Ką aplankyti Rygoje su vaikais?

Planuojate savaitgalį ar ilgesnę išvyką į Rygą su vaikais? Galbūt jau estate ne kartą buvę šiame mieste ir norite atrasti naujas dar nematytas vietas, kurios būtų tobulas pasirinkimas kelionei su vaikais? Turime Jums puikių pasiūlymų! Pramogos vaikams Rygoje: muziejai ir atrakcionai, zoologijos sodai ir vandens parkai, uždarų patalpų pramogų centrai ir lauko žaidimų aikštelės – šiame straipsnyje aptarsime plačiaui, kur geriausia lankytis Rygoje geru planuojant šeimos kelionę.

Nuo nuostabių pramogų ir nuotykių parkų iki įvairių pramogų, parodų ir įdomių dirbtuvių vaikams ir suaugusiesiems – šis gidas Jums pasiūlys unikalias ir jaudinančias stoteles šeimoms Latvijos sostinėje.

Latvijos gamtos istorijos muziejus

Latvijos gamtos istorijos muziejus bus tinkama stotelė Rygoje vaikams pramogauti ir tikrai nebus nuobodu ir suaugusiesiems. Muziejus siūlo įvairias ekskursijas šeimoms. Pavyzdžiui, rengiama ekskursija šeimai, lydimai muziejaus gido, kurios metu bus apžiūrėtos ekspozicijos „Latvijos paukščiai”, „Pasaulio gyvūnai”, „Vabzdžių pasaulis”, taip pat galima kreiptis dėl edukacinės pamokos šeimoms, kurios metu, apžiūrėjus ekspozicijas, būtų galimybė dalyvauti rankdarbių gamyboje.

Rygos zoologijos sodas

Zoologijos sodas – puiki vieta praleisti laisvą dieną su šeima! Rygos zoologijos sodas įsikūręs Rygos priemiestyje Mežaparke – pušyne ant Kyšezerio ežero kranto. Už įėjimo vartų, pastatytų 1912 m., gyvena daugiau kaip 3 000 gyvūnų iš įvairių žemynų. Kiekvienas apsilankymas šiame zoologijos sode atneš Jums kokią nors staigmeną ir naujo atradimo džiaugsmą. Tik keli centimetrai stiklinės sienos skiria lankytojus nuo didžiausių pasaulyje tigrų rūšies atstovo – Amūro tigro, vardu Augustas, arba gausios liūtų šeimos. Čia povai mojuoja savo šlovinga uodega, neklaužados ožiukai nuolat žaidžia, mažos beždžionėlės mokosi žengti pirmuosius žingsnius, o ruoniukai išmoksta naujų gudrybių

Rygos automobilių muziejus

Didelių ir mažų automobilių entuziastams Rygos automobilių muziejus bus tarsi mažas rojus žemėje. Muziejuje galėsite pamatyti ir sužinoti apie daugiau nei 100 unikalių transporto priemonių, taip pat pasigrožėti modernia ekspozicija. Vaikams Rygos automobilių muziejuje siūlomas interaktyvus žaidimas „Kelionė po muziejaus ir automobilių istoriją”, įvairios įdomios ekskursijos, vakarėliai, taip pat vaikai gali dalyvauti keliuose pramoginiuose ir edukaciniuose užsiėmimuose.

Didžiausios viešosios žaidimų aikštelės

Įtemptą darbo dienos vakarą ar ramų savaitgalio rytą galite praleisti vienoje iš gerai žinomų Rygos vaikų žaidimų aikštelių, kuriose rasite įvairių atrakcionų ir žaidimų įvairaus amžiaus ir pramogas mėgstantiems vaikams.

Centro sporto kvartalas – Krišjāņa Barona iela 116A, Ryga, LV-1012

Pramogų parkas „Apollo Skypark”

„Apollo Skypark” – tai nauja vieta, kurioje šeimos pramogos Rygoje įgauna naują pavidalą. Šis atrakcionų parkas yra didžiausias Baltijos šalyse uždaras pramogų centras, įsikūręs prekybos centre „Domina”.  Skyparko pasiūla labai plati, sakytume, net milžiniška. Jei Latvijos vaikai turėjo Disneilendą, tai „Skypark” yra visai netoli jo. Pramogų parke yra batutų centras, autodromas, kino teatras ir vaikų pramogų parkas keturių aukštų namo aukštyje.

Tiek ledų kavinėje, tiek restorane galėsite patenkinti savo skonio receptorius. „Apollo Skypark” taip pat turi vakarėlių kambarius, kuriuose galima švęsti gimtadienius, vardadienius ir visas svarbiausias šeimos šventes!

