Londonas – lankytinos vietos

Londonas yra vienas iš žymiausių pasaulio miestų, į kurį dažnai atvyksta turistai iš viso pasaulio. Turtinga istorija, visame pasaulyje žinomi lankytini objektai ir šurmuliuojančios gatvės – šiame gyvybingame metropolyje visada yra ką pamatyti ir nuveikti. Pateikiame keletą svarbiausių lankytinų vietų ir lankytinų objektų, kuriuos verta aplankyti Londone.

Lankytinos vietos Londone

Britų muziejus

Britų muziejų privalo aplankyti kiekvienas istorijos mylėtojas. Jame sukaupta didžiulė kolekcija eksponatų iš viso pasaulio, įskaitant garsųjį Rozetės akmenį ir senovės Egipto mumijas. Įėjimas į muziejų yra nemokamas, todėl šis muziejus yra prieinamas ir nebrangus užsiėmimas visiems, atvykstantiems į Londoną.

Kokia Britų muziejaus istorija?

1753 m. įkurtas Britų muziejus yra vienas seniausių ir išsamiausių viešųjų muziejų pasaulyje. Šiai įstaigai pamatus padėjo sero Hanso Slouno didžiulė meno ir antikvarinių daiktų kolekcija, kurią iš pradžių sudarė 71 000 eksponatų. Šiandien muziejuje sukaupta daugiau kaip 8 milijonai kūrinių! Tai žmonijos istorijos, meno ir kultūros liudijimas nuo pat pradžių iki šių dienų. Kalbėkite apie lobių lobyną, tiesa?

Skamba didingai, ar ne tiesa? Taigi, ko galima tikėtis?
Rozetės akmuo: Ar kada nors susimąstėte, kaip iššifravome senovės Egipto hieroglifus? Ši plokštė, užrašyta trimis rašmenimis, buvo raktas. Tai verčia labiau vertinti muziejų lenteles, ar ne?

Elgino marmurai: Šios klasikinės skulptūros, kilusios iš Atėnų Partenono, buvo pasididžiavimo ir ginčų objektas. Pasigrožėkite jų grožiu ir pamąstykite apie diskusijas dėl jų įsigijimo.

Mumijos ir dar daugiau: Muziejaus egiptietiška kolekcija tiesiog užburia. Žvelgdami į šiuos tūkstantmečius skaičiuojančius artefaktus, nejučia susimąstote apie gyvenimą, mirtį ir pomirtinį gyvenimą?

Patarimai pirmą kartą apsilankiusiems muziejuje:

Planuokite iš anksto: Muziejus yra didžiulis, todėl bandymas viską pamatyti per vieną apsilankymą gali būti pribloškiantis. Galbūt pirmenybę teikti tam tikriems skyriams?

Nemokamos ekskursijos: Muziejus siūlo nemokamas ekskursijas su gidu. Tai puikus būdas pasisemti žinių nepasiklystant šurmulyje.

Turėkite būtinai vandens: Muziejuje reikia daug ką apeiti. Nešiokitės buteliuką vandens ir avėkite patogią avalynę. Jūsų kojos jums padėkos!

Londono bokštas

Londono Bokštas yra istorinė pilis, pastatyta dar XI amžiuje. Per daugelį metų ji atliko daugybę vaidmenų, įskaitant karališkuosius rūmus, kalėjimą ir net zoologijos sodą. Šiandien čia saugomi karūnos brangakmeniai, o lankytojai gali dalyvauti ekskursijoje su gidu ir susipažinti su įspūdinga bokšto istorija.

UNESCO pasaulio paveldo objektas: Londono bokštas nuo 1988 m. yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl savo pasaulinės svarbos ir gerai išlikusios istorinės reikšmės.

Renginiai: Bokštas buvo daugelio svarbių Anglijos istorijos įvykių, įskaitant valstiečių sukilimą ir trijų Anglijos karalienių egzekuciją, fonas.

Architektūra ir plėtra: Bėgant amžiams kompleksas buvo išplėstas sienomis, bokštais ir kitais statiniais. Dabartinis bokštas atspindi įvairių laikotarpių architektūrinius stilius, todėl jo vaidmuo per šimtmečius keitėsi.

Apsilankymas: Bokštas yra atviras visuomenei ir yra vienas iš labiausiai lankomų Londono turistinių objektų. Ekskursijos su gidais, kurias dažnai veda „Beefeaters”, suteikia galimybę susipažinti su šios žymios tvirtovės istorija ir istorijomis.

Britų biblioteka

Britų biblioteka yra didžiausia pasaulyje biblioteka, kurioje saugoma daugiau kaip 170 milijonų eksponatų, įskaitant knygas, rankraščius ir kitus dokumentus. Lankytojai gali apžiūrėti daugybę bibliotekos parodų, dalyvauti pokalbiuose ir renginiuose ir net pamatyti kai kurias rečiausias ir vertingiausias pasaulio knygas, pavyzdžiui, Magna Carta ir Gutenbergo Bibliją.

