Gruzija – lankytinos vietos ir kiti patarimai

Europos ir Azijos kryžkelėje įsikūrusi Gruzija yra žavinga šalis, pasižyminti turtinga istorija, kultūra ir gamtos grožiu. Nuo senovinių urvinių miestų iki snieguotų viršūnių ir gyvybingų miestų – Gruzija keliautojams siūlo daugybę įspūdingų vietų. Šiame straipsnyje leisimės į virtualią kelionę ir atrasime kelias vietas Gruzijoje, kurias būtina aplankyti, taip pat pasidalinsime vertingais patarimais, kurie užtikrins nepamirštamus įspūdžius šioje šalyje.

Tbilisis – žavinga sostinė

Mūsų nuotykis prasideda Tbilisyje, Gruzijos sostinėje ir didžiausiame mieste. Tbilisis – tai harmoningas senovės istorijos ir šiuolaikinio gyvybingumo derinys. Vaizdingas senamiestis su grįstomis gatvelėmis ir spalvingais pastatais nukelia lankytojus į praeitį. Nuo ant kalvos stūksančios Narikalos tvirtovės atsiveria miesto panorama. Nepraleiskite žymiųjų sieros pirčių, kuriose galite pasimėgauti tradicinėmis SPA procedūromis.

Batumis – Gruzijos Rivjera

Juodosios jūros pakrantėje įsikūręs Batumis yra kurortinis miestas, garsėjantis įspūdinga modernia architektūra ir gyvybinga atmosfera. Pasivaikščiokite Batumio bulvaru – gražia promenada, apsodinta palmėmis, skulptūromis ir fontanais. Mieste taip pat yra nuostabūs botanikos sodai, Batumio delfinariumas ir Abėcėlės bokštas, kuriame pagerbta unikali Gruzijos abėcėlė.

Svanetija – didingas kalnų grožis

Gamtos entuziastams ir nuotykių ieškotojams būtina aplankyti Svanetiją. Kaukazo kalnuose esančiame UNESCO pasaulio paveldo objekte atsiveria įkvepiantys kraštovaizdžiai ir galima susipažinti su senovės gruzinų tradicijomis. Tyrinėkite Mestijos viduramžių bokštus, leiskitės į žygius po nepaliestus slėnius ir atraskite atokų Ušgulio kaimą – vieną iš aukščiausiai gyvenamų gyvenviečių Europoje.

Kachetija – vyno šalis

Gruzijos Kachetijos vyno regionas – tai rojus enofilams. Šiame žavingame regione, kuriame auga daugiau kaip 500 vynuogių veislių, yra vynuogynų, vyno daryklų ir žavių kaimelių. Aplankykite ant kalvos įsikūrusį Sighnaghi miestą, vadinamą „Meilės miestu”, ir dalyvaukite vyno degustacijose bei tradicinėse šventėse. Nepamirškite išbandyti unikalaus vyno gamybos būdo qvevri, kai vynas rauginamas dideliuose moliniuose induose, palaidotuose po žeme.

Kazbegi – Alpių ramybė

Didžiųjų Kaukazo kalnų širdyje įsikūręs Kazbegis (Stepantsminda) yra žygeivių ir gamtos mylėtojų rojus. Svarbiausias objektas – kultinė Gergečio Trejybės bažnyčia, dramatiškai iškilusi ant kalvos, kurios fone stūkso galingas Kazbeko kalnas. Leiskitės į vaizdingus žygius, kad pamatytumėte nuostabius krioklius, žaliuojančius slėnius ir kvapą gniaužiančius vaizdus. Vietinių gyventojų svetingumas suteikia įspūdžiams papildomo žavesio.

Kutaisis – istorinė didybė

Kutaisis, antras pagal dydį Gruzijos miestas, yra kupinas istorijos ir kultūrinės reikšmės. Apžiūrėkite į UNESCO sąrašą įtrauktą Bagrati katedrą ir Gelati vienuolyną, kurių abiejų istorija siekia viduramžius. Pasivaikščiokite žaviomis senamiesčio gatvelėmis ir apsilankykite gyvybingame ūkininkų turguje. Netoliese esantys lankytini objektai – Prometėjo urvas, didžiulė požeminė stebuklų šalis, ir vaizdingas Okatse kanjonas, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai ir siūlomi įspūdingi žygiai pėsčiomis.

Vardzia – olų vienuolyno kompleksas

Pietų Gruzijos uolose pasislėpęs Vardzia yra nepaprastas urvinis vienuolyno kompleksas, iškaltas uolos sienoje. Šiame senoviniame stebukle, datuojamame XII a., yra daugybė tunelių, kamerų ir gražiai freskomis išpuoštų bažnyčių. Tyrinėkite vingiuotus koridorius, grožėkitės sudėtingais meno kūriniais ir įsivaizduokite vienuolių, kadaise gyvenusių šioje dvasinėje šventovėje, gyvenimą. Nuo šios vietos atsiverianti panorama tiesiog gniaužia kvapą.

Uplistsikė – senovinis olų miestas

Grįžkite į praeitį ir aplankykite Uplistsikhe – senovinį uolų miestą, esantį netoli Gorio. Šioje nepaprastoje archeologinėje vietovėje galima pamatyti sudėtingą uoloje iškaltų urvų, gatvių, gyvenamųjų namų ir šventyklų tinklą. Uplistsichė datuojama I tūkstantmečiu prieš mūsų erą, todėl čia galima susipažinti su ikikrikščioniškąja Gruzijos istorija. Vaikščiokite siauromis gatvelėmis, užlipkite į senovinį teatrą ir grožėkitės išlikusiomis freskomis. Nuo viršaus atsiveriantis vaizdas į aplinkinį slėnį kelia baimę.

Patarimai keliaujant po Gruziją:

  • Transportas: Viešojo transporto paslaugos Gruzijoje yra patikimos, tačiau automobilio nuoma suteikia daugiau lankstumo, ypač tyrinėjant atokias vietoves.
  • Virtuvė: Pasimėgaukite gruzinų virtuve, garsėjančia sodriu skoniu ir unikaliais patiekalais, pavyzdžiui, chačapuri (sūriu įdaryta duona) ir chinkali (koldūnai).
  • Vietos etiketas: Gruzinai garsėja šiluma ir svetingumu. Lankantis bažnyčiose įprasta išgerti tostą su vynu ir būti pagarbiems.
  • Kalba: Nors daugelis gruzinų kalba angliškai, išmokti kelias pagrindines frazes gruzinų kalba bus vertinga ir padės orientuotis šalyje.
  • Saugumas: Gruzija iš esmės yra saugi, tačiau visada pravartu imtis atsargumo priemonių, pavyzdžiui, saugoti savo daiktus žmonių perpildytose vietose ir naudotis patikimomis transporto paslaugomis.

Gruzijos kraštovaizdžio įvairovė, turtinga istorija ir šiltas svetingumas daro ją patrauklia vieta keliautojams. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovines Tbilisio gatves, ar keliaujate pėsčiomis po didingus Svanetijos kalnus, ar mėgaujatės Kachetijos vyno regiono skoniais, Gruzija žada nepamirštamų įspūdžių kiekviename žingsnyje. Taigi susikraukite lagaminus, pasinerkite į Gruzijos kultūrą ir leiskitės į nuotykį, kuris paliks neišdildomų prisiminimų. Gruzija laukia jūsų atradimų!