Koks geriausias būdas keliauti po Europą?

Keliauti po Europą – tai patirtis, kurią galima patirti tik kartą gyvenime. Tačiau jei kelionės metu tikitės pamatyti kelis miestus ir šalis, svarbu suplanuoti, kaip keliausite iš vienos vietos į kitą. Keliauti po Europą galima įvairiais būdais, tačiau kai kurie būdai yra prieinamesni arba efektyvesni už kitus. 

Geriausias būdas keliauti po Europą 

Koks yra geriausias būdas keliauti po Europą?

Kelionė traukiniu yra lengviausias, greičiausias ir patikimiausias būdas keliauti po Europą. Jei rūpi biudžetas, taip pat galima važiuoti tolimojo susisiekimo autobusais, nors jie dažnai būna daug lėtesni nei traukiniai. Tačiau jei keliaujate tarp toli viena nuo kitos nutolusių šalių, greičiausiai geriausias pasirinkimas bus skrydis lėktuvu.

Kaip matote, žinojimas, kuria transporto rūšimi naudotis, priklausys nuo jūsų kelionės maršruto. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kokiais atvejais turėtumėte naudotis traukiniais, lėktuvais, automobiliais ar autobusais!

Transporto rūšys Europoje

Prieš pasinerdami į geriausią būdą keliauti po Europą, aptarkime šiek tiek daugiau apie įvairias transporto rūšis.

Kelionė po Europą lėktuvu

Skrydis lėktuvu yra puikus pasirinkimas, jei norite per trumpą laiką aplankyti kelias vietoves arba jei į jūsų maršrutą įtrauktos toli viena nuo kitos esančios šalys. Be to, dėl daugybės pigių oro linijų skrydžiai gali būti pigesni nei kitos transporto rūšys.

Tačiau prieš užsisakydami skrydį atsižvelkite į bagažo mokesčių ir transporto į oro uostą ir iš jo išlaidas. 

Šie papildomi mokesčiai gali būti brangūs ir greitai viršyti lėktuvo bilieto kainą. Tačiau juos būtina sumokėti, jei esate pasiryžę aplankyti vietas, kurių per priimtiną laiką negalima pasiekti traukiniais ar autobusais. Jei keliaudami po Europą tik lankotės Jungtinėje Karalystėje ir keliaujate su kuprine, norėsite praleisti oro uostus.

Kelionė po Europą traukiniu

Kelionė traukiniu yra vienas paprasčiausių ir vaizdingiausių būdų pamatyti Europą. Dauguma šalių turi gerai sujungtus ir patikimus geležinkelių tinklus, todėl keliautojai gali lengvai aplankyti kelias kelionės vietas. 

Traukiniu galima keliauti šalies viduje arba kirsti tarptautines sienas. Norint nuvažiuoti ilgesnius atstumus, taip pat galima užsisakyti naktinius traukinius, nors, priklausomai nuo maršruto, jie gali būti brangūs. Geležinkelių tinklas Vakarų Europoje yra pigus ir patikimas, ypač Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Ispanijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje. 

Kitose šalyse traukiniai gali būti senesni arba lėtesni, tačiau jose vis tiek palyginti lengva keliauti.

Kelionės po Europą autobusu

Jei turite griežtą biudžetą, kelionė autobusu gali būti nebrangus būdas keliauti po įvairius miestus ar šalis. 

Be vietinių autobusų, visoje Europoje galima rasti ir tolimojo susisiekimo autobusų vežėjų, o tai reiškia, kad galite pasiekti kitus miestus, kurių paprastai negalėtumėte pasiekti traukiniu. Kelionė autobusu taip pat yra puiki galimybė, jei keliaujate į kaimo miestą, į kurį neveda geležinkelis. 

Dauguma tolimojo susisiekimo autobusų yra gana patogūs, juose yra vonios kambariai ir net WIFI. Tačiau jei planuojate kelyje praleisti daugiau nei 6 valandas, gali būti, kad jums bus šiek tiek nuobodu ir neramu. Ilgų maršrutų kelionėms geriau tinka naktinės kelionės, nes galite paprasčiausiai eiti miegoti ir pabusti kelionės tikslo vietoje.

Kelionės po Europą automobiliu

Išsinuomoję automobilį galite laisvai tyrinėti Europą savo nuožiūra. Jūsų nevaržo autobusų ar traukinių stočių vietos ir griežti tvarkaraščiai.

Tačiau, kita vertus, automobiliai yra gana brangūs, ypač kai pridedate tokius papildomus mokesčius kaip degalai, draudimas ir išlaipinimo į vieną pusę mokestis.

Jei norite kirsti tarptautines sienas, turėsite įsitikinti, kad automobilių nuomos bendrovė leidžia jums išvykti iš šalies. Apsiribojimas tik viena šalimi taip pat gali apsunkinti jūsų galimybes maksimaliai išnaudoti atostogas Europoje.

Koks yra populiariausias keliavimo būdas Europoje?

Keliautojų nuomone, populiariausias būdas keliauti po Europą yra keliauti traukiniu. Traukiniai yra ne tik švarūs ir patikimi, bet ir gali būti labai prieinami, jei juos užsisakote iš anksto. 

Jei planuojate visą kelionę keliauti traukiniais, rekomenduojame investuoti į geležinkelio bilietą. Tai suteiks jums galimybę per tam tikrą laiką į tam tikras šalis vykti neribotą skaičių kartų.

Skrydžiai yra dar vienas populiarus transporto būdas. Jei keliaujate tarp dviejų tolimų miestų ar šalių, skrydis lėktuvu tikriausiai yra efektyviausias laiko atžvilgiu variantas. Be to, galite gauti puikių skrydžių pasiūlymų, jei užsisakysite bilietus pigių skrydžių bendrovėje ir lanksčiai derinsite savo tvarkaraštį.

Kuris būdas keliauti Europoje yra pigiausias?

Keliauti autobusu yra bene pigiausias būdas keliauti po Europą. Laimei, yra daugybė vežėjų, galinčių nuvežti jus praktiškai kur tik panorėsite! 

FlixBus yra viena didžiausių tolimojo susisiekimo autobusų bendrovių Europoje. Ji turi pusę milijono maršrutų ir aptarnauja daugiau kaip 2 500 vietų 35 skirtingose šalyse.