Patarimai ir gudrybės kaip susiplanuoti kelionę po Europą automobiliu

Kelionės po Europą planavimas gali būti jaudinanti patirtis, tačiau taip pat gali būti ir stresuojantis, jei nežinote, nuo ko pradėti. Kadangi yra tiek daug šalių ir vietovių, kurias reikia aplankyti, gali būti sunku sudaryti maršrutą, kuris leistų kuo geriau išnaudoti laiką ir neviršytų jūsų biudžeto. Tačiau kruopščiai suplanavę ir šiek tiek pasidomėję, galite susikurti nepamirštamą kelionę, kurios metu aplankysite gražiausias ir įdomiausias Europos vietas.

Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių jums suplanuoti kelionę automobiliu po Europą:

Išmintingai pasirinkite kelionės tikslus

Prieš pradedant planuoti kelionę keliais, svarbu nuspręsti, kur norite vykti. Europoje yra daug nuostabių vietų, todėl svarbu išmintingai pasirinkti kelionės tikslus. Atsižvelkite į savo pomėgius, metų laiką, kuriuo keliausite, ir į tai, kokių įspūdžių norite patirti. Jei jus domina istorija ir kultūra, galbūt norėsite aplankyti tokius miestus kaip Paryžius, Roma ir Madridas. Jei jus labiau domina gamta ir veikla lauke, apsvarstykite tokias vietas kaip Šveicarijos Alpės, Škotijos aukštikalnės ar Norvegijos fiordai.

Suplanuokite savo maršrutą

Pasirinkus kelionės tikslus, metas planuoti maršrutą. Yra daug internetinių įrankių ir programėlių, kurios gali padėti suplanuoti kelionę, įskaitant „Google Maps”, „Roadtrippers” ir „ViaMichelin”. Šios priemonės gali padėti įvertinti atstumą tarp kelionės tikslų, apskaičiuoti laiką, per kurį nuvyksite iš vienos vietos į kitą, ir net pasiūlyti vaizdingus maršrutus, kurie nukreips jus nuo įprastų kelių.

Planuodami maršrutą, atsižvelkite į tai, kiek turite laiko ir kiek esate pasirengę vairuoti kiekvieną dieną. Svarbu skirti pakankamai laiko kiekvienai vietai ištirti, todėl nesistenkite į kelionės maršrutą sutalpinti per daug vietų.

Kelionės biudžetas

Kelionės po Europą gali būti brangios, todėl svarbu kruopščiai susidaryti kelionės biudžetą. Apsvarstykite degalų, kelių mokesčių, apgyvendinimo, maisto ir veiklos išlaidas. Ieškokite būdų, kaip sutaupyti pinigų, pavyzdžiui, apsistokite nebrangiose apgyvendinimo įstaigose, pavyzdžiui, nakvynės namuose ar kempinguose, maistą gaminkite patys ir pasinaudokite nemokama arba nebrangia veikla, pavyzdžiui, žygiais pėsčiomis ar muziejų lankymu nemokamo lankymo dienomis.

Išsinuomokite automobilį

Jei planuojate kelionę po Europą, automobilio nuoma dažnai yra patogiausias ir ekonomiškiausias variantas. Automobilį galite išsinuomoti daugumoje Europos oro uostų ir didžiųjų miestų, be to, galite rinktis iš daugybės tarptautinių automobilių nuomos bendrovių. Nuomodamiesi automobilį įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus, įskaitant vairuotojo pažymėjimą, pasą ir kredito kortelę.

Taip pat svarbu išsirinkti kelionei tinkamą automobilio tipą. Atsižvelkite į savo grupės dydį, bagažo kiekį, kurį vešitės, ir kelių, kuriais važiuosite, tipą. Jei keliaujate su didele grupe, patogesnis gali būti mikroautobusas arba visureigis. Jei planuojate važiuoti siaurais, vingiuotais keliais kalnuose, praktiškesnis gali būti mažesnis automobilis.

Patikrinkite vairavimo taisykles ir reikalavimus

Kiekviena Europos šalis turi savo vairavimo taisykles ir reikalavimus, todėl svarbu su jais susipažinti prieš pradedant važiuoti. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse reikalaujama važiuoti dešine kelio puse, o kitose – kaire. Kai kuriose šalyse taip pat galioja griežtos taisyklės dėl greičio apribojimų, automobilių statymo ir rinkliavų.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad turite tinkamą išsinuomoto automobilio draudimą. Dauguma automobilių nuomos bendrovių siūlo pagrindinį draudimą, tačiau galite apsvarstyti galimybę įsigyti papildomą draudimą, kad apsisaugotumėte avarijos atveju.