Bekingemo rūmai

Bekingemo rūmai yra oficiali Didžiosios Britanijos monarcho rezidencija ir jau daugiau nei 300 metų yra Didžiosios Britanijos monarchijos simbolis. Lankytojai gali stebėti sargybos pasikeitimo ceremoniją, kuri vasaros mėnesiais vyksta kasdien, o žiemą – pakaitomis. Vasaros mėnesiais rūmuose taip pat rengiamos ekskursijos, kurių metu lankytojai gali susipažinti su prabangiu karališkosios šeimos gyvenimo būdu.

Kas yra rūmų viduje?

Galima įsivaizduoti auksinius sietynus, didžiules pokylių sales ir neįkainojamus meno kūrinius – ir jie nesuklystų!

Valstybiniai kambariai: Vasaros metu šie prabangiai dekoruoti kambariai yra atviri visuomenei ir juose karalienė rengia oficialius renginius. Ar kada nors įsivaizdavote save karališkajame priėmime, gurkšnojantį arbatą ir kramtantį bandeles?

Karališkieji rūmai: Ar kada nors domėjotės karališkomis karietomis ir didingais žirgais? Čia jie laikomi. Auksinė valstybinė karieta – tai nepakartojamas reginys!

Karalienės galerija: Čia eksponuojama besikeičianti karališkosios kolekcijos kolekcija. Meno entuziastai, tai skirta jums!

Patarimai keliaujantiems:

Patikrinkite vėliavą: jei plevėsuoja Karališkojo standarto vėliava, žinokite ką? Karalienė yra rezidencijoje!

Norite pažvelgti į karališkosios šeimos buveinę? Tuomet apsilankykite rugpjūčio-rugsėjo mėn: Tuo metu valstybiniai kambariai paprastai būna atviri visuomenei.

Dėvėkite patogią avalynę: Rūmų teritorija yra didžiulė. Per atostogas niekas nenori turėti pūslių!


Bekingemo rūmai – tai daugiau nei tik plytos ir skiedinys; tai Didžiosios Britanijos karališkojo paveldo įsikūnijimas. Nesvarbu, ar žvelgiate į didingą fasadą, ar stebite sinchronizuotus sargybinių judesius, ar tyrinėjate karališkus interjerus, čia juntamas istorijos ir didybės pojūtis. Nuolat besikeičiančiame pasaulyje Bekingemo rūmai yra tradicijų, kurios išlieka ir vystosi, liudijimas. Taigi, kai kitą kartą būsite Londone, skirkite akimirką ir pasinerkite į šių kultinių rūmų aurą. Galbūt, tik galbūt, išgirsite praeities aidus, susiliejančius su dabarties šurmuliu. Ar esate pasirengę karališkajam pasimatymui?

Tate Modern

Tate Modern yra šiuolaikinio meno galerija, įsikūrusi ant Temzės upės kranto. Joje sukaupta didžiulė šiuolaikinio meno kolekcija, įskaitant Pikaso, Vorholo ir Rotko kūrinius. Galerijoje taip pat reguliariai rengiamos parodos, pokalbiai ir renginiai, todėl ją būtina aplankyti meno mėgėjams.

Londono akis

Londono akis – tai milžiniškas apžvalgos ratas, iš kurio atsiveria miesto panorama. Jis yra 135 metrų aukščio ir yra didžiausias apžvalgos ratas Europoje. Lankytojai gali pasivažinėti Londono akimi ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais Londono panoramos vaizdais.

West Endas

West Endas yra Londono teatro rajonas, kuriame įsikūrę garsiausi pasaulio teatrai, pavyzdžiui, Karališkasis operos teatras, Nacionalinis teatras ir Vest Endo teatrai. Lankytojai gali apsilankyti spektaklyje ar pjesėje ir patirti gyvybingą Londono teatro scenos energiją.

Britų kino institutas

Britų kino institutas yra nacionalinis Jungtinės Karalystės kino archyvas, kuriame saugoma didžiulė filmų kolekcija – nuo klasikos iki šiuolaikinių kūrinių. Institute taip pat reguliariai vyksta filmų peržiūros, pokalbiai ir renginiai, todėl jį būtina aplankyti kino mėgėjams.

Nacionalinė galerija

Nacionalinė galerija yra Trafalgaro aikštėje įsikūręs meno muziejus, kuriame saugoma viena gausiausių pasaulyje Vakarų Europos meno kolekcijų. Lankytojai gali apžiūrėti galerijas ir susipažinti su garsiausių pasaulio menininkų, tokių kaip Van Gogas, da Vinčis ir Monė, darbais.

Gamtos istorijos muziejus

Gamtos istorijos muziejų privalo aplankyti visi, kurie domisi gamtos istorija. Jame sukaupta didžiulė kolekcija egzempliorių – nuo dinozaurų iki drugelių, o lankytojai gali apžiūrėti daugybę eksponatų ir parodų, dalyvauti pokalbiuose ir renginiuose ir net pamatyti gyvą drugelių namelį.

