Plačiai žinomo Roterdamo svarbiausios lankytinos vietos

Roterdamas yra dinamiškas ir modernus miestas, įsikūręs pačioje Nyderlandų širdyje, žavintis lankytojus savo architektūros stebuklais, klestinčia meno scena ir turtingu kultūros paveldu. Roterdame keliautojams siūloma daugybė lankytinų objektų – nuo žymių paminklų iki moderniausių muziejų. Pasižvalgome po Roterdamą.

1. Erasmusbrug

Roterdamo nuotykius pradėkite nuo žymiojo Erasmusbrug – nuostabaus lynų tilto, kuris driekiasi per Nieuwe Maas upę. Pasigrožėkite grakščiu jo dizainu ir panoraminiais miesto ir šurmuliuojančio uosto vaizdais. Erasmusbrug yra Roterdamo modernumo ir naujovių simbolis, o pasivaikščiojimas juo pėsčiomis ar važiavimas dviračiu – jaudinanti patirtis. Užfiksuokite įsimintinas šio architektūros stebuklo nuotraukas ir pasinerkite į jį supančią nuostabią atmosferą.

2. Markthalis

Markthal – maisto rojus ir architektūros stebuklas, kuriame energinga turgaus salė derinama su gyvenamaisiais apartamentais. Grožėkitės įspūdingu pasagos formos pastatu, kurį puošia spalvingos freskos ir masyvus stiklo fasadas. Apžiūrėkite šurmuliuojančius turgaus prekystalius, kuriuose siūloma daugybė šviežių produktų, vietinių patiekalų ir tarptautinių delikatesų. Akimirką pasigrožėkite kvapą gniaužiančiais meno kūriniais lubose, vaizduojančiais gausybę gyvybingų vaisių ir daržovių. Markthalis – tai gastronominė oazė, kurioje susilieja kulinariniai malonumai ir architektūrinis grožis.

3. Boijmans Van Beuningen muziejus

Garsioje kultūros įstaigoje, kurioje saugoma gausi Europos šedevrų kolekcija. Muziejuje eksponuojami garsių menininkų, tokių kaip Rembrantas, Van Gogas ir Monė, kūriniai – nuo viduramžių iki šiuolaikinio meno. Susipažinkite su įvairiomis parodomis, apimančiomis paveikslus, skulptūras ir dekoratyvinį meną. Nepraleiskite progos pasivaikščioti po muziejaus skulptūrų sodą – lauko oazę, kurioje eksponuojami įtakingų menininkų darbai. Boijmanso van Beuningeno muziejus – tai meno entuziastų prieglobstis, siūlantis patrauklią kelionę per amžius.

4. Euromast

Roterdamo vaizdai atsiveria iš kultinio Euromasto – aukščiausio miesto apžvalgos bokšto. Pakilkite į viršų ir pasigrožėkite panoraminiais miesto peizažais, uostų ir aplinkinių kraštovaizdžių vaizdais. Drąsesnieji gali pasivažinėti jaudinančiu „Euroscoop” – besisukančiu stikliniu liftu, kuris pakelia į 185 m aukštį. Pasimėgaukite maistu ar gaiviu gėrimu bokšto restorane ir pasigrožėkite atsiveriančiais vaizdais. Iš „Euromast” atsiveria nepamirštama Roterdamo grožio perspektyva, čia puikiai dera linksmybės ir ramybė.

5. Roterdamo turgus

Pasinerkite į gyvybingą Roterdamo turgaus, didžiausio Nyderlanduose lauko turgaus, atmosferą. Vaikščiokite po šurmuliuojančius prekystalius, kuriuose gausu šviežių produktų, gėlių, drabužių ir tarptautinių prekių. Bendraukite su draugiškais pardavėjais, ragaukite vietinių skanėstų ir pajuskite daugiakultūrį Roterdamo kulinarinį skonį. Turgus atspindi miesto įvairovę ir yra lobynas ieškantiems unikalių suvenyrų, šviežių ingredientų ar tiesiog gyvybingo ir autentiško olandiško turgaus.

6. SS Roterdamas

Tai istorinis okeaninis laineris, kuris tapo viešbučiu ir muziejumi. Apžiūrėkite šio didingo laivo denius ir sales, sužinokite apie jo turtingą jūrų istoriją ir išbandykite gyvenimą laive. Nuo prabangių kajučių iki didingų pokylių salių – „SS Rotterdam” siūlo pažvelgti į transatlantinių kelionių aukso amžių. Dalyvaukite ekskursijoje ir atraskite paslėptus laivo lobius, pasimėgaukite gardžiu maistu viename iš jo restoranų arba tiesiog pasimėgaukite gėrimu denyje, gėrėdamiesi miesto panorama iš unikalios apžvalgos aikštelės.

O jeigu trumpiau

Roterdamas su savo architektūros stebuklais, klestinčia kultūros scena ir gyvybingais turgumis siūlo žavingą olandišką nuotykį. Miestas kviečia lankytojus tyrinėti unikalų istorijos, naujovių ir meninės išraiškos derinį – nuo žymių paminklų iki įtraukiančių muziejų. Atraskite Roterdamą – miestą, kuriame tradicijos dera su šiuolaikiniu žavesiu ir palieka neišdildomą įspūdį visiems, išėjusiems į dinamiškas jo gatves.