Vaikų atostogos 2024 – kur geriausia keliauti su vaikais?

Argi ne pats geriausias jausmas, kai turi galimybę planuotis artimiausias atostogas? Naujų nuotykių laukimas, saldus atsipalaidavimo skonis ir pažadas kurti prisiminimus su artimaisiais. Bet pirmiausia svarbu susižinoti tikslias datas (jei planuojamos atostogos su visa šeima), kada išpuolamos artimiausios mokinių atostogos 2023 – 2024 metais.

Pasidaliname informaciją apie  2023-2024 metų mokinių atostogas (informacija pateikiama remiantis smsm.lrv.lt duomenimis):

Vaikų atostogos 2023-2024

O dabar, kai žinome tikslias datas galime pradėti planuotis!

Nesijaudinkite, nes mes jums padėsime. Gilinomės, kalbėjomės su tėvais ir sudarėme sąrašą vietų, už kurias du nykščius aukštyn pakėlė ir suaugusieji, ir vaikai. Tad pradėkime!

Disnėjaus pasaulis, Florida, JAV

Klišė? Galbūt. Bet ar tai ne laimingiausia vieta Žemėje? Disnėjaus pasaulis – tai vieta, kur atgyja pasakos. Įspūdingi atrakcionai, malonūs personažai ir linksmi pasirodymai, todėl jūsų vaikai ir jūs patys galėsite praleisti neapsakomai gerą laiką. Neapsigaukite atrakcionai skirti tikrai ne tik vaikams. Apsilankykite oficialioje svetainėje, kurioje galėsite plačiau apžvelgti visų pramogų asortimentą. Tai tikrai viena iš tų vietų, kuri pasilieka pasamonėje ilgai. Tad, jei norite aktyvių, šiltų ir ilgai prisimenamų atostogų Disnėjaus pasaulis laukia jūsų!

Vienos mamos atsiliepimai: „Mano vaiko veido džiaugsmas, kai jis sutiko Elzę, buvo vertas kiekvieno cento.”

Auksinė pakrantė, Australija

Kaip sujungti gamtą, nuotykius ir pramogų parkus vienoje vietoje? Auksinė pakrantė siūlo įvairias  šias patirtis: nuo nuostabių paplūdimių, kuriuose vaikai gali statyti smėlio pilis, iki pramogų parkų, tokių kaip „Dreamworld” arba „Sea World”. O jei jūsų šeimai patinka laukinė gamta? Currumbin Wildlife Sanctuary (Currumbino laukinės gamtos draustinyje) turėsite galimybę paliesti koalą arba pamaitinkite kengūras.

Kiotas, Japonija

Supažindinkite vaikus su kultūra ir tradicijomis Kiote. Ramios šventyklos, bambukų giraitės ir tradiciniai arbatos namai – Kiotas ne tik vizualiai nuostabus, bet ir siūlo ramų poilsį. Pasipuoškite kimono, dalyvaukite tradicinėse arbatos gėrimo ceremonijose arba pasivažinėkite rikša. Tai pažintinė patirtis, kuri ne mažiau žavinga nei prieš tai minėtosios vietos.

Pasiūlymas: Pavasarį, kai žydi vyšnios, tai būtų užburiantis metas apsilankyti!

Reikjavikas, Islandija

Turintiems polinkį į nežemiškus pojūčius, Islandija yra svajonės išsipildymas. Ar galite įsivaizduoti savo mažylio reakciją pamačius Šiaurės pašvaistę arba žaidžiant prie trykštančio geizerio? Reikjavikas su juodojo smėlio paplūdimiais, kriokliais ir karštosiomis versmėmis žada nepakartojamą gamtos patirtį, kurią sunku pranokti ir nupasakoti straipsnyje. Tai tokios patirtys, kurias svarbu patirtipačiam gyvenime.

Amalfio pakrantė, Italija

Pica, gelato ir vieni vaizdingiausių kada nors matytų miestelių. Amalfio pakrantė su spalvingais nameliais, prigludusiais prie uolų, ir žydrais vandenimis skirta ne tik jaunavedžiams. Tai rojus ir vaikams, ypač tokiuose miesteliuose kaip Sorentas, kur ant kiekvieno kampo rasite gardžių skanėstų!

Kopenhaga, Danija

Kopenhagoje yra originalus LEGOLAND’as ir kerintys Tivoli sodai – tai vaikų rojus. Daniška „hygge” (jaukumo) sąvoka jaučiama kiekviename šio draugiško miesto kampelyje. Nepamirškite aplankyti Danijos nacionalinio akvariumo ir pasivaikščioti prie kultinės Mažosios undinėlės statulos.

Klausimas jums: Ar žinojote, kad garsusis pasakų autorius Hansas Kristianas Andersenas buvo kilęs iš Danijos?

