5 priežastys, kodėl verta apsilankyti Bilbao  Ispanijoje

Lankotės Ispanijos Baskų krašte ir svarstote, ar verta aplankyti Bilbao? Tuomet šis straipsnis padės jums apsispręsti.

Bilbao yra viena didžiausių ir labiausiai neįvertintų Ispanijos miestų, į kuriuos galima atvykti. Didžiausias Baskų krašto ir šiaurės Ispanijos miestas Bilbao pasižymi unikaliu charakteriu ir turi daugybę dalykų, kuriuos galima pamatyti ir nuveikti.

Bilbao įsikūręs ant potvynių ir atoslūgių upės Nervión kranto. Bilbao supa nedidelės žalios kalvos, kurios sudaro nuostabų šio miesto kraštovaizdžio foną. Pasaulinio lygio muziejai, skanus maistas, įspūdinga istorija ir kultūra bei visada draugiški vietiniai gyventojai – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių negalėsite nepamilti Bilbao.

Visur skamba mįslingoji baskų kalba, tačiau visi kalba ir ispaniškai, o jūs puikiai išsiversite ir su anglų kalba.

Verta nepamiršti, kad netolimoje ateityje, norėdami aplankyti Ispaniją ar kitas Šengeno erdvės šalis, jums gali tekti užsiregistruoti internetu ETIAS sistemoje, jei patys nesate ES ar Šengeno erdvės šalies piliečiai.

Gugenheimo muziejus

Jei esate meno, ypač šiuolaikinio, gerbėjas, negalite praleisti Bilbao Gugenheimo muziejaus. Šis neįtikėtinas pastatas, tarptautiniu mastu garsėjantis savo nuolatinėmis ir kilnojamosiomis parodomis, kuriose eksponuojami Ispanijos ir užsienio menininkų kūriniai, įrašė Bilbao į žemėlapį kaip vietą, kurią būtina aplankyti meno mylėtojams.

Bilbao pasididžiavimas ir džiaugsmas – 1997 m. atidarytas Gugenheimo muziejus pakeitė miesto veidą. Kadaise nuskurdęs miesto uosto rajonas buvo pertvarkytas ir atgaivintas į modernų metropolį, kurį matote šiandien. Muziejus buvo šių pokyčių centras ir katalizatorius.

Be viduje esančių eksponatų, pastatą supa skulptūros, kuriomis nemokamai gali gėrėtis visi norintys. Bene garsiausia iš jų – 40 pėdų ilgio, spalvingomis gėlėmis apsodintas Vakarų Škotijos terjeras Puppy. Nors Barselonoje ir Madride yra nemažai meno muziejų, Bilbao Guggenheimo muziejus gali būti geriausias iš visų.

Casco Viejo

Kiekvieno Ispanijos miesto – nuo Santjago iki Almerijos – centre yra Casco Viejo, arba „senamiestis”. Bilbao miestas yra vienas geriausių iš jų.

Senose siaurose Casco Viejo gatvelėse yra daugybė keistų parduotuvių ir barų, taip pat keletas svarbiausių miesto objektų. Čia rasite epinę XV a. gotikinę katedrą ir Plaza Nueva aikštę, kurioje įsikūrę geriausi Bilbao barai ir restoranai. Tačiau tikroji priežastis aplankyti senamiestį yra jo atmosfera. Tyrinėti senąsias gatveles – tai patirtis savaime. Kiekvieną kartą eidami tikrai atrasite ką nors naujo!

Pintxos

Baskų kraštas garsėja daugeliu dalykų, bet ne tik savo unikalia kalba. Kalbant apie maistą, vienas populiariausių regiono produktų yra pintxos (tariama „pinchos”).

Tai ant iešmelių suverti gabalėliai tapų, paprastai ant duonos riekelės. Šioje Ispanijos dalyje jų rasite visur, o jų populiarumas išplito ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Barselonoje ir Madride. Tačiau Baskų kraštas yra pintxo tėvynė, o Bilbao mieste gausite originalų gaminį. 

Daugumoje barų pintxos bus lengvai prieinami kaip užkandžiai, be to, yra restoranų, kurie specializuojasi jų gamyboje.

Kaip ir daugumą tapų, pavojingai lengva tiesiog užsisakyti šių skanių mažų kąsnelių! Negalima aplankyti Bilbao, jei prie gėrimo neparagausite keleto iš jų. Tai vietinis būdas, ir lankytojai yra labai kviečiami prisijungti!

Pasiplaukiojimas laivu po Bilbao upę Ría de Bilbao

Vaizdinga Nerviono upė teka per Bilbao širdį, o Casco Viejo ir Guggenheimo muziejus stovi prie pat jos krantų. Pasivaikščioti upės pakrante pakankamai malonu, tačiau, norėdami iš tiesų maksimaliai išnaudoti apsilankymo mieste galimybes, turite plaukti laivu.

Reguliariai rengiamos ekskursijos laivu iki pakrantės. Bilbao nuo Biskajos įlankos ir Atlanto vandenyno nutolęs vos per kelias mylias į šalies gilumą.

Bilbao Ispanija, kelionė laivu via pixabay

Šis paskutinis upės ruožas, ispaniškai vadinamas ría, iš tikrųjų yra potvynių ir atoslūgių žiočių dalis ir yra pakankamai platus, kad juo galėtų plaukti laivai. Dėl to Bilbao praeityje tapo svarbiu uostu ir pramonės centru.

Plaukdami laivu galėsite išvysti įspūdingus miesto pramoninės praeities vaizdus, taip pat šiuolaikinius atsinaujinusio miesto fasadus.

Taip pat plauksite tiesiai po Vizkajos tiltu, paprastai vadinamu Puente Colgante (kabančiuoju tiltu). Šis nuostabus inžinerijos kūrinys yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Upę kertančios transporto priemonės užvažiuoja ant kelio atkarpos, pakabintos ant tilto, kuri vėliau juda per tiltą kaip gondola ir veža eismą.

Artksandos kalnas

Bilbao miestas ir Artxanda kalnas fone per Unsplash

Jei norite apžvelgti Bilbao panoramą, nėra geresnės vietos nei Artksandos kalnas. Keliaukite senuoju funikulieriumi į kalno viršūnę ir įkvėpkite neįtikėtino vaizdo, kuris atsiveria prieš jus.

Tačiau tai daugiau nei tik apžvalgos aikštelė! Kalvos viršūnėje esančiame vaizdingame parke gausu skulptūrų ir pasivaikščiojimo takų. Jei išalkote, čia pat yra daugybė puikių restoranų.

Tai fantastiška vieta užbaigti apsilankymą Bilbao ir įvertinti šį nuostabų miestą.