Uždaras batutų parkas „Jump Space”

Darbo dienų vakarais ar švenčių popietėmis čia gerai praleis laiką visai šeimai! Pirmasis Latvijoje batutų parkas „Jump Space” dabar yra ypač populiari vieta Rygoje. Batutų parkas savo klientams siūlo putų baseinus su įvairiomis pramogomis, minkštus elementus pasivaikščiojimams ir kovoms, laipiojimo sieneles bei platformą triukams atlikti!

Adresas: Krasta iela 52, Ryga, LV-1003

Pramogų parkas „Mary maris”

Pramogų parkas „MaryMaris” – tai unikali vieta Rygoje, kurioje galite linksmintis ir būti nerūpestingi su visa šeima. Čia galėsite pramogauti įvairiuose atrakcionuose, pavyzdžiui, kamuoliukų baseine, tinkluose, čiuožyklose, įspūdingame labirinte, vaikai galės šokinėti ant batuto, varžytis, kartu leisti laiką restorane ir švęsti įvairias progas organizuodami vakarėlius. Pramogos siūlomos įvairaus amžiaus vaikams.

Adresas: Maskavas iela 257, Rīga, LV-1063

Nuotykių parkas „Nuotykių zona”

Prekybos centro „Akropole Alfa” patalpose rasite įspūdingą nuotykių parką „Adventures zone”. Čia rasite batutų, stebuklų labirintą, nindzių kliūčių ruožą, laipiojimo sieneles, kamuoliukų baseinus, kūrybinius žaidimus ir dar daugiau! Nuotykių zonoje taip pat veikia jauki kavinukė tiems, kurie nori ramiai ir skaniai praleisti laisvalaikį.

Adresas: T/p „Akropole Alfa ” Brīvības gatve 372, Rīga, LV-1006

„Lido” poilsio centras

Jau daugiau nei 20 metų „Lido” poilsio centras yra vienas žinomiausių ir populiariausių Rygos šeimos pramogų centrų. Čia veikia penkios atskiros karuselės, autodromas, miniatiūriniai automobiliai, ponių sodas, dviračiai, batutai ir valtys! Žinoma, būtina apsilankyti populiariame restorane, kuriame kiekvienas, leidžiantis laisvalaikį Lido pramogų centre, ras kokį nors skanėstą.

Adresas: Krasta iela 76, Ryga, LV-1019

Latvijos geležinkelių istorijos muziejus

Jei vaikus žavi traukinių pasaulis, tinkama vieta kvapą gniaužiančiai ekskursijai bus Latvijos geležinkelių istorijos muziejus. Naudodamiesi specialiais žemėlapiais, šeimos gali susipažinti su stoties palydovo darbu, taip pat įlipti į traukinio vagoną ir klausytis istorijų apie traukinius, žiūrėti filmus bei žaisti žaidimų aikštelėse.

Adresas: Užvaras bulvāris 2A, Ryga, LV-1048

Šeimos pramogų parkas „Adventica”

Šeimos pramogų parkas „Adventica” įsikūręs prekybos centro „Olimpia” 2-ajame aukšte. Mažieji pramogaus kūdikių kambaryje arba kamuoliukų zonoje, o vyresnieji galės naudotis kartodromu, didžiule žaidimų aikštele, interaktyviais žaidimais, batutais, dizaino kambariu ir kitomis pramogomis!

Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi

Tikriausiai pati latviškiausia vieta! Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi, įkurtas beveik prieš 100 metų, atskleidžia istorinius Latvijos žmonių gyvenimo vaizdus. Tai bus ideali vieta lėtam ir pažintiniam pasivaikščiojimui, tačiau muziejus taip pat siūlo daugybę įvairių ekskursijų, įskaitant šventes arba, pavyzdžiui, pažintinę ekskursiją po vieną iš Latvijos regionų. Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi taip pat Jums gali pasiūlyti keletą interaktyvių programų su įdomiais praktiniais užsiėmimais ir, žinoma, demonstracijomis.

Adresas: Brīvdabas iela 21, Rīga, LV-1024

Rygos botanikos sodas

Vieta, kur visi gamtos mylėtojai gali giliai atsikvėpti! Rygos botanikos sodas pagalvojo apie visus savo lankytojus – nuo tų, kurie nori ramiai pasivaikščioti, iki tų, kurie nori dalyvauti pažintinėse teminėse ekskursijose, pavyzdžiui, „Kur augalai sutinka drugelius”, „Nuodingieji augalai Latvijos ir pasaulio floroje” ir „Labas rytas, medžiai!”

