„Rožinis miestas” -Tulūza ir jo įdomiausios lankytinos vietos

Tulūza yra gyvybingas miestas, kuriame harmoningai dera istorija, kultūra ir naujovės. Dėl savo išskirtinės plytų architektūros Tulūza žinoma kaip „La Ville Rose” (Rožinis miestas) ir siūlo daugybę lankytinų objektų, pritaikytų kiekvienam lankytojui. Nuo turtingo paveldo iki šurmuliuojančios kulinarijos – šis miestas – tai įspūdžių lobynas, kuris tik ir laukia, kol bus ištirtas. Šiame straipsnyje atskleisime keletą privalomų aplankyti Tulūzos vietų, kurios jus sužavės savo išskirtinumu.

1. Kapitolijaus aikštė

Kelionę po Tulūzą pradėkite pačioje miesto širdyje – Place du Capitole. Šioje didingoje aikštėje dominuoja didingasis Capitole de Toulouse – kultinis XVIII a. pastatas, kuriame įsikūrusi miesto rotušė ir operos teatras. Grožėkitės neoklasicistine architektūra, pasivaikščiokite po šurmuliuojančią aikštę, pilną kavinių ir parduotuvių, ir pasimėgaukite gyvybinga atmosfera. Viduje apžiūrėkite Salle des Illustres, kurią puošia nuostabūs Tulūzos istoriją vaizduojantys paveikslai. Kapitolijaus aikštė yra puiki pradžia norint pasinerti į užburiančią Tulūzos atmosferą.

2. Basilique Saint-Sernin

Apsilankymas į UNESCO sąrašą įtrauktoje bazilikoje Saint-Sernin yra būtinas istorijos ir architektūros entuziastams. Šis romaninio stiliaus šedevras yra viena didžiausių išlikusių viduramžių bažnyčių Europoje. Įeikite į vidų ir pasigrožėkite jos didybe, nuostabiais vitražais ir atraskite kriptą, kurioje saugomos šventojo Saturnino relikvijos. Rami bazilikos aplinka ir turtinga istorija yra ideali vieta ramiai pabūti ir Tulūzos religinio paveldo pažinimui.

3. Augustinų muziejus

Augustinų muziejus (Musée des Augustins), įsikūręs buvusiame augustinų vienuolyne, sužavės meno mėgėjus. Šiame išskirtiniame vaizduojamojo meno muziejuje eksponuojama didžiulė skulptūrų ir paveikslų kolekcija nuo viduramžių iki XX a. pradžios. Grožėkitės garsių menininkų, tokių kaip El Greko, Rembrantas ir Tulūzas-Lotrekas, šedevrais. Apžiūrėkite ramų muziejaus vienuolyną ir ramų sodą, kuriame galima ramiai pamąstyti. Augustinų muziejus siūlo kultūrinę kelionę per šimtmečius trukusią meninę raišką ir jį būtina aplankyti norintiems susipažinti su Tulūzos meniniu palikimu.

4. Canal du Midi

Aplankykite Tulūzos vandens kelių ramybę ir Canal du Midi, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščiokite vaizdingomis kanalo pakrantėmis, apaugusiomis pavėsingais medžiais ir žavingais tilteliais. Grožėkitės grakščiais praplaukiančiais kanalo laiveliais arba pasirinkite ramų pasiplaukiojimą valtimi, kad galėtumėte pasigrožėti ramiu apylinkių grožiu. Midi kanalas – tai ramus pabėgimas nuo miesto šurmulio, suteikiantis galimybę pabūti su gamta ir patirti Tulūzos istoriją formavusį inžinerijos stebuklą.

5. Cité de l’Espace

Cité de l’Espace – žaviame kosmoso tematikos parke ir muziejuje – išlaisvinkite savo vidinį astronautą. Apžiūrėkite interaktyvius eksponatus, kurie supažindina su kosmoso tyrinėjimo stebuklais, įskaitant natūralaus dydžio erdvėlaivių kopijas ir planetariumą, kuriame galima patirti svaiginančių kosminių įspūdžių. Pasivaikščiokite po sodus, kuriuose galite pamatyti kultinę raketą „Ariane 5”. „Cité de l’Espace” yra patrauklus įvairaus amžiaus lankytojams, nes jame galima rasti subalansuotą švietimo ir pramogų derinį. Leiskitės į dangaus nuotykius ir pagilinkite savo supratimą apie kosmoso mokslą.

