Kelionė į Maldyvus

Tikrai ne paslaptis, kad daugumai mūsų „Maldyvai“ asocijuojasi su rojaus kampelių, kuris yra įraštas tarp vienų iš mūsų svajonių šalių. Maldyvų nuotraukas jau esate matę: tobulos privačios vilos, pakibusios virš nuostabiai mėlyno vandens, balto smėlio paplūdimiai ir įspūdingi saulėlydžiai, besileidžiantys į horizontą. Maldyvų vaizdai yra nepakartojamo grožio, kurio nesuprasite, kol neapsilankysite ten asmeniškai.

Maldyvų salų valstybė populiari tarp jaunavedžių, ieškančių atokesnio kampelio bei nuotykių ieškotojų, norinčių tyrinėti jūros gelmes. Poilsio ieškantys keliautojai gali atsipalaiduoti viename iš salos SPA centrų, o visi lankytojai būtinai turėtų skirti dieną Maldyvų sostinei Malė. Viešbučiai šiame regione taip pat įspūdingi – nuo povandeninių viešbučių iki povandeninių bungalų ir neįtikėtinai gražių kurortų. Tačiau norint nuvykti į šį atogrąžų rojų ir jame apsistoti, reikia kantrybės (nes tiesioginio skrydžio iš Lietuvos nėra) ir žinoma pasitaupyti grynųjų pinigų.

Kelionė į Maldyvus dažnai tapatinama su prabanga, tyrais paplūdimiais ir povandeniniais nameliais. Jei planuojate atostogas šiame atogrąžų rojuje, štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

Pasirinkite tinkamą kurortą

Pasirinkti tinkamą Maldyvų kurortą labai svarbu, kad kelionė atitiktų jūsų lūkesčius. Daugiau nei 100 kurortų, išsibarsčiusių po 26 atolus, todėl kiekvienas čia ras ką nors sau. Pateikiame žingsninį vadovą, kuris padės jums priimti pagrįstą sprendimą:

Nustatykite savo biudžetą

Kurortai Maldyvuose apima platų kainų diapazoną – nuo biudžetinių iki itin prabangių vilų. Pirmiausia nustatykite savo biudžetą, kad susiaurintumėte galimybes.

Apsispręskite dėl apgyvendinimo tipo

Viršvandeniniai bungalovai: Tai tipinės Maldyvų apgyvendinimo vietos, iš kurių galima patekti tiesiai į vandenyną.

Vilos ant jūros kranto: Tai ideali vieta tiems, kurie nori turėti tiesioginį priėjimą prie paplūdimio.

Sodo arba salos vilos: Paprastai jos yra atokiau nuo paplūdimio, tačiau gali būti labiau privačios.

Įvertinkite kurorto patogumus

Maitinimas: Patikrinkite restoranų skaičių ir tipą. Apsvarstykite „viskas įskaičiuota” paketus, jei nenorite rūpintis kiekvieno patiekalo ar gėrimo kaina.

SPA ir sveikatingumo paslaugos: Daugelis kurortų siūlo pasaulinio lygio SPA centrus.

Veikla ir ekskursijos: Ieškokite nardymo mokyklų, nardymo galimybių, vandens sporto įrenginių ir galimų ekskursijų.

Patikrinkite, ar laikomasi šeimoms arba tik suaugusiesiems taikomos politikos:

Kai kurie kurortai specialiai skirti šeimoms su vaikais, siūlo vaikų klubus ir šeimoms skirtą veiklą.

Kiti gali būti skirti tik suaugusiesiems arba labiau tinkami privatumo ieškantiems jaunavedžiams.

Nardymo ir nardymo galimybės

Jei prioritetas teikiamas povandeninei veiklai, pasidomėkite, kokios kokybės yra namų rifas ir netoliese esančios nardymo vietos. Kai kuriuose kurortuose yra gyvybingi naminiai rifai, puikiai tinkantys nardymui, o kituose gali prireikti kelionės laivu.

Skaitykite atsiliepimus ir tikrinkite įvertinimus

TripAdvisor, Booking.com svetainėse galima rasti kitų keliautojų įžvalgų. Ieškokite naujausių atsiliepimų ir atsižvelkite į atsiliepimus apie aptarnavimą, maisto kokybę, švarą ir kitus jums svarbius veiksnius.

Apsvarstykite aplinkosaugos ir tvarumo praktiką

Atsižvelgiant į Maldyvų pažeidžiamumą dėl klimato kaitos, daugelis kurortų taiko ekologišką praktiką. Jei jums svarbus tvarumas, ieškokite kurortų, kuriuose vykdomos ekologinės iniciatyvos, koralų atsodinimo programos arba kuriuose akcentuojamas plastiko atliekų mažinimas.

Dydis ir atmosfera

Kai kurie kurortai yra dideli ir juose vyrauja gyvesnė atmosfera, o kiti gali būti mažesni, siūlantys intymesnę ir ramesnę patirtį.

Specialūs pasiūlymai ir paketai

Atkreipkite dėmesį į specialius pasiūlymus ar paketus, į kuriuos gali būti įtraukti pervežimai, maitinimas ar ekskursijos. Kai kuriuose kurortuose ne piko metu taikomos nuolaidos.

Klauskite rekomendacijų

Pasikonsultuokite su draugais, šeimos nariais ar kolegomis, kurie yra buvę Maldyvuose. Asmeninės rekomendacijos kartais gali būti patikimiausios.

Susisiekite su kurortu tiesiogiai

Prieš atlikdami galutinį užsakymą, apsvarstykite galimybę susisiekti su kurortu ir užduoti bet kokius klausimus. Jų operatyvumas ir noras padėti gali būti geras jų paslaugų kokybės rodiklis.

Atminkite, kad „geriausias” kurortas yra subjektyvus ir priklauso nuo individualių pageidavimų. Nesvarbu, ar pirmenybę teikiate romantikai, nuotykiams, poilsiui, ar kultūriniam pasinėrimui, tikėtina, kad Maldyvuose rasite jums tinkamą kurortą.

Biudžetas

Maldyvai gali būti brangūs, tačiau yra būdų sutaupyti. Svečių namai vietinėse salose gali būti pigesni nei privačių salų kurortai.

Apsvarstykite galimybę apsvarstyti kurortų „viskas įskaičiuota” paketus, kurie dažnai gali būti ekonomiškesni.

Veikla

Vandens sportas: Daugelyje kurortų galima nardyti, nardyti, plaukioti vandens motociklais, plaukioti banglente ir kt.

Ekskursijos: delfinų stebėjimas, vietinių salų lankymas ir žvejyba.

Poilsis: Daugelis atvyksta į Maldyvus tik tam, kad atsipalaiduotų paplūdimyje, todėl nepamirškite numatyti laisvalaikio.

