Kaunas  – Krokuva atstumas

Planuojate kelionę iš Kauno į Krokuvą ir Jus domina kelionės atstumas bei kiti patarimai, kuriuos svarbu žinoti prieš išvykstant į šį miestą? Tuomet šis įrašas kaip tik Jums. Kviečiame skaityti toliau

  • Matuojant kelių atstumą (kilometrais) apytiksliai būtų – 689.86 km.
  • Matuojant tiesų atstumą (kilometrais) nuo Kauno iki Krokuvos apytiksliai būtų – 600.6 km.
  • Jei nuspręsite leistis į kelionę lėktuvu, tuomet reikėtų pakilti iš Vilniaus oro uosto ir matuojamas atstumas nuo Vilnius iki Krokuvos lėktuvu būtų apie  400–450 km.

Ką svarbu žinoti keliaujant į Krokuvą?

Saugumas: Krokuva paprastai laikoma saugia vieta turistams. Tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje turistų lankomoje vietoje, būkite atsargūs dėl kišenvagysčių ir stebėkite aplinką, ypač perpildytose vietose.

Kultūrinis etiketas: Lenkų bendravimo kultūra: lenkai paprastai yra mandagūs ir formalūs. Įprasta su žmonėmis sveikintis rankos paspaudimu ir vartoti tokius titulus kaip „Pan” (ponas) arba „Pani” (ponia), po kurių rašoma pavardė.

Arbatpinigiai: Arbatpinigiai Lenkijoje yra vertinami, bet neprivalomi. Restoranuose įprasta palikti 10 % arbatpinigių, jei aptarnavimas dar neįtrauktas į sąskaitą.

Vietos virtuvė: Lenkų virtuvė yra soti ir aromatinga, dažnai gaminami tokie patiekalai kaip pierogi (koldūnai), kielbasa (dešra) ir bigosas (medžiotojų troškinys). Nepraleiskite progos paragauti tradicinių lenkiškų patiekalų.

Kultūros objektai: Krokuvoje yra daug istorinių ir kultūrinių paminklų. Būtina aplankyti Vavelio pilį, pagrindinę turgaus aikštę, Marijos baziliką ir Kazimierą (žydų kvartalą).

Holokausto aukų atminimas: Netoli Krokuvos yra buvusi nacių koncentracijos ir naikinimo stovykla Aušvicas-Birkenau. Tai niūri, tačiau svarbi vieta, kurią verta aplankyti istoriniais ir edukaciniais tikslais.

Suvenyrai: Suvenyrų ieškokite tradicinių lenkų amatininkų dirbinių, pavyzdžiui, gintaro papuošalų, medžio dirbinių ir dekoratyvinės keramikos.

Renginiai ir festivaliai: Krokuvos kino festivalis arba Žydų kultūros festivalis. Jie suteikia unikalią galimybę susipažinti su miesto kultūriniu gyvenimu.

Pagarba religinėms vietoms: Jei planuojate lankytis bažnyčiose ar kitose religinėse vietose, būtinai tinkamai apsirenkite, užsidenkite pečius ir kelius.