Gražiausias Turkijos korortinis miestas- Antalija ir jos nuostabiausios vietos

Antalija yra žavinga vieta, kurioje senovės istorija ir gamtos grožis dera puikiai. Vaizdingi paplūdimiai, senoviniai griuvėsiai, gyvybingi turgūs dėl šių veiksnių Antalija suteikia puikią patirtį keliautojams, ieškantiems tobulo poilsio ir pažinimo derinio. Leiskimės į virtualią kelionę po Antaliją ir susipažinkime su jos lankytinomis vietomis, kurias būtina aplankyti.

1. Kaleiçi

Savo pažintį pradėkite pačioje Antalijos senamiesčio širdyje, Kaleiçi. Šis gerai išsilaikęs istorinis rajonas – tai siaurų gatvelių labirintas su Osmanų imperijos laikų namais, žavingais boutique viešbučiais ir tradiciniais turkų restoranais. Vaikščiokite palei senovines miesto sienas ir atraskite užslėptų vietelių, tokių kaip Hadriano vartai – gražiai papuošta romėnų triumfo arka. Apžiūrėkite vaizdingą prieplauką ir pasimėgaukite tradicine turkiška arbata ar kava vietinėje kavinėje. Dėl kerinčios atmosferos ir architektūrinio grožio Kaleičio miestas yra privaloma lankytina vieta istorijos entuziastams ir kultūros ieškotojams.

2. Antalijos muziejus

Apsilankę Antalijos muziejuje, pasinerkite į turtingą Antalijos istoriją. Šiame apdovanojimus pelniusiame archeologijos muziejuje eksponuojama įspūdinga tūkstančius metų skaičiuojanti senovės Anatolijos artefaktų kolekcija. Žavėkitės sudėtingomis skulptūromis, senoviniais sarkofagais ir išskirtiniais juvelyriniais dirbiniais. Muziejuje taip pat rasite gerai išlikusių eksponatų iš netoliese esančių senovės miestų, tokių kaip Pergė, Aspendosas ir Sidė. Susipažinkite su įvairiomis regiono civilizacijomis, įskaitant hetitus, romėnus ir bizantiečius. Apsilankymas Antalijos muziejuje – tai įspūdinga kelionė laiku ir galimybė įvertinti vietovės archeologinius lobius.

3. Aspendos teatras

Vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo Antalijos yra Aspendos miestas. Aspendos pagrindinis objektas tai nepaprastai gerai išsilaikęs teatras, vienas seniausių romėnų teatrų pasaulyje. Grožėkitės šio architektūros šedevro, datuojamo II mūsų eros amžiumi ir didingumu. Nuostabios akustikos ir daugiau nei 15 000 sėdimų vietų teatre iki šiol rengiami koncertai ir spektakliai. Gyvo renginio stebėjimas šioje senovinėje aplinkoje – nepamirštama patirtis, suteikianti unikalų ryšį su praeitimi.

4. Düden kriokliai

Pabėkite nuo miesto šurmulio ir pasinerkite į gamtos grožį Düden kriokliuose. Šie kaskadiniai kriokliai, esantys visai netoli Antalijos, krisdami į Viduržemio jūrą sukuria hipnotizuojantį reginį. Apžiūrėkite viršutinį Düden krioklį, apsuptą vešlios žalumos, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Pasiplaukiokite valtimi arba pasimėgaukite ramiu pikniku prie Žemutinio Düden krioklio, kur vanduo galingai krinta į jūrą. Düden kriokliai – tai ramus prieglobstis, suteikiantis puikią galimybę atsipalaiduoti, pabūti gamtoje ir pasidaryti nuostabių nuotraukų.

5. Pergė

Pergės archeologinėje vietovėje, esančioje netoli Antalijos, galima aptikti senovinio miesto liekanų. Pasivaikščiokite po gerai išsilaikiusius griuvėsius ir pasigrožėkite senovinio teatro, romėnų pirčių ir monumentalių vartų didybe. Atraskite puikiai išlikusį stadioną, kuriame kadaise vykdavo lengvosios atletikos varžybos. Perge galima susipažinti su buvusių gyventojų kasdieniu gyvenimu – čia eksponuojamos sudėtingos mozaikos, statulos ir istoriniai artefaktai. Pasinerkite į turtingą šio senovinio miesto istoriją ir architektūrinius stebuklus ir įsivaizduokite, kokia galinga civilizacija čia klestėjo prieš daugelį amžių.

6. Konyaaltı paplūdimys

Konyaaltı paplūdimys – viena populiariausių Antalijos pajūrio vietų. Keletą kilometrų besitęsiantis natūralus paplūdimys siūlo puikų poilsio ir pramogų derinį. Gulėkite ant minkšto smėlio, gaiviai maudykitės turkio spalvos vandenyje arba užsiimkite vandens sportu, pavyzdžiui, plaukiojimu vandens motociklais ar skraidymu parasparniais. Paplūdimyje įsikūrusios kavinės, restoranai ir paplūdimio klubai, kuriuose galėsite paragauti gardžių vietinės virtuvės patiekalų ir pasigrožėti Viduržemio jūros panorama. Konyaaltı paplūdimys – tai smėlio ir vandens rojus ir fantastiška vieta pasimėgauti pakrantės grožiu.

7. Antalijos akvariumas

Antalijos akvariume, viename didžiausių akvariumų kompleksų Europoje, galima pasinerti į povandeninę stebuklų šalį. Įspūdingose ekspozicijose ir interaktyviuose ekranuose susipažinkite su įvairia jūrų gyvūnija iš viso pasaulio. Pasivaikščiokite povandeniniu tuneliu, kur jus apsups ryklių, rajų ir spalvingų žuvų sūkuriai. Atraskite unikalias ekosistemas, pavyzdžiui, tropinį atogrąžų mišką ir didžiausią pasaulyje tunelinį akvariumą. Akvariumas taip pat siūlo įdomių patirčių, pavyzdžiui, plaukiojimą su rykliais ir nardymo užsiėmimus. Nesvarbu, ar esate jūrų entuziastas, ar ieškote šeimai tinkamos pramogos, Antalijos akvariumas suteikia įtraukiančią ir edukacinę patirtį įvairaus amžiaus lankytojams.

8. Tunektepės keltuvas

Šiuo keltuvu leiskitės į vaizdingą kelionę į Tunektepės kalvos viršūnę. Mėgaukitės panoraminiais Antalijos pakrantės, išsiplėtusio miesto ir didingų Tauro kalnų vaizdais. Kildami aukštyn stebėkite, kaip kraštovaizdis po jumis skleidžiasi ir sukuria kvapą gniaužiančius vaizdus. Viršuje rasite apžvalgos terasas, restoraną ir kavinę, kur galėsite atsipalaiduoti ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Nesvarbu, ar apsilankysite dieną, ar vakare, Tunektepės keltuvas suteiks įsimintinų įspūdžių ir unikalią Antalijos gamtos grožio pusę.

Antalija – tai žavių lankytinų vietų lobynas, kuriame dera senovės stebuklai, gamtos grožis ir nuostabus pajūris. Nuo istorinio Kaleičio žavesio tyrinėjimo iki pasinėrimo į krioklių, paplūdimių ir archeologinių vietovių grožį – Antalija siūlo turtingą įspūdžių derinį, kuris paliks neišdildomą įspūdį jūsų kelionėje po Turkijos Viduržemio jūros auksą.