Vietos kultūra ir taisyklės

Nors kurortinėse salose vyrauja liberalios nuostatos, vietinėse salose laikomasi tradicinių islamo papročių. Lankydamiesi jose apsirenkite kukliai.

Vietinėse salose draudžiama vartoti alkoholį, tačiau jo galima įsigyti daugumoje kurortų.

Geriausias laikas apsilankyti

Sausasis sezonas (nuo gruodžio iki balandžio mėn.): Tai pats turizmo sezono įkarštis, kai dangus giedras, o lietaus būna nedaug.

Drėgnasis sezonas (nuo gegužės iki spalio mėn.): Tuo metu salose mažiau žmonių, o kainos gali būti mažesnės.

Būtiniausių daiktų sąrašas

Būtiniausi daiktai: kremas nuo saulės, paplūdimio drabužiai ir laisvalaikio apranga. Jei planuojate vakarieniauti prabangiuose restoranuose arba lankytis vietinėse salose, pasiimkite kuklesnę aprangą.

Nors daugelyje kurortų siūlomi nardymo įrankiai, pasiimkite savo, kad jie gerai tiktų.

Kelionių draudimas

Visada pravartu apsidrausti kelionės draudimu, ypač jei užsiimate vandens sportu arba keliaujate nenuspėjamais orais.

Ryšys

Dauguma kurortų siūlo belaidį internetą, tačiau jis gali būti lėtas arba brangus. Jei labai svarbu palaikyti ryšį, apsvarstykite galimybę Malės oro uoste įsigyti vietinę SIM kortelę.

Aplinka

Maldyvuose jautriai reaguojama į aplinkosaugos problemas. Laikykitės vietos ekologinių rekomendacijų, venkite liesti jūros gyvūniją nardydami ar nardydami ir kiek įmanoma sumažinkite plastiko atliekų kiekį.

Sveikata

Įsitikinkite, kad esate pasiskiepiję. Nors Maldyvuose iš esmės nėra rizikos, dėl papildomų atsargumo priemonių verta pasitarti su gydytoju arba kelionių klinikoje.

Užsakymas ir planavimas

Apsvarstykite galimybę bendradarbiauti su kelionių agentu, kuris specializuojasi Maldyvų srityje. Jie dažnai gali gauti specialių kainų ar paketų ir suteikti vertingų patarimų.

Iš esmės kelionė į Maldyvus – tai pasimėgavimas kvapą gniaužiančiu gamtos grožiu, jūros gyvūnija ir prabangiu svetingumu. Nesvarbu, ar tai medaus mėnuo, šeimos kelionė, ar individualus nuotykis, Maldyvai suteikia nepamirštamų įspūdžių. Gerai suplanuokite, ir turėsite prisiminimų, kuriuos galėsite branginti visą gyvenimą.

Kada geriausia vykti į Maldyvus?

Geriausias oras Maldyvuose būna lapkričio-balandžio mėnesiais, ne musonų sezono metu. Rekomenduojame apsistoti kovo ir balandžio mėnesiais (išskyrus Velykų šventes, kai kainos yra brangesnės), kai galėsite mėgautis karštu, sausu oru ir ramesniais kurortais. Jei jūsų biudžetas leidžia užsisakyti kelionę šiuo sezono įkarščiu, pajusite daug mažesnį drėgmės lygį ir labai karštas dienas.

Abipus pusiaujo esantys Maldyvai apdovanoti šiltu tropiniu klimatu. Tai reiškia, kad visus metus temperatūra svyruoja nuo 25 °C iki 31 °C, tačiau kritulių kiekis, drėgmė ir saulėtų valandų skaičius svyruoja.

Maldyvai

Kelionė į Maldyvus – reikalavimai užsienio piliečiams

Maldyvai reikalauja, kad užsienio svečiai turėtų pasą, galiojantį šešis mėnesius nuo numatomos išvykimo datos, taip pat pakankamų lėšų įrodymą ir tolesnės kelionės planą. Jums automatiškai bus išduota 30 dienų viza, kurią, jei pageidaujate, galima pratęsti iki 90 dienų. Prieš atvykstant rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir vidurių šiltinės.

Į kurias Maldyvų salas rekomenduojame skristi?

Biyadhoo sala: Bijadū sala, esanti Pietų Malės atole, yra valdoma ir priklauso žinomai Indijos „Taj Group”. Ši fotogeniška sala, išsidėsčiusi maždaug 10 akrų plote, garsėja turtinga augmenija, kurioje auga vietinės kokosų, kopūstų, pomidorų, bananų ir mangų plantacijos. Šios egzotiškos salos spindintys vandenys leidžia adrenalino mėgėjams mėgautis įvairiomis vandens sporto rūšimis, pavyzdžiui, nardymu, plaukiojimu kanojomis, burlentėmis, buriavimu ir nardymu.

Alimato sala: Alimatha sala, esanti Vaavu atole, rytiniame Maldyvų pakraštyje, garsėja akvamarino spalvos lagūnomis, ramiu SPA centru, saulės nubučiuotais paplūdimiais, jauninančiu ajurvediniu masažu ir žydrais vandenimis.  Viena iš šios salos lankytinų vietų – prabangus „Alimatha Aquatic Resort”, siūlantis keliautojams prabangų apgyvendinimą išskirtinėse povandeninėse vilose ir paplūdimio bungaluose. Vieni įdomiausių užsiėmimų Alimatha saloje yra nardymas, nardymas su akvalangu, nardymas su vamzdeliu, poros masažas ir trumpos išvykos laivu.

Uteemu sala: Utheemu sala, įsikūrusi šiaurinėje gerai žinomo Haa Alif atolo dalyje, keliautojams žinoma dėl savo turtingos istorinės reikšmės. Praeitais laikais ši graži sala buvo sultono Mohamedo Thakurufaanu, legendinės asmenybės, kuris, kaip manoma, XVI a. iš čia išvijo portugalų įsibrovėlius, rezidencija. Uteemu saloje ne tik prieglobstį teikia vaizdingos mėlynos bangos ir spindintys balto smėlio paplūdimiai, bet ir gausybė paveldo objektų, iš kurių populiariausias yra Uteemu Ganduvaru – gražūs iš medžio pastatyti rūmai.

Feydhoo sala: Feydhoo sala susiformavo, kai britų invazijos metu, kai Gan salą reikėjo paversti svarbia oro pajėgų baze, į ją buvo perkelti gyventi Gan salos vietinius gyventojus. Dėl žaliuojančių gatvių ir ankštų namų kvartalų ši sala yra geriausia vieta susipažinti su tradiciniu Maldyvų gyvenimo būdu. Būdami čia, galite išnaudoti savo laiką pasivaikščiojimui ramiais pasivaikščiojimo takais ir skanauti kvapnių jūros gėrybių kario patiekalų.

