1. Vasaros laiku (nuo paskutinio kovo sekmadienio iki paskutinio spalio sekmadienio) čia galioja Centrinės Europos vasaros laikas (CEST), t. y. UTC+2.

Arbatpinigiai: Arbatpinigiai Italijoje nėra privalomi, nes į restoranų sąskaitas dažnai įtraukiamas aptarnavimo mokestis. Tačiau įprasta palikti nedidelius arbatpinigius už gerą aptarnavimą, suapvalinant sąskaitą arba paliekant kelis eurus.

Elektra: Standartinė įtampa Italijoje yra 230 V, o standartinis dažnis – 50 Hz. Kištukai yra dviejų apvalių kontaktų, todėl gali prireikti kištuko adapterio, jei jūsų prietaisai turi kitokio tipo kištukus.

Nepamirškite atlikti konkrečių tyrimų, susijusių su jūsų kelionės planais ir pageidavimais, ir apsvarstykite galimybę prieš kelionę patikrinti, ar nėra kokių nors kelionių rekomendacijų ar atnaujinimų.

Sicilija, kurioje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, siūlo įvairias kelionių patirtis ištisus metus. Pavasarį ir rudenį čia vyrauja malonus oras ir mažiau žmonių, o vasarą karštis traukia paplūdimių mėgėjus. Žiemą galima mėgautis ramesne, ne sezono metu patiriamais įspūdžiais. Gerbkite vietos papročius, išmokite keletą pagrindinių itališkų frazių ir pirmenybę teikite saugumui. Apžiūrėkite istorines vietas, ragaukite sicilietiškos virtuvės patiekalus ir iš anksto suplanuokite transportą, kad kelionė būtų turininga ir įsimintina.