Žiemos kelionės – kokią šalį pasirinkti?

Ak, žiema – metų laikas, kai kraštovaizdžiai virsta užburiančiais sniego ir ledo stebuklais. Daugeliui tai metas jaukiai įsitaisyti namuose su karštos kakavos puodeliu, tačiau drąsesnioms sieloms tai puiki proga apsiauti batus ir tyrinėti naujus horizontus. Jei nekantraujate kuo geriau išnaudoti žiemos sezoną ir svarstote, į kurią šalį išskristi, esate teisingoje vietoje! Pasinerkime į keletą įspūdingų žiemos kelionių krypčių, kurios žada nepamirštamų įspūdžių.

Žiemos kelionės

Japonija – tradicijų ir sniego palaimos sintezė

Ar kada nors svajojote stebėti subtilų snaigių šokį ant senovinių šventyklų arba pasidairyti po purų sniegą, kai vyšnių žiedai praneša apie pavasario artėjimą? Japonija siūlo šį unikalų tradicinio žavesio ir žiemos grožio derinį. Keliaukite į Hokaido, kur rasite visame pasaulyje žinomus slidinėjimo kurortus, arba tyrinėkite sniegu padengtas istorines Kioto vietas – tai tarsi patekti į gyvą paveikslą. Nepamirškime ir karštųjų šaltinių (onsens), kur galite pasimėgauti dienos vėsa, apsupti ramių sniego peizažų.

Kanada

O, Kanada! Ši didžiulė šalis – žiemos entuziastų rojus. Nuo stulbinančių Uolinių kalnų Albertoje iki įstabių, sniegu padengtų Kvebeko miesto gatvių – čia kiekvienas žiemos klajoklis ras ką veikti. Aštrių pojūčių ieškotojai gali leistis į šlaitus Vistleryje, o tie, kurie ieško ramesnio tempo, gali pasimėgauti vaizdinga kelione traukiniu per snieguotus kraštovaizdžius. O jei pasiseks, galbūt pamatysite užburiančią Šiaurės pašvaistę!

Žiemos kelionės 1

Norvegija – magiškas Arkties nuotykis

Žiemą Norvegija – tarsi patekimas į pasaką. Šalis garsėja nuostabiais fiordais, žavingais pakrančių miesteliais ir stebuklingomis Šiaurės pašvaistėmis. Tromsėje, esančioje gerokai už poliarinio rato, yra geriausios galimybės stebėti šį natūralų regonį. O ieškantiems nepakartojamų įspūdžių, kodėl nepraleidus nakties tradicinėje samių palapinėje arba viešbutyje, kuris visas padarytas iš ledo? Nuotykių pasirinkimo galimybės tokios pat neribotos, kaip ir naktys.

Suomija – arktinio šalčio apkabinimas

Jei kada nors norėjote pabendrauti su šiaurės elniais arba keliauti po žiemos stebuklų šalį rogėmis, kurias traukia haskiai, tuomet Suomija turėtų būti jūsų kelionės tikslas. Ypač Laplandija – tai žiemos svajonė su snieguotais medžiais ir jaukiais rąstiniais nameliais. Nepamirškite aplankyti Kalėdų Senelio kaimelio Rovaniemyje, kur Kalėdų dvasia gyva ištisus metus. O jei norite ištrūkti iš žiemos, apsvarstykite galimybę apsistoti stikliniame iglu, kur galėsite stebėti Šiaurės pašvaistę patogiai įsitaisę lovoje.

Šveicarija – žiemos sporto prieglobstis

Kai galvojame apie žiemos keliones, neišvengiamai prisimename Šveicariją. Dėl nuostabaus Alpių kraštovaizdžio, pasaulinio lygio slidinėjimo kurortų ir žavingų kaimelių Šveicarija yra žiemos stebuklų šalis kaip niekas kitas. Slidinėjimo entuziastams būtina aplankyti Zermatą, kuriame stovi garsusis Matterhornas, o Jungfrau regione rasite nuostabius pėsčiųjų takus ir galimybę pakilti į Jungfraujochą – aukščiausią geležinkelio stotį Europoje. Ir, žinoma, būtina pasimėgauti šveicarišku šokoladu ir sūriu!

Žiemos kelionės 2

Austrija – klasikinis žavesys ir snieguoti šlaitai

Austrija – tai šalis, kurioje žiemos sezonas išties mėgstamas. Nuo istorinių Vienos gatvių, kurias puošia šventinės kalėdinės mugės, iki snieguotų Austrijos Alpių viršūnių – čia galima patirti daugybę įspūdžių. Alpių širdyje įsikūręs Insbrukas – puikus miesto ir lauko nuotykių derinys, o Zalcburgas, Mozarto gimtinė, – kultūrinė šventė jausmams. Nepamirškime ir visame pasaulyje garsių austriškų pyragaičių – puikus skanėstas po dienos slidinėjimo trasose!

Žiemos kelionės 3

Islandija – pažinkite ugnies ir ledo šalį

Žiemos mėnesiais įspūdingi Islandijos kraštovaizdžiai įgauna dar daugiau magijos. Geizeriai, kriokliai ir ledynai – čia netrūksta gamtos stebuklų. Žiemos sezono metu taip pat galima pamatyti neįtikėtiną Šiaurės pašvaistės reiškinį, nes siūloma daugybė ekskursijų į geriausias stebėjimo vietas. O jei norite patirti tikrai nepakartojamų įspūdžių, pasimaudykite Mėlynojoje lagūnoje – geoterminiame SPA centre, esančiame lavos lauke – tai šilumos oazė šaltos Islandijos žiemos viduryje.