Thulusdhoo sala: Thulusdhoo sala – viena iš mažiausiai atrastų Maldyvų salų, kurią dengia milžiniški kokosų kamienai, augantys iš po smėlio dugno. Vaizdingi šios salos paplūdimiai, kuriuose gyvai kepamos jūros gėrybės, yra tikras malonumas jūsų akims. Žavingoje Thulusdhoo saloje besilankantys turistai paprastai leidžia laiką užsiimdami įdomia vandens pramoga, pavyzdžiui, žvejyba, banglenčių sportu, plaukiojimu ir plaukiojimu irklentėmis. Viešėdami šioje saloje taip pat galite mėgautis jūros gėrybių kepsnių vakarais ir leistis į ekskursijas po smėlio pakrantes.

Ukulhas sala: Ukulhas sala, laikoma švariausia Maldyvų sala, kuri traukia poras, norinčias patirti įsimintiną medaus mėnesio patirtį. Ši kerinti sala garsėja turtinga kultūra, kurią galima lengvai pažinti bendraujant su draugiškais vietiniais gyventojais. Šioje saloje gausu populiarių aukščiausios klasės restoranų, įskaitant Olhumathi restoraną ir Retro Royal, todėl šioje saloje taip pat galima paragauti gardžių autentiškų Maldyvų virtuvės patiekalų su jūros gėrybėmis.

Kurios vietos Maldyvuose puikiai tiktų medaus mėnesiui?

Kuredu: Kuredu salos, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys vandenyno vaizdai, yra geriausiai porų vertinama Maldyvų salų vieta. Šią salą lankantys jaunavedžiai mėgsta leisti laiką mėgaudamiesi gardžiais skanėstais ant vandenyno kranto, tuo pat metu gėrėdamiesi užburiančiais saulėlydžio vaizdais. Garsiausia Kuredu atrakcija – tai įspūdingas skrydis lėktuvu virš šios nuostabios salos, kuris tikrai paliks įsimylėjėlius visiškai sužavėtus ir apstulbusius. Kuredu saloje besilankančios poros taip pat būtinai turi išbandyti puikius pietus prabangiame povandeniniame restorane ir taip nepakartojamai atšvęsti savo meilę.

Majeedhee Magu: Majeedhee Magu yra geriausia Maldyvų gatvės prekybos vieta tiek poroms, tiek šeimoms. Čia rasite parduotuvėlių, kuriose pigiai ir pigiai prekiaujama naujausia mada ir vietiniais rankdarbiais. Šioje vietoje taip pat gausu maisto prekystalių, kuriuose parduodami kvapnūs vietiniai užkandžiai, kuriais galėsite mėgautis apsipirkinėdami. Majeedhee Magu dirba iki 23 val. vakaro, kad pirkinių maniakams suteiktų nepakartojamą ir net jaudinančią naktinio apsipirkimo patirtį.

HP rifas: Saugomoje HP rifo jūrinėje teritorijoje yra įvairiaspalvių koralų, spalvingų žuvų, nuostabių iškyšulių ir gražių urvų. Šioje vietoje itin rūpinamasi jūrų gyvūnais, o narai ir plaukikai į vandenyną įleidžiami tik tada, kai jis yra labai saugus. HP rifą paprastai lanko poros, norinčios pasimėgauti ir pasidaryti stulbinamą povandeninę fotosesiją su vešliais jūrų gyvūnais.

Nacionalinis muziejus: Nacionalinis muziejus yra svarbus Maldyvų turizmo paveldo objektas, kuriame poros gali susipažinti su šlovinga salų valstybės istorija. Šiame įstabiame pastate sukaupta didžiulė įdomių kolonadų ir artefaktų kolekcija, kurios sudedamosios dalys siekia ankstyvąsias Maldyvų salų šalies įkūrimo dienas. Šis muziejus yra didingų XVII a. Maldyvų karališkųjų rūmų segmentas, o jo teritorijoje taip pat įsikūręs kvapą gniaužiantis Sultono parkas. Tarp svarbiausių Nacionalinio muziejaus lankytinų objektų – XI a. Alifu Toddo artefaktas ir koralinio akmens Gautamos Budos galva.

Bananų rifas: Bananų rifas laikomas viena geriausių nardymo vietų pasaulyje. Ši vieta taip pat yra pirmoji Maldyvų nardymo vieta, pripažinta licencijuota nardymo ir profesionalių mokymų vieta. Banano formą primenančiame rife yra įspūdingų uolų, intriguojančių urvų, kvapą gniaužiančių koralų ir nuostabios jūros gyvūnijos. Bananų rife besilankančios poros mėgsta užsiimti povandenine veikla, pavyzdžiui, nardymu, nardymu su akvalangu ir vandens motociklais.

Dirbtinis paplūdimys: Dirbtinis paplūdimys, kaip rodo jo pavadinimas, yra dirbtinis paplūdimys, esantis Šiaurės Malės atole. Šis paplūdimys yra viena mėgstamiausių Maldyvų turizmo vietų poroms ir laikomas puikia vieta mėgautis ramiu maudymusi salyne. Šiame paplūdimyje net rengiami karnavalai, siūlomi ramūs pasivaikščiojimai ir keletas vandens sporto šakų. Daugelis muzikos grupių vakarinėmis valandomis keliauja į paplūdimį koncertuoti ir džeminti lankytojams, kuriems patinka būti puikia gyva publika.

Maldyvai 4

Kokiu vandens sportu galima užsiimti Maldyvuose?

Nardymas: Svarbiausia Maldyvų turizmo atrakcija – turtingos salyno jūros gyvybių tyrinėjimas nardant žydruose vandenyse. Tokios vietos kaip Maafushi sala ir Alimatha sala, leidžiančios pamatyti koralus, stagornus, baltuosius rifinius ryklius, anemonefijas, vėžlius Hawksbill, baneržuves, erelines rajas, fuzilarus ir bangininius ryklius. Maldyvai yra viena iš geriausių nardymo su vamzdeliu vietų pasaulyje. Nardymas su vamzdeliu kainuoja vos nuo 600 INR vienam asmeniui, todėl tai yra nebrangus vandens sportas, kurį Maldyvuose gali išbandyti kiekvienas.

Jėgos aitvarų banglenčių sportas: Dėl šilto oro ir nuolatinių atogrąžų vėjų Maldyvai – ( birželio-spalio mėnesiais) yra viena geriausių vietų pasaulyje užsiimti jėgos aitvarų sportu. Šiame sporte jėgos aitvarų mėgėjams reikia balansuoti ant ilgos lentos ir tvirtai laikytis ant trikampės burės. Hulhumalėje ir Malėje galima užsiimti jėgos aitvarų sportu nuo 2 100 maldyvų inijų asmeniui.

