Amsterdamas – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Nyderlandų sostinė Amsterdamas garsėja vaizdingais kanalais, turtinga istorija ir įvairialype kultūrine aplinka. Šiame gyvybingame didmiestyje gausu lankytinų vietų ir įspūdžių, kurie žavi lankytojus iš viso pasaulio. Šiame straipsnyje panagrinėsime svarbiausias Amsterdamo lankytinas vietas ir pateiksime keletą naudingų patarimų, padėsiančių užtikrinti nepamirštamą kelionę. Amsterdame kiekvienas ras ką nors sau – nuo žymių lankytinų vietų iki paslėptų brangakmenių.

Istorinis kanalų žiedas

Vienas iš būdingiausių Amsterdamo bruožų – sudėtinga kanalų sistema, dėl kurios miestas pelnė „Šiaurės Venecijos” pravardę. Kanalų žiedą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, sudaro keturi pagrindiniai kanalai: Herengracht, Keizersgracht, Prinsengracht ir Singel. Neskubėdami pasivaikščiokite arba pasiplaukiokite kanalais ir pasigrožėkite elegantiškais kanalo namais, žavingais tiltais ir vaizdingais vaizdais. Norintiems patirti nepakartojamų įspūdžių, verta aplankyti Prinsengrachto pakrantėje esančius Anos Frank namus, kuriuose galima susipažinti su Antrojo pasaulinio karo istorija.

Dam aikštė ir Karališkieji rūmai

Pačioje miesto širdyje esanti Dam aikštė yra judrus centras, nuo kurio galima pradėti pažintį su Amsterdamu. Grožėkitės Karališkųjų rūmų didingumu – didingu XVII a. pastatu, kuris kadaise buvo Nyderlandų karališkosios šeimos rezidencija. Dėl prabangaus interjero ir gerai išsilaikiusios architektūros šiuos rūmus būtina aplankyti. Aplink Dam aikštę rasite daugybę parduotuvių, kavinių ir gatvės artistų, kurie dieną ir naktį sukuria gyvą atmosferą.

Rijks ir Van Gogo muziejus

Meno mėgėjai turėtų nepraleisti progos aplankyti muziejų kvartale esančius Rijksmuseum ir Van Gogo muziejų. Rijks muziejuje saugoma gausi olandų šedevrų kolekcija, įskaitant Rembranto „Nakties sargybą”, Vermejerio „Pienininkę” ir daugelį kitų. Tuo tarpu Van Gogo muziejuje eksponuojami legendinio olandų dailininko Vincento van Gogo darbai, leidžiantys giliai susipažinti su jo gyvenimu ir kūrybiniu keliu. Kad išvengtumėte ilgų eilių, bilietus būtinai užsisakykite iš anksto.

Vondel parkas ir ne tik

Pabėkite nuo miesto šurmulio ir pasinerkite į Vondel parko, garsiausio Amsterdamo parko, ramybę. Šioje žalioje oazėje rasite daugybę galimybių piknikams, pasivaikščiojimams ar pasivažinėjimams dviračiais. Keliaudami toliau susidursite su įvairiomis lankytinomis vietomis, pavyzdžiui, žavingu Jordaano rajonu, garsėjančiu siauromis gatvelėmis, keistomis parduotuvėlėmis ir gyvybinga meno scena. Netoliese esantis Vesterparkas – dar vienas puikus pasirinkimas, kuriame vyksta kultūriniai renginiai, turgūs ir madingos užkandinės.

Raudonųjų žibintų kvartalas ir kavinės

Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas yra išskirtinė miesto kultūros dalis. Nors šis rajonas garsėja legalizuota prostitucija, jame taip pat galima susipažinti su unikaliomis liberaliomis Amsterdamo nuostatomis. Svarbu į rajoną žvelgti pagarbiai ir laikytis vietos papročių bei įstatymų. Be to, Amsterdamo kavinės traukia lankytojus, kuriems įdomus laisvas požiūris į marihuaną. Atminkite, kad rūkyti leidžiama tik tam skirtose vietose, ir atitinkamai laikykitės taisyklių.

Patarimai įsimintiniems įspūdžiams Amsterdame:

  1. Išsinuomokite dviratį: tyrinėkite miestą kaip vietiniai. Dviračius galima lengvai išsinuomoti, o mieste yra daug dviračių takų, kuriais lengva judėti.
  2. Viešasis transportas: Pasinaudokite efektyvia Amsterdamo viešojo transporto sistema, įskaitant tramvajus ir autobusus, kad greitai pasiektumėte norimas vietas.
  3. Apsilankykite gėlių turguje: Nepraleiskite garsiojo Bloemenmarkt – plaukiojančio gėlių turgaus Singelio kanalu. Pasigrožėkite ryškiomis tulpių ir kitų gėlių spalvomis ir kvapais arba įsigykite puokštę suvenyrui namo.
  4. Paragaukite vietinių skanėstų: Pasimėgaukite olandų virtuvės patiekalais, pavyzdžiui, stroopwafels (vafliai su sirupu), haring (žalia silkė) ir bitterballen (kepti mėsos kukuliai). Nepamirškite prie patiekalų paragauti gaivaus vietinio alaus.
  5. Gerbkite vietos papročius: Susipažinkite su olandų papročiais ir etiketu. Būkite mandagūs, važiuodami dviračiu laikykitės eismo taisyklių ir pagarbiai elkitės tokiose vietose kaip bažnyčios ar Anos Frank namai.
  6. Tyrinėkite ne tik miesto centrą: Išvykite už Amsterdamo centro ribų ir atraskite tokius žavius rajonus kaip De Pijp ir Oud-West, kur rasite madingų barų, vietinių turgų ir unikalių parduotuvių.
  7. Apsvarstykite galimybę įsigyti muziejų bilietus iš kato. Jei planuojate aplankyti kelis muziejus, apsvarstykite galimybę įsigyti muziejaus bilietą, kuris suteikia galimybę patekti į įvairias kultūros įstaigas, taip sutaupant ir laiko, ir pinigų.
  8. Saugokitės kišenvagių: Kaip ir bet kurioje kitoje populiarioje turistų lankomoje vietoje, būtina saugoti savo daiktus ir saugotis kišenvagių, ypač perpildytose vietose.
  9. Gerbkite kanapių įstatymus: Jei nuspręsite apsilankyti vienoje iš Amsterdamo kavinių, atkreipkite dėmesį į teisines taisykles, reglamentuojančias marihuanos įsigijimą ir vartojimą. Nepamirškite mėgautis atsakingai ir saikingai.

Amsterdamas visus žavi istoriniu žavesiu, vaizdingais kanalais, pasaulinio lygio muziejais ir nenuobodžia atmosfera. Nesvarbu, ar tyrinėjate kultinį kanalų žiedą, ar gilinatės į meną ir kultūrą, ar tiesiog mėgaujatės nepakartojama miesto atmosfera, Amsterdame kiekvienas ras ką nors sau. Laikydamiesi šių patarimų ir rekomendacijų, galėsite maksimaliai išnaudoti savo vizitą ir sukurti neišdildomus prisiminimus šiame gyvybingame ir užburiančiame mieste. Taigi, susikraukite lagaminus, leiskitės į Amsterdamo nuotykius ir pasiruoškite būti sužavėti viskuo, ką gali pasiūlyti šis nepaprastas miestas.