Pietų Korėja – tradicijų ir žiemos pramogų mišinys

Pietų Korėja – žavi žiemos kelionių kryptis, siūlanti kultūrinių patirčių ir lauko pramogų derinį. Apsilankykite istoriniuose Gyeongbokgung rūmuose Seule, kur sniego fone galite stebėti sargybos pasikeitimo ceremoniją. Žiemos sporto entuziastams Pjongčangas, 2018 m. žiemos olimpinių žaidynių šeimininkų miestas, gali pasigirti aukščiausios klasės slidinėjimo kurortais. Nepamirškite pasimėgauti gardžiais korėjietiškos virtuvės patiekalais – nuo aštrių ir aštrių troškinių iki kepsnių ant grotelių – puikiai tinka sušilti šaltą žiemos dieną.

Naujoji Zelandija – pietų pusrutulio žiemos pabėgimas

Jei norite pabėgti nuo vasaros karščio Šiaurės pusrutulyje, kodėl gi nevažiavus į Naująją Zelandiją žiemos pabėgimui? Ypač Pietų sala garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais ir žiemos sporto galimybėmis. Kvinstaunas yra nuotykių centras, kuriame galima slidinėti, šokinėti su guma ir plaukioti vandens motociklais. O jei norite ramybės, leiskitės į kruizą Milfordo garso fiordais, kur snieguoti kalnai susilieja su jūra. Be to, žiemos mėnesiais čia mažiau turistų, todėl turėsite galimybę Naujosios Zelandijos grožį pažinti be minios žmonių.

Žiemos kelionės 4

Ką svarbu žinoti prieš planuojant žiemos kelionę?

Kad jūsų žiemos kelionė praeitų sklandžiai, planavimo etapuose turėtumėte atsižvelgti į keletą svarbiausių veiksnių. Pasinerkime į tai, ką reikia žinoti, kad jūsų žiemos kelionė būtų itin sėkminga.

Patikrinkite orus ir atitinkamai susipakuokite daiktus

Vienas pirmųjų dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti planuojant žiemos kelionę, yra vietovės, į kurią vykstate, klimatas. Išsiaiškinkite vidutinę temperatūrą ir sniego kiekį tuo metų laiku, kai vyksite į kelionę, ir atitinkamai susipakuokite drabužius. Nepamirškite pasiimti daug sluoksnių, neperšlampamų ir apšiltintų viršutinių drabužių ir aksesuarų, pavyzdžiui, pirštinių, kepurių ir šalikų. Patogūs ir neperšlampami batai taip pat yra būtini, ypač jei planuojate daug laiko praleisti lauke.

Apsvarstykite kelionės draudimą

Žiemos orai gali būti nenuspėjami, o dėl sniego ir ledo neretai atšaukiami ar atidedami skrydžiai. Norėdami apsaugoti savo investicijas į kelionę, apsvarstykite galimybę įsigyti kelionių draudimą, kuris apima kelionės atšaukimą, nutraukimą ir vėlavimą. Tai gali užtikrinti ramybę ir finansinę apsaugą, jei nutiktų nenumatytų įvykių.

Pasiruošimas vairuoti žiemos sezono metu

Jei žiemos kelionėje reikės išsinuomoti automobilį arba važiuoti snieguotomis sąlygomis, įsitikinkite, kad esate pasiruošę. Patikrinkite, ar jūsų nuomojamame automobilyje yra žieminės padangos, ir pasiteiraukite apie kitus žiemos vairavimo patogumus, pavyzdžiui, sniego grandines. Taip pat pravartu susipažinti su žiemos vairavimo saugumo patarimais ir įsitikinti, kad jums patogu vairuoti snieguotomis ir apledėjusiomis sąlygomis.

Planuokite trumpesnį šviesųjį paros metą

Daugelyje šalių žiemos mėnesiais trumpėja dienos ir ilgėja naktys. Tai gali turėti įtakos jūsų ekskursijų planams, nes lankytinos vietos gali būti uždarytos anksčiau, o veikla lauke gali būti apribota šviesiu paros metu. Planuodami kelionės maršrutą atkreipkite dėmesį į šviesaus paros meto trukmę ir atitinkamai planuokite nuotykius lauke.

Išlikite sveiki ir saugūs

Žiemos kelionės gali pakenkti jūsų sveikatai, ypač jei nesate pripratę prie šaltesnio klimato. Kad išliktumėte sveiki, nepamirškite būti hidratuoti, drėkinkite odą, kad ji neišsausėtų, ir daug ilsėkitės. Taip pat svarbu žinoti nušalimų ir hipotermijos požymius ir imtis priemonių, kad išliktumėte šilti esant itin žemai temperatūrai.

Žiemos kelionių metu galima patirti unikalių įspūdžių, kurių negalėsite patirti bet kuriuo kitu metų laiku. Galite išbandyti daugybę žiemos sporto šakų – nuo slidinėjimo ir snieglenčių sporto iki čiuožinėjimo ir žygių snieglentėmis. Net jei nesportuojate, galite mėgautis žiemos festivaliais, jaukiai įsitaisyti prie laužo ar tiesiog grožėtis snieguotu kraštovaizdžiu. Priimkite šį sezoną ir išnaudokite unikalias jo teikiamas galimybes.

Tobulos žiemos kelionių vietos pasirinkimas priklauso nuo to, ką norite patirti. Ar ieškote nuotykių, ar mieliau renkatės ramesnes, vaizdingas atostogas? Galbūt trokštate pasinerti į naują kultūrą, o gal tiesiog norite pasimėgauti žiemos kraštovaizdžio grožiu. Kad ir ko trokštų jūsų širdis, yra šalis, laukianti jūsų išskėstomis rankomis ir su snaigėmis. Taigi susiriškite, nukreipkite žvilgsnį į horizontą ir leiskitės į tokią žiemos kelionę, kokios dar nėra buvę. Sėkmingų kelionių!