Skraidymas parasparniu: Skraidymas parasparniu yra vienas mėgstamiausių ir saugiausių vandens sporto šakų, kurią gali išbandyti įvairaus amžiaus nuotykių entuziastai. Skrisdami parasparniu, galėsite sklandyti giliu mėlynu dangumi virš didžiulio vandenyno su parašiutu, o motorinė valtis jus vilks žemyn. Dideliu greičiu sklęsdami dangumi, galite pajusti, kaip į veidą pučia vėsus jūros brizas, ir pasinerti į kvapą gniaužiančią vandenyno panoramą. Skrydis parasparniu Maldyvuose kainuoja nuo 14 000 INR dviems asmenims, o geriausiai juo mėgautis Reethi paplūdimyje, Cocoon paplūdimyje ir Finolhu paplūdimyje.

Žvejyba: dėl turtingo Maldyvų salyno jūrinio pasaulio žvejyba yra vienas iš labiausiai visų kartų žmonėms patinkančių vandens sporto šakų šalyje. Maldyvai siūlo dviejų rūšių žvejybos patirtį – naktinę ir rytinę žvejybą. Rytinė žvejyba, dar vadinama „Big Game Fishing”, yra lengvesnė žvejyba, leidžianti sugauti dideles žuvis, tokias kaip barakuda, kardžuvė, geltonuodegis tunas, marlinas ir wahoo. Manoma, kad naktinė žūklė yra šiek tiek sudėtingesnė, todėl po žvaigždėtu dangumi reikia ieškoti tokių žuvų kaip rifinės žuvys, vikšrai, imperatoriai ir kt.

Vandens slidinėjimas: Vandens slidinėjimas – vienas maloniausių ir lengviausių vandens sporto šakų Maldyvuose, kuriuo gali mėgautis net pradedantieji. Šis sportas gali būti vykdomas dviem būdais – vienu atveju naudojama ant vandens įrengta lynų slidė, o kitu atveju dalyvį per vandenį tempia greitaeigis kateris. Maldyvuose vandens slidžių sportas paprastai kainuoja nuo 2800 INR už vieną asmenį, o užsiimti juo galima įvairiose vietose, įskaitant Hulhumalę ir Ari atolą.

Nardymas su akvalangu: Nardymas su akvalangu Maldyvuose suteikia nardytojams galimybę plaukioti su daugybe egzotiškų jūros gyvių Indijos vandenyno dugne. Nardydami čia galite pastebėti daugiau kaip 700 žuvų rūšių ir 70 koralinių rifų rūšių. Nardyti su akvalangu geriausia nuo 3 900 INR už nardymą Maldyvuose esančiame Bananų rife.

Maldyvai 5

Kada pigiausia vykti į Maldyvus?

Kad skrydžiai ir apgyvendinimas kainuotų mažiausiai, rekomenduojame Maldyvus aplankyti gegužės-lapkričio mėnesiais, kai yra šiek tiek didesnė lietaus tikimybė, tačiau galite mėgautis mažesniu žmonių skaičiumi kurorte ir puikiais atostogų pasiūlymais. Žinoma, svarbu paminėti, kad skrydžius reikėtų pirkti vėliausiai pusmetis iki planuojamos skrydžio datos. Kuo anksčiau nusipirksite bilietus, tuo mažesnė bus kelionės į Maldyvus kaina.

Daugelis žmonių renkasi Maldyvus lapkričio-balandžio mėnesiais ir vengia musonų sezono, kad galėtų mėgautis nesibaigiančiais saulės spinduliais.

Tačiau šiuo metų laiku atostogos bus brangesnės nei liūčių sezono metu. Keliaudami gruodžio-kovo mėnesiais (sezono metu), galite tikėtis aukštų kainų tiek už skrydžius, tiek už apgyvendinimą.

Maldyvai 6

Kultūra ir papročiai

Maldyvai nuo XII a. yra islamiška valstybė. Dėl šio turtingo paveldo religinės tradicijos yra įsišaknijusios jų kultūroje. Sostinėje Malėje stovi mečetės, o kai kurie vyrai ir moterys apsirengę labai konservatyviai. Jei norėsite apsilankyti mečetėje, taip pat turėtumėte atitinkamai apsirengti, tačiau turėkite omenyje, kad kai kurios mečetės yra uždaros ne musulmonams. Taip pat pastebėsite, kad tam tikru paros metu žmonės meldžiasi viešai. Būkite pagarbūs – nutildykite balsą ir nevaikščiokite priešais besimeldžiančiuosius. Dauguma šių matomų kultūrinių ir religinių tradicijų buvo išgautos iš kurortų. Tačiau, ypač Ramadano laikotarpiu, tikėkitės sulaukti kai kurių islamiškų papročių, pavyzdžiui, vietinių restoranų uždarymo dieną, kai gyventojai pasninkaus.

Viešas meilės demonstravimas, pavyzdžiui, bučiavimasis ar laikymasis už rankų, yra draudžiamas. Alkoholis taip pat yra nelegalus, nors kurortinėse salose jo galima įsigyti ir vartoti. Homoseksualumas šioje salų valstybėje taip pat yra neteisėtas. Keliaudami į oro uostą ir iš jo, taip pat visoje Malėje ir Hulhumalėje vyrai ir moterys turėtų būti apsirengę konservatyviai.

Dešimtys Maldyvų salų yra kurortinės salos, todėl turizmas yra pagrindinė turizmo pramonės šaka, kurioje dirba didelė dalis darbo jėgos. Kita svarbi pramonės šaka yra žvejyba, o ši salų valstybė savo jūros laimikį eksportuoja į viso pasaulio šalis. Maldyvų valiuta yra rufija, o 1 JAV doleris lygus maždaug 15 rufijų. Tačiau valiutos kursas gali svyruoti, todėl prieš keliaudami būtinai jį patikrinkite.

Oficiali Maldyvų kalba yra dhivehi, nors daugelis maldyviečių kalba ir supranta angliškai, ypač dirbantys aukštos klasės kurortuose.

Maldyvai 7

Kurie garsūs maisto turgūs Maldyvuose?