6. Pont Neuf

Tai seniausias Tulūzos tiltas Pont Neuf, kuris driekiasi per Garonos upę. Keliaudami tiltu grožėkitės jo elegantiškomis arkomis ir gėrėkitės miesto upės pakrantės panorama. Pont Neuf yra ne tik vaizdinga romantiško pasivaikščiojimo vieta, bet ir vieta, kur galite sustoti ir pasigrožėti Tulūzos architektūros paveldo grožiu. Nepamirškite užfiksuoti kvapą gniaužiančių saulėlydžio vaizdų, atsiveriančių virš Garonos upės, kuri meta šiltą švytėjimą ant miesto peizažo.

7. Jardin des Plantes

Pasislėpkite nuo miesto šurmulio ramiame Jardin des Plantes. Šiame vešliame botanikos sode rasite ramų prieglobstį, kur galėsite atsipalaiduoti tarp gyvybingų gėlių, kvapnių žolelių ir aukštų medžių. Neskubėdami pasivaikščiokite takais, atsipalaiduokite ant suoliuko su gera knyga arba surenkite pikniką gamtos grožio apsuptyje. Jardin des Plantes taip pat yra nedidelis zoologijos sodas, puikiai tinkantis šeimoms su vaikais. Pasinerkite į šios žaliosios oazės ramybę ir leiskite, kad sodo vaizdai, garsai ir kvapai atgaivintų jūsų pojūčius.

8. Saint-Pierre des Cuisines

Saint-Pierre des Cuisines atraskite intriguojantį istorijos ir dvasingumo derinį. Ši senovinė bažnyčia pastatyta V a. ir pasižymi žaviu architektūros stilių deriniu, įskaitant romaninio ir gotikinio stiliaus elementus. Įeikite į vidų ir pasigrožėkite sudėtingais vitražais bei nuostabiai iškaltomis choro tribūnomis. Bažnyčioje taip pat retkarčiais rengiami klasikinės muzikos koncertai, todėl jos šventose salėse galima patirti žavingų klausos pojūčių. Saint-Pierre des Cuisines – tai rami erdvė apmąstymams, leidžianti užmegzti ryšį su Tulūzos dvasiniu paveldu ir įvertinti jos architektūros perlus.

9. Ekskursija po „Airbus” gamyklą

Aviacijos entuziastams apsilankymas „Airbus” gamykloje yra unikali galimybė pamatyti, kaip gimsta vieni pažangiausių pasaulyje orlaivių. Dalyvaukite ekskursijoje po gamyklą ir pažvelkite į surinkimo linijų, kuriose gaminami „Airbus” lėktuvai, užkulisius. Žavėkitės šių skraidančių aparatų dydžiu ir technologiniais stebuklais. Sužinokite apie inžinerines naujoves ir kruopštų meistriškumą, kuris būtinas konstruojant šiuos orlaivius. Ekskursija suteikia galimybę susipažinti su aviacijos pasauliu ir svarbiu Tulūzos, kaip aviacijos ir kosmoso pramonės centro, vaidmeniu.

Tulūzos turtingas paveldas, kultūros vertybės ir šilta atmosfera kiekvienam lankytojui suteikia kerinčių įspūdžių. Miestas – tai žavus kultūrinių malonumų kaleidoskopas: nuo žymių paminklų, tokių kaip Kapitolijaus aikštė (Place du Capitole) ir Sen Serneno bazilika (Basilique Saint-Sernin), iki ramių sodų, kanalų ir įdomių muziejų. Nesvarbu, ar tyrinėjate jo istorines vietas, ar gilinatės į meną ir mokslą, Tulūza žada įsimintiną kelionę, kupiną žavių atradimų ir neišdildomų prisiminimų.