Savaitgalis Paryžiuje – nustebinkite savo antrąją pusę

Paryžius, dažnai vadinamas „meilės miestu”, jau seniai užima ypatingą vietą viso pasaulio romantikų širdyse. Paryžius yra viena iš pagrindinių romantiškų kelionių krypčių poroms, ieškančioms romantiško poilsio, todėl nenuostabu, kad čia yra žymūs lankytini objektai, puiki virtuvė ir turtingas kultūrinis paveldas. Jei norite nustebinti savo antrąją pusę įsimintinu savaitgaliu Prancūzijos sostinėje šis straipsnis kaip tik Jums. Šiandien kartu galėsime  leisimės į šią kelionę, kuri bus kupina romantikos, nuotykių, idėjų ką veikti viso savaitgalio metu ir nepamirštamų įspūdžių.

1 diena: atvykimas ir pasivaikščiojimas prie Senos

Jūsų romantiškas savaitgalis Paryžiuje prasideda išlipus iš lėktuvo Šarlio de Golio oro uoste arba nusileidus Orli oro uoste. Įsikūrus savo žavingame Paryžiaus viešbutyje, metas leistis į nuotykius.

Ryte:

Dieną pradėkite neskubiais pusryčiais vietinėje kavinėje. Mėgaukitės šviežiai iškeptais kruasanais, café au lait.

Po pusryčių keliaukite prie Senos upės, kur galėsite leistis į vaizdingą kruizą laivu. Tai puikus būdas pasigrožėti kvapą gniaužiančiais Paryžiaus vaizdais iš kitokios, unikalios perspektyvos. Žvelkite į tokias ikonas kaip Eifelio bokštas, Notre-Dame katedra ir Luvras ir dalinkitės intymia akimirka su mylimuoju.

Popietė:

Po kruizo pasivaikščiokite, susikibę už rankų, vaizdingomis Senos pakrantėmis. Sustokite prie „Meilės spynos tilto” (Pont des Arts), prie kurio galite pritvirtinti asmeninę pakabinamą spyną, simbolizuojančią jūsų neblėstančią meilę.

Per pietus apžiūrėkite žavingas Le Marais gatveles, garsėjančias savitomis parduotuvėlėmis ir madingomis kavinėmis. Paragaukite klasikinių prancūziškų patiekalų, pavyzdžiui, coq au vin arba nuostabaus quiche Lorraine.

Vakaras:

Vakare, saulei nusileidus, keliaukite į Monmartrą – istorinį rajoną, garsėjantį menine dvasia ir didinga Sacré-Cœur bazilika. Užlipkite laiptais į baziliką ir pasigrožėkite miesto panorama sutemus. Tai stebuklinga vieta pasidalinti bučiniu ir apmąstyti savo dieną.

Būtinai pavakarieniaukite tradiciniame prancūziškame bistro Monmartre. Skanaukite tokius patiekalus kaip jautienos buržuinė ir eskarlotė gurkšnodami puikųjį Bordo vyną.

2 diena: Menas ir kultūra Paryžiuje

Rytas:

Antrąją dieną pradėkite nuo apsilankymo viename garsiausių pasaulio muziejų – Luvre. Užsisakykite bilietus iš anksto, kad išvengtumėte eilių ir praleistumėte kelias valandas stebėdamiesi menu ir istorija tarp jo sienų. Būtinai aplankykite Moną Lizą ir Milo Venerą, bet nepamirškite apžiūrėti ir mažiau žinomų lobių.

Popietė:

Lankykitės žavingoje kavinėje netoli Luvro ir neskubėdami pietaukite aptarinėdami ką tik patirtą meną.

Po pietų keliaukite į Orsė muziejų (Musée d’Orsay), įsikūrusį nuostabioje Beaux-Arts stiliaus geležinkelio stotyje. Šiame muziejuje eksponuojami impresionizmo ir postimpresionizmo epochų šedevrai, kuriuos sukūrė tokie dailininkai kaip Monė, Van Gogas ir Degas. Švelnios pastelinės spalvos ir svajingi peizažai neabejotinai įkvėps Jums abiem nuostabos ir kūrybiškumo jausmą.

Vakaras:

Jei norite praleisti vakarą kitaip, užsisakykite bilietus į klasikinės muzikos koncertą vienoje iš istorinių Paryžiaus scenų, pavyzdžiui, Opéra Garnier arba Théâtre des Champs-Élysées. Pasinerkite į amžinąsias Mozarto ar Šopeno melodijas ir leiskite muzikai sustiprinti jūsų romantišką ryšį.

3 diena: kulinariniai malonumai ir romantiški pasivaikščiojimai

Rytas:

Paskutinę dieną Paryžiuje pradėkite gardžiais pusryčiais žavingoje konditerijoje. Pasimėgaukite sviestiniais, sluoksniuotais kruasanais, įdarytais šokolado ar migdolų mase, ir pasimėgaukite kreminiu kapučino.

Paskui apžiūrėkite žavųjį Sen Žermeno de Prė (Saint-Germain-des-Prés) rajoną, garsėjantį literatūros istorija ir bohemiška atmosfera. Apsilankykite garsiajame knygyne „Shakespeare and Company”, mėgstamoje bibliofilų vietoje.

Popietė:

Pietūs: pasimėgaukite gurmanišku pikniku nuostabiuose Liuksemburgo soduose. Vietiniame turguje nusipirkite šviežių bagetų, amatininkų sūrių ir butelį vyno, o soduose susiraskite nuošalią vietą poilsiui. Tai romantiškas ir nebrangus būdas kartu pasimėgauti maistu.

Vakaras:

Vakare: Baigiantis savaitgaliui Paryžiuje, romantiškai pasivaikščiokite sutemus palei Pont des Arts arba Pont Neuf – du vaizdingus tiltus per Sėną. Grožėkitės apšviestais miesto paminklais ir nepamirškite pasibučiuoti švelniai šviečiant žibintų stulpams.

Atsisveikinimo vakarienei rezervuokite staliuką „Michelin” žvaigždutėmis įvertintame restorane, pavyzdžiui, „Le Jules Verne”, įsikūrusiame pačiame Eifelio bokšte. Mėgaukitės gurmaniškais patiekalais ir mėgaukitės kvapą gniaužiančiais miesto vaizdais apačioje.

Savaitgalis, kurį verta prisiminti

Savaitgalis Paryžiuje – tai ne tik kelionė; tai nepamirštama patirtis, kuri sustiprins Jūsų ryšį su partneriu. Meilės miestas siūlo begalę galimybių romantikai ir nuotykiams – nuo romantiškų kruizų laivu Sena iki pasaulinio lygio meno tyrinėjimo ir išskirtinės virtuvės skonio. Taigi nustebinkite savo antrąją pusę kelione į Paryžių ir kartu šiame kerinčiame mieste sukurkite prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui. Paryžius – tai vieta, kur meilė iš tiesų žydi, o jūsų savaitgalis šiame kultiniame mieste neabejotinai taps aistros, kultūros ir meilės magijos kupina kelione.