Top 10 vietų Australijoje, kurias turi aplankyti!

Sidnėjus

Didžiausias Australijos miestas siūlo daugybę pramogų, kuriomis galėsite užsiimti. Užlipkite ant Sidnėjaus uosto tilto, plaukiokite banglentėmis Bondi paplūdimyje, linksminkitės King’s Cross, plaukite per uostą, aplankykite Operos teatrą ir pasigrožėkite pasaulinio lygio naujovėmis Darling Harbor. Čia yra ką pamatyti ir nuveikti, todėl verta čia praleisti kelias dienas, kad visa tai įsisavintumėte. Kiti populiarūs paplūdimiai netoliese: Manly (platus ir gražus), Bronte (nedidelis ir ramus), Coogee (linksmas), Palm (ramus) ir Dee Why (banglenčių sportas). O jei jaučiatės drąsūs, ekskursijos, kurių metu galima užlipti ant kultinio (ir didžiulio) uosto tilto, kainuoja 250 Australijos dolerių.

Apsilankykite Uluru

Ši nuostabi raudona uola susiformavo prieš 550 mln. metų. Turistai uolą lanko nuo XX a. 3-iojo dešimtmečio, o vietiniams aborigenams ji turi didelę dvasinę reikšmę. Anksčiau vadintą Ajerso uola (Ayers Rock), geriausia aplankyti vykstant į daugiadienę ekskursiją po vietovę arba važiuojant savarankiškai. Galėsite pasivaikščioti aplink uolą, sužinoti apie jos kultūrinę svarbą ir stebėti, kaip į ją atsimuša kylanti / besileidžianti saulė. Įėjimas kainuoja 38 Australijos dolerius asmeniui ir galioja tris dienas. Pastaba: lipti ant uolos draudžiama.

Nardykite Didžiajame barjeriniame rife

Nepraleiskite nardymo arba nardymo su šniūrais Didžiajame barjeriniame rife. Tai didžiausias gyvasis organizmas Žemėje, užimantis apie 344 000 kvadratinių kilometrų (133 000 kvadratinių mylių). Šiame rife gausu gyvūnijos ir augalijos, įskaitant milžiniškus moliuskus, mantas, ryklius, vėžlius, klounus ir dar daugiau! Kernsas yra populiariausia nardymo kelionių į rifą pradžia. Mane pakerėjo gausi laukinė gamta ir koralai. Jis nenuvylė! Nardymo kelionių kainos prasideda nuo maždaug 230 AUD.

Pažink Melburną

Melburnas yra daug ramesnis nei Sidnėjus. Čia galima atsipalaiduoti prie upės, pasivaikščioti po miesto sodus, pavalgyti nuostabaus maisto, pasigrožėti menu ir pasilinksminti Sent Kildoje. Tai linksmas, atšalęs miestas, kuriame vyrauja jaunatviška atmosfera ir gausu kuprinėtojų.

Buriuokite Whitsundays

Whitsunday salos – tai 74 salų rinkinys prie centrinės Kvynslando pakrantės. Jos yra viena populiariausių vietų šalyje. Tai populiarus regionas buriavimo kelionėms, o kadangi didžioji dauguma šių salų yra paskelbtos nacionaliniais parkais, čia rasite daugybę nepaliestų paplūdimių ir nardymo vietų. Tai tobulas kaip iš atviruko regionas. Tikėkitės, kad už trijų dienų ir dviejų naktų buriavimo kelionę vienam asmeniui teks mokėti 399-499 Australijos dolerių. Nors ir brangu, tai verta padaryti.

Tyrinėkite Fraserio salą

Didžiausia pasaulyje smėlio sala yra populiari vieta, kurioje galima stovyklauti, maudytis, leistis į žygius ir pamatyti dingo. Galite išsinuomoti nuosavą 4WD automobilį arba leistis į naktinę ekskursiją po salą, kuri garsėja gėlo vandens ežeru (ir dingais). Saloje gausu gražių ežerų, pėsčiųjų takų ir nuostabių vaizdų. Deja, netoliese negalėsite nerti į vandenį, nes jis audringas ir pilnas ryklių, tačiau čia gausu žvejybos, šaunių smėlio kopų, nuostabaus 75 mylių paplūdimio ir šaunaus sudužusio laivo, prie kurio galima nusifotografuoti. Stovyklauti saloje taip pat labai pigu (mažiau nei 10 Australijos dolerių už naktį!).

Apsilankykite Kernse

Kernsas yra Australijos vartai į šiaurinį Kvinslandą. Iš čia galite aplankyti Didįjį barjerinį rifą, Daintrio atogrąžų miškus, Atherton Tablelands, Cape Tribulation ir dar daugiau. Kernsas yra gana tipiškas tropinis miestas, o gyvenimas čia orientuotas į tai, kad reikia skirti laiko rožėms kvepėti. Miestas nusipelno labai ilgo viešnagės laiko, nes jame yra tiek daug lankytinų vietų. Planuokite apsilankyti savaitei – tiek laiko turėtų pakakti apylinkių tyrinėjimui ir šiek tiek poilsio prie nuostabaus miesto baseino.

Pasivaikščiokite po Brisbeno pietinį krantą

Brisbanas yra „verslo miestas”. Kitaip nei Sidnėjuje ar Melburne, čia nėra daug „kultūros”. Tačiau dėl savo vietos tai populiari stotelė keliautojų su kuprinėmis kelyje. Būtinai apžiūrėkite South Bank, kuriame yra keletas puikių restoranų ir padorių užeigų. Čia taip pat yra mokomasis koalų draustinis ir atpalaiduojantis botanikos sodas.

Žygis pėsčiomis po Daintrės apylinkes

Seniausiame pasaulyje atogrąžų miške (taip, jis senesnis už Amazonę) siūlomi nuo lengvų iki sudėtingų žygių, kuriuose rasite tankias džiungles, gražius kalnus, krioklius ir daugybę laukinių gyvūnų. Kelias dienas praleiskite žygiuose po apylinkes ir ištrūkite iš turistinio Kernso. Jei iš tiesų norite ištrūkti iš pramintais takais, keliaukite į Tribulos kyšulį ir pasimėgaukite tikra ramybe ir tyla (tik saugokitės medūzų, kai eisite maudytis). Čia siūlomos įvairios dienos ir kelių dienų kelionės, o dviejų dienų kelionės su gidu kainuoja apie 350 Australijos dolerių asmeniui.

Pamatykite Pertą

Pertas yra Australijos vakarinės pakrantės sostinė, kurią dauguma keliautojų dažnai pamiršta. Iš rytinės pakrantės ten nuvykti brangu (iš Sidnėjaus tai 5 valandų skrydis), todėl dauguma keliautojų jo vengia. Tiesą sakant, tai turbūt vienas iš gražiausių miestų visoje Australijoje. Pertas labiau primena didelį miestą nei miestą ir yra geriausia vieta Nuo paplūdimių, maisto ir alaus (būtinai pasidarykite vienos dienos išvyką į Freemantlį), Pertas yra tiesiog nuostabus.