Adresas: Kandavas iela 2, Ryga, LV-1083

Nuotykių parkas „Mežakaķis”

Šeimų, mėgstančių aktyvų poilsį gryname ore, nenuvils nuotykių parkas „Mežakaķis”, esantis Rygoje, Mežaparke! Čia įrengtos aštuonių skirtingų sudėtingumo lygių trasos, tinkančios ir suaugusiesiems, ir vaikams. Kiekvienos trasos pabaigoje alpinistus pasitinka nusileidimas specialiu riedėjimo lynu.

Adresas: Mežaparks, Ryga, LV-1014

Šokolado meistriškumo kursai iš „Taste Caps“

Ne paslaptis, kad vaikai mėgsta saldumynus. Taigi puikus būdas išmokyti vaiką ko nors naujo – susieti tai tiesiogiai su saldumynais. Gera idėja – bendri šokolado meistriškumo kursai visai šeimai, kurių metu galite kartu pasigaminti savo šokolado plyteles.

Šokolado meistriškumo pamokoje „Taste Caps Chocolate” visa šeima išgirs įdomių faktų ir istorijų apie šokoladą ir jo gamybą „CAPS!” šokolado fabrike. Žinoma, savo skanėstus galėsite parsinešti namo ir parodyti likusiems šeimos nariams.

Pabėgimo kambarys visai šeimai

Pabėgimo kambariai arba užduotys – tai šiuolaikiška pramoga, tinkama maždaug 4 žmonių grupėms. Tai žaidimas, kurio pagrindinis tikslas – ištrūkti iš kambario. Tai reikia padaryti per valandą ieškant įvairių užuominų, paslėptų raktų, mįslių ir pan. Tai tikras komandinis darbas, kurį turėtų atlikti visa šeima kartu.

Jei vaikai jau paaugo ir nori žaisti detektyvus, tai gali būti puiki pramoga visai šeimai kartu. Paieškas galite pasirinkti pagal norimą temą – yra pabėgimo kambarių su skirtingomis personažų temomis, mokslo užduočių, siaubo užduočių ir t. t.

Kvestas taip pat yra puiki dovana šeimai per šventes. Pavyzdžiui, su quest dovanų kortele šeima galės išsirinkti pabėgimo kambarį iš 5 skirtingų įmonių Rygoje.

Latvijos mokslų akademijos apžvalgos aikštė

Rygoje yra daugybė būdų, kaip pasiūlyti įdomias veiklas vaikams ir visai šeimai. Tiems, kurie nebijo aukščio, rekomenduojame nueiti į Latvijos mokslo akademijos apžvalgos aikštelę.

Nusipirkus bilietus, reikia nueiti prie lifto ir pakilti į 15 aukštą. Tada pėsčiomis reikia užlipti dar du aukštus, kol pasieksite apžvalgos aikštelę. Galėsite pasigrožėti nuostabiu Rygos centro ir Dauguvos upės vaizdu.

Šį poilsį vadiname edukaciniu, nes vaikai turės galimybę pamatyti miestą iš viršaus. Tai geras būdas lavinti gebėjimą orientuotis ir rasti vietoves. Tėvai galėtų parodyti vaikams ir mokyti juos atpažinti įvairias Rygos vietas, pavyzdžiui, Geležinkelio tiltą, Nacionalinę biblioteką, Centrinį turgų ir t. t.

Apsilankykite įspūdingame muziejuje „Iliuzijos kambariai“

Ieškant, ką smagaus nuveikti Rygoje su vaikais, iliuzijų muziejai visada yra geras pasirinkimas. Tai žavus iliuzijų muziejus, kuriame galima pamatyti ir išbandyti įvairiausias iliuzijas. Žinoma, taip pat galėsite jas nufotografuoti savo prisiminimams.

Galėsite pamatyti tokius kambarius kaip „Vaikščiojimo ore” kambarys, „Tornado tunelio” kambarys, diskotekų kambarys, mirguliuojantis veidrodžių labirintas ir kt. Ši vieta kupina magijos ir vaikai neabejotinai ją įvertins.

Įdomi veikla Rygoje

Vaikai labiausiai nori smagiai praleisti laiką, o jei tai galite daryti su draugais ar šeima, tai yra dar svarbiau. Pagrindinis pagrindinis linksmybių tikslas dažniausiai yra gerai praleisti laiką ir patirti gerų nuotykių. Štai mūsų rekomendacijos, ką smagaus veikti Rygoje su vaikais.

Patirkite virtualią realybę su VR žaidimais

Virtualioji realybė – tai moderni ir visiškai nauja pramogų forma, kuri patiktų vaikams. VR žaidimai suteikia galimybę ne tik patirti virtualiąją realybę, bet ir daryti tai linksmai – žaisti įvairius žaidimus.