Malės vietinis turgus: Malės vietinis turgus yra vienas įdomiausių Maldyvų maisto turgų. Šis populiarus Maldyvų gatvės turgus įsikūręs šiaurinėje pakrantėje ir čia galite įsigyti šviežių žemės ūkio produktų, jūros gėrybių ir daug kitų gatvės maisto gėrybių. Be to, kad tai garsus Maldyvų maisto produktų turgus, jis taip pat garsėja prekyba geros kokybės vietiniais rankdarbiais, dovanomis ir suvenyrais. Turistai mėgsta užsukti į kioskus, kuriuose prekiaujama vietiniais užkandžiais, kurie yra pagrindinis turgaus akcentas. Apsilankymo metu būtina įsigyti buteliuose išpilstytų vietinių marinuotų agurkų, supakuotų saldumynų, šviežio kokosų pieno, suvenyrų, pavyzdžiui, valčių miniatiūrų, namų dekoracijų iš kriauklių ir palmių miegmaišių.

Malės žuvų turgus: Malės žuvų turgus yra vienas iš populiariausių turgų, kuriame prekiaujama jūros gėrybėmis ir šviežia žuvimi. Geriausia šioje vietoje yra tai, kad čia galima rasti beveik visų rūšių šviežios žuvies ir jūros gėrybių produktų. Tai neabejotinai viena geriausių vietų, kur galima iš arti stebėti Maldyvų gyventojų gyvenimo būdą. Daugelis turistų atvyksta į šią vietą, kad užfiksuotų nuostabias akimirkas iš čia vykdomos veiklos.

Majeedhee Magu: Majeedhee Magu yra populiarus maisto turgus Maldyvuose, gerai žinomas dėl vietinių užkandžių ir gatvės maisto prekystalių. Apsilankę čia galėsite paragauti vietinių jūros gėrybių patiekalų, pavyzdžiui, sausų žuvies traškučių ir rūkytos žuvies konservų. Visi skanėstai gaminami naudojant vietinius ingredientus ir garsiosios Maldyvų virtuvės stilių. Šiame turguje rasite daugybę restoranų, pavyzdžiui, kavinę „Asiana”, kuri patenkina visus turistų poreikius. Be to, kad tai yra pagrindinis maisto produktų turgus Maldyvuose, čia taip pat prekiaujama drabužiais, aksesuarais, elektronikos prekėmis.

Maldyvai 11

Ką svarbu nuveikti nukeliavus į Maldyvus pirmą kartą?

1.      Nardymas su vamzdeliu

Maldyvai gerai žinomi kaip viena geriausių vietų pasaulyje nardyti su vamzdeliu. Po turkio spalvos bangomis galėsite „susitikti“ su įvairiaspalvėmis atogrąžų žuvimis, jūrų vėžliais ir, jei pasiseks, su manta ar net bangininiais rykliais. Iš tikrųjų šias salas supančiuose koraliniuose rifuose gyvena daugiau nei 1 200 rūšių jūros gyvių!

Nepriklausomai nuo jūsų patirties lygio, galite būti tikri, kad patyrę, aistringi instruktoriai užtikrins, kad Maldyvų nardymo patirtis bus maksimaliai išnaudota.

Kurie Maldyvų kurortai siūlo nardymo patirtį?

Šiame pasaulio kampelyje rasite daugybę prabangių kurortų su fantastiškomis nardymo galimybėmis. Lhavijani atole įsikūręs „Cocoon Maldives”, turintis nuosavą visiškai įrengtą nardymo centrą, ne tik siūlo svečiams galimybę gauti PADI sertifikatą, bet ir yra netoli 50 nardymo vietų, įskaitant du sudužusius laivus ir „Kuredu Express”, garsėjantį ryklių stebėjimo galimybėmis.

Kalbant apie aukščiausio lygio nardymo vietas Maldyvuose, Ari atolas yra žinomas kaip vienas geriausių nardytojams skirtų vietų, kuriuose nuolat iš arti galima susipažinti su įvairia jūros gyvūnija, tai populiari vieta povandeniniam pasauliui fotografuoti. Jei trokštate tyrinėti patys, LUX* Pietų Ari atolas yra puiki bazė vykti į šiuos vandenis.

2.      Suplanuokite išvyką visai dienai į Malė miestą

Daugumai Maldyvų poilsiautojų kompaktiškoji sostinė Malė yra tik atspirties taškas, nuo kurio galima nuvykti į prabangią salą. Tačiau norint iš tikrųjų pajusti Maldyvų salų įspūdį, verta praleisti dieną tyrinėjant šį gyvybingą ir triukšmingą miestą – ir tai bus puikus pokytis nuo gulinėjimo prie baseino!

Šioje tankiai apgyvendintoje saloje pasivaikščiokite glaudžiomis gatvėmis su ryškiai nudažytais pastatais, kurie tarpusavyje dera tarsi Tetriso žaidimas. Malė yra tik 5,8 kvadratinio kilometro ploto – maždaug perpus mažesnė už Londono Ričmondo parką, todėl po ją lengva keliauti, o lankytinos vietos neužtruks ilgai.

Ką veikti lankantis Malėje?

Keliaukite į Chaandhanee Magu prekybos rajoną, kuriame rasite nedidelių vietinių parduotuvėlių, prekiaujančių viskuo – nuo antikvarinių suvenyrų ir savitų papuošalų iki tekstilės gaminių ir drabužių.

Taip pat būtina aplankyti žuvų turgų, kuriame rasite šimtus parduodamų šviežių, vietoje sugautų žuvų. Nors galiausiai žuvies ir nenusipirksite, čia įdomu apsižvalgyti, be to, pamatysite, kaip pardavėjai ruošia savo laimikį.

Užsukite į Didžiąją penktadienio mečetę. Atkreipkite dėmesį į auksinį šio neįtikėtino religinio pastato, pastatyto iš balto marmuro, kupolą, kuris dominuoja Malės panoramoje. Mečetę galite aplankyti ne maldų metu, nuo 9 iki 17 val. Reikalaujama kuklios aprangos, t. y. vyrams kelnės ir marškiniai, o moterys turėtų prisidengti pečius ir vilkėti ilgą sijoną arba suknelę.

Aplankykite cunamio paminklą – ši atminimo skulptūra žvelgia į jūrą ir yra vieta, kur galima sustoti ir akimirkai susimąstyti apie 2004 m. salas sukrėtusią stichinę nelaimę.

Atsigaivinkite dirbtiniame paplūdimyje – Malėje rasite du viešuosius dirbtinius paplūdimius, kurie puikiai tinka atsigaivinti po dienos, praleistos tyrinėjant turgus ir kultūros paminklus. Svarbu paminėti, kad Maldyvai yra islamiška šalis, todėl Malės paplūdimiuose turėtumėte būti tinkamai apsirengę, t. y. jokių bikinių. Žinoma, Maldyvų kurortinėse salose galima dėvėti maudymosi kostiumėlius ir bikinius.

