8 patys lankomiausi Romos objektai

Amžinasis miestas Roma – tai turtingos istorijos, nuostabios architektūros ir neprilygstamos kultūrinės reikšmės vieta. Romoje netrūksta lankytinų vietų – nuo senovinių griuvėsių iki šiuolaikinių lankytinų vietų. Nesvarbu, ar esate istorijos mėgėjas, meno gerbėjas, ar tiesiog ieškote puikios atostogų vietos, Romoje kiekvienas ras ką nors sau. Šiame straipsnyje pateiksime keletą vietų, kurias Romoje būtina aplankyti.

Koliziejus

Koliziejus yra vienas iš ikoniškiausių Romos, o gal net ir pasaulio paminklų. Pastatytas 80 m. po Kr. jis yra didžiausias kada nors pastatytas amfiteatras, kadaise talpinęs iki 80 000 žiūrovų gladiatorių rungtynėms ir kitiems viešiems spektakliams. Lankytojai gali leistis į ekskursiją po Koliziejų ir sužinoti apie jo įspūdingą istoriją arba tiesiog pasigrožėti neįtikėtina jo architektūra iš išorės.

Vatikano muziejai ir Šventojo Petro bazilika

Vatikano muziejai – tai vieta, kurią būtina aplankyti visiems, besidomintiems menu ir istorija. Muziejuose sukaupta neįtikėtina meno kūrinių kolekcija, įskaitant Mikelandželo, Rafaelio ir Leonardo da Vinčio darbus. Lankytojai taip pat gali aplankyti Siksto koplyčią, kur galima pamatyti garsiąsias Mikelandželo lubų freskas.

Aplankę muziejus, būtinai pasivaikščiokite po Šventojo Petro baziliką. Ši didinga bažnyčia yra didžiausia pasaulyje ir yra renesanso architektūros šedevras. Lankytojai gali grožėtis sudėtingomis bažnyčios interjero detalėmis, įskaitant nuostabias mozaikas ir marmurines statulas.

Panteonas

Panteonas – dar viena Romos įžymybė, kurią būtina pamatyti. Iš pradžių, 27 m. pr. m. e., jis buvo pastatytas kaip visų dievų šventykla, o vėliau pertvarkytas į krikščionių bažnyčią. Panteonas garsėja savo didžiuliu kupolu, kuris yra pagamintas vien iš betono ir iki šiol yra vienas didžiausių pasaulyje nesilaikančių kupolų. Lankytojai gali grožėtis Panteono interjero grožiu ir sužinoti apie jo įspūdingą istoriją.

Trevi fontanas

Trevi fontanas yra vienas populiariausių turistų lankomų objektų Romoje, ir ne veltui. Šis stulbinantis barokinis fontanas yra vienas garsiausių fontanų pasaulyje ir buvo rodomas daugelyje filmų ir televizijos laidų. Legenda byloja, kad jei į fontaną įmesite monetą, užsitikrinsite grįžimą į Romą. Lankytojai gali įmesti monetą į fontaną ir sugalvoti norą arba tiesiog grožėtis jo grožiu.

Romos forumas

Romos forumas buvo senovės Romos politinės ir socialinės veiklos centras. Šiandien jis yra išsiplėtusi archeologinė vietovė, kurią lankytojai gali apžiūrėti ir susipažinti su senovės miesto praeitimi. Forume yra kelių senovinių pastatų griuvėsiai, įskaitant Julijaus Cezario šventyklą, Tito arką ir Saturno šventyklą. Lankytojai gali dalyvauti ekskursijoje po forumą su gidu arba tyrinėti jį savarankiškai.

Ispanijos laiptai

Ispanijos laiptai yra dar viena populiari turistų lankytina vieta Romoje. Šie elegantiški laiptai buvo pastatyti XVIII a. ir yra puiki vieta stebėti žmones ir gėrėtis miesto grožiu. Laiptų viršuje lankytojai gali pasigrožėti Romos ir apylinkių panorama.

Borgezės vila

Borgezės vila – tai Romos širdyje esantis didžiulis parkas, kuriame įsikūrę keli muziejai, galerijos ir kiti lankytini objektai. Lankytojai gali tyrinėti daugybę parko takų ir sodų arba apsilankyti viename iš daugelio muziejų, įskaitant Galleria Borghese, kuriame saugoma įspūdinga Renesanso meno kolekcija.

Navonos aikštė

Navonos aikštė yra viena vaizdingiausių Romos aikščių. Šią barokinę aikštę supa gražūs pastatai, joje yra trys nuostabūs fontanai, įskaitant garsųjį Berninio Keturių upių fontaną.