Orai Šveicarijoje – kada geriausia keliauti?

Planuojate kelionę į Šveicariją? Ir domina orų sezoniškumas šiame regione? Tuomet estate ten, kur reikia! Šiame straipsnyje norime jumis supažindinti su Šveicarija ir jos sezoniškumu. Perskaitę šį straipsnį galėsite nuspręsti, kuriuo metu jums būtų patogiausia ir palankiausia keliauti į šią nuostabią šalį.

Šveicarijoje vyrauja nuosaikus klimatas su skirtingais metų laikais. Geriausias laikas keliauti į Šveicariją labai priklauso nuo jūsų pageidavimų ir veiklos, kuria norite užsiimti. Čia pateikiame skirtingų metų laikų pasiskirstymą:

Pavasaris (balandžio-birželio mėn.): Pavasaris yra puikus metas apsilankyti Šveicariją, nes temperatūra pradeda kilti, o kraštovaizdis atgyja žydinčiomis gėlėmis ir vešlia žaluma. Tai puikus metas lauko pramogoms, pavyzdžiui, žygiams pėsčiomis ir miestų tyrinėjimui be didelių vasarą užplūstančių žmonių minios. Tačiau būkite pasiruošę, kad orai gali būti nepastovūs, kartais gali pasitaikyti liūčių.

Vasara (liepa-rugpjūtis): Vasara yra pats turistinio sezono įkarštis Šveicarijoje. Oras paprastai būna šiltas ir malonus, todėl puikiai tinka nuotykiams lauke, festivaliams ir ekskursijoms. Alpių regionuose galima leistis į žygius pėsčiomis, važinėti kalnų dviračiais ir užsiimti įvairiomis vandens pramogomis ežeruose. Tačiau populiariose turistų lankomose vietose šiuo metu gali būti gana daug žmonių, o apgyvendinimo kainos gali būti didesnės.

Ruduo (rugsėjo-spalio mėn.): Rudenį Šveicarijoje lapai nusidažo gražiomis spalvomis. Orai vis dar palyginti švelnūs, o žmonių minios pradeda retėti, todėl tai geras metas tyrinėti vaizdingus kraštovaizdžius, ypač kalnuotuose regionuose. Rugsėjis gali būti ypač malonus – šiltos dienos ir vėsesnės naktys.

Žiemą (nuo gruodžio iki vasario mėn.): Šveicarija garsėja žiemos sportu, įskaitant slidinėjimą ir snieglenčių sportą. Šveicarijos Alpėse yra daugybė pasaulinio lygio kurortų, kuriuose puikios sniego sąlygos. Jei esate žiemos sporto entuziastas, tai geriausias laikas apsilankyti. Tačiau turėkite omenyje, kad žiemos mėnesiai gali būti šalti, o kai kuriose vietovėse gali gausiai snigti.

Žiemos pabaiga / ankstyvas pavasaris (kovo mėn.): Šis laikotarpis laikomas pereinamuoju tarp žiemos ir pavasario. Nors slidinėjimo sezonas daugelyje vietovių vis dar tęsiasi, orai pradeda šilti, ir galbūt galėsite mėgautis kai kuriomis žiemos pramogomis kartu su žydinčiu pavasariu.

Svarbu pažymėti, kad orai gali būti šiek tiek nenuspėjami net ir rekomenduojamais metų laikais. Neužmirškite atitinkamai susipakuoti daiktus su sluoksniais, kad ir kada lankytumėtės. Be to, nepamirškite, kad kalnuotose vietovėse oras gali būti kitoks nei žemesnėse vietovėse. Apskritai, geriausias laikas keliauti į Šveicariją priklauso nuo jūsų pomėgių, ar jums labiau patinka veikla lauke, kultūriniai įspūdžiai, ar žiemos sportas.

Ką dar svarbu žinoti prieš važiuojant į Šveicariją?