Svetainėje yra keli kambariai, kuriuose VR paslaugas galite išbandyti privačiai. Taip pat yra kambarių su specialiai įrengtomis lenktynių zonomis, jei norite išbandyti lenktynių žaidimus. Galima rinktis iš 10 skirtingų žaidimų, įskaitant nuotykių, šaudymo, bokso, zombių ir kitus.

Pasivažinėjimas drifto triračiu

„Drifto salėje” galima pasivažinėti drifto triračiais 3000 kv. m ploto uždaroje trasoje. Triračiai suteikia galimybę visiems mėgautis kontroliuojamu šoniniu slydimu be jokios išankstinės patirties ar specialaus pasiruošimo. Tereikia geros nuotaikos, noro varžytis ir gauti adrenalino!

Šiuose triračiuose sumontuotas elektrinis variklis, galintis išvystyti maksimalią 1000 W galią ir pasiekti iki 50 km/val. greitį. Specialiai suprojektuota važiuoklė leidžia kontroliuoti valdymą net ir šoninio slydimo režimu. Drifto salėje taip pat gali vykti vaikų šventės. Wolftrike triračiai skirti vaikams nuo 125 cm ūgio, tačiau yra ir kitų užsiėmimų, kurie visiškai prieinami visiems.

Atkrintamųjų varžybų arena futbolo mėgėjams

„Playoff Arena” – tai vieta, kurioje su visa šeima galite mėgautis įvairia veikla. Ypač daug dėmesio čia skiriama futbolo aikštei – ne veltui ji vadinama futbolo rojumi. Futbolo aikštės čia padengtos dirbtine žole, o aplink aikštę įrengti tinklai ir aptvarai.

Futbolo entuziastams taip pat galima surengti vaikų vakarėlius. Be to, yra specialių šeimų dienos pasiūlymų, kuriuose kartu galite išbandyti daugiau nei 100 skirtingų žaidimų. Nuobodžiauti tikrai nebus kada!

Kruizas katamaranu Rygos kanalu

Dar vienas smagus užsiėmimas Rygoje su vaikais – pasiplaukiojimas katamaranu. Rygos kanale galima mėgautis įvairiais vandens malonumais. Šeimoms su vaikais geriausias pasirinkimas gali būti kruizas katamaranu po Rygos centrą.

Šiame maršrute pamatysite legendinį Centrinio turgaus rajoną, puošnią senamiesčio architektūrą ir pramoninę Andrejostos aplinką.

Įdomiausia tai, kad katamaranus gana lengva valdyti, todėl vairuoti galės ir vaikai. Šią pramogą paprastai galima išbandyti pačioje Rygos širdyje, Bastejkalns kanalo prieplaukoje.

Wakeparkas ir vandens parkas Mārupėje

Vos už 20 minučių kelio nuo Rygos centro esančioje Mārupėje įsikūręs didžiausias Baltijos šalyse vandens pramogų parkas. Jį galima pamatyti šioje nuotraukoje, nors reikėtų paminėti, kad tai daugiausia vandenlenčių parkas. Jame įrengtos trys vandenlenčių trasos, todėl gerai praleisti laiką gali visa šeima.

Be to, čia yra tokių pramogų kaip pirtis ir didelės SUP lentos, todėl taip pat galite mėgautis ramia vandens pramoga. Taip pat yra vasaros baras ir kavinė.

Centro sporto kvartalas, vaikų žaidimų aikštelė

Žaidimų aikštelės yra gera vieta vaikams bėgioti ir linksmintis. Rygos centre vienas iš lankomiausių parkų jau kurį laiką yra Centro sporto kvartalas. Toliau pateiktoje nuotraukoje matyti, kiek daug vietos skirta šiam parkui. Vaikai čia gali bėgioti, vaikščioti, ropoti ir važinėtis visą dieną.

Ši aikštelė suskirstyta į skirtingas dalis – yra futbolo aikštė, tinklinio tinklai, riedlenčių parkas, pritaikytas įvairaus lygio riedlenčių entuziastams. Ir, žinoma, pati žaidimų aikštelė, kurioje galima suptis, čiuožti nuo kalnelių, ropoti švediškomis sienelėmis ir dar daugiau.

Daugiau nebereikia ieškoti, ką veikti Rygoje! Čia rasite visą sąrašą veiklų, kurias galite išbandyti! Ryga yra puiki vieta šeimai su vaikais, ir mieste yra daug įdomių vietų, kurias galima aplankyti su mažaisiais.

Tikimės, kad šis straipsnis jums buvo naudingas ir dabar žinote, ką smagaus veikti Rygoje su vaikais ir kaip juos užimti!