Zanzibaras – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Zanzibaras, Tanzanijos salynas prie Rytų Afrikos krantų, yra Indijos vandenyne spindintis brangakmenis. Turkio spalvos vanduo, balto smėlio paplūdimiai ir turtinga kultūros istorija vilioja keliautojus, ieškančius ir poilsio, ir nuotykių. Šiame straipsnyje bus nagrinėjamos Zanzibaro lankytinos vietos ir pateikiami patarimai planuojantiems aplankyti šią kerinčią salą.

Istoriniai ir kultūriniai objektai

Zanzibaro istorijos širdis plaka Akmeniniame mieste, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šis senamiestis – tai siaurų gatvelių labirintas, kurį supa pastatai, šnabždantys pasakojimus apie salos praeitį. Apsilankymas Stebuklų name – didžiausiame ir aukščiausiame Stountauno pastate – leidžia giliau susipažinti su vietos kultūra ir istorija. Netoliese esančiame senajame forte, įspūdingame statinyje, dabar vyksta kultūriniai renginiai ir amatininkų turgus.

Jei norite sužinoti apie Zanzibaro vaidmenį vergų prekyboje, būtinai aplankykite vergų turgų ir anglikonų katedrą. Ši vieta, nors ir gali atrodyti nelabai maloni, bet yra labai svarbi istorijos dalis. Katedra, pastatyta buvusio vergų turgaus vietoje, yra vilties ir laisvės simbolis.

Gamtos stebuklai ir paplūdimiai

Zanzibaras yra idiliškų paplūdimių sinonimas. Nungwi ir Kendwa, esantys šiauriniame kyšulyje, populiarūs dėl veržlaus paplūdimių gyvenimo ir nuostabių saulėlydžių. Pietrytinėje pakrantėje esančiuose Paje ir Jambiani paplūdimiuose galima pasimėgauti ramesne ramybe, nes čia yra ilgi paplūdimiai ir skaidrus vanduo, puikiai tinkantis plaukioti ir nardyti.

Kelionė į Zanzibarą būtų nepilna, jei nebūtumėte patyrinėję jo povandeninių stebuklų. Mnembos atolas – tai nardymo rojus, kuriame gausu spalvingų koralinių rifų ir įvairios jūros gyvybės. Nardymo su akvalangu entuziastai ras daugybę vietų, kurių kiekviena pasižymi unikaliu povandeniniu kraštovaizdžiu ir laukine gamta.

Ekskursijos su prieskoniais ir vietinė virtuvė

Zanzibaras dažnai vadinamas „Prieskonių sala” – šį vardą jis pelnė dėl šimtmečius trukusios prekybos prieskoniais. Ekskursijos po prieskonių plantacijas suteikia įspūdžių, kurių metu lankytojai gali pamatyti, paragauti ir užuosti įvairių prieskonių, pavyzdžiui, gvazdikėlių, muskato riešutų, cinamono ir vanilės, kvapą. Šių ekskursijų metu dažnai rengiamos maisto gaminimo demonstracijos ir suteikiama galimybė nusipirkti šviežių prieskonių į namus.

Vietos virtuvė – tai nuostabus afrikietiškų, arabiškų, indiškų ir europietiškų patiekalų derinys. Jūros gėrybių mėgėjai džiaugsis kasdien patiekiamais šviežiais laimikiais. Jei norite paragauti autentiško Zanzibaro skonio, apsilankykite Forodhani Gardens maisto turguje Stountaune, kur gatvės prekeiviai siūlo vietinius skanėstus, pavyzdžiui, Zanzibaro picą, keptas jūros gėrybes ir cukranendrių sultis.

Laukinė gyvūnija ir gamtos išsaugojimo pastangos

Zanzibaro paplūdimiuose gyvena ne tik paplūdimiai, bet ir įvairūs laukiniai gyvūnai – tiek sausumoje, tiek jūroje. Jozani Chwaka įlankos nacionaliniame parke saugoma reta raudonoji beždžionė kolobusas, endeminė Zanzibaro rūšis. Parke esančiuose mangrovių miškuose ir pažintiniuose takuose galima išvysti kitų laukinių gyvūnų ir unikalios floros.

Zanzibaras lankytinos vietos 1

Zanzibare labai svarbu išsaugoti jūros išteklius, nes čia įgyvendinamos kelios iniciatyvos, kuriomis siekiama išsaugoti trapius koralinius rifus ir jūros gyvūniją. Lankytojai gali susipažinti su šiomis pastangomis ir net dalyvauti tokioje išsaugojimo veikloje kaip rifų valymas ar vėžlių perėjimas.

Apgyvendinimo ir kelionių patarimai

Zanzibaro apgyvendinimo galimybės – nuo prabangių kurortų iki nebrangių svečių namų, pritaikytų visų tipų keliautojams. Rinkdamiesi nakvynės vietą, atsižvelkite į tai, ar arti lankytinų vietų, kurias norite aplankyti, ir į tai, kokio tipo patirties pageidaujate – ar tai būtų paplūdimio kurortas, ar kuklūs svečių namai Stountaune.

Keliavimas po Zanzibarą gali būti tikras nuotykis. Dala-dalas (vietiniai autobusai) yra nebrangus pasirinkimas trumpiems atstumams įveikti. Norintiems patogiau, galima naudotis taksi ir išsinuomoti privačius automobilius, tačiau patartina iš anksto susitarti dėl kainos. Motorolerio ar dviračio nuoma taip pat populiarus būdas tyrinėti salą savo tempu.

Pagarba vietos kultūrai ir aplinkai

Nors Zanzibaras yra svetinga vieta, svarbu gerbti vietos papročius ir kultūrą. Apsirenkite kukliai, ypač lankydamiesi Akmeniniame mieste ir kaimo vietovėse. Taip pat labai svarbu tausoti aplinką – venkite vienkartinių plastikinių gaminių ir tausokite laukinės gamtos buveines.

Kada geriausias laikas keliauti į Zanzibarą?

Geriausias laikas lankytis Zanzibare – sausaisiais birželio-spalio mėnesiais. Šiuo laikotarpiu oras paprastai būna saulėtas ir sausas, todėl puikiai tinka paplūdimio pramogoms ir salos tyrinėjimui. Temperatūra yra komfortiška, paprastai svyruoja nuo 25°C iki 30°C. Tai taip pat puikus metas laukinės gamtos mylėtojams, nes vėsesnis oras palankus gyvūnams stebėti tokiose vietose kaip Jozani miškas.

Kitas geras laikas apsilankyti – gruodžio-vasario mėnesiai, kai karšta ir sausa. Šie mėnesiai puikiai tinka tiems, kurie mėgsta šiltesnį orą ir nori mėgautis vandens pramogomis, pavyzdžiui, nardymu, nes šiuo metu vandenyno sąlygos paprastai būna ramios ir skaidrios.

Zanzibaras lankytinos vietos 2

Zanzibaras, pasižymintis turtinga istorija, nuostabiu gamtos grožiu ir šiltu svetingumu, siūlo unikalią ir nepamirštamą patirtį. Nesvarbu, ar tai būtų klaidžiojimas istorinėmis Stountauno alėjomis, ar kaitinimasis saulės nutviekstuose paplūdimiuose, ar gyvybingos povandeninės gamtos tyrinėjimas, ar gardžiavimasis aromatingais vietinės virtuvės patiekalais – Zanzibaras žada nuostabos ir atradimų kupiną kelionę. Naudodamiesi šiais patarimais ir įžvalgomis, kelionė į šią kerinčią salą taps ne tik atostogomis, bet ir kelione po kultūrinio ir gamtinio grožio vietovę.