Prieš keliaudami į Šveicariją, turėtumėte nepamiršti kelių svarbių dalykų, kad kelionė būtų sklandi ir maloni:

  • Valiuta: Oficiali Šveicarijos valiuta yra Šveicarijos frankas (CHF). Kredito kortelės yra plačiai priimamos, tačiau verta su savimi turėti grynųjų pinigų mažesnėse įstaigose arba vietose, kuriose gali būti nepriimamos kortelės.
  • Kalba: Šveicarijoje vyrauja keturios oficialios kalbos: Šveicarijoje yra dvi kalbos: vokiečių, prancūzų, italų ir romėnų. Kalba, kuria kalbama, gali skirtis priklausomai nuo regiono, todėl pravartu žinoti keletą pagrindinių frazių vietine vietovės, kurioje lankysitės, kalba.
  • Transportas: Šveicarijoje veikia efektyvi ir gerai išvystyta viešojo transporto sistema: traukiniai, tramvajai, autobusai ir laivai. Šveicarijos kelionių pasas suteikia galimybę neribotai keliauti viešuoju transportu ir gali būti ekonomiškas pasirinkimas turistams.
  • Arbatpinigiai: Šveicarijoje arbatpinigių duoti neprivaloma, nes į sąskaitas paprastai įtraukiamas aptarnavimo mokestis. Tačiau už išskirtinį aptarnavimą arbatpinigių palikimas yra vertinamas.
  • Etiketas: Šveicarijos visuomenėje labai pabrėžiamas punktualumas, švara ir pagarba asmeninei erdvei. Sveikinantis įprasta paspausti ranką. Su parduotuvių savininkais ir aptarnaujančio personalo darbuotojais visada mandagiai pasisveikinkite „Bonjour” arba „Grüezi” (priklausomai nuo kalbinio regiono).
  • Vanduo: Vandentiekio vanduo Šveicarijoje yra saugus ir kokybiškas. Galite sutaupyti pinigų, užuot pirkę vandenį buteliuose, pripildydami asmeninį daugkartinio naudojimo vandens buteliuką.
  • Elektra: Šveicarijoje naudojamas standartinis europietiškas dviejų kontaktų kištukas, kurio įtampa 230 V. Būtinai pasiimkite atitinkamą adapterį, jei jūsų prietaisai turi kitokio tipo kištuką.
  • Sveikatos priežiūra: Šveicarijoje yra puikios sveikatos priežiūros įstaigos, tačiau svarbu turėti išsamų kelionės draudimą, kuris padengtų bet kokias medicinines išlaidas. Medicininės priežiūros išlaidos Šveicarijoje gali būti gana didelės.
  • Kultūrinės normos: Viešai rodomi jausmai paprastai yra minimalūs, o garsiai triukšmauti, ypač gyvenamuosiuose rajonuose, laikoma nemandagu. Be to, daugelyje viešų vietų draudžiama rūkyti.
  • Apsipirkimo valandos: Dauguma parduotuvių Šveicarijoje nedirba sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis. Kai kuriose turistinėse vietovėse ir traukinių stotyse darbo laikas sekmadieniais gali būti ribotas.
  • Orai ir apranga: orai Šveicarijoje gali būti permainingi, todėl nepamirškite įsidėti ir termo drabužių bei būkite pasiruošę įvairioms oro sąlygoms. Jei planuojate užsiimti veikla lauke, pavyzdžiui, žygiais pėsčiomis, pasirūpinkite tinkama apranga, įskaitant tvirtus vaikščiojimo batus.
  • Turizmo mokestis: Daugelyje Šveicarijos miestų taikomas turistinis mokestis vienam asmeniui už naktį, kuris dažnai įtraukiamas į viešbučio sąskaitą. Šis mokestis gali suteikti teisę į tam tikras nuolaidas ar lengvatas, pavyzdžiui, nemokamą viešąjį transportą ar įėjimą į muziejus.
  • Rezervacijos: Jei planuojate vakarieniauti populiariuose restoranuose ar lankytis gerai žinomose lankytinose vietose, patartina iš anksto rezervuoti vietas, ypač turizmo sezono metu.

Prieš kelionę nepamirškite patikrinti, ar nėra kelionių rekomendacijų ar atnaujinimų, ir susipažinti su konkrečiomis taisyklėmis ir reikalavimais.

Keliaudami į Šveicariją atsižvelkite į įvairias kalbas, kuriomis kalbama įvairiuose regionuose, ir laikykitės pagrindinių etiketo taisyklių. Kaip valiutą naudokite Šveicarijos franką (CHF) ir naudokitės efektyvia viešojo transporto sistema. Visus metus grožėkitės nuostabiais kraštovaizdžiais – nuo vešlių šaltinių iki žiemos sporto Alpėse. Teikite pirmenybę kelionių draudimui, kad galėtumėte pasirūpinti kokybiška sveikatos priežiūra, ir prisitaikykite prie vietinių papročių bei normų, kad patirtis būtų turininga.