Lankytinos vietos Danijoje

Danija, dažnai vadinama Skandinavijos perlu, siūlo šurmuliuojančių miestų ir ramių kraštovaizdžių derinį, kuris vilioja keliautojus iš visų pasaulio kampelių. Pateikiame šios žavios šalies lankytinų vietų, kurias būtina aplankyti, gidą.

Danija – lankytinos vietos

Kopenhaga, gyvybinga sostinė, yra daugelio kelionės pradžios taškas. Miesto širdis plaka sinchroniškai su dviračių ratais, nes vietiniai gyventojai ir turistai keliauja grindiniu grįstomis gatvėmis. Įžymioji Mažosios undinėlės statula, įkvėpta Hanso Kristiano Anderseno pasakos, mąsliai žvelgia į jūrą, įkūnydama turtingą šalies literatūrinį paveldą. Ar pagalvojote, kokias pasakas ji galėtų papasakoti, jei galėtų kalbėti?

Norintiems pasigrožėti karališka didybe, būtina aplankyti Amalienborgo rūmų rokoko stiliaus architektūrą. Tai Danijos karališkosios šeimos žiemos rezidencija, kurioje susilieja tradicijos ir elegancija. Kalbant apie tradicijas, joks apsilankymas Kopenhagoje neapsieina be Tivoli sodų magijos. Šiame pramogų parke, viename seniausių pasaulyje, įspūdžiai persipina su praeities nostalgija.

Nukeliavę į šiaurę, į Helsingoro miestą, rasite Kronborgo pilį – įspūdingą tvirtovę, kurią V. Šekspyras įamžino „Hamlete” kaip Elsinorą. Čia akmenimis grįstuose koridoriuose beveik girdėti princo solisčių aidas. Ar išdrįstumėte patyrinėti jos požemius ir įminti juose slypinčias paslaptis?

Danija - lankytinos vietos

Orhuse, antrame pagal dydį Danijos mieste, dvelkia jaunatviška energija su istorine gelme. Čia įsikūręs muziejus po atviru dangumi „Den Gamle By”, kuriame praeitis atgyja. Ar galite įsivaizduoti, kad vaikščiojate po XIX a. miestą, bendraujate su kalviais ir ragaujate tradicinių daniškų pyragaičių?

Jei ieškote gamtos grožio, kvapą gniaužia Baltijos jūroje esančios Møns Klint uolos. Baltos kreidos uolos, didingai kylančios iš turkio spalvos vandens, siūlo pėsčiųjų takus, žadančius įkvepiančius vaizdus. Ar kada nors jautėte jaudulį stovėdami ant uolos viršūnės, kai vėjas šnabžda apačioje esančios mėlynos gelmės paslaptis?

Nuotykių ištroškusiems žmonėms Bornholmo sala – įspūdžių lobynas. Jos unikali šviesa įkvepia menininkus iš kartos į kartą. Ar norėtumėte pasivažinėti dviračiu jos paplūdimiais, patyrinėti apvalias bažnyčias ir pasimėgauti šviežiausiomis jūros gėrybėmis?

Galiausiai, Jutlandijos pusiasalis su vėjo nugairintomis kopomis ir senovinėmis aukštapelkėmis yra ryškus kontrastas Danijos miestų centrams. Skageno miestas, kuriame susilieja Šiaurės ir Baltijos jūros, – tai gamtos galybės spektaklis. Ar kada nors stebėjote dviejų jūrų susidūrimą, jų bangų šokį, kuriame vyrauja ir konfliktas, ir harmonija?

Danija - lankytinos vietos 1

Ką svarbu žinoti prieš lankantis Danijoje?

Prieš vykstant į Daniją svarbu atsižvelgti į keletą praktinių patarimų, kad kelionė būtų sklandi ir maloni:

 1. Pasiruošimas orams – Danijos klimatas yra vidutinio klimato, žiemos švelnios, o vasaros vėsios. Visada patikrinkite orų prognozę ir atitinkamai susipakuokite daiktus, įskaitant lietaus aprangą ir sluoksnius staigiems orų pokyčiams.
 2. Valiuta ir mokėjimai – Danijos krona (DKK) yra oficiali valiuta. Nors kortelės plačiai priimamos, patartina turėti šiek tiek grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams, ypač atokiose vietovėse.
 3. Dviračių kultūra – Dviračiai yra pagrindinė transporto priemonė tokiuose miestuose kaip Kopenhaga. Susipažinkite su vietos dviračių eismo taisyklėmis ir apsvarstykite galimybę išsinuomoti dviratį, kad galėtumėte tyrinėti miestą kaip vietiniai.
 4. Kalbos barjeras – Danų kalba yra oficiali, tačiau anglų kalba yra plačiai paplitusi, ypač turistinėse vietovėse. Išmokę kelias pagrindines danų kalbos frazes, vietiniai gyventojai jas įvertins.
 5. Transportas – Danijoje veikia efektyvi viešojo transporto sistema: autobusai, traukiniai ir metro. Apsvarstykite galimybę įsigyti Kopenhagos kortelę ar panašius bilietus, kad galėtumėte neribotai keliauti ir gauti nuolaidų lankytinoms vietoms.
 6. Kultūrinės normos – Danai vertina punktualumą, privatumą ir lygybę. Pagarbiai laikykitės vietinių papročių, pavyzdžiui, laukti žalio šviesoforo signalo, kad galėtumėte pereiti gatvę, ir mandagiai stoti į eilę.
 7. Arbatpinigiai – Arbatpinigiai nėra privalomi, tačiau yra vertinami už išskirtinį aptarnavimą.
 8. Tvarumas – Danija rūpinasi aplinkosauga. Keliautojai skatinami dalyvauti tvarioje veikloje, pavyzdžiui, perdirbti ir taupyti vandenį.
 9. Apsipirkimo valandos – Parduotuvės gali užsidaryti anksčiau, ypač savaitgaliais, todėl planuokite apsipirkimą atitinkamai.
 10. Maitinimas – Būtina paragauti daniškos virtuvės patiekalų: smørrebrød (atvirų sumuštinių) ir kepinių, pvz. Restoranai gali būti brangūs, todėl biudžetiniai keliautojai gali rinktis gatvės maistą arba turgavietes.
 11. Kelionių draudimas – Visada turėkite kelionės draudimą netikėtoms medicininėms išlaidoms ar kelionės atšaukimui.
 12. Elektros kištukai – Danijoje naudojami E ir K tipo kištukai, todėl pasiimkite tinkamus adapterius savo prietaisams.
 13. Vietos įstatymai – Susipažinkite su vietos įstatymais, kad išvengtumėte baudų ar nepatogumų, ypač dėl alkoholio vartojimo viešose vietose ir vaikščiojimo pėsčiomis.
Lankytinos vietos Danijoje

Šių dalykų išmanymas padės užtikrinti patogų ir pagarbų apsilankymą Danijoje, todėl galėsite visapusiškai mėgautis turtinga šalies kultūra ir gražiomis lankytinomis vietomis.

Transportas Danijoje kelionės metu

Dėl gerai išvystytos ir veiksmingos viešojo transporto sistemos Danijoje susisiekimas yra gana paprastas.

 1. Kopenhagos metro ir S-traukiniai – šie traukiniai yra pagrindiniai Kopenhagos susisiekimo šaltiniai. Metro važinėja visą parą, o piko valandomis – dažnai. S-traukiniai jungia miesto centrą su išoriniais rajonais ir netoliese esančiais miestais.
 2. Autobusai – autobusų tinklas papildo metro ir traukinių maršrutus ir pasiekia vietoves, į kurias geležinkelis nevažiuoja. Autobusai modernūs, juose įrengti elektroniniai ekranai, kuriuose rodomos kitos stotelės ir persėdimai.
 3. Kopenhagos kortelė – su šia kortele galima neribotai naudotis viešuoju transportu visame Kopenhagos regione ir nemokamai patekti į daugelį lankytinų objektų. Tai ekonomiškas pasirinkimas, jei planuojate aplankyti keletą lankytinų objektų.
 4. Regioniniai traukiniai – Danijos valstybiniai geležinkeliai (DSB) eksploatuoja regioninius ir tarpmiestinius traukinius, kurie jungia didžiuosius Danijos miestus. Traukiniai patogūs, juose veikia nemokamas belaidis internetas ir yra elektros lizdai.
 5. Dviračiai – Danija yra viena iš labiausiai dviračiams draugiškų šalių pasaulyje. Daugelyje miestų, įskaitant Kopenhagą, įrengti platūs dviračių takai. Keliaudami galite išsinuomoti dviratį arba pasinaudoti miesto dviračių dalijimosi programomis.
 6. Keltai – Danijoje yra daug salų ir pusiasalių, todėl Danijoje dažnai keliaujama keltais. Jie jungia žemyninę dalį su Danijos salomis, taip pat siūlo maršrutus į kaimynines šalis.
 7. Vairavimas – jei norite išvykti į atokias vietoves, verta išsinuomoti automobilį. Keliai gerai prižiūrimi, o ženklinimas aiškus. Atminkite, kad dviratininkai dažnai turi pirmumo teisę.
 8. Skrydžiai šalies viduje – norint įveikti didesnius atstumus arba aplankyti Farerų salas ar Grenlandiją, vidaus skrydžiai gali sutaupyti laiko.
 9. Bilietai ir bilietų kainos – viešojo transporto bilietai paprastai priklauso nuo zonų sistemos, o tą patį bilietą dažnai galima naudoti autobusams, traukiniams ir metro. Bilietus galite įsigyti stotyse, automatuose, internetu arba naudodamiesi mobiliosiomis programėlėmis.
 10. Rejsekortas – tai elektroninių bilietų sistema, skirta keliauti autobusais, traukiniais ir metro visoje Danijoje. Joje taikomos nuolaidos, palyginti su vienkartiniais bilietais.
 11. Taksi ir dalijimasis kelionėmis – taksi galima išsikviesti gatvėje, užsisakyti telefonu arba rasti tam skirtose taksi stovėjimo aikštelėse. Pasinaudojant programėlėmis taip pat galima naudotis dalijimosi važiavimo paslaugomis.
Lankytinos vietos Danijoje 1