3.      Apsilankykite SPA

Vaizdais į baltuosius paplūdimius, debesuotą dangų ir safyrinį vandenį geriausia mėgautis atsipalaidavus SPA centre. Maldyvuose galima atsigaivinti ir pabėgti nuo kasdienio gyvenimo streso.

O jei norite patirti nepakartojamų pojūčių, galite pasimėgauti procedūromis virš vandens esančiame SPA centre, iš kurio galėsite stebėti apačioje esančią jūros gyvūniją, kol jūsų rūpesčiai bus nuraminti. Rekomenduojame Kuredu Resort Maldives esantį Duniye Spa ir Sun Siyam Olhuveli Maldives esantį Ocean Spa – vieną iš dviejų kurorte esančių SPA centrų.

4.      Leiskitės į vandens sporto nuotykius

Maldyvuose vandens yra daugiau nei sausumos, tad kodėl gi atostogų metu neužsiėmus aktyviomis veiklomis su vandens sportu?

Vandens sporto rūšys, kurias galima išbandyti Maldyvuose:

  • Banglenčių sportas – gaudykite bangas ant banglentės, o instruktoriai jums padės išmokti geriausios technikos.
  • Skraidymas parasparniu – Užsisakykite kelionę, tada įsitaisykite parasparnyje ir mėgaukitės neįtikėtinais salų vaizdais iš paukščio skrydžio.
  • Plaukiojimas bananais – lipkite į laivą ir mėgaukitės jaudinančiu pasivažinėjimu ilga bananų valtimi.
  • Pramoginis plaukiojimas vamzdžiais – Prisisekite gelbėjimosi liemenę, įšokite į pripučiamą valtį ir leiskitės valties tempiami vandeniu neįtikėtinu greičiu.
  • Burlentės – Išplaukite į didžiąją mėlynąją jūrą ir pabandykite įvaldyti burlenčių sportą.
Maldyvai 8

Kur rekomenduojame pasinaudoti vandens sporto pramogomis?

Ieškote įspūdingiausių vietų, kur Maldyvuose galima plaukioti banglente? Daugelio banglentininkų sąraše pirmauja Šiaurės ir Pietų Malės atolai (dar vadinami Šiauriniais atolais), kurie tampa vis populiaresni, ypač banglenčių sezono metu nuo kovo iki spalio.

Four Seasons Resort Maldives Kuda Huraa viešbutyje veikia banglenčių sporto mokykla, kurioje siekiama, kad jau po vienos pamokos atsistotumėte ant lentos. Taip pat galima plaukioti vandens motociklais, vandens slidėmis, burlentėmis ir plaukioti bananais.

Pajūrio Finolhu – tai dar vienas puikus pasirinkimas ieškantiems vandens pramogų: čia galima išbandyti įvairias pramogas – nuo vandenlenčių sporto ir pasiplaukiojimų vandens motociklais iki nuotykių greitaeigėmis valtimis. Be to, nemokamas nemotorizuotas vandens sportas, įskaitant plaukimą baidarėmis ir plaukimą katamaranu. Įsitikinkite, kad kartą paragavę vandens sporto Maldyvuose, nenorėsite sėdėti vietoje.

5.      Pasinerkite į salų gamtos grožį

Be jokios abejonės, cukrinio švelnumo smėlis yra didžioji daugumos keliaujančiųjų į Maldyvus traukos kortelė. Ir nors vaizdingų paplūdimių yra daugybė – drąsiname jus pabandyti rasti tokį, kurio neverta nufotografuoti – jie nėra vieninteliai gamtos stebuklai šioje koralų žiedais nusėtų salų kolekcijoje.

Tam tikru metų laiku Raa atolo gyvenamoje Vaadhoo arba Mudhdhoo saloje vyksta neįtikėtinas gamtos reiškinys: paplūdimys nušvinta tūkstančiais taškelių. Taip nutinka, kai masiškai susitelkia bioluminescenciniai organizmai, vadinamieji ostrakodiniai vėžiagyviai, ir tai tapo žinoma kaip Žvaigždžių jūra.

Jei ieškote tik tyro, nesumeluoto poilsio balto smėlio paplūdimyje, keliaukite į kurortines salas, esančias Baa atole, UNESCO pasaulio biosferos rezervate – čia esantys paplūdimiai laikomi vienais geriausių pasaulyje. Pasiruoškite dienai poilsio ir atsipalaidavimo „Four Seasons Resort Maldives at Landaa Giraavaru” arba kelionių mėgstamiausiame „One&Only Reethi Rah”.

6.      Pramogos sutemus

Atostogaujant Maldyvuose po saulėtų dienų laukia atvėsę vakarai. Ir nors pramogos paprastai būna ne itin triukšmingos, tai nereiškia, kad sutemus jums pritrūks veiklos! Priklausomai nuo to, kur apsistosite, galite tikėtis šokių vakarėlių, gyvos muzikos, tradicinių Maldyvų pramogų ir dar daugiau.

Populiariausios vakarinės veiklos Maldyvuose

Saulėlydžio kruizas: vienas geriausių būdų stebėti saulėlydį Maldyvuose – saulėlydžio kruizas tradiciniu dhoni arba katamaranu. Daugelyje kruizų, pavyzdžiui, Conrad Maldives Rangali saloje, siūlomas šampanas.

Kultūriniai pasirodymai: daugelyje kurortų rengiama „Maldyvų naktis”, kurios metu tradicinius patiekalus ir gėrimus lydi Bodu-Beru grupė, sudaryta iš būgnininkų ir dainininkų.

Lauko kino teatras: įsitaisykite po žvaigždėtu dangumi ir žiūrėkite naujausią kino hitą arba klasikinio filmo seansą – žinoma, popkornai nemokami! „Six Senses Laamu” tris kartus per savaitę rengia „kiną po žvaigždėmis”, taip pat privačius seansus pagal pageidavimą.

Krabų lenktynės: į ratą sustatomi žnyplėti žvėreliai ir laimi tas, kuris pirmas iš jo išeina. Jūs taip pat galite žaisti – pasirinkite krabą ir, jei jis pirmas įveiks liniją, gausite prizą.

7.      Paragaukite vietinės virtuvės patiekalų

Nors savo salos kurorte greičiausiai rasite daugiau nei pakankamai tarptautinių gastronominių malonumų – mūsų kolekcijoje yra visko nuo povandeninių patiekalų iki pirmojo Maldyvų restorano tik vegetarams – būtinai ieškokite autentiškų Maldyvų patiekalų savo viešbučio pasiūlymuose. Štai keletas mūsų mėgstamiausių.

Mas huni: tipiškas pusryčių patiekalas iš rūkyto tuno, kokosų, svogūnų ir aitriųjų paprikų, patiekiamas su roti. Žuvis pusryčiams kai kam gali pasirodyti keista, tačiau mas huni yra populiarus tarp vietinių Maldyvų gyventojų.

