Ką aplankyti Paryžiuje, kai ten būsite?

Paryžius – tai miestas su turtinga istorija, nuostabia architektūra ir gausybe kultūrinių patirčių. Nenuostabu, kad milijonai turistų kasmet plūsta į šį miestą pasinerti į jo grožį ir žavesį. Nesvarbu, ar čia lankotės pirmą kartą, ar esate patyręs keliautojas, Paryžius turi ką pasiūlyti kiekvienam. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą svarbiausių lankytinų vietų, kurias verta aplankyti Paryžiuje.

Eifelio bokštas

Nė viena kelionė į Paryžių neapsieina be apsilankymo kultiniame Eifelio bokšte. Ši didinga plieninė konstrukcija buvo pastatyta 1889 m. ir tapo miesto simboliu. Bokštas yra 324 metrų aukščio ir iš jo apžvalgos aikštelių atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai. Į bokšto viršų galite pakilti liftu arba užlipti laiptais, kad atsivertų Paryžiaus panorama. Eifelio bokštas apšviečiamas ir naktį, todėl jo vaizdas dar įspūdingesnis.

Luvro muziejus

Luvro muziejus yra didžiausias pasaulyje meno muziejus, kuriame saugoma daugiau kaip 35 000 meno kūrinių. Jis garsėja tuo, kad jame saugomas Leonardo da Vinčio paveikslas „Mona Liza”. Luvro muziejuje taip pat sukaupta didžiulė Egipto artefaktų, skulptūrų ir kitų įvairių epochų šedevrų kolekcija. Muziejus toks didžiulis, kad per vieną dieną neįmanoma visko apžiūrėti. Patartina iš anksto susiplanuoti ir pasirinkti labiausiai dominančius eksponatus.

Versalio rūmai

Versalio rūmai yra nuostabus baroko architektūros pavyzdys ir kadaise buvo Prancūzijos monarchų rezidencija. Rūmai yra visai netoli Paryžiaus ir yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Rūmus supa nuostabūs sodai, o rūmų interjere gausu XVII ir XVIII a. meno kūrinių ir baldų. Rūmuose būtina aplankyti Veidrodžių salę – tai nuostabus kambarys, pilnas šviestuvų ir veidrodžių.

Triumfo arka

Triumfo arka – tai paminklas, kuriuo pagerbiami tie, kurie kovojo ir žuvo už Prancūziją Prancūzijos revoliucijos ir Napoleono karų metu. Paminklas stovi Šarlio de Golio aikštės centre ir yra vienas labiausiai atpažįstamų Paryžiaus orientyrų. Galite užlipti į Triumfo arkos viršūnę ir pasigrožėti nuostabia miesto panorama.

Notre Dame katedra

Notre Dame katedra yra viena garsiausių katedrų pasaulyje ir nuostabus gotikinės architektūros pavyzdys. Katedra buvo baigta statyti XIV a. Ji stovi Île de la Cité, Senos upės viduryje. Deja, 2019 m. per gaisrą katedra patyrė didelę žalą, tačiau šiuo metu vyksta jos restauravimo darbai.

Monmartras

Monmartras yra žavus rajonas, įsikūręs ant kalvos šiaurinėje Paryžiaus dalyje. Šis rajonas garsėja gražiais miesto vaizdais, meno studijomis ir kultine Sacré-Cœur bazilika. Kadaise Monmartre gyveno tokie garsūs menininkai kaip Pikaso ir Van Gogas, o jų darbai šiame rajone tebėra puošiami ir šiandien.

Senos upė

Senos upė yra Paryžiaus gelbėjimosi ratas, o nuo vandens atsiveria nepakartojama miesto panorama. Galite leistis į ekskursiją laivu Senos upe ir pamatyti kai kuriuos žymiausius miesto objektus, įskaitant Eifelio bokštą, Notre Dame katedrą ir Luvro muziejų. Per Senos upę taip pat nutiesti keli pėsčiųjų tiltai, nuo kurių atsiveria gražūs miesto vaizdai.