Nakvynė Danijoje

Lankydamiesi Danijoje galite rinktis įvairias apgyvendinimo galimybes, atitinkančias skirtingus pageidavimus ir esamą biudžetą.

Viešbučiai – Danijoje yra įvairių viešbučių: nuo prabangių iki ekonomiškų. Kopenhagoje yra istorinių viešbučių, pasižyminčių klasikiniu danišku dizainu, taip pat modernių, boutique tipo įstaigų. Už sostinės ribų galite rasti patogių apgyvendinimo vietų, kuriose dažnai siūlomi pusryčiai.

Nakvynės namai: Pigūs nakvynės namai – puikus pasirinkimas keliautojams. Daugelyje Danijos nakvynės namų siūlomi ne tik bendrabučiai, bet ir privatūs kambariai, jie dažnai yra geroje vietoje ir juose yra bendros virtuvės.

Nakvynės namai su pusryčiais (B&B): nakvynės namuose tvyro jauki namų atmosfera, dažnai su danišku „hygge” prieskoniu. Jų galima rasti ir miestuose, ir kaimuose, ir tai puikus būdas patirti danišką svetingumą.

Lankytinos vietos Danijoje 2

Poilsio nameliai – populiaru nuomotis vasarnamį, ypač pajūrio vietovėse. Ši galimybė suteikia galimybę patiems maitintis ir puikiai tinka šeimos ar grupės kelionėms.

Stovyklavietės – mėgstantiems poilsį gamtoje, Danijoje yra daugybė kempingų, kuriuose galima pasimėgauti gamta. Jų yra įvairių – nuo paprastų iki tokių, kuriose yra daug patogumų, įskaitant virtuves, vonios kambarius ir kartais net nedidelius baseinus.

Apartamentai – butų nuoma gali būti ekonomiškas pasirinkimas, ypač ilgesniam laikui arba keliaujantiems grupėmis. Daugelyje platformų visoje šalyje siūlomi įvairūs variantai.

Viešnagė ūkyje – apsistoję veikiančiame ūkyje galite patirti autentišką Danijos kaimo patirtį. Tai unikalus būdas susipažinti su Danijos žemės ūkiu ir mėgautis šviežiais vietiniais produktais.

Ekologiškos ir tvarios nakvynės vietos – Danija yra tvarumo lyderė, todėl čia rasite ekologiškų viešbučių ir nakvynės namų, kuriuose daug dėmesio skiriama ekologiškai veiklai.

Lankytinos vietos Danijoje 3

Užsisakant nakvynę Danijoje, pravartu:

 1. Užsisakykite iš anksto – ypač turistinio sezono metu (vasarą ir per Kalėdas) verta iš anksto rezervuoti nakvynę.
 2. Apsvarstyti vietą – priklausomai nuo maršruto, apsvarstykite, ar norite būti miesto centre, netoli tam tikrų lankytinų vietų, ar kaime.
 3. Patikrinkite patogumus – įsitikinkite, kad jūsų apgyvendinimo vietoje yra jums reikalingų patogumų, pavyzdžiui, nemokamas belaidis internetas, pusryčiai ar skalbimo paslaugos.
 4. Skaitykite atsiliepimus – peržiūrėkite ankstesnių svečių atsiliepimus, kad susidarytumėte vaizdą apie apgyvendinimo paslaugų ir paslaugų kokybę.
 5. Išsiaiškinkite atšaukimo taisykles – įsitikinkite, kad suprantate sąlygas, ypač atšaukimo politiką, jei pasikeistų jūsų planai.
Lankytinos vietos Danijoje 4

Danijos žemėlapis

Danijos žavesys slypi jos įvairovėje – nuo pasakiškų pilių, stūksančių jos kraštovaizdyje, iki modernistinių pastatų miestuose. Tai šalis, kviečianti susipažinti su jos istorija, pasinerti į jos kultūrą ir pasigrožėti gamtos stebuklais. Taigi, ko laukiate? Susikraukite lagaminus ir keliaukite į Daniją – istorijų šalį, kuri laukia, kol ją atrasite. Galbūt jūsų paties daniška pasaka jau visai netoli?