Šviežiai sugautos jūros gėrybės: vandenyno vandenyse gausu žuvų, todėl jūros gėrybės Maldyvuose yra pagrindinis patiekalas. Tunas yra bene labiausiai paplitęs patiekalas, tačiau taip pat galėsite paragauti aštuonkojų, gruperių ir mažesnių žuvų, įskaitant skumbrę.

Garudhiya: šis skaidrus žuvies sultinys (verčiamas kaip tuno sriuba), pagardintas kario lapais ir aitriosiomis paprikomis, yra sotus, šildantis ir labai sotus, todėl tai tradicinis pietų patiekalas visose salose.

8.      Išbandykite laimę žvejyboje

Esate aistringas žvejys? Tuomet jums pasisekė! Nesibaigiančios mėlynos jūros, besidriekiančios iki pat horizonto, ir gausybė jūros gyvybės po bangomis – žvejyba Maldyvuose ne tik populiari veikla, bet ir daugelio vietos gyventojų gyvenimo būdas. Verta prisiminti, kad tinklus naudoti draudžiama, o vietiniai gyventojai kaip masalą naudoja rankines ūdas ir žalią žuvį – šis įgūdis perduodamas iš kartos į kartą.

O norintiems išbandyti savo įgūdžius, dauguma salų kurortų siūlo įvairias žvejybos patirtis – nuo stambiųjų žuvų ir saulėlydžio iki žvejybos su rankinėmis ūdomis. Galbūt net turėsite galimybę atsivežti savo laimikį – tunas, snaperis ir marlinas – tai tik kelios šiuose vandenyse gyvenančios rūšys – ir virėjas jums jį paruoš.

Kur žvejoti Maldyvuose?

Kanifuši sala Lhavijani atole, kurioje įsikūręs 5 žvaigždučių viešbutis „Atmosphere Kanifushi”, tapo populiaria meškeriojimo entuziastų vieta. Salos pakraštyje yra didelė sekli smėlio lyguma, besitęsianti iki kitos salos, kurioje galima įbristi į vandenį ir savarankiškai žvejoti muselėmis didžiuosius ir melsvuosius plakius, kaulines žuvis ir citrininius ryklius, laikantis principo „pagavai ir paleisk”. O geriausia dalis? Nuo savo apartamentų ar vilos galėsite nueiti pėsčiomis!

Jei norite patirti kitokių jūrinių įspūdžių, apsistokite „Kuredu Resort Maldives” ir užsisakykite naktinės žvejybos ekskursiją, tinkančią tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems traluotojams. Užmeskite meškerę po žvaigždėtu dangumi ir išbandykite savo jėgas tradicinėje Maldyvų žvejyboje, naudodami rankines ūdas ir žalią žuvį kaip masalą. Jei jums pasiseks sugauti puikų laimikį, kitą dieną žuvį galėsite iškepti iki tobulumo.

Makaira Maldives Sport Fishing Charters, įsikūrusi Malės mieste, siūlo žvejybą Šiaurės ir Pietų Malės atoluose. Savininkas ir operatorius Hussainas siekia suteikti savo klientams išskirtinę žvejybos patirtį, naudodamas tokius žvejybos būdus, kaip tralavimas Valais ir iššokimas.

Kaip Maldyvuose teikiamos taksi paslaugos?

Maldyvuose nerasite jokių skaitmeninių pavėžėjimo paslaugų, tokių kaip „Uber”, todėl rasti vietinį transportą yra šiek tiek sudėtinga. Tačiau visos lankytinos vietos čia yra pasiekiamos pėsčiomis, todėl taksi samdyti nereikia.

Be to, pagrindinė transporto priemonė Maldyvuose yra keltai, kuriais keliaujama iš vienos salos į kitą. Jei ieškote transporto salos vietovėse, beveik kiekviename salos kampelyje galite išsinuomoti dviračius ir dviračius. Šių dviračių ir dviračių nuomos kaina valandai prasideda nuo 20 MVR, todėl jie yra geriausias variantas, kurį galima išsinuomoti ekskursijų metu.

Maldyvai 10

Ar galima išsinuomoti dviratį, automobilį ir kt. keliaujant po Maldyvus?

Taip, Maldyvuose galite lengvai išsinuomoti dviratį, o daugelis kurortų ir vilų siūlo asmeninės nuomos paslaugas, kai jums suteikiamos geriausios būklės transporto priemonės. Tačiau automobilių nuoma Maldyvuose nėra įprasta, todėl gali būti, kad nerasite ir važiuojančių automobilių.

Kadangi Maldyvai yra kelių nedidelių salų grupė, todėl transporto paslaugos tikrai nėra reikalingos norint keliauti iš vienos vietos į kitą. Be to, pagrindinė susisiekimo priemonė Maldyvuose yra keltas, kuris visada lengvai pasiekiamas paplūdimių pakrantėse.

Kokių klaidų nedaryti nuvykus į Maldyvus?

Į Maldyvus galite nuvažiuoti kaip į biudžetinę kelionę

Maldyvai garsėja kaip išskirtinė, itin prabangi vieta. Tačiau iš tikrųjų Maldyvus galima aplankyti turint ir mažesnį biudžetą – net lėktuvo bilietai nėra pernelyg brangūs, jei ieškosite jungiamųjų skrydžių per Europą ar Aziją. Norėdami sumažinti išlaidas, apsistokite vietiniuose svečių namuose arba nebrangiame viešbutyje, pavyzdžiui, Holiday Inn Resort Kandooma. Kalbant apie biudžetines pramogas, gyvenimas Maldyvuose nebūtinai turi būti susijęs tik su jachtų nuoma ir nardymu nuo povandeninio bungalovo denio. Yra daugybė būdų pasinerti į Maldyvų gamtos grožį: Galite sodinti koralus ir taip prisidėti prie Maldyvų rifų išsaugojimo, vykdydami įvairias iniciatyvas, kurių daugelį rengia nebrangūs kurortai, pavyzdžiui, „Summer Island”, kur svečiai gali dalyvauti sodinant 3D atspausdinto rifo dalis. Kurortuose apsistoję žmonės gali nardyti prie nuosavybėje esančių rifų, o tie, kurie renkasi nuomojamus namus, gali nardyti pasirinktuose viešuosiuose paplūdimiuose.