Mokslo muziejus

Mokslo muziejus – tai mokslo ir technologijų muziejus, kuriame sukaupta didžiulė kolekcija eksponatų – nuo garo variklių iki kosminių raketų. Lankytojai gali tyrinėti viską ko tik užsigeidžia.

Mokslo muziejus Londone yra vienas didžiausių miesto muziejų, skirtas mokslo, technologijų, inžinerijos ir medicinos istorijai ir pasiekimams pristatyti. Tai vienas iš labiausiai lankomų mokslo ir technologijų muziejų pasaulyje, kuriame kasmet apsilanko milijonai lankytojų. Pateikiame keletą svarbiausių detalių ir funkcijų apie Mokslo muziejų:

Vieta: Muziejus įsikūręs Pietų Kensingtone, Londone, ir yra miesto muziejų rajono, kuriam taip pat priklauso Gamtos istorijos muziejus bei Viktorijos ir Alberto muziejus, dalis.

Istorija: Mokslo muziejus buvo įkurtas 1857 m. kaip Pietų Kensingtono muziejaus dalis, vėliau, 1909 m., buvo atskirtas nuo Viktorijos ir Alberto muziejaus. Jo ištakos siekia 1851 m. Didžiąją parodą, kurią surengė princas Albertas ir seras Henry Cole’as.

Muziejuje saugoma didžiulė kolekcija, kurią sudaro daugiau nei 300 000 eksponatų, tarp kurių yra tokie garsūs daiktai kaip:

– Stephensono raketa – ankstyvasis garvežys.
– Pirmasis reaktyvinis variklis.
– Franciso Kriko ir Džeimso Vatsono DNR modelio rekonstrukcija.
– Seniausias pasaulyje išlikęs garvežys „Puffing Billy”.
– Tikrojo „Apollo 10” komandinio modulio dalis.

Interaktyvūs eksponatai: Vienas iš išskirtinių muziejaus bruožų – interaktyvus mokymasis. Muziejuje gausu praktinių eksponatų, demonstracijų ir interaktyvių galerijų, pavyzdžiui, „Stebuklų laboratorija”, kurioje lankytojai gali praktiškai susipažinti su mokslo principais.

IMAX teatras: Muziejuje įrengtas IMAX kino teatras, kuriame rodomi dokumentiniai filmai mokslo ir gamtos tematika, suteikiantys svaiginančią kino patirtį.

Galerijos: Muziejuje veikia daugybė galerijų, kurių kiekviena skirta skirtingoms temoms, pavyzdžiui, kelionėms į kosmosą, medicinai, informaciniam amžiui, medžiagoms ir kt.

Renginiai ir laikinos parodos: Be nuolatinių ekspozicijų, Mokslo muziejuje taip pat rengiamos įvairios laikinos parodos, seminarai, pokalbiai ir renginiai, skirti įtraukti visuomenę į aktualias mokslo problemas ir atradimus.

Biblioteka ir archyvai: Mokslo muziejaus bibliotekoje ir archyvuose sukaupta didžiulė knygų, žurnalų ir archyvinės medžiagos, susijusios su mokslo, technologijų, inžinerijos ir medicinos istorija bei raida, kolekcija. Tai vertingas šaltinis tyrėjams ir mokslininkams.

Edukacinės programos: Muziejuje daug dėmesio skiriama švietimui, siūlomi įvairūs seminarai, edukacinės programos ir ištekliai mokykloms, mokytojams ir mokiniams.

Plėtra ir finansavimas: Per daugelį metų muziejus buvo keletą kartų plečiamas ir remontuojamas, kad būtų galima pritaikyti augančias kolekcijas ir didėjantį lankytojų skaičių. Nors muziejus gauna tam tikrą valstybinį finansavimą, jis taip pat labai priklauso nuo aukų, rėmėjų ir pajamų, gaunamų už parodų ir renginių bilietus.

Apibendrinant galima teigti, kad Londonas yra istorijos, kultūros ir naujovių kupinas miestas, todėl jis yra viena svarbiausių turistų lankomų vietų visame pasaulyje. Nuo senovinių Londono Tauerio sienų, simbolizuojančių galią ir valdžią, iki modernių interaktyvių ekspozicijų Mokslo muziejuje, skatinančių smalsumą pažinti mus supantį pasaulį – Londonas siūlo turtingą patirčių įvairovę. Miesto lankytinose vietose susipina monarchijos, atradimų, meno, mokslo ir kasdienio gyvenimo istorijos, atspindinčios ne tik Didžiosios Britanijos istorijos etapus, bet ir pasaulinių įvykių sąsajas. Nesvarbu, ar vaikščiojate Temzės upe, ar grožitės architektūros stebuklais, ar pasineriate į pasaulinio lygio muziejų, Londonas – tai dinamiška ir nepakartojama kelionė per laiką ir žmonijos pasiekimus.