Nica – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Prancūzijos pietrytinėje pakrantėje įsikūrusi Nica, žavi lankytojus savo Viduržemio jūros grožiu, gyvybinga kultūra ir turtinga istorija. Nuostabi pakrantė, žavus senamiestis ir gausybė lankytinų vietų – Nicoje keliautojai gali patirti nepamirštamų įspūdžių. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausias lankytinas vietas ir pateiksime naudingų patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti kelionę šiame kerinčiame mieste.

Anglų alėja (Promenade des Anglais)

Nė vienas apsilankymas Nicoje neapsieina be pasivaikščiojimo visame pasaulyje garsia Anglijos promenada (Promenade des Anglais). Iš šios 7 km besitęsiančios žymiosios pakrantės promenados atsiveria kvapą gniaužiantys žydros Viduržemio jūros vaizdai. Palmių, prabangių viešbučių ir energingų kavinių išklota promenada – puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui ar gaivinančiam pasivažinėjimui dviračiu. Žvalgydamiesi atkreipkite dėmesį į kultinius mėlynus krėslus, kuriuose galima patogiai atsipalaiduoti ir pasimėgauti saule.

Vieille Ville (senamiestis)

Pasinerkite į turtingą Nicos istoriją ir nuvykite į Vieille Ville, žavų senamiestį. Pasinerkite į labirintines gatveles su spalvingais pastatais, vaizdingomis aikštėmis ir gyvu turgumi. Būtinai aplankyti Place Rossetti aikštę, kurioje stovi graži katedra ir gardžių ledų parduotuvės. Nepraleiskite progos apžiūrėti Cours Saleya – gyvybingo turgaus po atviru dangumi, kuriame gausu šviežių produktų, gėlių ir vietinių patiekalų. Jei norite pažvelgti į miesto praeitį, apsilankykite Palais Lascaris – nuostabiuose XVII a. barokiniuose rūmuose, paverstuose muziejumi.

Muziejai ir menas

Nica gali pasigirti įspūdingu muziejų ir meno galerijų, tenkinančių daugelių poreikius, skaičiumi. Matiso muziejus – tai meno mėgėjų lobynas, kuriame sukaupta gausi žymaus prancūzų dailininko Henri Matiso darbų kolekcija. Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejuje (Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain, MAMAC) eksponuojami modernaus ir šiuolaikinio meno kūriniai, kuriuose galima pamatyti tokių įtakingų menininkų kaip Yvesas Kleinas ir Andy Warholas darbus.

Istorijos entuziastams patiks Masséna muziejus, kuriame galima susipažinti su miesto istorija ir jo ryšiais su Prancūzijos Rivjera. Unikalios kultūrinės patirties suteiks Nacionalinis sporto muziejus (Musée National du Sport), skirtas Prancūzijos sporto istorijai.

Paplūdimiai ir lauko pramogos

Dėl žydrų vandenų ir šilto klimato Nicoje yra gražių paplūdimių, kurie vilioja lankytojus atsipalaiduoti ir pasimėgauti Viduržemio jūros dvelksmu. Plage Beau Rivage ir Plage du Castel yra populiarūs paplūdimiai, kuriuose galima maudytis ir degintis nepaliestose smėlio pakrantėse ir skaidriame vandenyje.

Ieškantiems aktyvesnių užsiėmimų, Nikė siūlo daugybę galimybių užsiimti aktyvia veikla lauke. Keliaukite į Parc de la Colline du Château – parką ant kalvos, iš kurio atsiveria miesto panorama. Tai puiki vieta piknikui ar ramiam žygiui. Nuotykių entuziastai gali tyrinėti stulbinantį Nicos kyšulį (Cap de Nice) – uolėtą kyšulį, puikiai tinkantį žygiams pėsčiomis ar nardymui.

Gastronomija ir naktinis gyvenimas

Nica – tai rojus maisto mėgėjams, siūlantis gastronominį rojų, kuriam įtaką daro tiek prancūzų, tiek Viduržemio jūros regiono virtuvė. Pasimėgaukite garsiaisiais miesto patiekalais, tokiais kaip socca (avinžirnių blynai) ir pissaladière (svogūnų pyragas). Paragaukite vietinio rožinio vyno ir pasimėgaukite tradiciniais Provanso patiekalais viename iš jaukių restoranų, įsikūrusių senamiestyje.

Saulei nusileidus Nikė atgyja ir čia verda naktinis gyvenimas. Mieste yra daugybė barų, klubų ir gyvos muzikos vietų, kuriose galima patenkinti įvairius skonius. Keliaukite į Cours Saleya rajoną, kur šurmuliuos barai ir restoranai, siūlantys skanius kokteilius ir gyvos muzikos pasirodymus. Kita populiari vieta, kur galima mėgautis gyvybingu naktiniu gyvenimu, yra Masséna aikštė su madingais barais ir klubais.

Naudingi patarimai lankantis Nicoje:

  1. Geriausias laikas apsilankyti: Nicos klimatas yra švelnus, todėl į ją galima vykti ištisus metus. Tačiau populiariausi yra vasaros mėnesiai nuo birželio iki rugsėjo, kurie pritraukia minias turistų. Jei norite ramiau praleisti laiką, apsvarstykite galimybę apsilankyti pavasario (balandžio-gegužės mėn.) arba rudens (rugsėjo-spalio mėn.) sezono metu.
  • Keliavimas: Nica turi gerai išvystytą viešojo transporto sistemą, įskaitant autobusus ir tramvajus, todėl po miestą keliauti lengva. Apsvarstykite galimybę įsigyti transporto bilietą, kad galėtumėte neribotai keliauti tam tikrą laiką. Taip pat galite išsinuomoti dviračius arba naudotis dalijimosi važiavimo paslaugomis trumpesniems atstumams įveikti.
  • Aprangos kodas: Lankydamiesi prabangiose įstaigose ar religinėse vietose rekomenduojama apsirengti šiek tiek oficialiau. Įsidėkite patogią vaikščiojimo avalynę, nes tikriausiai daug laiko praleisite tyrinėdami miestą pėsčiomis.
  • Saugumas: Kaip ir bet kurioje kitoje turistinėje vietovėje, būtina būti atsargiems ir saugoti savo daiktus. Stebėkite savo daiktus perpildytose vietose ir venkite atvirai demonstruoti vertingus daiktus.
  • Kalba: Nors oficiali kalba Nicoje yra prancūzų, turistinėse vietovėse plačiai kalbama angliškai. Išmokti kelias pagrindines prancūziškas frazes gali būti naudinga, o vietiniai gyventojai tai įvertins.

Nepakartojamas Nicos gamtos grožio, kultūros paveldo ir gyvybingos atmosferos derinys daro ją idealia vieta keliautojams. Nuo pasivaikščiojimo Anglijos promenada iki Vieille Ville tyrinėjimo ir vietinės virtuvės patiekalų – Nica žada įsimintiną patirtį, dėl kurios lankytojai trokš čia sugrįžti vėl ir vėl.