Maldyvai skirti ne tik medaus mėnesiui

Maldyvai dėl savo svajingų bungalų esančių virš vandens ir romantiškų saulėlydžių visada bus viena iš geriausiai medaus mėnesiui tinkančių krypčių. Tačiau tai nėra vieta, kurią reikia pasilikti tik medaus mėnesiui ar romantiškai išvykai su partneriu. Maldyvai lygiai taip pat puikiai tinka mergaičių išvykai ar pabėgimui su šeima. Tiesą sakant, daugelis Maldyvų salų kurortų skirti būtent šeimoms. Maldyvai yra ne tik vieta poroms, bet ir vieta, kur galite atsipalaiduoti ir palikti realaus gyvenimo rūpesčius namie – ir ši prabanga neturėtų būti skirta tik medaus mėnesiui.

Nepraleiskite galimybės plaukiotit su Liveaboard laivu

Maldyvuose yra „Liveaboards” laivų, dar vadinamų vietiniais kruiziniais laivais, gyvenamosiomis valtimis, kurie siūlo jūrų safarius po nepaliestus vandenis ir koralinius rifus. Gyvosios valtys turi įvairias apgyvendinimo vietas ir patogumus, įskaitant asmeninius virėjus, nardymo ir banglenčių sporto instruktorius ir kitus darbuotojus, priklausomai nuo užsakytos gyvosios valties tipo. Keliautojai netgi gali išsinuomoti visą jachtą, gyvenamąją valtį ar nedidelį kruizinį laivą, o personalą pritaikyti pagal savo poreikius – galbūt pridėti masažuotoją ar someljė. Išsinuomoję visą laivą, kuriame galima plaukioti, taip pat galite puikiai praleisti atostogas nuotoliniu būdu – turėsite erdvę tik sau ir galėsite pritaikyti savo atostogas taip, kad, išskyrus personalą ir kitus savo kompanijos svečius, nematysite nė gyvos dvasios.

Vietos kultūros vengimas

Kadangi Maldyvai žinomi kaip paplūdimių vieta, dažnai nepastebima Pietų Azijos įtaka jiems – ši bėda dažnai ištinka ir daugelį pietinių Ramiojo vandenyno salų. Kultūra čia yra unikalus Šri Lankos, Malaizijos, Artimųjų Rytų, Indonezijos ir Afrikos įtakų lydinys. Šį svaiginantį mišinį iš tiesų galima patirti tik Maldyvuose. Maldyvų kultūrą galite pažinti iš pirmų lūpų, apsilankę muzikos ir šokių pasirodymuose arba paragavę vietinės virtuvės patiekalų, o ne tik valgydami kurorto maistą. Taip pat galite surengti vienos dienos kelionę į netoliese esančią kaimišką salą ir daugiau sužinoti apie tradicinį gyvenimo būdą.

Namuose pamirštate apsauginį kremą nuo saulės

Maldyvų salos yra ant ekvatoriaus, o tai reiškia, kad saulės spinduliai krinta 90 laipsnių kampu. Kitaip tariant, saulė itin stipri, todėl jūsų kremas nuo saulės turėtų būti atsparus vandeniui, su SPF ir nuolat pakartotinai tepamas. Be to, būtinai įsidėkite apsaugos nuo saulės priemones, pavyzdžiui, kepures, skydelius (jie grįžta) ir lengvus, orui pralaidžius marškinėlius visomis rankovėmis ir ilgas kelnes, kad galėtumėte apsisaugoti nuo saulės. Lankantis bet kurioje paskirties vietoje, kur pagrindinis lankytinas objektas yra vietinis rifas, labai svarbu naudoti apsauginius kremus nuo saulės. Siekdami paremti vykdomas aplinkosaugos iniciatyvas, kuriomis siekiama išsaugoti Maldyvų rifus, prieš keliaudami į salas įsigykite apsauginį kremą nuo saulės nuo rifų.

Nesvarstote galimybės pasirinkti „viskas įskaičiuota” kurortą

Rinkdamiesi apgyvendinimo vietas Maldyvuose nepamirškite, kad maistas ir alkoholis yra brangūs. Esate saloje viduryje jūros, todėl mėgstamų alkoholinių gėrimų gabenimas kainuoja nemažai. Dėl šios priežasties daugelis turistų renkasi „viskas įskaičiuota” kurortą – nors nakvynės kaina ir kurorto mokesčiai gali būti didesni nei kai kuriuose pigiuose viešbučiuose, tačiau į viešnagės kainą įskaičiuojamos išlaidos maistui ir gėrimams.

Nesuderinta Maldyvų kelionė kartu su  Pietryčių Aziją ar Artimuosius Rytus

Indijos vandenyne esantys Maldyvai yra atokus atogrąžų rojus, kuris iš tikrųjų yra gana lengvai pasiekiamas iš pagrindinių Artimųjų Rytų ir Pietryčių Azijos centrų, tokių kaip Dubajus (keturių valandų tiesioginis skrydis iš Maldyvų) ir Šri Lanka (trijų valandų skrydis iš Maldyvų). Dėl fantastiškų skrydžių pasiūlymų, sudarytų bendradarbiaujant su tokiomis oro linijomis ir vežėjais kaip Qantas, Singapore Airlines, Etihad, Emirates ir Qatar Airways, Maldyvus galima lengvai pridėti prie kelionės į Dubajų, Šri Lanką ar bet kurią kitą kryptį, iš kurios tiesiogiai skrendama į bet kurį iš šių uostų (pavyzdžiui, Singapūrą, Malaiziją, Abu Dabį ar Dohą).

Praleidę bioliuminescencinius vaizdus

Ar žinojote, kad Maldyvai garsėja naktimis šviečiančiomis pakrantėmis, kurias apšviečia bioliuminescencinis planktonas? Be to, kad Maldynai gali pasigirti ne tik įvairia jūros gyvūnija, įskaitant mantas, bangininius ryklius ir daugiau kaip 2 000 žuvų rūšių, daugelyje salų tam tikrais metų laikotarpiais lankosi bioluminescencinis planktonas. Norėdami patirti šį stebuklingą šviesos šou, norėsite apsilankyti planktono sezono metu (nuo vasaros vidurio iki žiemos vidurio), kai bioliuminescenciniai organizmai nusidriekia pakrantėmis ir sukuria tamsoje švytintį efektą prie vandens kranto.

Maldyvai yra tropinis salynas Indijos vandenyno pietryčiuose, žinomas dėl savo nuostabaus koralų rifų ir banguotų vandenų. Šalis turi turtingą jūrų ekosistemą ir yra populiari buvimo vieta nardymo entuziastams. Maldyvuose dominuoja islamo religija, o vietiniai gyventojai yra malonūs ir draugiški. Turizmas yra pagrindinė ekonominė Maldyvų šaltinio šaltis, kuris sudaro didžiąją jų pajamų dalį. Šalyje yra daugiau nei 1 000 koralų salų, kurios traukia atostogautojus dėl savo gražumo ir ekskliuzyvumo.