Ką galima aplankyti Azijoje?

Pandemijos metu daugelis Pietryčių Azijos šalių buvo atskirtos nuo pasaulio dėl uždarytų sienų arba griežtų įvažiavimo taisyklių. Tačiau 2022 m. padėtis pradeda keistis, nes daugelis šalių palaipsniui panaikina apribojimus ir vėl priima keliautojus.

Vietnamas yra naujausia šalis, paskelbusi vėl atidaromų sienų datą – jis ruošiasi priimti turistus kovo 15 d. Teigiamų poslinkių link vėl atverti duris pastebima ir kitur, nes visoje Pietryčių Azijoje mažėja atvejų arba jie bent jau stabilizuojasi. Turistai gali kreiptis dėl galimybės keliauti į Tailandą be septynių dienų karantino, nes šalyje atnaujinamas „Test and Go” turizmo planas.

Vasario mėnesį Balis panaikino draudimą keliauti ir vėl priėmė turistus iš Australijos, Jungtinės Karalystės ir JAV. Be to, vasario 10 d. Filipinai nutraukė beveik trejus metus galiojusį draudimą keliauti poilsio tikslais.

Tačiau ne visos šalys atveria savo duris. Pavyzdžiui, Malaizija preliminariai nurodė kovo 1 d., tačiau ši diena jau praėjo, o jos pasienio priemonės, vienos griežčiausių pasaulyje, tebegalioja. Šiuo metu Langkavio sala yra vienintelė vieta, kuri pagal Malaizijos tarptautinį bandomąjį turizmo projektą yra atvira daugeliui užsienio turistų.

Vis dėlto esama ženklų, kad kelionės Pietryčių Azijoje sparčiai grįžta, ypač tose vietovėse, kuriose supaprastinti įvažiavimo į šalį protokolai. Kelionių bendrovės „Intrepid Travel” vykdomoji direktorė Zina Bencheikh pasakojo „Lonely Planet”, kad paklausa regione atsigauna, o 2022 m. sausį kelionių bendrovė užfiksavo kaip judriausią mėnesį nuo pandemijos pradžios.

Prieš pandemiją Tailandas, Kambodža ir Vietnamas nuolat buvo tarp geriausiai parduodamų kelionių krypčių.

Šis regionas siūlo tiek daug to, ko ieško keliautojai po pandemijos: gražius gamtos vaizdus, puikų vietinį maistą ir daugybę galimybių užsiimti aktyvia veikla.

Per pastaruosius du mėnesius taip pat pastebi Pietryčių Azijos užsakymų augimą. Apskritai nuo spalio mėn. apgyvendinimo paslaugų užsakymo svetainėje užfiksuotas vidutiniškai 85 proc. augimas, o didžiausias augimas (200 proc.) užfiksuotas gruodžio ir sausio mėnesiais, palyginti su spalio ir lapkričio mėnesiais.

„Kadangi vis daugiau keliautojų su kuprinėmis keliauja į Tailandą ir Kambodžą pradėti savo epinių nuotykių, prognozuojame, kad dėl planuojamo Vietnamo atidarymo taip pat nuolat augs užsakymų skaičius”

Jei ketinate keliauti į Pietryčių Aziją, rezervuokite iš anksto, kad užsitikrintumėte sau tinkamą kelionę. Į daugelį šalių neįmanoma išvykti paskutinę minutę, ypač dėl ilgo vizų tvarkymo laiko ir ribotų įvažiavimo galimybių.

Nesvarbu, ar rezervuojate tiesiogiai su oro linijų bendrove, viešbučiu ar kelionių kompanija, būtinai pasirinkite tokią, kuri leidžia keisti datas ar paskirties vietą be jokių mokesčių, nes įvažiavimo protokolai vis tobulėja.

Tuo tarpu pateikiame tai, ką turite žinoti apie keliones į kai kurias populiarias turistų lankomas vietas Pietryčių Azijoje, kurios šiuo metu yra atviros.

Balis, Indonezija

Ką pamatyti: Pirmąsias penkias dienas keliautojai gali apsistoti tik vyriausybės patvirtintose apgyvendinimo įstaigose, kurios paprastai būna penkių žvaigždučių kurortuose arba viešbučiuose turistų pamėgtose Nusa Dua, Jimbaran, Sanur arba Ubud.

Po to dauguma vietų yra atviros, ypač žaliosiose zonose, tačiau restoranai gali dirbti trumpiau, o tokiose lankytinose vietose kaip Pura Tanah Lot ir Uluwatu šventykla gali būti taikomos griežtesnės sveikatos ir saugumo priemonės.

Laosas

Ką pamatyti: Žaliosios zonos yra sostinė Vientianas, Luang Prabango provincija ir nuotykių vieta Vang Viengas šalies šiaurėje. Kol kas turistai gali lankytis tik šiose zonose, tačiau balandžio 1 d. į programas bus įtraukta daugiau lankytinų vietų, o liepos mėnesį, tikimasi, bus atverta visa šalis.

Kambodža

Ką verta pamatyti: Kambodža – tai didžiausias šalies miestas, kuriame galima aplankyti ir aplankyti daugybę turistų: Kambodžos turistiniuose miestuose, tokiuose kaip Siam Reapas, atidaryta dauguma vietų, įskaitant UNESCO pasaulio paveldo objektą Angkor Vatą.

Nakvynės namai, viešbučiai, restoranai ir muziejai dirba, tačiau daugelyje vietų reikia turėti kaukes, o kai kurios įmonės gali dirbti sutrumpintomis valandomis, todėl pasidomėkite iš anksto.

Vietnamas

Ką pamatyti: Turistai gali rinktis iš penkių paplūdimių vietų, įskaitant Phu Quoc, Danang, Quang Nam, Khanh Hoa ir Quang Ninh, nors tikimasi, kad nuo kovo 15 d. visa šalis bus atverta turizmui su tam tikrais apribojimais.