Kaunas – Ryga atstumas

Planuojate kelionę iš Kauno į Ryga ir Jus domina kelionės atstumas bei kiti patarimai, kuriuos svarbu žinoti prieš išvykstant į šį miestą? Tuomet šis įrašas kaip tik Jums. Kviečiame skaityti toliau

  • Matuojant kelių atstumą (kilometrais) apytiksliai būtų – 256.99 km.
  • Matuojant tiesų atstumą (kilometrais) nuo Kauno iki Rygos apytiksliai būtų – 228.5 km.
  • Jei nuspręsite leistis į kelionę lėktuvu, tuomet reikėtų pakilti iš Vilniaus oro uosto ir matuojamas atstumas nuo Vilnius iki Rygos lėktuvu būtų apie  300-320 km.

Ką svarbu žinoti keliaujant į Rygą?

Kelionės dokumentai: Įsitikinkite, kad turite galiojantį pasą ir visas reikalingas vizas. Latvija priklauso Šengeno erdvei, todėl, jei reikia, įsitikinkite, kad turite atitinkamą vizą.

Saugumas: Paprastai Ryga yra saugus miestas keliautojams, tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje vietoje, būkite atsargūs ir saugokitės kišenvagysčių, ypač perpildytose vietose ir viešajame transporte.

Kultūrinis etiketas: Latviai garsėja santūrumu. Su žmonėmis mandagu pasisveikinti paprastu „Labdien” (laba diena) arba „Sveiki” (labas). Viešose vietose venkite kelti balsą ir gerbkite vietinius papročius bei tradicijas.

Turizmo objektai: Rygos senamiestis, Rygos pilis, secesijos rajonas ir centrinis turgus. Iš anksto suplanuokite savo maršrutą, kad kuo geriau išnaudotumėte apsilankymo galimybes.

Vietinė virtuvė: Nepraleiskite progos paragauti latvių virtuvės patiekalų. Paragaukite tokių patiekalų kaip pilkieji žirniai su šonine, latviška ruginė duona ir tradicinis patiekalas „skābeņi” (rauginto pieno sriuba).

Elektros lizdai: Latvijoje naudojami C ir F tipo „Europlug” elektros lizdai. Būtinai pasiimkite atitinkamą adapterį, jei jūsų prietaisai turi kitokio tipo kištukus.

Sveikatos priežiūra: ES piliečiai turėtų turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kad galėtų gauti būtinąją medicininę pagalbą nenumatytais atvejais. Visiems taip pat rekomenduojama apsidrausti kelionės draudimu.