Londonas, Jungtinė Karalystė

Londonas turi tam tikro žavesio, kuris patinka ir jauniems, ir vyresniems. Ikoniški raudoni autobusai, istoriniai paminklai, Temzės upė ir nepamirštama daugybė kitų pramogų, skirtų būtent vaikams. Tačiau jei kalbame apie raganų ir burtininkų pasaulį…

Hario Poterio patirtys Londone:

„Warner Bros” studijos ekskursija (Hario Poterio) – tai absoliutus malonumas Harrio Poterio gerbėjams. Tai ne tik filmo kūrimo užkulisiai, bet ir įtraukianti pažintis su Hario Poterio pasauliu. Nuo pasivaikščiojimo po Didžiąją salę, apsilankymo Dumbldoro kabinete iki net bandymo paskraidyti su šluota, naudojant žaliojo ekrano technologiją – čia viskas atkurta taip kaip filme!

Patarimas tėvams: būtinai iš anksto užsisakykite bilietus, nes jie greitai išparduodami!

Hario Poterio ekskursija pėsčiomis: Londonas su savo senovinėmis gatvėmis ir istoriniais pastatais tapo kelių Hario Poterio filmų scenų fonu. Ekskursijos pėsčiomis metu gerbėjai aplankys kai kurias iš šių vietų, įskaitant „Nutekėjusį katilą” (Leaky Cauldron) ir kultinį 9¾ peroną King’s Cross stotyje. Jūsų mažieji burtininkai ir raganos gali net pabandyti perbėgti per sieną!

„Harry Potter and the Cursed Child“ – Jei jums patinka teatras, šį spektaklį būtina pamatyti rūmų teatre. Tai istorija, kuri tęsiasi ten, kur baigėsi knygos, ir suteikia jaudinančių įspūdžių. Būtinai iš anksto užsisakykite bilietus!

Keiptaunas, Pietų Afrika

Kalnai, paplūdimiai ir laukinė gamta – Keiptaune yra visko! Šeimos gali mėgautis Stalo kalno keltuvu, Boulders paplūdimiu (kuriame gyvena Afrikos pingvinai) ir interaktyviais eksponatais dviejų vandenynų akvariume. Jei norite patirti įsimintinų įspūdžių, keliaukite į netoliese esančius safari parkus.

Kelionės patarimas: Visada pasirūpinkite, kad ekskursijas su gidu užsisakytumėte iš patikimų kompanijų, ypač jei norite patirti nuotykių, susijusių su laukine gamta.

Kvinstaunas, Naujoji Zelandija

Naujosios Zelandijos nuotykių sostinė skirta ne tik adrenalino mėgėjams; ji puikiai tinka ir šeimoms. Tyrinėkite Kivių paukščių parką, leiskitės į vaizdingą kelionę gondola arba surenkite šeimos pikniką prie Wakatipu ežero. Kraštovaizdžiai čia kaip iš pasakos.

Kosta Rika

Dėl atogrąžų miškų, ugnikalnių ir paplūdimių Kosta Rika yra egzotiška žaidimų aikštelė vaikams. Tokia veikla kaip pasivažinėjimas lynais, laukinių gyvūnų stebėjimas ir žygiai Arenalo ugnikalnio nacionaliniame parke tikrai užims mažųjų dėmesį. Tai puiki vieta šeimoms, ieškančioms nuotykių gamtos apsuptyje.

Tėčio atsiliepimai: „Mano sūnaus akys nušvito pamačius laukinį tinginį. Dėl tokių akimirkų verta keliauti.”

Zalcburgas, Austrija

Suaugusieji Zalcburgą gali atpažinti kaip Mozarto gimtinę arba „Muzikos garsų” dekoracijas, o vaikams patiks žaislų muziejus, Hohensalzburgo pilis ir funikulierius. Apsilankymas žiemą taip pat reiškia pramogas ant sniego!

Šveicarija

Šokoladas, sūris ir snieguotos viršūnės! Šveicarija yra stebuklų šalis ir suaugusiems, ir vaikams. Apsilankykite tokiuose miestuose kaip Liucernos ar Interlakeno, kurie yra vartai į vienus vaizdingiausių pasaulyje kalnų iškylų. Šveicarijos transporto muziejus, šokolado fabrikai ir traukinukai su krumpliaračiais žada, kad mažieji liks sužavėti.

Portugalija

Turtinga istorija, nuostabūs paplūdimiai ir vaikams pritaikytos lankytinos vietos, tokios kaip Oceanário de Lisboa (vienas didžiausių uždarų akvariumų Europoje), Portugalijoje žada atsipalaidavimą ir turtingą kultūrinę patirtį.

Taigi, kur vykstate toliau? Nors pasaulis didžiulis ir jame netrūksta įspūdingų vietų, kurias galima ištyrinėti, tikimės, kad šis sąrašas šiek tiek susiaurins jūsų pasirinkimą. Galiausiai geriausia vieta yra ta, kur kuriami prisiminimai, o orą užpildo džiaugsmingas juokas. Taigi susikraukite lagaminus, pasiimkite vaikus ir leiskitės į nuotykius. Pasaulis laukia!