Turkijos sostinė Ankara ir jos lankomiausios vietos

Ankaros, Turkijos sostinės, mieste turtinga istorija dera su šiuolaikiniu rafinuotumu. Ankara siūlo daugybę lankytinų vietų – nuo senovinių griuvėsių ir didingų paminklų iki šurmuliuojančių turgų ir kultūros erdvių. Pasilikite ir sužinosite ką verta aplankyti Ankaroje ir ko ne.

1. Anıtkabir

Kelionę Ankaroje pradėkite apsilankymu Anıtkabir, šiuolaikinės Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Atatiurko mauzoliejuje. Šis monumentalus kompleksas yra nacionalinio pasididžiavimo simbolis ir pagerbia mylimą šalies vadovą. Apžiūrėkite didžiulį kiemą, muziejų, kuriame eksponuojami asmeniniai Atatiurko daiktai, ir Garbės salę, kurioje yra jo kapas. Dėl įspūdingos architektūros ir ramios aplinkos Anıtkabir yra apmąstymų ir pagarbos vieta, suteikianti vertingų žinių apie Turkijos istoriją ir Turkijos Respublikos idealus.

2. Ankaros citadelė

Ankaros citadelė, dar vadinama Ankaros pilimi, yra įspūdinga senovinė tvirtovė, iškilusi ant kalvos, nuo kurios atsiveria miesto panorama. Iš šios istorinės vietos, datuojamos romėnų laikais, atsiveria Ankaros ir jos apylinkių panorama. Įeikite pro įspūdingus vartus ir pasivaikščiokite siauromis gatvelėmis su tradiciniais namais, parduotuvėmis ir žaviomis kavinėmis. Atraskite gerai išlikusią Alaaddino mečetę ir laikrodžio bokštą, kurie yra svarbūs citadelės objektai. Ankaros citadelė liudija turtingą miesto paveldą ir priverčia susimąstyti apie jo praeitį.

3. Atatiurko miškų ūkis ir zoologijos sodas

Ankaros pakraštyje esančiame Atatiurko miške ir zoologijos sode, didžiulėje rekreacinėje zonoje, galite pabėgti nuo šurmuliuojančio miesto ir pasinerti į gamtą. Šiame erdviame parke, dar vadinamame Atatürk Orman Çiftliği, įrengti gražūs pasivaikščiojimo takai, iškylų vietos ir natūralios žaliosios erdvės. Apžiūrėkite zoologijos sodą, kuriame gyvena įvairūs gyvūnai, įskaitant liūtus, meškas ir įvairias paukščių rūšis. Aplankykite istorinius ūkio pastatus, įskaitant Atatiurko namą-muziejų, kuriame kadaise gyveno Mustafa Kemalis Atatiurkas. Atatiurko miškų ūkis ir zoologijos sodas – tai ramus prieglobstis, kuriame galima atsipalaiduoti ir užsiimti šeimai draugiška veikla lauke.

4. Kızılay aikštė

Kızılay aikštė – šurmuliuojanti centrinė miesto aikštė ir komercinis centras. Neskubėdami pasivaikščiokite judriomis gatvėmis, kuriose gausu parduotuvių, restoranų ir kavinių. Pasigrožėkite žymiuoju Kızılay paminklu – įspūdinga statula, simbolizuojančia Ankaros širdį. Ištyrinėkite netoliese esančias gatves ir apsilankykite populiariame Tunali Hilmi prospekte, garsėjančiame madingais butikais, knygynais ir audringu naktiniu gyvenimu. Kızılay aikštė yra gyvybinga susibūrimo vieta, puikiai tinkanti susipažinti su šiuolaikine miesto kultūra, pasimėgauti vietinės virtuvės patiekalais ir apsipirkti unikalių suvenyrų.

5. Ankaros romėnų pirtys

Ankaros senovės romėnų pirtys, žinomos kaip Romėnų pirčių muziejus arba „Ancyra Thermae”. Šie gerai išsilaikę griuvėsiai leidžia susipažinti su romėnų epochos maudymosi ir socialiniais papročiais. Apžiūrėkite kompleksą, kurį sudaro karštos ir šaltos patalpos, persirengimo kambariai ir požeminės kameros. Grožėkitės sudėtingomis mozaikinėmis grindimis ir laiko išbandymus atlaikiusiais architektūriniais elementais. Muziejuje taip pat yra informatyvių eksponatų, kurie atskleidžia romėnų laikotarpio kasdienį gyvenimą ir kultūrą. Apsilankymas Ankaros romėnų pirtyse – tai įspūdinga kelionė į praeitį.

6. Haci Bayram mečetė

Pasinerkite į dvasinę Haci Bayram mečetės, vienos svarbiausių Ankaros religinių vietų, atmosferą. Ši Osmanų imperijos laikų mečetė skirta Haci Bayram Veli, svarbiam turkų veikėjui. Įėję į vidų pasigrožėkite elegantiška architektūra, sudėtinga kaligrafija ir gražiais plytelių darbais, kurie puošia interjerą. Apžiūrėkite ramų kiemą ir tapkite pamaldumo ritualų liudininkais. Mečetės komplekse taip pat yra muziejus, kuriame eksponuojami su Haci Bayram Veli gyvenimu ir mokymu susiję eksponatai. Apsilankę Haci Bairamo mečetėje galėsite susipažinti su Ankaros dvasiniu palikimu.

7. Atatiurko namas

Apsilankę Atatiurko namuose susipažinkite su Mustafos Kemalio Atatiurko, garbingo šiuolaikinės Turkijos lyderio, gyvenimu. Ši išlikusi rezidencija, esanti Ankaros Çankaya rajone, buvo oficiali Atatiurko rezidencija jo prezidentavimo laikotarpiu. Įeikite į vidų ir apžiūrėkite kambarius, baldus ir asmeninius daiktus, kurie leidžia pažvelgti į asmeninį Atatiurko gyvenimą. Namas liudija Atatiurko viziją ir jo vaidmenį formuojant šiuolaikinę Turkiją. Tyrinėdami Atatiurko namą turėsite unikalią galimybę suprasti žmogų, lėmusį šalies transformaciją, ir įvertinti jo neišdildomą palikimą.

Ankaros istorinės vietovės, kultūros institucijos ir gyvybinga atmosfera siūlo lankytojams daugybę įspūdžių. Nuo pagarbos nacionaliniams didvyriams Anıtkabir ir senovinių griuvėsių tyrinėjimo iki pasinėrimo į miesto kultūrinį paveldą – Ankara kviečia keliautojus atskleisti turtingą istorijos, meno ir šiuolaikinio gyvenimo vaizdą.