Mažojo Liuksemburgo gražiausios vietos

Liuksemburgas, įsikūręs pačioje Europos širdyje, vilioja keliautojus savo pasakiškais kraštovaizdžiais, turtinga istorija ir gyvybinga kultūra. Nepaisant nedidelio dydžio, šioje Didžiojoje Hercogystėje yra daugybė lankytinų vietų, kurios sudomins kiekvieną. Šiame straipsnyje supažindinsime su privalomomis aplankyti Liuksemburgo vietomis, kurios žada nepamirštamą kelionę po kerinčio grožio šalį.

1. Liuksemburgo miestas

Pažintį su Liuksemburgu pradėkite Liuksemburgo mieste – šalies sostinėje ir kultūros centre. Į UNESCO sąrašą įtrauktas senamiestis, vadinamas Ville Haute, yra siaurų gatvelių, žavių aikščių ir istorinių paminklų labirintas. Pasigrožėkite įspūdingais Casemates du Bock, požeminių įtvirtinimų tinklu, ir pasigėrėkite Alzette slėnio panorama nuo Chemin de la Corniche, dažnai vadinamo „gražiausiu Europos balkonu”. Aplankykite Didžiojo kunigaikščio rūmus ir pasinerkite į turtingą miesto paveldą Nacionaliniame istorijos ir meno muziejuje.

2. Vianden pilis 

Joks apsilankymas Liuksemburge neapsieina be kelionės į Vianden pilį – nuostabią viduramžių tvirtovę, įsikūrusią vaizdingame Our slėnyje. Viena įspūdingiausių Europos pilių Vianden gali pasigirti turtinga istorija, siekiančia X amžių. Apžiūrėkite jos didingas sales, bokštus ir kiemus bei mėgaukitės kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžio vaizdais. Nepraleiskite Viktoro Hugo namų – muziejaus, skirto garsiam prancūzų rašytojui, kuris įsimylėjo šią pilį.

3. Mulertalio regionas – mažoji Liuksemburgo Šveicarija

Atraskite gamtos stebuklus Mülertalio regione, dažnai vadinamame „mažąja Liuksemburgo Šveicarija”. Ši kerinti vietovė garsėja stulbinančiais uolų dariniais, samanomis apaugusiais miškais ir vingiuotais upeliais. Keliaukite pažymėtais pėsčiųjų takais, kurie vingiuoja per regioną ir veda prie paslėptų perlų, tokių kaip Schiessentümpel krioklys, siurrealistinio grožio Schiessentümpel tiltas ir vaizdingas Mullerthal kaimelis.

4. Echternachas

Seniausias Liuksemburgo miestas, įsikūręs ant Sūro upės kranto. Apžiūrėkite gerai išsilaikiusį viduramžių centrą, pasivaikščiokite po žavias aikštes ir pasigrožėkite romėniškojo stiliaus šedevru – Šventojo Villibrodo bazilika. Miestas taip pat garsėja kasmetine šokių procesija – šimtmečių senumo tradicija, UNESCO pripažinta nematerialiuoju kultūros paveldu.

5. Liuksemburgo Ardėnai

Sodrių miškų, kalvų ir vaizdingų kaimelių regionas. Pasinerkite į gamtos ramybę keliaudami pėsčiomis ar dviračiais po didžiules Ardėnų platybes. Atraskite vaizdingą Klervo kaimą su garsia pilimi ir įspūdinga fotografijų paroda „Žmogaus šeima”. Tyrinėkite vaizdingus Miulertalio tako kraštovaizdžius ir pasinerkite į gamtos grožį.

6. Mozelio slėnis

Pamaloninkite šio regiono, garsėjančio vynuogynais, žavingais kaimais ir vingiuojančia Mozelio upe, grožiu. Neskubėdami plaukite upe pro nuostabius kraštovaizdžius ir vaizdingus vyndarių kaimelius, tokius kaip Remichas ir Grevenmacheris. Paragaukite gardžių vietinių vynų ir pasinerkite į ramią šio vaizdingo Liuksemburgo kampelio atmosferą.

7. Bocko kazematai

Įspūdingas požeminių tunelių ir įtvirtinimų tinklas Liuksemburgo mieste – Bock Casemates. Iš pradžių pastatyti kaip gynybinė tvirtovė, šie kazematai leidžia žaviai pažvelgti į šalies karinę praeitį. Tyrinėkite vingiuotus tunelius, kopkite į panoraminius bokštus ir įsivaizduokite gyvenimą tvirtovės sienose.

Liuksemburgas, pasižymintis įvairiomis lankytinomis vietomis – nuo pasakiškų pilių iki vaizdingų slėnių ir istorinių miestų – žada įsimintiną kelionę kiekvienam keliautojui. Pasinerkite į turtingą šalies istoriją, tyrinėkite kvapą gniaužiančius gamtovaizdžius ir mėgaukitės šiltu šalies žmonių svetingumu. Liuksemburgas – tai šalis, kuri pavergs jūsų širdį ir paliks ilgesį.